Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (67) összesen
Like Tree100Likes

Téma: PA Discord interjú - pszichológia és mental coaching

  1. #31
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Geri:
    Jó gondolatok -bár kicsit sok a bullshit meg bropsychology - de nekem ez megint pszichológust játszás kicsit.
    Az oké, hogyha ezeket leírod egy fórumra és meg lehet vitatni, mint ahogy most tetted, ingyen (mégha egy kicsit ez neked önmarketing is ) .
    De amikor ilyen témák 1 v 1 előkerülnek , ráadásul anyagi ellenszolgáltatás keretében, egyfajta "hatalmi" pozícióból osztogatva a tutit, akkor ***** könnyű a kliensnek vakon elhinni, hogy valóban az a jó látásmód. A valóságban meg marhára nincs meg a kvalifikációd, hogy ilyen dolgokat taníts (nézd meg az interjút, hogy egy pscichológus hány évet tanul, mennyit jár szupervízióra egy 10-20 évvel rendelkező szakemberhez-nem egy másik 20 óra alatt kóccsá lett akárkihez)

    Szerintem az ilyen gyerekkori dolgokat hagyjuk meg az érdemi tudással rendelkező embereknek.
    Utoljára módosítva: bostef által: 2020. 01. 24. 14:53

  2. #32
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 04. 29.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Köszönöm a hozzászólásod, elfogadom a nézőpontod.

  3. #33
    Újonc
    Csatlakozott
    2020. 01. 24.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    ráadásul a mentálkókler több kárt okozhat mint hasznot amit majd a pszichológus javíthat ki, ebben a mentálkocsban az a legjobb hogy semmit se lehet számonkárni rajtuk
    ha valami nem úgy lesz ahogy ő mondta, akkor nem akartad eléggé
    https://www.youtube.com/watch?v=hvsH...KnUyimt08GnCYA
    Utoljára módosítva: Totyapoker által: 2020. 01. 24. 22:54
    rorooen, ewoksamurai and bostef like this.

  4. #34
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 04. 29.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Nagyon hálás vagyok azért, mert ezeket megírtátok. Tanulságosak voltak az írásaitok számomra, még ha nem is estek feltétlen olyan jól. Többet szeretnék tudni arról, hogyan gondolkodtok a témáról, mert ha már itt van ez a beszélgetés, legyen valami haszna.

    Számotokra hol húzódik a határ, ami elválasztja a mentál coach és a pszichológus által kezelhető problémákat? Szerintem mindannyiunknak nagy segítség lenne erről elolvasni a gondolataitokat.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

    Szép napot!

  5. #35
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet geri8806 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Számotokra hol húzódik a határ, ami elválasztja a mentál coach és a pszichológus által kezelhető problémákat? Szerintem mindannyiunknak nagy segítség lenne erről elolvasni a gondolataitokat.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

    Szép napot!
    Szia,

    talán olvasod a másik topikot is a témában, írtam ott több kommentet, talán nekem is szól a kérdésed.

    1. Szerintem Te és Csaba pontosan érzitek egy emberen 2-3 óra beszélgetés után, ha a problémái túlmutatnak rajtatok, és még azt is kinézem belőletek, hogy van erőtök azt mondani a "páciensnek", forduljatok komolyabb szakemberhez, és menjetek el egy hagyományos munkahelyre dolgozni, ahol nem függ a mentális erősségetektől az, hogy kerestek-e pénzt, vagy sem. (Más pókeres körökben ismert mentálcoachot nem eméítettem itt meg, na nekik nyugodtan köszönjétek meg a "szakmátok" megítélését!)
    2. Ha a pénzedet nem a játékostól kapod, hanem egy backing teamtől, tedd fel magadnak a kérdést, mit érhetsz el az adott játékosnál! A segítségemmel ez az ember tényleg eljut egy komoly életszínvonal növekedésig, vagy csak azt tudom belőle kihozni, hogy kis nyerőként 2-3 évvel tovább maradjon a rendszerben, termelje a backing teamnek a pénzt, ő maga meg vegetáljon közben?
    3. Hogy írjak konkrétumot is : tegyük fel, valakinek azt javaslod, építsen fel egy napirendet, tartsa be, valamint minden sessionben tűzzön ki egy adott problémát, amire figyelni fog (nem tudom javsoltad-e valaha ezeket játékosnak, de ezek elég népszerű mentálcoach javaslatok), na, ha harmadszor javaslod ezeket (vagy bármi mást), a "páciens" elméletben hasznosnak is tartja, és aztán valamiért harmadik javaslat után sem képes egyiket sem betartani, na akkor ő az, akinek a problémái túlmutatnak egy mentálcoach területén, küldd el pszichológushoz és/vagy pszichiáterhez, és javasold neki, hogy menjen el árufeltöltőnek, és tekintsen a pókerre csak egy szép hobbiként!
    geri8806 likes this.

  6. #36
    Újonc
    Csatlakozott
    2020. 01. 24.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Geri8806 , te is mentálhuszár vagy igaz? akkor remélem annyira tanulságos voltak a vélemények hogy felhagysz ezzel az erkölcsileg kérdéses szakmával és keresel magadnak egy normális munkát... na majd akkor elhiszem hogy sokat tanultál belőle

  7. #37
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Idézet geri8806 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon hálás vagyok azért, mert ezeket megírtátok. Tanulságosak voltak az írásaitok számomra, még ha nem is estek feltétlen olyan jól. Többet szeretnék tudni arról, hogyan gondolkodtok a témáról, mert ha már itt van ez a beszélgetés, legyen valami haszna.

    Számotokra hol húzódik a határ, ami elválasztja a mentál coach és a pszichológus által kezelhető problémákat? Szerintem mindannyiunknak nagy segítség lenne erről elolvasni a gondolataitokat.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

    Szép napot!
    Menj el egy szakemberhez (Anettnek pókerre is van rálátása, ráadásul kapott most feelt a mentál kócsokról is, hogy mi a szakma parája) és kérd ki a véleményét.

    Ha az érdeklődésed őszinte, akkor számomra ez egy szimpatikus hozzáállás- ezzel már a 2 kókler elé kerültél a rankingben a szememben
    Utoljára módosítva: bostef által: 2020. 01. 31. 18:09
    Guten3213 likes this.

  8. #38
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 04. 29.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,

    talán olvasod a másik topikot is a témában, írtam ott több kommentet, talán nekem is szól a kérdésed.

    1. Szerintem Te és Csaba pontosan érzitek egy emberen 2-3 óra beszélgetés után, ha a problémái túlmutatnak rajtatok, és még azt is kinézem belőletek, hogy van erőtök azt mondani a "páciensnek", forduljatok komolyabb szakemberhez, és menjetek el egy hagyományos munkahelyre dolgozni, ahol nem függ a mentális erősségetektől az, hogy kerestek-e pénzt, vagy sem. (Más pókeres körökben ismert mentálcoachot nem eméítettem itt meg, na nekik nyugodtan köszönjétek meg a "szakmátok" megítélését!)
    2. Ha a pénzedet nem a játékostól kapod, hanem egy backing teamtől, tedd fel magadnak a kérdést, mit érhetsz el az adott játékosnál! A segítségemmel ez az ember tényleg eljut egy komoly életszínvonal növekedésig, vagy csak azt tudom belőle kihozni, hogy kis nyerőként 2-3 évvel tovább maradjon a rendszerben, termelje a backing teamnek a pénzt, ő maga meg vegetáljon közben?
    3. Hogy írjak konkrétumot is : tegyük fel, valakinek azt javaslod, építsen fel egy napirendet, tartsa be, valamint minden sessionben tűzzön ki egy adott problémát, amire figyelni fog (nem tudom javsoltad-e valaha ezeket játékosnak, de ezek elég népszerű mentálcoach javaslatok), na, ha harmadszor javaslod ezeket (vagy bármi mást), a "páciens" elméletben hasznosnak is tartja, és aztán valamiért harmadik javaslat után sem képes egyiket sem betartani, na akkor ő az, akinek a problémái túlmutatnak egy mentálcoach területén, küldd el pszichológushoz és/vagy pszichiáterhez, és javasold neki, hogy menjen el árufeltöltőnek, és tekintsen a pókerre csak egy szép hobbiként!


    Köszönöm az építő hozzászólást!

    Válaszolva a gondolataidra:

    1.: Előfordul sajnos olyan, hogy komoly gondokkal küzdő játékossal találkozom. Ilyenkor rendszerint jelzem a játékosnak és a backing csoport vezetőjének is, hogy a játékos problémái nem pókeres jellegűek, egyéb életterületek rendbe tétele hiányában nem is fognak valószínűleg megoldódni.

    2.: Egy szakmai dilemma alapja lehet a második dolog, amit említesz: ha a backing bízott meg a játékos fejlesztésével, és a játékosnak a legjobbat az tenné, ha eltávolodna a pókertől, akkor kinek az érdeke érvényesüljön? A megbízóé vagy a játékosé? Én azt gondolom, hogy a mentál coaching akkor működik jól, ha a játékost, mint egész embert vizsgáljuk, és nem csak egy szeletét a mindennapjainak. Ilyenkor mindig a játékos építésének útját választom, még ha ez ahhoz is vezet, hogy idővel más munka után néz. Egyébként a backing vezetők ezt teljesen megértik, mert - legalábbis akikkel eddig együtt dolgoztam - tudják, hogy nekik sem éri meg olyan játékossal időt tölteni és bele pénzt invesztálni, aki utálja ezt az egészet.

    3.: Nem vagyok a híve annak, hogy megmondjam, kinek milyen rutinokat kéne csinálnia. Azt vallom, hogy hiába dolgoztam sok játékossal, mégsem látom azt, hogy a következő embernek mire lesz szüksége. Az esetek 99%-ában abban vagyok hajlandó segíteni neki csak, hogy egy számára tetsző rutint ő maga kitaláljon. Ha a következő alkalommal visszajelzi, hogy ezt nem sikerül betartania, akkor mindig az első kérdésem az, hogy egyáltalán szeretne-e ezzel foglalkozni. Ha a válasza nem, akkor keresünk számára jobban tetsző megoldást. Ha szeretné megtartani, akkor együtt megkeressük, mi az, amitől ő maga hajlandóvá válna a munka elvégzésére.

    Nagyon érdekes témákat dobtál be, és számomra egyértelmű, hogy azzal, hogy én majd kitalálom, mi legyen a játékossal és azt rányomom, nem leszünk előrébb. Mindig az ő aktuális élethelyzetét és kihívásait figyelembe véve kell őt abban támogatnom, hogy a számára leginkább tetsző és kivitelezhető megoldást megtaláljuk.

    Köszönöm az időt, amit a témára szántál!

  9. #39
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 04. 29.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Idézet Totyapoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Geri8806 , te is mentálhuszár vagy igaz? akkor remélem annyira tanulságos voltak a vélemények hogy felhagysz ezzel az erkölcsileg kérdéses szakmával és keresel magadnak egy normális munkát... na majd akkor elhiszem hogy sokat tanultál belőle
    Minél több emberrel foglalkozom, annál jobban látom, mennyire nagy szükség van arra, hogy az emberek támogatást kapjanak a problémáik megoldására. Nem tervezek tevékenységet váltani. Biztos majd ebből is tanulok valamit.

  10. #40
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 04. 29.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás

    Idézet bostef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Menj el egy szakemberhez (Anettnek pókerre is van rálátása, ráadásul kapott most feelt a mentál kócsokról is, hogy mi a szakma parája) és kérd ki a véleményét.

    Ha az érdeklődésed őszinte, akkor számomra ez egy szimpatikus hozzáállás- ezzel már a 2 kókler elé kerültél a rankingben a szememben
    Köszönöm a tippet!

    Őszinte az érdeklődésem teljes mértékben. Ha nem is törekszem arra, hogy megértsem, mi váltja ki az ellenszenvet velem vagy a munkámmal kapcsolatban, akkor én magam sem haladok előrébb, és segíteni sem tudok majd senkinek. Emellett, ahogy az előző postban már említették, fontos, hogy tanuljunk ebből az egészből valamit. Én nagyon igyekszem.

Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •