Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (67) összesen
Like Tree100Likes

Téma: PA Discord interjú - pszichológia és mental coaching

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás PA Discord interjú - pszichológia vs mental coaching


  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Órabéreket, kontaktokat kérjetek el mind a hármótuktól. Tök jó promó nekik és a legjobbat szívesen megkeresném.
    crazy3317 and HeroCallNogood like this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Jobb lett volna kulon-kulon, tehat ugy meghallgatni Anettot, hogy kozben nincs ott 2 mental coach, akiknek a munkajarol esetleg rosszat mondhatna. Az meg plane vicces, hogy 2 mental coach van "vele szemben".
    Bar a vege ugyis egymas szopkodasa lesz, mindenesetre okos otlet ez a podcast!
    crazy3317 and sakkos000 like this.

  4. #4
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Egyébként ha vki kultúrált formában, de ellenvéleményt szeretne megfogalmazni, nagyon szívesen behívom majd a beszélgetésbe.

  5. #5
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Jó sok kérdés fel lett téve szerintem, amikkel kapcsolatban kíváncsi lennék az interjúalanyok véleményére:

    • "egy jó pokeresnek nincs szüksége mental coachra, egy rossz pokeres pedig mental coachhal együtt is az marad..." - Mit gondoltok erről?
    • "Azért egy jó coach tud segíteni, csak az a baj, hogy itt aki elolvasott 1 Brian Tracy könyvet az már coach lesz... Szabó Péternél nagyobb kártevőt ezen a piacon nehéz lenne találni, sokat segített a szakma megítélésének... Ezek a magukat mental coachnak nevező emberek ha van 5 szint abból 1-t kapargatnak és nem állnak le a mélybe... " - Valóban ennyire felhígult a coach szakma? Szabó Péterről mit gondoltok? Mennyire árt a pszichológusoknak, mental coachoknak az, amit ő képvisel?
    • "A legtöbb játékosnak/embernek itt pontosan nem mental coach kell, hanem egy komoly pszichológus (nem akire csak úgy rágooglezol és elsőnek kidob - jó lesz az, kipróbálom - mert azoknál talán ezek a srácok is többet adnak). Az emberekben olyan sérelmek, rossz berögződések vannak amiket gyerekkorából hoz és ez kihat a mindennapjaira (munkájára, párkapcsolatára, gyerekére...). Ezeket a dolgokat kell kiásni mélyről és megoldást keresni rá. Sokak ilyenkor magukba azt mondják, hogy nekem aztán nincs semmi ilyen gondom. (hidd el van, csak nem tudsz róla).
    • Nem akarok eltérni a lényegről, mert regényeket lehetne írni, de egy jobb pszichológus akinek végzettsége van, publikációi, előadásokat tart, 10+ éve ebben dolgozik és van tapasztalata abban, hogy az adott "páciense" miben gyenge, milyen sérelmei vannak, hogyan lehetne ezt orvosolni 12.000Ft-ot kér el 60 percért (Budapesten). Persze sokan nem szeretnének kimozdulni lakásukból, de már skypeos beszélgetést is vállalnak, de az élőt jobban preferálják (gondolom a testbeszéd miatt) mert ott aztán minden van sírás, nevetés, teljesen kimozdítanak a komfort zónádból. " - Mi a különbség a mental coach és a pszichológus között? Mikor érdemes az egyikhez menni és mikor a másikhoz? Mit gondol a pszichológus a mental coachokról/coachokról és fordítva?
    • "mental coach csak bukott pókeresből lesz." - Elég erős vád. Mit gondoltok erről?




    Extra:
    • Mit gondoltok miért alakult ki ekkora vita a mental coachokról a fórumon? Mi lehet a háttérben?
    • Tegyük fel nincs pszichológus vagy coach ismerősötök. Ti hogyan keresnétek olyan segítőt, aki valóban ért a szakmájához?
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  6. #6
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    én a következőkre lennék kíváncsi:

    • milyen extrát tud adni egy mentál coach egy embernek, aki olvasta mondjuk az 5 legfontosabb könyvet a mentál game, time management, hatékonyság/teljesítménynövelés stb. témakörökben? nekem sok esetben az jön le, hogy a mental coachok (legalábbis a publikus bejegyzések alapján) ezeknek a könyveknek a kivonatát adják át azoknak, akik lusták elolvasni őket/nem találják meg a legjobb anyagokat.
    • ha valaki sportol, egészségesen táplálkozik, jól alszik, rendben van a szociális élete, hatékonyan és szorgalmasan elemez, nem tiltel, akkor is érdemes mentál coachhoz fordulnia? ilyen esetben miben tud segítséget nyújtani egy coach? hogy indul el a folyamat egy ilyen emberrel?
    • milyen tudományos alapja van az ún. vizualizációnak, amelyet (tudtommal) szinte minden mentál coach "oktat" a játékosoknak. (ugye itt arrra gondolok, amikor az ember elképzeli magát, amint megnyer egy nagy MTT-t / szétcrushol egy nagy cash game-et stb. annak érdekében, hogy ez nagyobb eséllyel valósuljon meg ténylegesen)
      ez működik negatív gondolatokkal is? pl egy hipochonder nagyobb eséllyel betegszik meg? működik más emberekre "kivetítve" is? pl ha elképzelem, ahogy egy általam nem kedvelt ember megcsúszik egy banánhéjon és kitöri a fogát, akkor nagyobb eséllyel következik be?
    • más kártyajátékokban és szellemi sportokban miért nem tevékenykednek mentál coachok? (vagy miért csak kevésben)
    • vállaltok valamilyen garanciát a javulásra/sikerre? mi van ha 1-2-x hónapnyi munka után a játékos úgy érzi, nem történt előrelépés?
    • hogy vállhat valaki mentál coach-ccsá? hogy szűrheti ki egy játékos, hogy egy szélhámossal vagy egy komoly szakemberrel van-e dolga? sőt előfordulhat az is, hogy valaki nem tudatos csaló, ő maga valóban elhiszi, hogy tud segíteni/kompetens a témában, közben pedig ez egyáltalán nincs így, csupán elolvasott egy könyvet a témában.
    • van-e olyan játékos/ember, akinek nem ajánlanátok mental coach/pszichológus igénybevételét, mert nincs szüksége rá? mi lehet ennek az oka?


    köszi előre is a válaszokat!
    Utoljára módosítva: crazy3317 által: 2020. 01. 17. 15:03
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  7. #7
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    1. Milyen bizonyíték van arról, hogy egy játékos számára ez valóban hasznos? ( az ilyen kézzel válogatott van 2 tanítványom, aki azt mondja, király vagyok kérlek hanyagoljuk)

    2. Szerintetek lehet jó mental coach olyan emberből, aki sosem volt pókerben viszonylag magas szinten? ( 3-5 év pro Nl100+, vagy MTT 100$+ , Spin 60+) Amikor ez a kérdés van feltéve, a válasz általában az, hogy egy Forma 1es autószerelőnek sem kell jó sofőrnek lenni. De ezekkel az érvelésekkel nekem az a parám, hogy pl Forma 1ben lemérhető, hogy ki a legjobb kerékcserében, nem pedig az van, hogy hidd el nekünk, mi elég jók vagyunk a kerékcserében, nem kell nekünk jól vezetnünk.

    3. minden mentál coach indult valahol. Az elején még 0 tapasztalattal. De még 1 hirdetést sem láttam, hogy hello, pályakezdő mentál vagyok. Szóval feltételezem, hogy itt is megvan ez a "fake it till you make it" szemlélet. Amikor ti kezdtetek, felhívtátok a figyelmét a tanítványoknak, hogy hé ilyet amúgy én még sosem csináltam? És akkor itt jön be a 2. pont. A legtöbb mental coach akiről hallottam általában olyan volt, hogy pókerezett kicsit, annyira nem jött be neki, kellett volna több pénz, így hát pókeres tapasztalat vagy bármilyen pszichológiai irányú végzettség nélkül vágnak bele (most az ilyen 30 órás kócs tanfolyamokat pls ne hozzuk fel...), aztán mindig referenciaként használják azokat, akiknek lehet csak a placebohatás miatt ad egy ideiglenes boostot a teljesítményben.
    Utoljára módosítva: bostef által: 2020. 01. 18. 14:39

  8. #8
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Mi a különbség a coach és a mental coach között? Milyen coachok vannak még? Miért kellenek ilyen alkategóriák?
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi a különbség a coach és a mental coach között? Milyen coachok vannak még? Miért kellenek ilyen alkategóriák?
    Keress rá Wudánra. Ötlet coach De Berki Krisztián is life coach, bár nem olcsó. Milyen coach nincs?
    Utoljára módosítva: sakkos000 által: 2020. 01. 18. 19:41
    ewoksamurai likes this.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Szép Csabához lenne kérdés: Egy kastélyos VIP szintes tréning táboron mennyit lehet keresni? A pszichológushoz hogy rendezne-e hasonlóan kivitelezett csoportos terápiákat? Illetve, ha nem (nyilván) mennyire tartja ezeket etikusnak, hasznosnak?
    ewoksamurai and bostef like this.

Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •