Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree5Likes
  • 1 Post By rockett
  • 1 Post By banoster
  • 1 Post By Ibiza
  • 2 Post By lourker

Téma: Régen minden jobb volt (vagy mégsem...)

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás Régen minden jobb volt (vagy mégsem...)

    Sziasztok,

    némi vacillálás után kezdtem bele az online pokerbe, csináljam - ne csináljam... Nem szerettem volna se poénból beleugrani, se lottózónak tekinteni, hátha bejön. Rendesen szerettem volna csinálni, vagy inkább sehogyse... Ezért utánaolvasgattam, egyáltalán megéri-e időt/energiát rászánni még manapság.

    Általános véleményként az jött le, hogy semmiképp nem éri már meg. A gyenge játékosok felerősödtek, tele van minden videokkal, oktatóanyagokkal, annyi van belőlük, hogy aki nem ugrik odébb, arra magától ráesik egy alapképzés, a HUD-okat, meg ahol nem tiltják, ott úgyis boldog-boldogtalan használja...

    Oké, kb. mindenki okosabb nálam, hajlandó is lettem volna ezt elfogadni, és bele sem kezdeni. De volt egy mondat valahol, ami valamiért megragadt az agyamban. "The bad reg are the new fish".

    És ez végül a következő vezérhangyát indította el az agyamban: nem lehet, hogy mindössze annyi történt, hogy EGY bizonyos játékmódnak áldozott le? Nevezetesen a legostobább fish-tömegek habkönnyű kifosztásának, ezer asztalon, éjjel-nappali TAG robot-módban? És az ezt képviselő generáció véleménye, hogy többé nem érdemes ezzel foglalkozni?

    Nyilván, mivel itt vagyok ezen az oldalon (és épp kérdezek) adja, hogy adtam egy esélyt a fenti gondolatnak. Tehát, a teljesen kezdő, és pusztán elméleti okoskodásom a következő:

    Ha csak az alapvető játékos attitűdöket nézem, szimplán kombinatorikailag is legalább kilencféle játékos-típus jön ki, akik közül a fish csak az egyik. Nyilván halott dolog, ha pusztán ez ellen az egyetlen típus ellen tudok nyerő lenni (hacsak, mint a régi szép időkben, nem ez a játékos típus adja a tömeget - ami pápá, úgy tűnik egyszervolt/újra nem jön el...).

    A kérdésem pedig az, hogy tényleg csak a leggyengébb fish kifosztásának játékmódja az, ami jövedelmező lehet?

    Tényleg annyira reménytelen dolog egy olyan - mondjuk úgy, az új időkhöz idomuló - hozzáállással nekifogni, hogy ezt az egyszem fisht inkább csak extra-profitnak tekintve a többi (tegyük fel) nyolcféle típust legalább nullára ki tudjam hozni?

    Köszönöm a véleményeket,
    Sz

  2. #2
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Szerintem ez egy helytálló felvetés. Mármint a nem a cím! Régen tényleg minden jobb volt, ezzel szerintem senki nincs aki vitatkozna, legalábbis ami a pókert illeti, én hozzátenném, hogy ez kb. bármilyen gamblingre igaz. Fontos talán részletesen tisztázni magadban, hogy mi is a célod a pókerrel. Sikeresnek szeretnéd magad érezni? Ehhez elég verni az alsó limiteket. Keresni akarsz egy kis mellékest? Netán ebből szeretnél megélni? Az átlagnál jobban szeretnél ebből megélni? Minél nagyobb babérokra tör az ember, annál jobban oda kell raknia magát. Én az utolsó 2 kérdést célnak már nem javaslom egy ideje. Ha valaki tehetséges és elszánt, ugyan semmi sem lehetetlen, de viszont tényleg mocskosul nehéz.

    A konkrét kérdésre a válasz pedig az, hogy nem, nyilván nem csak a kimondott fisht lehet megverni, hanem a gyenge regularokat is. Ezek általában olyan játékosok, akik ha nem is követnek el fundamentális hibákat, mégis tele van a játékuk támadható problémákkal. Vernek egy fisht, de gyakran képtelen alkalmazkodni egy jó ellenfélhez, és mivel nem változtatnak, a játékuk kihasználható hibákat rejt majd. Magunkhoz képest közepesen jó az, akivel nem találunk fogást egymáson, és jó az aki ver minket, nyilván ez mindenkinek mást szintet képvisel.

    Azért a profit nagy részét a fishek hozzák ám. Minél durvább hibákat vétenek emberek, annál jobb lesz a winrated, illetve az órabéred ellenük.
    Tir-X likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  3. #3
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    A lényeg az, hogy elég magas a rake kis téten, azaz azért nehéz nyerni, mert hiába nyersz mondjuk 7-8 bb/100-zal, az még csak breakeven. Egy regen, akár gyengébben, vagy nit fishen pedig nem tudsz ennyit hozni, azaz mínuszos leszel a rake miatt, ha csak ilyenek vannak az asztalodnál. Ezért az asztalválasztás felértékelődött, kell, hogy nagyobb fish is legyen az asztalon, vagy több kicsi. Az is jó, ha pozíciód van a fish-en, azaz közvetlenül a jobbodra eső két hely valamelyikén ül, mert ezek ellen a székek ellen veszít a legnagyobb bb/100-zal. Szóval igen, elsősorban a fish-től jön a pénz. Nagyobb téten már nem kell akkora fish-eknek lennie, mert arányaiban kisebb a rake. De amúgy NL50-ig nem nehéz fisheket találni, sőt annyira NL100-on sem, nekem eddig van tapasztalatom Ha vki 50 vpip-s fiseh-eken ül, és nem tud plusszolni, akkor pedig a játékával van baj.
    zo6Hwf likes this.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Nehéz megmondani, hogy trollkodsz-e vagy komolyak ezek az elméletek.(azt nem is merem megkérdezni mire gondolsz ezzel a legalább 8féle játékostípussal:P)
    Amúgy alapból is ennek kéne a tervnek lenni, hogy legalább 0-ás legyél mindenki ellen. A gond az a "terveddel", hogy minél magasabb limiteken játszol annál kevésbé lehet a rekreációs játékosokon kívül pénzt nyerni a többiektől.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdésem pedig az, hogy tényleg csak a leggyengébb fish kifosztásának játékmódja az, ami jövedelmező lehet?
    A rake miatt igen, ezt banoster tokeletesen kifejtette, hogy miert ( 7-12bb/100zal kell nyerned teremtol fuggoen, hogy nullaban legyel, ha nincs fish, szinte kizart, hogy megerje )

    Ennek ellenere siman lehet jol keresni, nullarol indulva is lehet jo penzeket keresni X ido utan, plane ha nincs mas terulet, ahol tudnal jol keresni ha beleakarsz ugyanennyi idot.

    A legnagyobb problema, hogy a kezdok nem akarnak igazan tanulni, fejlodni, csak jatszani.

    Meggyozodesem, hogy akkor erhet csak el valamit egy kezdo, ha eszmeletlen sokat elemzik es tanul hosszu-hosszu honapokon at. Mint Thallo, aki evekig pokerezett hobbi szinten, aztan felmondott, es fel even at elemzett/videozott napi 8-12 oraban.

    https://www.youtube.com/watch?v=Uns_XOnWuwI

    Az ilyen szintu tanulas enyhe tulzassal meg mindig "tabu", pedig nekem meggyozodesem, hogy ez a leggyorsabb modja annak, ha egy jatekos jelentosen magasabb limitre akar menni.
    Tok felesleges bal****kodni micron meg lowstakesen, amiatt, mert "jatszani kell, hogy be tudd epiteni a tanult dolgokat, bla bla bla"
    Lehet tanulni videokbol, lehet solverezni ami alapjan osszeraksz egy szolid alapjatekot anelkul hogy 5 orat kurj el egyetlen flop/turn/river szitura, es mar lehet jatszani a sajat solvered ellen is, amivel gyakorolhatod a klikkelgetest meg a jatekot.

    Szerintem semmi ertelme nincs jatszani addig, amig nincs egy alapstrategia mittomen minimum 20-30 boardra a kulonbozo szitukban (BTNvBB, MPvBB, BTNvMP, es 3bet potok SBvBTN, SBvMP, BBvBTN, BBvMP, BTN v CO, IPvMP stb)
    Ez meg ***** sok ido, es a kezdok jatszani akarnak, nem honapokat tanulni/elemezni.

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nehéz megmondani, hogy trollkodsz-e vagy komolyak ezek az elméletek.(azt nem is merem megkérdezni mire gondolsz ezzel a legalább 8féle játékostípussal:P)
    Amúgy alapból is ennek kéne a tervnek lenni, hogy legalább 0-ás legyél mindenki ellen. A gond az a "terveddel", hogy minél magasabb limiteken játszol annál kevésbé lehet a rekreációs játékosokon kívül pénzt nyerni a többiektől.
    Lehet, hogy kacifántosan fogalmaztam (annyira azért csak nem, hogy troll...)

    - Nem érdemes nekiállni online pokerezni. Pont. Hacsak nem hobbinak, ólomkatonázás helyett.

    vagy

    - Nem érdemes nekiállni, ha a tíz évvel ezelőtt működő legegyszerűbb módon akarsz nyerő lenni. De máshogyan hozzáállva működhet.

    Sztem nem mindegy. Ha végiggondolom, én a másodikra hajlok, de nem tapasztalatból, csak kútfőből. Ezért kérdezek.

    (A "8féle játékostípus" is csak ilyen saját kútfőből okoskodás, ahogyan próbálom magamnak megfogni a dolgot. Ha cink, hát cink. Nem ellenkezem...

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Kösz mindenkinek eddig is,

    azt nem is gondolnám, hogy fish nélkül kéne, vagy lehetne akár nyerőnek lenni (ugye, ezt mondjátok ti is alapból). Inkább csak, hogy hol a hangsúly: arra épülök fel, hogy jön a fish és lehúzom (viszont ha nem jön, vagy mákja van, akkor bukó). Vagy arra épülök fel, hogy ha nem is jön a fish, akkor is legalább nullás legyek, ha meg jön, akkor ott az extra.

    Mert az első stratra rengeteg az okosság, de látszólag ennek már befellegzett és nem működik (vagy hát annyira már nem, hogy meg is érje...).

    A másodikra viszont nem igazán találok miből okosodni: de azt nem tudom, hogy azért nem találok, mert eleve halott ügy, vagy mert... mittudomén miért, de ettől még valid.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Ez az egesz agyalas semmit sem er, ha amugy nem tudsz jol pokerezni.
    Mindketto mukodik, vannak zoom prok NL50to NL500ig. Ott nincs nagy table select, csak minimalis. Persze az is csak azert mukodik, mert vannak azert fishek a zoom poolban, ok is abbol elnek.

    Egy szo mint szaz, foglalkozz a jatekoddal, ha nincs kedved bumhuntolni (meg), akkor meg nyomjad a zoomot.
    banoster likes this.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Ha így teszed fel a kérdés akkor arra meg úgy lehet válaszolni attól függ milyen alternatíváid vannak ill. mit szeretsz csinálni.

    Az, hogy lehet keresni a pókerrel az továbbra sem kérdés szvsz egyszerűen a "hétköznapi" munkák bérezése felment a pókerből kivehető pénz meg csökkent.
    Például az nagyon nem mindegy, hogy mondjuk 8 éve kivett valaki nl10-en 700dollárt most ugyanannyi energiával kivesz 450-et az 700dollár egy igencsak jó pénz volt(és ugye nl10 a póker alja kb.) a mostani 450 a mai fizetésekhez képest meg annyi amit szinte bármivel megkeres már az ember.
    illese and banoster like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •