Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (36) összesen
Like Tree15Likes

Téma: starting hands flop equity

  1. #21
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    leginkabb sima pokeres gondolkozasra kell gyurni
    Oké, de hadd kössem vissza a témához: akkor hogyan csinálod? SötétEgér gondolatmenetét felérem ésszel, hogyan nézhet ki a gyakorlatban. (Ez, hogy "akciózzunk annyit a fisheken amennyit csak hagynak a többiek" kb. a legjobb sommás egymondatos nekem arra, mire legyen kihegyezve egy kezdő alapstratégia, amit eddig találtam

    De hogyan néz ez ki GTO alapon? Tényleg érdekel, mert elképzelni se tudom: tényleg megvan a 4 pozból, open/limp/raised potra, előtted-utánad villain rangekre 5-15-25-35-45VPIP x PFR x AF, a handek mittomén 30%-ra, hogy GTO szerint mikor mi rájuk a +EV? Komolyan, hogyan néz ez ki a gyakorlatban? Hogyan döntesz egy kéz megjátszásáról GTO alapon?

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En rolad beszeltem, mert ha jol tudom, te azert nem nl2-10en nyomod, hanem kicsivel feljebb (nl25 remlik, de lehet keverlek valakivel)

    Te irtad, hogy CObol elgondolkozol JTo-n hogy mit csinalj amikor kaptal egy emelest, en arra reagaltam. Fontos a GTOtol valo elteres (persze ha nem ismered, nem is tudsz tole tudatosan elterni), de ez a JTo rendkivul rossz pelda, ez tok fishy dolog, szinte kizart hogy ez +EV legyen neked 25on. Akkor se ha 40/38 az ellenfeled es BBn fish ul, itt jon az kepbe, hogy tudni kell, honnan jon a JTo EQja, es tudni kell, hogy multiway mennyivel rosszabbul/jobban realizalsz EQt bizonyos lapokkal, stb.
    Kisebb limiten meg plane ongyilkossag "rake playernek" lenni, coldcallozgatni esz nelkul, aztan fizetni a 12-15bb/100 raket.

    Tehat a mondani valom lenyege pont ez: bar fontos az exploitativ jatek, de az csak rosszabb lesz, mint a GTO, ha olyan gondolataink vannak, hogy JTo multiway jo lehet fishek ellen COvsMP, vagy HU potban jo lesz COvMP 40/38as ellen, vagy jo lesz COvMP a 2% PFR ellen, stb.
    Ez mind ongyilkossag, es ha valaki nem tud rendesen exploitalni csak 100x nagyobb szarba hozza magat. Explo jatekot ugyanugy tanulni kell, mint a GTOt.
    De leginkabb sima pokeres gondolkozasra kell gyurni, mondjuk a topik nyitoja azt akarta, de en a te irasodra reagaltam. Lehet erdemes neked is atmenni alapveto dolgokon, mert a hszed alapjan siman lehet, hogy nehany regebben berogzult koncepciot rosszul alkalmazol, es ez tart vissza, hogy feljebb jatszal
    Igen nl25-50-n játszom általában, néha nl100. Bár mostanában csak játszanék, mert folyamatosan több hónapos kihagyásaim vannak (más dolgom van), pl most április óta kb 15 sessiont ha toltam, így folyamatosan újra kell foltoznom a játékom, szóval igazad van, hogy sok a hiányosságom.

    Nl25+ ilyen kb soha sincs, de jártam nl10-en nemrég és ott minden más, olyan asztalok vannak, hogy van 4 nit meg egy maniac, sokszor HU-olhatsz a fishel, miközben a többiek fizetik a vakot. Nagyon szórakoztató tud lenni
    "A győztesek sokkal többször vesztenek, mint a vesztesek."

  3. #23
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Sajnálom, hogy Ibiza végül nem ment bele mélyebb magyarázatba, tényleg érdekelt volna...

    Mindenesetre nem hagy nyugodni a dolog, úh. nekiálltam leprogramozni.

    Amit végeredményként várok, az valamiféle relatív kezdőkéz-erősség táblázat, az alábbi szempontok szerint:

    - az adott kezdőkéz
    - villain range (VPIP)
    - flop board (dry, wet)
    - hero kapcsolódás a flop boardhoz (draw mindkét lappal, draw to nuts mindkét lappal)
    - hero flop hand rank
    - fentiek alapján hány % vagyok elöl flopon (>50%) és hány százalékban vagyok elöl showdown (>50%)

    Tehát vmi olyasmi, hogy mit várhatok egy kéztől a flopon, és amit kaphatok, az mennyit ér adott range ellen, már ott a flopon is, illetve mennyi a sd value benne. (pl.: AJs 15 VPIP ellen, dry board, middle pair+1OC flop:?% sd:?%, vagy AJs 30 VPIP, flush draw 2OC flop:?% sd:?%)

    Jó játék lesz, baromira érdekel, mit dob ki a gép

  4. #24
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom, hogy Ibiza végül nem ment bele mélyebb magyarázatba, tényleg érdekelt volna...

    Mindenesetre nem hagy nyugodni a dolog, úh. nekiálltam leprogramozni.

    Amit végeredményként várok, az valamiféle relatív kezdőkéz-erősség táblázat, az alábbi szempontok szerint:

    - az adott kezdőkéz
    - villain range (VPIP)
    - flop board (dry, wet)
    - hero kapcsolódás a flop boardhoz (draw mindkét lappal, draw to nuts mindkét lappal)
    - hero flop hand rank
    - fentiek alapján hány % vagyok elöl flopon (>50%) és hány százalékban vagyok elöl showdown (>50%)

    Tehát vmi olyasmi, hogy mit várhatok egy kéztől a flopon, és amit kaphatok, az mennyit ér adott range ellen, már ott a flopon is, illetve mennyi a sd value benne. (pl.: AJs 15 VPIP ellen, dry board, middle pair+1OC flop:?% sd:?%, vagy AJs 30 VPIP, flush draw 2OC flop:?% sd:?%)

    Jó játék lesz, baromira érdekel, mit dob ki a gép
    Akkor játszogassál csak, jodido maricon.

  5. #25
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Nagyon kezdoknel ritkan megyek bele melyebben a dolgokba, mert annyira sok alapfogalom, koncepcio nincs meg, hogy ugy nehez szamomra, nyilvan van sok olyan video/edzo aki ezzel foglalkozik.

    Lehet venni GTO rangeket, azok ugy keszulnek, hogy bizonyos pontossagik nagyon sok szitut vegigszamol, prefloptol riverig, ugy, hogy ismeri mindket fel rangjeit es ugy rakja ossze a tutit.
    Ez tok jo alap, utana erdemes elgondolkozni, hogy hogy erdemes elterni, ha az ellenfel mashogy jatszik (nem 20% a PFR, ami optimalis lenne X helyzetben, hanem 30% vagy 10%, nem 15%ban 3betel rad egy szituban, hanem 9% stb)

    Lehet venni hand historykat, be lehet tolteni valami tracker programban es meg tudod nezni, hogy a limit legnagyobb nyeroi hogyan jatszanak - az is egy jo elteres lehet GTOtol.
    Vagy ha ugy gondolod, hogy X helyzetben jobb az Y kezet mashogy jatszani, mint a GTO, akkor a nyero regekre raszursz es megnezed, hogy csinaljak-e, ha igen milyen winratet hoz stb.

    De persze ehhez is kell jo postflop jatek, szoval addig kar tulagyalni a preflop rangeket, ha postflop nem tudod mit kell tenni. Jobban jarsz, ha kezdetnek "elfogadod" a "GTO" rangeket, vagy valami hasonlot, es postflop jatekon fejlesztesz, megertsd a koncepciokat, lassad a rangeket utcarol utcara az X kulonbozo tipusu texturakon, es ha ez megvan, akkor megnezed hogy jatszik a mezony, es akkor annak alapjan eltersz (pl. tul passzivak postflop, nem bloffolnek eleget, akkor vedhetsz szelesebb ranget bizonyos helyzetben, stb)

    Ez mind hasznos lehet, de amit te irsz, az szerintem csak idopocsekolas.
    Ha tudsz angolul, var rad ezer jo video
    Ascent888 and freeSolo74 like this.

  6. #26
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Megfutottam újabb köreimet, és o.k. bement, a GTO játék az origo. Mi egyéb is lehetne.
    A privát problémáimon kívül (árak 500$+, OSX miatt kiesik a solverek 80%-a...) viszont objektív problémát jelent az az elsőre nem is annyira nyilvánvaló tényező, miszerint a kapott kimenet éppen annyira lesz használható, amennyire jól paramétereztem a bemenetet.
    És bemeneti paraméterból, hajjaj, akad bőven - a felét nem is értem, idelenn a magam szintjén. Így meg oké, hogy kidobja a végén, hogy negyvenkettő, csak én meg pisloghatok, hogy akkor most ezmiez... Szóval az még egy rakás idő, mire azt megtanulom biztonsággal, hogyan paraméterezzek egy ilyen jószágot. Egyáltalán a kérdést fel tudjam tenni pontosan...

    Addig meg, én esküszöm égen-földön kerestem olyan pre chartokat, amik figyelembe veszik a villain statjait, de nem találtam egyet se. Továbbra is köszönettel várom, ha van ilyen valakinek. Thx.

    Fentiek híján csak leprogramoztam valamit, semmi komoly, egyszerűen összevetettem a holecard-jaim villain rangekkel, és vettem azokat a hc-kat, amik 50% feletti eq-t adnak. Plusz megnéztem, a range hány százalékban ad neki TP, oesd, fd vagy felette, kb. tudjam mit várjak flop.

    Ez alapján 5 csoportot kaptam, per VPIP:

    >40% 44+, A4o+, Axs, K8+, QT+, JT
    >30% 44+, A8o+, Axs, KT+
    >20% 88+, A8+, KQ
    >10% TT+, AQ+
    >all QQ+
    (connectorok, gapperek, 22+ meg blöffnek, talonba. Más meg minek.)

    Ez alapján egy ún. "faék" egyszerűségű gondolatmenetet követek:
    - ha bet volt előttem, akkor ha a handem beleesik a csoportba -> call, ha alatta van -> fold, ha meg felette akkor reraise.
    - ha meg RFI vagyok, akkor azt nézem, ki van utánam. A csoport alatt fold, benne/felette meg akkora bet amekkorát kiadnak a vakok/utánam ülők.

    Pl: BTN, ATo. Ha előttem volt bet, akkor 20% VPIP alatt dobom. 30% körül call/fold, (aggro-e vagy passzív), 40% felett meg vmi reraise.
    Ha csak a vakok vannak, akkor ugyanez: 20% alatt csak nagy foldToSteal mellett lopok, egyébként fold. 30%-nál vmi 2-3BBI, 40% körül meg nagyobb bet, hadd szóljon.

    Remélem nem kusza... Sztem elég egyszerűen átlátható, és matek alapon alkalmazkodik ahhoz, épp kivel kell majd bírkózni.

    Jobbat nem találtam, kíváncsi vagyok, mit szóltok hozzá. Kösz, minden eddigivel együtt..
    Utoljára módosítva: freeSolo74 által: 2020. 11. 01. 22:24

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Tudsz angolul?

  8. #28
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudsz angolul?
    Tudok

  9. #29
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    https://upswingpoker.com/

    Fizess elo a Lab-ra, es nezd vegig a kezdovideokat, koncepciokat, az egyre haladobbig, mert semmi ertelme, hogy ennyi orat beleolsz felesleges dolgokba, es teljesen alapdolgokkal nem vagy tisztaban.

    Alapbol ennek az "50% EQ"-nak semmi ertelme nincsenek, innen latszik, hogy pl nincs meg egy olyan alapdolog, hogy mennyi oddsra van szukseged, hogyan realizalod az EQdat (semmi ertelme flopolt EQt nezni kizarolag), mennyi oddsra van szukseged multiway stb stb.

    Pl. a BTN ATo peldanal gondolom megnezted, hogy mennyi EQd van ha az elotted nyito 20%/30%/40%os ranget jatszik, de nem vetted figyelembe, hogy mogotted ulnek ketten...Hany %ban kapsz 3betet SB vagy BBtol osszesen, amikor dobnod kell? Mennyi EQd van ha beszall a partiba mondjuk a BB? Hogy realizalod az EQdat ha multiway kerultok, ez milyen hatassal van az EQdra? Ugy tunik a "lapok jatszhatosagat" sem veszed figyelembe. Ezer annyira alap dolog, amivel szerintem mar sok nl10es reg is tisztaban van valamennyire (de legyen nl25, mittomen milyen pontosan a mezony ilyen limiteken)

    Ha szereznel normalis rangeket, akkor sok mindenre valaszt kapsz, hisz pl megvan a BB vedekezo range UTG,MP,CO,BTN ellen, akiknek a nyitoranget latod, tehat tudni fogod, hogy mit csinalj 18-22-28-43% PFR rangek ellen. Ha elesben latod, hogy valaki nem 43% korul nyit BTNrol, hanem csak 22%t, akkor ugy vedesz ellene BBrol, mintha MP lenne a chartok szerint.

    BTN ugyanez, latod hogy hogy kell jatszanod 18%, 22%, 28% ellen.

    Nyilvan az nem lesz meg, hogy mit csinalj 40% PFR fish ellen BTNrol, ha o COrol nyitott, de a fish elleni jatekrol meg tudsz kerdezni.

    A lenyeg az, hogy hidd el, semmire nem fogsz jutni, ha magadrol probalod megfejteni -lathatoan nem tul jol- a jatekot, mikozben tok olcson lehet csomo anyagot beszerezni.
    Itt van ez is: https://www.runitonce.com/courses/from-the-ground-up/
    Ez 2 opcio, ahol a fontos alapdolgokat osszerakjak, es utana elo is fizethetsz Runitonce "essential"re es tudsz haladobb dolgokat tanulni. De amig ennyire nem vagy kepben, csak pazarolod az idodet.

    GL

  10. #30
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Persze, hogy alap dolgok nincsenek meg, éppen azért kérdezek...

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hany %ban kapsz 3betet SB vagy BBtol osszesen, amikor dobnod kell? Mennyi EQd van ha beszall a partiba mondjuk a BB? Hogy realizalod az EQdat ha multiway kerultok, ez milyen hatassal van az EQdra? Ugy tunik a "lapok jatszhatosagat" sem veszed figyelembe. Ezer annyira alap dolog, amivel szerintem mar sok nl10es reg is tisztaban van valamennyire (de legyen nl25, mittomen milyen pontosan a mezony ilyen limiteken)

    Ha szereznel normalis rangeket, akkor sok mindenre valaszt kapsz, hisz pl megvan a BB vedekezo range UTG,MP,CO,BTN ellen, akiknek a nyitoranget latod, tehat tudni fogod, hogy mit csinalj 18-22-28-43% PFR rangek ellen. Ha elesben latod, hogy valaki nem 43% korul nyit BTNrol, hanem csak 22%t, akkor ugy vedesz ellene BBrol, mintha MP lenne a chartok szerint.
    Na, hát pontosan ezekre vagyok kíváncsi! Csak mivel sehol nem találtam semmit a szabadon elérhető infok között, csináltam ami a kútfejemből tellett. Nem azért, mert spanyolviaszt akarok sz*arni, vagy nincs jobb dolgom, de hát valahogyan csak muszáj haladni...

    Na, azt kb. összeraktam, a szabadon elérhető infokat túrhatom, míg élek, level nulla fölé sose jutok velük. Nézegettem már úgy szőrmentén, ezeket az előfizetős okosságokat, de hát ezekből is van annyi, mint a rohadás. Esküszöm, a legtöbb meló az információs szemétdombon való túrás, meg hogy közben bele ne fulladjak valahogy...

    Szóval az Upswing. Kerülgettem már őket egy ideje, akkor velük nem annyira b*aszok rá?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •