Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
Like Tree8Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2020. 06. 12

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2020. 06. 12

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: $0.5
    Nagy vak: $1

    NL100-n egy SH asztalon játszunk. A nagyvak pozícióban ülünk, a Button (20/17, PFR BU 50%) 2.4 BB-vel emel. A kisvak dob, mi megadunk 4d5d lapunkkal. A flopra 6d8d8c lapok érkeznek. A regular játékos c-betel (3,64 $), mi vissza emelünk 10 $-ig, amit az ellenfél csak megad. A turnre Kd lap érkezik. Rajtad a sor mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Szerintem a check azért nem jó, mert ezen a flop-on és turn-ön nehéz elképzelni, hogy az ellennél nincs (legalább egy) nagy káró.
    Ha pedíg így van, akkor nem jó várakozó álláspontra helyezkedni, hanem a turn-ön kell dűlőre vinni a dolgot.
    Ezért én - talán hibásan - a bet/broke opciót választottam.
    csapus and G4mbl3r like this.

  3. #3
    Tag zo6Hwf avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 10.
    Hozzászólások
    188

    Alapbeállítás

    Idézet ÁradóFolyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a check azért nem jó, mert ezen a flop-on és turn-ön nehéz elképzelni, hogy az ellennél nincs (legalább egy) nagy káró.
    Ha pedíg így van, akkor nem jó várakozó álláspontra helyezkedni, hanem a turn-ön kell dűlőre vinni a dolgot.
    Ezért én - talán hibásan - a bet/broke opciót választottam.
    Sztem az openfold a legjobb opció!

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Sztem meg 1/3 pot Bet , de az opció közül a check

  5. #5
    Fanatikus tag djeleven avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    476

    Alapbeállítás

    Flop check raise után a turn oop megint check?
    Kapunk majd turnon egy checkbacket villaintől és egy utcányi pénzt nála hagyunk.Nos én kösz, de nem.GL!Dj
    A fish aki fejlődni akar

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    En nagyon elnéztem a dolgot. Turn op vagyunk, nem ip . Sima check a jo játék szzerintem. Egyszerűen Velue town lehet saját magunk. Nem tudni mi ellen megyunk

  7. #7
    Tag Pablitofelezer avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 17.
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    Idézet ÁradóFolyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a check azért nem jó, mert ezen a flop-on és turn-ön nehéz elképzelni, hogy az ellennél nincs (legalább egy) nagy káró.
    Ha pedíg így van, akkor nem jó várakozó álláspontra helyezkedni, hanem a turn-ön kell dűlőre vinni a dolgot.
    Ezért én - talán hibásan - a bet/broke opciót választottam.
    Mégis melyik az a nagy kárós kombó, ami 3betet calloz majd megadja a XR-t és nyugodt szívvel brokeolsz turnön ellene (88, 66, A8s, T8s, 87s, AdKd, AdQd, KdQd, AdJd, KdJd, QdJd, AdTd, KdTd, QdTd, JdTd, Jd9d, Td9d, 9d8d, Ad5d, Ad4d, Ad3d, Ad2d)?

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Véleményem szerint van pár ellentmondás a magyarázatban:

    - "az ellenfél a mi rangeünket is erősnek gondolhatja"
    - "az ő rangeéről mi is ugyan ezt feltételezhetjük"
    - "bízva abban, hogy az ellenfél gyengébb handjeiből és blöffjeiből még szerzünk értéket"


    Szóval erős a mi rangeünk, erős az ő range, de azért mégis blöff handekről beszélünk, amik majd betelhetnek? Meg a miénknél gyengébb value kezek? Melyek ezek a kombinációk?

    Az ellenfél rangenek jelentős része 99-QQ, ezekből lesz jópár kárós kombó, melyekkel callozni fog turnön, de betelni nem. Teljes air soha nincs nála a turnön, leggyengébb keze egy flop sorhúzó bdfd-val, lesznek még Ax flop két overek, melyekben van káró. Utóbbiak szintén callozni fognak, de betelni nem.

    Szóval én betelnék tovább. Check után amiket verünk, azok checkelnének pont, és kb. csak az erősebbek betelnének. De van ott jelentős számú gyengébb hand még, hogy legyen value a betben. Amennyiben emelést kapunk, fold.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Ezt a boardot ilyen size-al elég low freq-el kellene egy regnek cbetelnie, ezért indulunk ki erős rangekből.(és alapból ugye az ő rangébe sokkal több erős flush van mint a miénkbe, mert mi a magas suited lapok nagyrészét 3beteljük pre)

    Egy regulár ellen kb. a létező leggyengébb flushel itt nagyon ritkán lesz 2 utca value benne, viszont saját magunkat valuetownolhatjuk elég sokszor. Az egy utca value-t riveren is ki lehet még szedni, ha checkeli a turn-t.
    Utoljára módosítva: lourker által: 2020. 06. 14. 14:47

  10. #10
    Fanatikus tag Buksisak avatara
    Csatlakozott
    2015. 06. 05.
    Hozzászólások
    315

    Alapbeállítás

    Szia Tir-X!

    Azt gondolom nevezhető széles rangenek az, amivel a BU 50%-kal lopó NL100 reg callozni fog IP ezen a flopon egy széles XR range ellen egy viszonylag kicsi, 2.75x size-t (13% körüli range). Szóval ebből jócskán fog tudni turn blöffölni, vbetelni is check-re.
    Meg a miénknél gyengébb value kezek? Melyek ezek a kombinációk?
    8x-ek egy része betel, egy része checkbehindol, te hogy látod?
    leggyengébb keze egy flop sorhúzó bdfd-val
    Szerintem callozhat még néhány gyengébb kombóval, 74s-ek (BDFD nélkül is), low pp-k, T9o, mindezekkel turn betelhet is checkre!
    lesznek még Ax flop két overek, melyekben van káró. Utóbbiak szintén callozni fognak, de betelni nem.
    A7o, A5o kárókkal bőven lehet szerintem nála, ezeket a leggyengébb Ax-eit teheti a turn bet range-ébe.

    Lenne value is a turn betben, de gondolom az optimális range felosztásban jobb lesz ezt check-be tenni egy jó reg ellen, indokolhatja még ezt az is, hogy OOP sz@rabb helyzetben vagyunk és lesz még egy utca. Turn checkbehind-olt 8x-eivel meg sokkal fog blank river-eken még fizetni.

    Amennyiben emelést kapunk, fold.
    Érdekelne, te mivel raise-elnél BU helyében turn betre!?
    Ha turn vbetelnéd , rivereken mit teszel?
    Utoljára módosítva: Buksisak által: 2020. 06. 14. 14:57

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •