Oldal: 10 / 14 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (135) összesen
Like Tree187Likes

Téma: Nagy bejelentés - fúzióra lépett a Team Hero és a TeamSpew MTT!

  1. #91
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet breeth eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy jó játékos/oktató nem csak a haladóbb dolgokról beszélhet, direkt olyan órarészleteket választottunk, amit minél szélesebb körben tudnak hasznosítani és tapasztalataink szerint több kezdő-közepes játékos nincs ezekkel tisztában.
    2005-ben egyébként jobb dolga is volt az embereknek, mint kombókat számolni
    Sima ügy és igaz is.

  2. #92
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet Wildace_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A cikkben/fórumon említett dolgokhoz nem szeretnék hozzászólni- függetlenül attól, hogy azokkal
    egyetértek-e vagy sem (az oka az, hogy egy másik csoportban van érdekeltségem, ezért nem lehetne
    teljesen függetlenként tekinteni a hozzászólásomat), viszont ezzel kapcsolatban kötelességemnek érzem
    elmondani a véleményemet.

    Szvsz Jancsi69 hazánk egyik legalulértékeltebb játékosa/oktatója, valószínűleg amiatt, mert nem
    "Pocketfives élmenő". Mivel javarészt nappal játszik, ahol nincsenek magas nevezési díjú versenyek, nem
    7/7 0-24 grinder, valamint nem reentryzik eszetlenül, így ez nem is lehet cél(ja).
    A Pocketfives lista mellett téves "értékmérője" lehet a játékosoknak a(z) (rövid távú) eredményességük
    is. Ezt csak 1-1 téves komment megelőzése végett írom le, ha éppen SC grafok kerülnének terítékre... Az
    éves profit grafját vizsgálva első ránézésre egy nagyon swinges, kis nyerő/BE játékos jutna eszünkbe.
    Viszont ha megnézzük a nagy bukó hónapjait (május, szeptember), feltűnik, hogy azok éppen a SCOOP és
    WCOOP alatt voltak, amik magasabb ABI-t és varianciát generáltak számára. Az itteni "rossz szereplése"
    éppen annyira nem jelenti azt, hogy gyengébb játékos volna, mint ahogyan engem sem jogosít fel pl. a
    SCOOP Main event címem arra, hogy érdemes legyek a "jó játékos" titulusra (elég lenne csak a Day1-2 handjeimbe belenézni... ).

    Az említett videót direkt megnéztem azelőtt, hogy hozzászóltam volna bármit is Jancsi69-el kapcsolatban, hogy az értékelésében a legkevésbé legyek elfogult (nekem személyes példaképem Jancsi69 az MTT- világban, mind szakmai, mind emberi tulajdonságai alapján. Azon kevés MTT játékos közé tartozik, akik CG-ben is kipróbálták magukat és sikeresek is tudtak lenni értékelhető minta alapján 2019-ben midstakesen. Jelen tudása alapján úgy gondolom, hogy Magyarország egyik legjobb versenyjátékosa, függetlenül attól, hogy nem állandó résztvevője a HS versenyeknek).
    ... Nem, nincs közöttünk gazdasági szál. Bár, ha jobban belegondolok van: ha úgy tetszik, egymás
    versenytársai vagyunk- talán ez hitelesebbé teheti a véleményemet).

    Visszatérve a videóra, ahogyan én látom:

    Ez nem egy kifejezetten promó céllal készített anyag, hanem egy órájának részlete. Számomra ez több dolgot is jelenthet, függetlenül a tartalom minőségétől:
    1, pontosabb betekintést, hogy milyen lehet egy órája.
    2, mivel real-time coaching, nem várható el a "tökéletes pontosság" a rangeket tekintve.
    3, az oktató tudása lehet hogy jobb, de legalább ilyen, mint ami a videóban van (értem ez alatt azt, hogy én máshogy magyaráznék egy adott handet egy HS játékosnak és megint máshogy egy Low stakes
    játékosnak- természetesen eltérő precizitással)

    Nem tudom, hogy a diákja mekkora limiten játszik, milyen tudással rendelkezik, de ahogy Breeth
    említette egyik kommentjében, főleg a low stakes játékosokat próbálják meg elérni a videóval, szóval feltételezem, hogy low/low-mid stakes játékos.

    Szakmailag szerintem megállja a helyét a videó.
    Egy rekreációs játékos elleni river bluff catch a téma. A téma velejárója, hogy precíz, solveres
    elemzés eléggé nehézkes lenne, mert már a preflop rangeket sem egyszerű meghatározni, leginkább ellenfelünk aktuális kedvétől fog függeni (ahogyan postflop viselkedése is-csak annyit tudunk, hogy agresszívebb postflop, a többi csak feltételezés). (A regek rangét sem tudjuk tökéletesen belőni, de általában kiindulunk a GTO rangekből, majd azt finomítjuk a poptendency felé.)

    Ebben a konkrét példahandben értelemszerűen nem a precizitáson lesz a hangsúly, hanem azon, hogy jól szemléltesse azt, hogy a call gomb milyen hatalmas +EV döntés a várható túlblöffölés miatt. Mivel a diák dobott, így elsődlegesen a callról kellett meggyőznie egy jó érvelés mentén. Szerintem ez megtörtént. Külön pluszpont, hogy beszélt az abszolút és relatív laperősségről is, ami a bluff catch szituációk egyik kulcsgondolata, de sokan elsiklanak felette.

    Tekintve, hogy ellenfelünk nem profi játékos, teljesen más gondolkodást igényel az ellene való exploitív stratégia kidolgozása. Ebben a handben az ő range sokkal fontosabb lesz, mint a mi range-ünk. Mi fogjuk a range-ünket igazítani az ő játékához, amit várhatóan nem fog észrevenni. Értsd ez alatt azt, hogy mi mindig az adott lapunkat fogjuk vagy így, vagy úgy játszani az ő range ellen, viszont nem igazán foglalkozunk azzal, hogy a mi range-ünk balanszált maradjon. Esetleg azzal lehetett volna még kiegészíteni az elemzését, hogy milyen lapokkal játszott volna még így riverig, és ezek közül melyik lapokkal callolt volna, de mivel ez egy live coaching volt, így ez a "hiányosság" belefér. Egyébként részben a relatív laperősség kapcsán ez is meg lett válaszolva.

    Ez a hand valószínűleg egy MS-HS játékos számára teljesen sztenderdnek (könnyebb handnek) tűnhet, viszont egy Low stakes játékos számára igenis sok újdonságot tartalmazhat.
    Nagyon adom, amit írtál. Köszönöm, ez nagyon korrekt.
    Úgy érzem, hogy hasonlóan sokat dolgoztál a postodon, mint én az enyémen(amit most fölöslegesnek tartok kitenni, mert a video elemzéséből áll, te pedig lezártad a témát).
    Ezt a legkevesebb cinizmus nélkül mondom, komolyan. Nem célom a csoport ellen menni, csak a hülyeség szokott bosszantani, de megértettem az okfejtést és teljesen egyetértek. Befejeztem.
    Wildace_hun likes this.

  3. #93
    Tag
    Csatlakozott
    2014. 09. 04.
    Hozzászólások
    106

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nézd ezt a cikket:
    Bemutatjuk a Team Hero MTT powered by TeamSpew vezető oktatóit

    Találsz ott 4 grafikont (valószínűleg olyan játékosoktól, akik a csoport felső harmadát adják). Vegyük példának a 3. grafikont. És számolj a havi 500db mtt-vel, és mondjuk 60/40% osztással. Az első évben a csúcspontja 8K$-nál volt kb. Tehát az általad megadott feltételekkel keresett havi 400$-t ((8000/12)x0,6). A második évben a csúcspontja 21K$, tehát a havi keresete: 650$ ((21000-8000=13000/12)x0,6). A harmadik évben a csúcspontja 40K$, tehát a havi keresete: 950$ ((40000-21000=19000/12)x0,6). A negyedik évben a csúcspontja 50K$-nál volt, tehát a havi keresete: 500$ ((50000-40000=10000/12)x0,6). Az ötödik évben viszont nagyon jól járt emberünk, 6 hónap alatt osztott 36000$-t, ebből (tegyük fel javult az osztási %-a 70/30-ra) 4200$ volt az övé /hó. Volt persze az évek alatt számolható értékben rakebackje, az kb. el is ment a költségeire (számítógép, monitor, áram amit ezek elhasználtak játék közben).
    És ő a mézesmadzag.
    Ezzel még be lehet vonzani bárkit is?

    Rendben van egy soron dolgozó operátornak talán még mindig megéri, de aki a munka világában csak eddig a szintig jut nagyon kis eséllyel lesz pókerben stabil nyerő....

    Közgázon végeztem és azok közül akikkel tartom a kapcsolatot nincs olyan akinek ne lenne meg a nettó 950$/hó, úgy hogy hétvégék szabadok lassan mindenhol heti egy Home office, illetékek befizetve, a munkáltató 100%-ig jogilag fehér stb...

  4. #94
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2019. 11. 10.
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    Tudod Kritttt1888 meglepőnek tartom, hogy közgázon végeztél és képes vagy olyat leírni, hogy aki soron dolgozik az nagyon kis eséllyel lesz stabil nyerő. Szerintem itt Magyarországon nem az számít, hogy mennyi eszed van, az iskolákat azt mindenki végig tudja csinálni. Az a kérdés, hogy az adott tanulónak milyen a családi háttere. Ha tudja finanszírozni a nagyobb iskolákat akkor lesz nagyobb végzettsége a gyereknek. Ha nem, akkor nem. Azért mert volt támogatásod arra, hogy letedd a közgázodat ne, hogy azt hidd már, hogy sokkal értelmesebb ember vagy mint az átlag. Példa erre Mészáros Lőrinc. Ismerek olyan pókerest akinek csak 8 osztálya van és évek óta veri a 100$-os tétet. Meg nem is értem, szerinted akinek nagyobb iskolája van úgy gondolod, hogy fog jelentkezni pókeresnek? A backingek sem ezzel a mezőnnyel dolgoznak. Azzal én is egyetértek, hogy nem éri meg pókerezni már. De ezt egy segédmunkás bérhez is lehet viszonyítani, hogy még azok is 15 ezret keresnek/nap nettó. De nem ledegradálni 4 ponttal, hogy ők nem képesek gondolkodásra ember. Szerinted melyik rész pókerezik megélhetésből többet? Ha meg úgy érzed, hogy akik nem járták ki a nagyobb iskolákat te rommá vered a pókerben, akkor miért nem ebből élsz? Akkor te is nyomhatnád még az 500$-os spin&gokat is, hiszen ha végiggondolod sokkal több lesz az aki megélhetésből veri a téteket és nem végzett el nagyobb iskolát. De ezeket te rommá vered, mert te közgazdász végzetséggel stabil nyerő vagy. Akkor lovagold meg és mutasd meg, hogy kiszedsz több k$-t havonta a megfagyott ősember mezőnyben. Vagy közgazdázkodjál 950$/hóért fehéren. Csak akkor ne írjál már ilyen hülyeségeket, hogy aki soron dolgozik abból már nem lehet semmi, hiszen neki esze nincsen.
    MDMApex likes this.

  5. #95
    Tag
    Csatlakozott
    2014. 09. 04.
    Hozzászólások
    106

    Alapbeállítás

    Sajnálom, hogy ennyire megbántottalak.

    A sulihoz az államtól kaptam támogatást azzal, hogy nem volt tandíj. A Kelet-Magyarországon élő szüleim is támogattak azzal, hogy minden hétvégén felpakoltak annyi kajával ami szerdáig ki is tartott így arra addig nem kellett költenem. Egyébként meg ment a diákmeló igen a soron (így van oda rálátásom) és hétvégén a póker amiből elvoltam.

    950$-ért pedig leírtam, hogy miért nem éri meg nekem grindelni főleg, hogy még szeretem is a munkámat. Talán ha több éves távlaton garantáltan átlagban legalább kétszer annyi bért tudnák realizálni mint ami a jelenlegi pályámon várható akkor a szürke zóna ellenére átlendülne nálam a mérleg csak sajnos nem ez a helyzet.

    Azt elfogadom, hogy neked vélt és valós problémáid miatt nincs jelenleg más alternatívád az életben, de egy diploma előtt álló fiatalnak, hacsak nem Bélabácsi, Birs és Breeth génjeiből lett kifejlesztve egy laborban szerintem nem túl jó döntés ezt főállásban bevállalnia.

    Ez a summás véleményem és az, hogy az EU-ban még Magyarországon is 80%-ban legalább mindenki ott van ahová való. Ezzel a témát részemről lezártam.

  6. #96
    Kitiltott
    Csatlakozott
    2019. 11. 09.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    kinek kell írnom hogy választ kapjak a kérdéseimre?

  7. #97
    Idegen
    Csatlakozott
    2016. 11. 16.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Idézet kritttt1888 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tudnák
    gaboor, van Gerwen and anyadszopik like this.

  8. #98
    Kitiltott
    Csatlakozott
    2019. 11. 09.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    Idézet Jozsika15 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mi a bajod ? ott írja hogy kelet magyarországi, nekem van progmatos ismerősöm aki ugyanilyen hibásan ír és beszél... a magyar nyelv elsajátítása nem kötelező ilyen szakokon

  9. #99
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Kovi1980 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Volna pár kérdésem: Jelentkeznék a csoportba, hogyan tehetném meg? A havi mennyiség mennyire alku tárgya, mert havi 2-300 nekem kényelmesebb lenne ha mellette elemzek is?! A mentálcoach és a csoportot érintő érdekes kijelentésekre miért nem reagálnak olyan emberek akiket nem fűzi érdek a csoporthoz vagy a mentál coachhoz ? Mert csak olyanokat olvasok hogy ő hasznos mert jóbarátom stb. Olyan is írna akinek hasznos de nem a barátja, hogy tágabb képet kapjak a dolgokról ? Illetve midstackes játékos szintet ha elérem mondjuk fél év alatt akkor ott számíthatok egy havi 1000 eurós keresetre ? előre köszönöm a válaszokat!
    Cikk alján a link:
    Nagy bejelentés - fúzióra lépett a Team Hero és a TeamSpew MTT!

    Midstakes alatt valószínűleg nem a midstakes-t érted, de fél év alattnem reális (nagyon nem reális) eljutnod sem midstakesre, sem az 1000€/hó jövedelemig.

    A többi kérdésedre én nem tudok válaszolni.

  10. #100
    Idegen
    Csatlakozott
    2018. 06. 30.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Èn jelentkeztem.Nagyon remèlem,hogy sikerül bejutnom,nem èrdekel a sok negatív komment!Pàr ève a bitcoin-ról sem tudta senki,hogy ma 8-10ezer dollàrt fog èrni,mèg is foglalkoztak a bànyàszatàval,ma gazdagok...Pàr ève Dancsó Peti,vagy Pamkutyàèk sem gondoltàk meddig jutnak a youtube-on a semmiből,màra millió feliratkozójuk van.Nyilvàn rengeteg munka,tanulàs ès energia szüksèges hozzà,ès nem 100%,hogy megtèrül,de èn hiszek benne!A legegyszerűbb dolog mindig a kifogàst keresni hogy mièrt ne,meg azt mondani,hogy úgy sem jön össze!Csak akkor azt nem èrtem,hogyan van az,hogy rengetegen èlnek pókerből ès jól,akkot csak működik a dolog nem?

Oldal: 10 / 14 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •