Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Implied odds fejben, szituban

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás Implied odds fejben, szituban

    Sziasztok,

    nem akarom telefosni a fórumot az agymenéseimmel, csak még ez az egy van... (lelkes kezdő, tudjátok...)

    Hónapokba telt, mire felfogtam ésszel, mi is az az implied odds. De miután leesett, úgy vagyok vele, hogy e nélkül gyakorlatilag értelme se nagyon van játszani...

    Ahogyan én raktam össze:

    Van ugye a pot odds, ami alsós matekkal már megugorható (mint nekem). Ha van 10%-om feljavulni a következő lappal (mondjuk 1P, hogy 2P vagy set legyen) és rámemelnek 1$-t, akkor a bank kell hogy min. 10$ legyen.

    A 10%-os szitum mellet 1x megnyerem a 10$ bankot, 9x meg elbukom az 1$ megadását. Nyertem a bizniszen 1$-t.

    Ez tök jó, de a nanotapasztalatommal is látom, hogy ez a legritkább esetben előforduló szitu. Ló****t se fog egy épesszű villain a 10$ bankra 1$ emelni nekem az egy páromhoz.
    Bekúrja a pot size/half size raise-t, ami túl sok lesz, ha bukom. Vagy 0 és 1BB között fog bohóckodni a saját párjával, (ami hótziher hogy nagyobb lesz végül, mint az enyém), és akkor meg túl kevés lesz, ha meg is nyerem.

    Egész addig szenvedtem ezekkel, míg össze nem raktam ezt az impled odds varázslatot. Ha van 10%-om, és a bank a LEGVÉGÉN lehet/lesz 10$ akkor megéri megadni, mégha most csak mondjuk 4$ is.
    Pl: bank 4$, a villain szeret emelgetni top párral, és emel 1$, nekem meg 2nd párom van valami kicsivel. Ha megadom, és kicsi lap jön, hétszentség, hogy pot size fog emelni.
    A 10% mellett 1x a kicsi lap két párt ad (vagy set is lejöhet), a villain emel, én meg viszem a 12$-t. 9x pedig ló**** se jön (vagy még ő fog javulni), és bukom az 1$ megadásom. A bizniszen viszont nyertem 3$-t. Óóóóóóó...

    Első kérdésem: ezt a fenti okoskodást jól raktam össze?

    Ehhez viszont két dogot látok, hogy kell:

    ki kell tudnom számolni, hogy mennyi hiányzik a jelenlegi bankhoz?
    és jó eséllyel tudnom kell, hogy a villain ezt be fogja-e tenni akkor is, ha lejön a lapom (ha a board 3 színhez lejön a negyedik a flush-ömhöz, pl. valszeg nem fogja)?

    A második az nyilván tapasztalat, meg reading skills, gondolom.

    Az első viszont matekozható. Neki is ugrottam, a sok nálam okosabb hogyan csinálja. Találtam is olyan képleteket, hogy a hajam, égnek állt tőlük...

    Egyik kedvencem: = [( 1 / EQ ) * C] – ( P + C )
    Ahol EQ az equity, P a szükséges bank mérete, C a megadás összege.

    Ez tök ****a, de ki az isten számolja ezt fejben, szituban...?! Én nem, az *****isten...

    De csak nem hagyott a dolog nyugodni, szóval, addig csavargattam az agytekervényeimet, míg végül kiizzadtam magamnak egy módszert, ami fejben, szituban segít implied odds-t számolni.
    Ha veszem az outs-aim, ami a fenti példában az 1P-hoz 5, és ezt kivonom 14-ből, az pont annyi lesz, amekkorával nagyobbnak kell lenni végül a banknak, a jelenlegi emeléshez képest. Megvan?

    14-outs. Ennyi. Se képlet, se osztás. Ezt már én is felérem ésszel...

    5 outs mellett, ha a bank 4$ és rám emelnek 1$-t, akkor 14-5 = 9 legalább 9$ kell legyen a végső bank. OESD mellett, a 8 outs, 14-8 = 6$. Egy FD 9 outs mellett 14-9 = 5$. Ugyanúgy, FD 9 outs, és emeltek 4$-t a bank 20$ kell, hogy legyen a végén (14-9 = 5*4$). És így tovább...

    Szóval 14-outs (* bet). Sajnos 4 outs alatt pontatlan, de sztem e felettt egész jó becslést ad. Mellékelek egy táblát, összehasonlításnak:

    14OB.png

    Második kérdés: mit gondoltok? Jó felé gondolkozom? Mi a hiba amit nem látok?

    (A türelemért, hogy ezt a szófosást végigolvastad, meg külön hála...)
    Utoljára módosítva: freeSolo74 által: 2020. 07. 25. 13:10

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Túlkomplikálod. Kb. 8 év játék és 4-5 év oktatás után jutottam el arra a pontra, hogy valahol valóban ki is kellett számolnom a konkrét, pontos értékeket implied odds spotban (azt is csak az oktatás pontossága miatt).

    Hülyén hangozhat, de érzésre csináld, különben bele fogsz hülyülni. Ilyen esetekben annyit kell tudnod ("érezned"), hogy a megadást követően a parti további részében mennyi pénzt kell még legalább megnyerned ahhoz, hogy pluszos legyen a callod. Ezt nagyjából meg tudod becsülni azért, és szinte soha nem a nüanszokon fog múlni, amihez képlet kéne. 100bb deep cash gameben különösen nem. Fogsz párat hibázni biztosan azoknál, amik a határ körül mozognak, de ezer más dologgal fejlesztheted a játékodat most még, mint ilyen képletekkel szarozni.

    A másik topicod alapján is látom, hogy brutál túlgondolsz dolgokat ahelyett, hogy
    1) Minél többet játszanál
    2) Azokra a könnyen tanulható dolgokra koncentrálnál, amik előtted vannak jelenleg.
    regie and Norris80 like this.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Hm, köszi. Lehet, hogy túl sok? Pedig istenuccse, csak a legegyszerűbbet keresem...

    Értem, hogy érzésre, de épp ez az - ahogyan érzem, az nem jó, nem adja ki utólag a matek. De, ahogyan mondod, eszem ágában sincs képletekkel bajlódni.

    Mondom: a 4NL 6max homokozóban, ahol tologatom a falepkét, mondjuk Ax suiteddel szorítom a zabszemet, mert lent van még 3 a színemből, és a villain már megvan a flush-ével és rámemel. Érzésre az jön, hogy tartsam, mert ha leesik az ötödik színem is, all-in akar majd kiütni, mert nem hiszi el, és akkor nullára kifosztom. Mekkora királyság, hogy mindent betolt.
    Na ja, csak ha utána kiszámolom, mekkora ****agyerek voltam, pisloghatok, ha amit elnyertem tőle, akármennyi is volt, nem volt legalább 5x annyi, mint amennyit megadtam neki.

    Ha megadtam 5,5$-t, hogy elnyerjem a teljes 20$-t tőle, az tök jó, hogy most 20$-al vagyok több, és körbe-körbe rohangászok örömömben a falepkémmel, csakhogy a matek szerint 10 játékonként pontosan -4$ bukóban leszek...

    Szóval, valahogyan csak kéne számolni, gondolom... (nekem legalábbis biztosan). Vagy tényleg ez is sok? Lehet egyszerűbben? Vevő vagyok rá!

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Range-Ben kell gondolkodni. A magas ritkán elég kivinni a kasszát. Ha lent van 3 egyszínű es neked lejön a lapod amire vársz, Valszeg nem fognak kifizetni. Itt Jon a képbe a fold equity . Lehetsz agresszív es dobathatod a lapját is 1-2 utca alatt. Bar en ezt nem fogom folytatni , mert nekem nem szakmám az oktatás.

    Dobd be equity calculatorba a rangeket. Nézd meg, h a lapjai mennyi %-at dobja 1-2-3 utca alatt. Op peldaul ritkan leszel 3 egyszinu lapokkal mivel talan utg is QKo az alja, de co mar nyitható A9o is , szóval ritkán fordul elo amire utalsz.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Ahammm... azt hiszem kezdem kapiskálni.

    A magam eszével, ugye, ha már lenn van a flop és emelnek előttem, három lehetőséggel látok számolni:

    - vagy megvan a lapom
    - vagy nincs meg a lapom, és nem is lehet meg
    - vagy nincs meg a lapom, de még meglehet

    (nyilván csontig egyszerűsítve, de engem már ez is könnyen megfeszít)

    Ha jól értem amit mondtok, a harmadik eset messze nem fordul annyit elő, hogy nagyon rugóznom kéne rajta, vagy ha elő is fordul, az implied odds messze nem annyira lesz döntő, mint még egy tucat egyéb dolog, a fold equityn, a board texturán, a villain habitusán, meg még egy rakás olyan dolgon kívül, amikről lövésem sincs jelenleg, és még mind előttem állnak...

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Nehéz írnom, mert nem oktattam meg! Kitalalok gyorsan egx helyzetet!
    2s3sT flop
    As5 a lap es vagyunk hárman a potban.
    Co emelsz 2bb-t es BU megad meg a nagyvak.
    Te vagy az első beszélő! Ranezel a lapra es látod, hogy van egy A magas backdoor FD! Na ha flush Draw lenne nalad mit csinálnál itt? Kérdezem tőled! Gondolj itt lassításban es aggresszióban is ill.
    Mit csinálnál a saját lapod dal?
    Mi lehet BU-nal es bb-nel , ami gondot okozhat es ugy alapjáraton minden más?

    Ha ezeket megvalaszoltad mar erősebb leszel!

  7. #7
    Pat
    Pat nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Ha megteheted (és én azt javaslom, spórold össze rá) ruházz be egy edzőre, esetleg egy solverre, mert így még nagyon-nagyon sokáig sötétben fogsz tapogatózni. Nem lehet érzésből jól játszani, amíg nincs mögötte egy kellő tudásbázis, mert az csak zsetontologatás lesz ide-oda. Egy alacsony tétes edző órabére, gondolom, nem lehet olyan magas, az általa megszerzett infók segítségével viszont végtelen mennyiségű EV-t fogsz termelni a jövőben, főleg, amikor még ennyire az elején vagy. Ha nagyon szereted a pókert, akkor az erre kiadott pénz egészen elenyésző lesz a várható hozamhoz képest.
    A solver "ágyúval verébre" módszernek tűnhet a te szinteden, de a legolcsóbb (talán a GTO+) már megvásárolható 75$-ért, és ha figyelmesen, heteken, hónapokon keresztül tanulmányozol benne különböző szituációkat, meg fogod érteni a moveok mélyén rejlő koncepciókat, utána már nem lesz kérdés, hogy milyen párral mennyiért tarts melyik utcán. Ez nem azt jelenti, hogy fishek vagy úgy általában a legtöbb alacsony tétes játékos ellen is ez lesz a legjobb stratégia, - ezért mindenképp célszerű lenne egy edzővel is összefésülni a dolgokat - viszont olyan szintű rálátást biztosít majd összességében a játékra, ami szintén végtelen mennyiségben fogja visszahozni a rá kiadott pénzt.
    Ibiza likes this.

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te vagy az első beszélő! Ranezel a lapra es látod, hogy van egy A magas backdoor FD! Na ha flush Draw lenne nalad mit csinálnál itt? Kérdezem tőled!
    Nem, várj. A kérdésem épp arra vonatkozott, ha nem én nyitok, hanem ha előttem emelnek, a lapom nincs még meg, még meglehet, de a jelenlegi pot odds nem adja ki.

    Eredetileg ugye, az volt a kérdésem, hogy lehet-e egyszerűbben fejben, szituban számolni, hogy egyáltalán matematikai esély van-e arra, hogy pluszosan megérje tartani (gondolom ez lenne az implied odds), mint ahogyan leírtam fent?

    Mostanra inkább azt kérdezném, hogy egyáltalán mennyi jelentősége van ilyenkor implied odds-t számolni?

  9. #9
    Tag zo6Hwf avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 10.
    Hozzászólások
    188

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, várj. A kérdésem épp arra vonatkozott, ha nem én nyitok, hanem ha előttem emelnek, a lapom nincs még meg, még meglehet, de a jelenlegi pot odds nem adja ki.

    Eredetileg ugye, az volt a kérdésem, hogy lehet-e egyszerűbben fejben, szituban számolni, hogy egyáltalán matematikai esély van-e arra, hogy pluszosan megérje tartani (gondolom ez lenne az implied odds), mint ahogyan leírtam fent?

    Mostanra inkább azt kérdezném, hogy egyáltalán mennyi jelentősége van ilyenkor implied odds-t számolni?
    hát ennyi erővel mindig lehetne tartani ha nincs meg az odds mert "talán" kifizet ha bejön.

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Picit, ha megfordíthatom...

    Ha a teljes bankja már eleve kisebb, mint amennyivel kifizetődő lehetne, akkor kicsi eszemmel azt gondolom, hiba lenne tartani, akármennit is nyerhetek ellene. Ha az utolsó vasát is elnyerem, az sem fogja fedezni azokat az eseteket, amikor nem javulok fel. Az ilyen játék mindenképp bukóba vinne hosszútávon... Vagy nem jól látom?

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •