Oldal: 6 / 9 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (85) összesen
Like Tree102Likes

Téma: NL10-ről NL1000-re a Team Hero-ban - Daniboy interjú

  1. #51
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Nem fog erre választ kapni amúgy sem, semmilyen csoporttól. De ha kapnál is, akkor is teljesen semmitmondó információ lenne, nem válaszolja meg igazán azt, amit itt leírtál, hogy miért érdekel ennyire ez a dolog. Ha mondjuk a top10 játékos eredményét kérnéd ki, akkor azt mondom, az még hasznos info is lehet, de az átlagnak semmi értelme.

    Szerintem utána kell járni kicsit egy jelentkezéskor, hogy kik végzik a háttérmunkát a csapatban, kik a lehetséges coachok, van-e valami komolyabb kidolgozott tudástár és ha tetszik, amit látsz, akkor meg beadni a jelentkezést. Ha óriási nagy vetítés volt az egész promó, az hamar kiderül és egyezség ide vagy oda, ott kell őket hagyni a francba.
    Azt egész jól be lehet lőni, hogy hol milyen pénzek mennek az egyes játéktípusokban és mennyire kemény a mezőny, nagy megfejtést felesleges várni bármelyik csapattól is. Hogy top leszel-e, az jobbára úgyis azon múlik, hogy te mennyit fogadsz be a kapottakból és élsz-e a lehetőséggel, hogy körül vagy elvileg véve nagyon jó játékosokkal. Ha belépés után az a tapasztalat, hogy nincs lényegi háttérmunka és ha kérdezel is (amit megdöbbentően kevesek tesznek meg amúgy, legyen az bármilyen fórum, discord, videó, akármi), de nehezen jön válasz, akkor menni kell. Elmegy max. 1-2 hónapod a dologra (tanulni valamit és játszani azért így is fogsz, nem -EV a dolog feltétlen), de legalább jobban tudod már az igényeidet is legközelebb meg hogy mikre kell még figyelni.

    Egy top focicsapatot meg nem túl reális a magyar bóvlihoz hasonlítani, mert a jelentkezési procedúra kicsit más lesz a kettőnél . Előbbi megteheti, hogy kiválogatja a legjobbakat, ahogy megteszik top pókeresek is zártabb körökben ugyanezt. Ott már kicsit többről van szó annál, hogy lejössz-e heti négy edzésre vagy hogy menni fog-e a 30k hand havonta.
    Utoljára módosítva: Shokyu által: 2019. 12. 04. 01:56

  2. #52
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 11. 11.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Idézet TimeBankShove eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valószínűnek tartom hogy van közöd a pokerhez, sőt éltél is belőle, de talán még sokadik rangként szerepet játszik az életedben. Mi az a terület amire váltottál, megérte-e pokerezni etc...?

    A hozzászólásaid alapján az jön le hogy időben váltottál egy jövedelmezőbb területre.

    Megnevezted az instabil szót, meg hogy havi 2K. Ezt egy kicsit továbbgörgetve nem vagyok benne biztos hogy a cash annyira instabil mint pl egy MTT teteje, de számoljunk itt inkább 3-4 hónappal, vagy akár fél évvel, neked mennyi lenne az az összeg amiért beállnál egy istállóba?

    Abból a szempontból érdekes a hozzászólásod, hogy mennyiért érdemes pokerezni (fél éves / éves szinten számolva a bevételt) úgy hogy előbb-utóbb abba kell hagynod, ha nem is teljes egészében és a megkeresett/félrerakott pénzből elindulni a befektetés, vállalkozás irányába (persze ez csak a saját meglátásom)
    Szia! Igen éltem belole fiatalként 3-4 évig. Amit köszönhetek a játéknak, hogy a bossos időkben ebből vettem egy szep nagy lakást. Imadom a játékot, de adhd tünetekkel küzdve konkrétan szinte alkalmatlan vagyok a profi létre ill grindre, mert nekem figyelemben 30-40k hand annyi mint masnak 100k.
    Imadom a játékot, járok előzni Ausztriaba elég sokat meg itthon is ennyi maradt
    Elhelyezkedtem a privát szektorban, léptem előre nagyon sokat, szerencsére a bérem is rendben van...
    Azért tettem fel a kerdest, mert a szerelem megmaradt és szívesen jatszanek online továbbra is, de azt nem szabad elfelejteni, hogy ha vki dolgozik egy normális helyen akkor nem azért nem elemez mert egy lusta cigany, hanem mert ulsz a gep előtt és nem fogod fel...
    Kellenek a segítsegek, csoportok stb, de ez 22-es csapdája kicsit, nekem az a véleményem akinek nincs arra jelenleg 2-3000 eurója, hogy befektessen a pokerbe, itt mondjuk 2000 eur rollt mondok nl25-re meg 1000-t tanuló siteokra az engedje el az egészet
    A fizetéses átlag kerdes meg sztem is azért fontos, mert a piaci tendenciákat tekintve az alkalmazotti fizetésed emelkedni fog 6-7-8%-kal évente, itt meg nehezedik a verseny
    És ha bárki 2000 Eurot keres nettóban a versenyszferaban akkor ott lesz még 30-40-50% premiumod meg ceges kocsid és egyéb ****sagod.
    Itt a kerdes sztem elsősorban az, hogy tudsz-e jelenleg jól keresni, hanem hogy megtudod-e keresni azt az összeget 5-10 év alatt, amit 30-40 év munkával keresnél...

  3. #53
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Most már áruljátok el végre légyszi,hogy tényleg nem létezik a bölcsek köve?
    banoster and kacsa1st like this.

  4. #54
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 09. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Érdekes volt az eddigi pro- kontra érveket végigolvasni. Én még hozzátennék egy szempontot, amit pl. Isti80 nem vett figyelembe, ill. emiatt én éppen ellenkezőleg gondolkodom. Ez pedig az elhivatottság!
    Én 40+ vagyok, versenyképes végzettséggel (top egyetemi képzéssel). Az eddigi életemben a privát szférában dolgoztam, így alapok lefektetésén (család, lakás, anyagiak) túlvagyok. A szakmámat viszont már unom, nem ad motivációt, 15+ év nekem elég volt. Ellenben már 10+ éve szeretek pókerezni, eddig csak hobbiként tettem, néha akár 1-2 év teljes kihagyéssal is. Ugyanakkor már régebb óta motoszkál bennem a gondolat, hogy végre azt csináljam, amihez kedvem is van. Mégha eleinte csak kevesebbért is, mint amit középvezetőként kerestem is. Amit persze hosszútávon szeretnék visszatornászni, sőt!
    Szóval van az úgy, hogy jobban motivál az, hogy mivel szeretnél foglalkozni, szemben a szokásos anyagi biztonsággal (garantált havi, kocsi, nyugdíj, stb.). És ennek csak átmenetinek kell lennie, addig, amíg egy számodra elfogadható szintre nem küzdöd fel ismét magad. Utána duplajó, mert jól is keresel és azt csinálod, amit szeretsz (ezt persze el kell tudni érni). Nyilván van ebben egy kockázat. Feladni egy biztosat, ami száraz, nem érdekel, kiégtél... becserélni valamire, ami vonz, látsz benne lehetőséget.
    Aki nem kockáztat, nem is él!
    Én most erre lövök. Olyannyira, hogy az éjszaka beküldtem egy jelentkezést a TH-nak... :-)
    Lesz, ami lesz! :-))

  5. #55
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet isti80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt a kerdes sztem elsősorban nem az, hogy tudsz-e jelenleg jól keresni, hanem hogy megtudod-e keresni azt az összeget 5-10 év alatt, amit 30-40 év munkával keresnél...
    Igen. pont ez a lényeg. Pokerben még megvan a lehetőséged hogy kemény meloval sokat keress. (ki tudja meddig) Másban? hát ha nem vagy csókos, valakinek a valakije, akkor eljuthatsz egy manager szintig, felső-középvezető szintig ugy hogy életed szarrá dolgoztad, mondjuk gyereked jó esetben hétvégén látod, amikor legszivesebben kipihennéd a heted, de az agyad azon a szar melón kattog, vagy épp vasárnap hív a főnök... igen mert felsővezetőnek a hétvégén is dolgozni kell, ezért kapja a pénzt meg a bonuszt.
    Igen az életben ez az anyagi cap.
    Igen, lehet sok pénzt keresni mindenhol de nem az átlaggal. Nem is értem ezt az átlagos baromságot. Kit érdekel az átlag?? Senkit. Azt kell megnézni hogy 5/10 10/25 havi 30k handel 5-7 bb/100 al mennyit lehet keresni. Vagy HS MTTsek mennyit keresnek. Lődd be azt célként. Átlag...
    A staking csoport annak jó aki mindig is kemenyen dolgozott, de itt a tudast nem neki kell felkutatni, hanem rendelkezésre áll. Nyilván ezért fizetsz nem kevés pénzt hogy ezt nem neked kell megfejtened/kitalálnod. Az hogy tobbseg nem él ezzel az senkinek nem jó. Se a stakernek se a játékosnak. A lényeg hogy ha dolgozdd tul az átlagot.Pokerben 95% vesztő/breakeven. Aki az átlagot tűzi ki arra ez vár.
    4Balage4, Katzorka and Marczi20 like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  6. #56
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet anspro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Érdekes volt az eddigi pro- kontra érveket végigolvasni. Én még hozzátennék egy szempontot, amit pl. Isti80 nem vett figyelembe, ill. emiatt én éppen ellenkezőleg gondolkodom. Ez pedig az elhivatottság!
    Én 40+ vagyok, versenyképes végzettséggel (top egyetemi képzéssel). Az eddigi életemben a privát szférában dolgoztam, így alapok lefektetésén (család, lakás, anyagiak) túlvagyok. A szakmámat viszont már unom, nem ad motivációt, 15+ év nekem elég volt. Ellenben már 10+ éve szeretek pókerezni, eddig csak hobbiként tettem, néha akár 1-2 év teljes kihagyéssal is. Ugyanakkor már régebb óta motoszkál bennem a gondolat, hogy végre azt csináljam, amihez kedvem is van. Mégha eleinte csak kevesebbért is, mint amit középvezetőként kerestem is. Amit persze hosszútávon szeretnék visszatornászni, sőt!
    Szóval van az úgy, hogy jobban motivál az, hogy mivel szeretnél foglalkozni, szemben a szokásos anyagi biztonsággal (garantált havi, kocsi, nyugdíj, stb.). És ennek csak átmenetinek kell lennie, addig, amíg egy számodra elfogadható szintre nem küzdöd fel ismét magad. Utána duplajó, mert jól is keresel és azt csinálod, amit szeretsz (ezt persze el kell tudni érni). Nyilván van ebben egy kockázat. Feladni egy biztosat, ami száraz, nem érdekel, kiégtél... becserélni valamire, ami vonz, látsz benne lehetőséget.
    Aki nem kockáztat, nem is él!
    Én most erre lövök. Olyannyira, hogy az éjszaka beküldtem egy jelentkezést a TH-nak... :-)
    Lesz, ami lesz! :-))
    Nekem némely elemében teljesen ugyanez a történetem... annyi, hogy 31 vagyok és 10 éves versenyszférás munkát hagytam ott tavaly nyáron és megfogadtam, hogy beleállok a pókerbe, amennyire tudok. Nyilván a "mi korunkban" már más téma kicsit, mert dupla, vagy semmi a játék kis túlzással.... vagy nagyon bejön...vagy elbsztam x évet a karrierépítés helyett és ott találom magam a semmi közepén.. nyilván 2-3 év kihagyás még nem a világvége a visszatéréssel, főleg, ha van egy csinos CV-je az embernek...de valszeg az az érzés, hogy elvesztek az álmaink és x év után vissza kell állni a mókus kerékbe....hááát az sz@r lehet. Úgyhogy az én tanácsom az az, hogy ha érzed azt magadban, hogy senki és semmi nem állíthat meg és ezt akarod csinálni, akkor vágj bele. Legyen egy halvány B terv, ami csak akkor kerüljön elő, ha már érzed a póker végét.... Schwarzi mondta talán, hogy "don't have a plan B!", ami nyilván nem egy olyan tanács, amit szóról szóra kell értelmezni, főleg egy bizonyos társadalmi szinten(család,gyerekek,kor stb), de az elve a fontos: meg kell csinálni és kész, nincs más opció! Szóval GL!
    4Balage4, anspro, mattack and 3 others like this.

  7. #57
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 10. 14.
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Nekem több ismerősöm hagyta ott anno 2010-2014 között az egyetemet póker miatt, most meg ott vannak, hogy póker mégse "adta" úgy, ahogy tervben volt, van egy érettségi vagy vmi ló**** okj, életkorban 30 körül, cv-ben meg diákmunkák, esetleg 1-2 év bedolgozott idő. Most meg nézek szét, hogy mit kellene kezdeni...
    Ettől egy fokkal jobb, aki az egyetemet befejezte, viszont cserébe "pályakezdőnek" számít 29-30 évesen.
    allinkamikaze likes this.

  8. #58
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Na, akkor már én is hozzászólok a témához...: Szerény személyem már 6,5 éve játszok pénzben gimi 2. fele óta(18 előtt kezdtem egy kicsivel, ). Ez az egyetlen bevételi forrásom(5 éve már valamilyen értékelhető profitot érek el belőle.)Most egyetem mellett tolom,ami kemény szak és már alig várom hogy végezzek és melózzak iparban,de ettől még nem fogom teljesen abbahagyni akkor, mert hobbinak teljesen jó a sok agybutító TV műsor helyett.

  9. #59
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Szóval a hozzászólók nagy része szerint ha jól értelmezem, mindegy, hogy az MIT valamelyik szakán vagyok, vagy a lista végén található Vietnami nemzeti egyetemre megyek, hiszen csak az számít, hogy én mennyi melót teszek bele. Az egyetem átlagait ne is akarjam összehasonlítani, hiszen minden a diákon múlik.

    Remélem érzitek mennyire vicces álláspont ez.
    ewoksamurai likes this.

  10. #60
    Tag zo6Hwf avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 10.
    Hozzászólások
    188

    Alapbeállítás

    Idézet bostef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval a hozzászólók nagy része szerint ha jól értelmezem, mindegy, hogy az MIT valamelyik szakán vagyok, vagy a lista végén található Vietnami nemzeti egyetemre megyek, hiszen csak az számít, hogy én mennyi melót teszek bele. Az egyetem átlagait ne is akarjam összehasonlítani, hiszen minden a diákon múlik.

    Remélem érzitek mennyire vicces álláspont ez.
    Nagyon bele vagy szerelmesedve ebbe az átlagba.
    bostef likes this.

Oldal: 6 / 9 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •