Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree6Likes
  • 1 Post By daniboy
  • 5 Post By Buytherest

Téma: A Team Hero Holdem regularja, Daniboy elemez

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás A Team Hero Holdem regularja, Daniboy elemez


  2. #2
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Turn overbet azért lesz minimális, mert a value rangeünk, annyira durván blokkolja Villain calling rangét, hogy setek és 2pároknak szvsz nagyobb lesz a 70-80%os bet EV-je. Így a blöffjeinket se fogja overezni. Riveren már lehet bszkodni befele..

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    a JT és az 5x jobb blöffök, mert AQ-val majdnem mindenki 3betel és inkább akarjuk fogni az AT-AJ-t, valamint az 55 és az A5 kombókat.
    Post szuper, itt mindenki overfoldol és printel btn. Sticky regeknél arra érdemes figyelni, hogy ritkán fognak turnön callolni és riveren dobni, inkább eldobja turnön és elküld a fenébe. Ellenük jobb lehet blankon giveupolni és csak Qx/Jx/Tx-en berakni.

  4. #4
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    Idézet Lefty Gekko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn overbet azért lesz minimális, mert a value rangeünk, annyira durván blokkolja Villain calling rangét, hogy setek és 2pároknak szvsz nagyobb lesz a 70-80%os bet EV-je. Így a blöffjeinket se fogja overezni. Riveren már lehet bszkodni befele..
    Az EV-je a két size-nak kb megegyezik. A védekezőnek kell szűkíteni a megadó freq.-n de a laptartományát alkotó lapokon csak minimálisan.

    Idézet Buytherest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a JT és az 5x jobb blöffök, mert AQ-val majdnem mindenki 3betel és inkább akarjuk fogni az AT-AJ-t, valamint az 55 és az A5 kombókat.
    Post szuper, itt mindenki overfoldol és printel btn. Sticky regeknél arra érdemes figyelni, hogy ritkán fognak turnön callolni és riveren dobni, inkább eldobja turnön és elküld a fenébe. Ellenük jobb lehet blankon giveupolni és csak Qx/Jx/Tx-en berakni.
    Nem fejtettem ki a blöfflapokat, de szerintem a legjobbakat írtad fel. Biztosan figyelembe kell venni az ellenfél 3bet range-ét is. Mivel AJ-t is elég magas arányban 3betelnek és nem tudhatjuk biztosra, hogy AQ-t is mindig így játszanának-e meg, ezért talán nem érzek olyan nagy különbséget de teljesen jogos felvetés.

    Az biztos, hogy ezt nem lehet/kell mindenki ellen így játszani. Nyilván kell alkalmazkodni az ellenfélhez és el lehet tolódni value irányába ha nagyon CS pl. Ezt már lockolni kéne és megnézni, hogy mi lesz az ideális freq. ami mellett indifferens hogy az ellenfél megad-e vagy dob.
    banoster likes this.

  5. #5
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az EV-je a két size-nak kb megegyezik. A védekezőnek kell szűkíteni a megadó freq.-n de a laptartományát alkotó lapokon csak minimálisan.

    .
    Szvsz, ha nem overbettel kezded a linet, akkor lesz turnön only overbet stratja. 2pár evje lehet kb ugyanaz lesz, de csak azért játszik 2sizet a gto általánosságban, mert a setek blokker hatása miatt a nem overbet-nagy size EVje nagyobb lesz, sztem tizedes értékekkel. De itt szvsz a flop over miatt eléggé durván leszűkítí a call ranget, amiatt a blokker miatt lesz kevés, vagy 0 over a turnon.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Idézet daniboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az EV-je a két size-nak kb megegyezik. A védekezőnek kell szűkíteni a megadó freq.-n de a laptartományát alkotó lapokon csak minimálisan.



    Nem fejtettem ki a blöfflapokat, de szerintem a legjobbakat írtad fel. Biztosan figyelembe kell venni az ellenfél 3bet range-ét is. Mivel AJ-t is elég magas arányban 3betelnek és nem tudhatjuk biztosra, hogy AQ-t is mindig így játszanának-e meg, ezért talán nem érzek olyan nagy különbséget de teljesen jogos felvetés.

    Az biztos, hogy ezt nem lehet/kell mindenki ellen így játszani. Nyilván kell alkalmazkodni az ellenfélhez és el lehet tolódni value irányába ha nagyon CS pl. Ezt már lockolni kéne és megnézni, hogy mi lesz az ideális freq. ami mellett indifferens hogy az ellenfél megad-e vagy dob.
    Szerintem a riveren nem érdemes annyira foglalkozni midstakes és alatta, mert flopon és turnön fog mindenki overfoldolni és ott szerzed a legtöbb pénzt. A turnön amikor overbetet kapok akkor úgy érzem magam, mint egy fiatal lány egy adriai hajón. Előre tudom mi fog velem történni és eldöntöm, hogy belemegyek-e a buliba vagy nem.
    Utoljára módosítva: Buytherest által: 2019. 11. 26. 11:20
    Szigi, banoster, kacsa1st and 2 others like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •