Oldal: 14 / 17 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (167) összesen
Like Tree239Likes

Téma: Kuponbiznisz-botrány - egy a közösség által megbecsült magyar pókeres is érintett?

  1. #131
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 05.
    Hely
    Rétság
    Hozzászólások
    51

    Alapbeállítás

    Televan ez a fórum befektetési zsenikkel, szerintem kéne egy külön topik tippekkel és figyelmeztetésekkel, mit igen, és mit ne... Rövidúton meg lehetne gazdagodni.
    Valószínűleg mindenkit megtaláltak már hasonló remek ajánlattal élete folyamán, csak vagy még ennél is rosszabb volt a sztori, vagy egyből látszott az emberen hogy simlis vagy analfabéta, vagy épp nem volt pénzed befektetni.
    Ha valaki mégis belenézett egy átverésbe, remélhetőleg csak olyan összeggel ami a bosszúságon kívül nem okozott komoly bajt a pénzügyi helyzetében, és olcsón megtanulta a leckét.
    Itt azért elég sok ember esett áldozatul, kifejezetten nagy több tíz - illetve pár százmilliós nagyságrendű befektetésről is hallani.
    A sztori kapcsán beszéltem olyan emberrel aki világ életében pénzügyi területen dolgozott nagyonkomoly pozíciókban, és elmesélte , hogy ő is belenézett egy hasonlóba 30M val pár évvel ezelőtt, amit egy volt kollégája csinált meg vele... Ezeknél az eseteknél valószínűleg olyan 60-80% ban inkább az ember iránti bizalom működik, és maga az üzlet leírása mondhatni mellékes. + hozzáadódik ha esetleg olyan ember ajánlja neked akit jól ismersz, és egészen biztos vagy benne hogy soha nem akarna neked rosszat. Ha valaki elhisz egy ilyen sztorit + van vele jó tapasztalata mert vett már ki belőle pénzt és minden rendben ment, az utána rendkívül lelkesen tud róla mesélni az ismerőseinek akivel jót szeretne tenni.
    Az hogy ezt a sztorit bárki is objektiven értékelje azután, hogy kiborult a bili teljesen esélytelen.

  2. #132
    Újonc
    Csatlakozott
    2020. 10. 05.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Idézet Achmed13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Televan ez a fórum befektetési zsenikkel, szerintem kéne egy külön topik tippekkel és figyelmeztetésekkel, mit igen, és mit ne... Rövidúton meg lehetne gazdagodni.
    Valószínűleg mindenkit megtaláltak már hasonló remek ajánlattal élete folyamán, csak vagy még ennél is rosszabb volt a sztori, vagy egyből látszott az emberen hogy simlis vagy analfabéta, vagy épp nem volt pénzed befektetni.
    Ha valaki mégis belenézett egy átverésbe, remélhetőleg csak olyan összeggel ami a bosszúságon kívül nem okozott komoly bajt a pénzügyi helyzetében, és olcsón megtanulta a leckét.
    Itt azért elég sok ember esett áldozatul, kifejezetten nagy több tíz - illetve pár százmilliós nagyságrendű befektetésről is hallani.
    A sztori kapcsán beszéltem olyan emberrel aki világ életében pénzügyi területen dolgozott nagyonkomoly pozíciókban, és elmesélte , hogy ő is belenézett egy hasonlóba 30M val pár évvel ezelőtt, amit egy volt kollégája csinált meg vele... Ezeknél az eseteknél valószínűleg olyan 60-80% ban inkább az ember iránti bizalom működik, és maga az üzlet leírása mondhatni mellékes. + hozzáadódik ha esetleg olyan ember ajánlja neked akit jól ismersz, és egészen biztos vagy benne hogy soha nem akarna neked rosszat. Ha valaki elhisz egy ilyen sztorit + van vele jó tapasztalata mert vett már ki belőle pénzt és minden rendben ment, az utána rendkívül lelkesen tud róla mesélni az ismerőseinek akivel jót szeretne tenni.
    Az hogy ezt a sztorit bárki is objektiven értékelje azután, hogy kiborult a bili teljesen esélytelen.
    +100

  3. #133
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet Achmed13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Televan ez a fórum befektetési zsenikkel, szerintem kéne egy külön topik tippekkel és figyelmeztetésekkel, mit igen, és mit ne... Rövidúton meg lehetne gazdagodni.
    Valószínűleg mindenkit megtaláltak már hasonló remek ajánlattal élete folyamán, csak vagy még ennél is rosszabb volt a sztori, vagy egyből látszott az emberen hogy simlis vagy analfabéta, vagy épp nem volt pénzed befektetni.
    Ha valaki mégis belenézett egy átverésbe, remélhetőleg csak olyan összeggel ami a bosszúságon kívül nem okozott komoly bajt a pénzügyi helyzetében, és olcsón megtanulta a leckét.
    Itt azért elég sok ember esett áldozatul, kifejezetten nagy több tíz - illetve pár százmilliós nagyságrendű befektetésről is hallani.
    A sztori kapcsán beszéltem olyan emberrel aki világ életében pénzügyi területen dolgozott nagyonkomoly pozíciókban, és elmesélte , hogy ő is belenézett egy hasonlóba 30M val pár évvel ezelőtt, amit egy volt kollégája csinált meg vele... Ezeknél az eseteknél valószínűleg olyan 60-80% ban inkább az ember iránti bizalom működik, és maga az üzlet leírása mondhatni mellékes. + hozzáadódik ha esetleg olyan ember ajánlja neked akit jól ismersz, és egészen biztos vagy benne hogy soha nem akarna neked rosszat. Ha valaki elhisz egy ilyen sztorit + van vele jó tapasztalata mert vett már ki belőle pénzt és minden rendben ment, az utána rendkívül lelkesen tud róla mesélni az ismerőseinek akivel jót szeretne tenni.
    Az hogy ezt a sztorit bárki is objektiven értékelje azután, hogy kiborult a bili teljesen esélytelen.

    Személy szerint én nem a tőrt akartam megforgatni az érintett emberekben, pusztán azt látom például a te irományod alapján is, hogy még mindig nincsenek a dolgok a fejben és a hasonló topikok mindig elmennek kizárólagosan ebbe az irányba.

    Azt értem, hogy fontos része a bizalom az ilyen ügyekben, de azért itt 200 ember érintett, ennyi ember nem lehet közeli barát, rokon, keresztapa akármi.

    Az meg nonszensz, hogy az egészet ráfogjuk arra, hogy "de megnyerték a bizalmam". Nem a bizalom, hanem a józan ész hiányával van a legfőképp gond ott, ahol milliókat / tízmilliókat átadnak, és annyira nem voltak képesek, mint én kibicként, hogy maximum 10 perc alatt kijogászkodjam az internetről, hogy amiket írnak nem lehetnek szabályos dolgok.

    Ez megint implikál dolgokat, amiket a legtöbb pénzt bukott ember nem fog bevallani :

    hogyha valaki 10 percet SE szán rá a jogi háttér kielemzésére -amihez konkrét tudás NEM kell, csak egy internetes keresőmotor- akkor szinte kizárt, hogy rászánt volna előtte hónapokat, hogy képezze magát majd ezen tudást felhasználva számolgatva, elemezve jutott volna arra a döntésre, hogy pénzt tesz egy ilyen üzletbe.

    Ahol bizonyára kb első napon elmondták/leírták volna, hogy a jogi háttérnek mindig kurvára utána kell járni...ha valami nem is átqrás, hanem pusztán szabálytalan, az a bankrollra is hatással lesz.

    A lényeg szerintem, hogy itt nem jó az egészet csak a bizalomra fogni. Persze azt könnyebb az embernek magának is 'elfogadnia', hogy őt csak a naivitása miatt tudták kihasználni. A helyzet az, hogy amiatt is, mert a befektetésekhez 0%ban ért és már olyan dolgokkal is gondjai vannak, mint egy 10 perces google keresés.

    Az anekdotádhoz pedig: nagyon sok helyen ülnek szerencsés, teljesen tudatlan emberek magas pozíciókban pusztán szerencse miatt. Főleg a befektetések / pénzügy világában, ahol azért elég magas a variancia és a túlélési torzítás is jelentős (aki megbukik viszont , az általában gyorsan eltűnik).

  4. #134
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 05.
    Hely
    Rétság
    Hozzászólások
    51

    Alapbeállítás

    Én kikértem több , befektetésben jártas barátom véleményét is mielőtt pénzt tettem bele, sőt elküldtem egy ügyvéd ismerősömnek is ezt a leírást. Gyakorlatilag le se szrta egyik se, 5 percet nem szánt rá hogy elolvassa.
    Mivel volt előtte pozitiv tapasztalatom az emberrel, belevágtam, nem annyira nagy összeggel, amit ki is vettem gond nélkül, majd visszatettem stb. Nyilván nincs nagyon mit magyarázni rajta , hogy egy bal**** voltam, de van ember aki nagyonvastagon pluszban szállt ki ebből, akkor ők jó befektetők ?
    Állítom hogy van olyan is , akinek már volt része hasonlóban, mesélt neki róla valaki, és ahelyett hogy energiát szánt volna rá hogy elmagyarázza szerencsétlennek hogy miben van, egyszerűen csak annyit mondott, hogy kösz nem. Aztán várta hogy kiröhöghesse szerencsétlent.
    Nekem ugyan voltak jóakaróim akik figyelmeztettek, többször, tényleg erőszakosan mondták , hogy legalább a tőkémet vegyem ki ha már +ban vagyok, nem hallgattam rájuk.
    Érintettként nem tudom sajnos érzelemmentesen kezelni az ügyet.
    Sajnos egy ilyen ügy az effektiv ellopott pénzen kívül rengeteg kárt okoz az emberek életében és lelkében, nagyon komoly törés , túlzás nélkül mondhatom hogy emberek és családok mentek már most tönkre ez miatt a patkány miatt, aki mellesleg éli világát továbbra is a lopott pénzből, luxusautóval jár, sztárügyvédet fizet, és le se szrja mit okozott másoknak.
    Anno volt egy technikai kérdés, hogy kihez kell fordulni a pénzek miatt, ha vele valami történik, azt mondta Ricsi és a felesége tudja kezelni a kifizetéseket ha szükséges.
    Mikor ezt megkérdeztem a Ricsitől, hogy tudja e igazolni válasz helyett letiltott mindenhol kb.
    Ebből mindenki levonhat amit gondol, én nem ismerem őt személyesen, de nem lesz mindig opció letiltani aki kérdez , a Gyorskocsiban majd válaszolni kell a kérdésekre...
    Ascent888 and csiga19794 like this.

  5. #135
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

  6. #136
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Achmed13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én kikértem több , befektetésben jártas barátom véleményét is mielőtt pénzt tettem bele, sőt elküldtem egy ügyvéd ismerősömnek is ezt a leírást. Gyakorlatilag le se szrta egyik se, 5 percet nem szánt rá hogy elolvassa.
    jó barátaid vannak :S

    Idézet Achmed13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel volt előtte pozitiv tapasztalatom az emberrel, belevágtam, nem annyira nagy összeggel, amit ki is vettem gond nélkül, majd visszatettem stb. Nyilván nincs nagyon mit magyarázni rajta , hogy egy bal**** voltam, de van ember aki nagyonvastagon pluszban szállt ki ebből, akkor ők jó befektetők ?
    szerencsések inkább
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #137
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet Achmed13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én kikértem több , befektetésben jártas barátom véleményét is mielőtt pénzt tettem bele, sőt elküldtem egy ügyvéd ismerősömnek is ezt a leírást. Gyakorlatilag le se szrta egyik se, 5 percet nem szánt rá hogy elolvassa.
    Mivel volt előtte pozitiv tapasztalatom az emberrel, belevágtam, nem annyira nagy összeggel, amit ki is vettem gond nélkül, majd visszatettem stb. Nyilván nincs nagyon mit magyarázni rajta , hogy egy bal**** voltam, de van ember aki nagyonvastagon pluszban szállt ki ebből, akkor ők jó befektetők ?
    Állítom hogy van olyan is , akinek már volt része hasonlóban, mesélt neki róla valaki, és ahelyett hogy energiát szánt volna rá hogy elmagyarázza szerencsétlennek hogy miben van, egyszerűen csak annyit mondott, hogy kösz nem. Aztán várta hogy kiröhöghesse szerencsétlent.
    Nekem ugyan voltak jóakaróim akik figyelmeztettek, többször, tényleg erőszakosan mondták , hogy legalább a tőkémet vegyem ki ha már +ban vagyok, nem hallgattam rájuk.
    Érintettként nem tudom sajnos érzelemmentesen kezelni az ügyet.
    Sajnos egy ilyen ügy az effektiv ellopott pénzen kívül rengeteg kárt okoz az emberek életében és lelkében, nagyon komoly törés , túlzás nélkül mondhatom hogy emberek és családok mentek már most tönkre ez miatt a patkány miatt, aki mellesleg éli világát továbbra is a lopott pénzből, luxusautóval jár, sztárügyvédet fizet, és le se szrja mit okozott másoknak.
    Gondolom ha már megosztottad a sztorit, tanulni is szeretnél belőle. Jó szándékkal írom, amit írok.

    Befektetésben barátként nem lehet tanácsot adni. Vagyis lehet, de jó eséllyel megfogod szívni, ezért az értelmes ember nem fog tanácsot adni, az idióta meg igen... Ha tippet adsz és szerencsés lesz az üzlet és keres rajta az illető, nem fog leborulni előtted vagy a lekötelezedetté válni, max nyom egy 'kösz, hogy segítettél-t, aztán elfelejt kb'.
    Ha viszont azt mondod, ne szállj bele, mert szarul néz ki az egész, és utána nem szállt be és sikeres lett volna, te leszel a ****. Ha azt tanácsolod, hogy szállj be, mert jónak néz ki, de valamit nem szúrtál ki, akkor megint te leszel a ****.

    A másik, hogyha én valakin azt látom, hogy nem nézett utána maga 10 percet sem az egésznek, akkor én miért nézzek helyette utána, tök ingyen?
    Gondolom így már érted, hogy általában miért nagyon szar stratégia barátokat kérdezni, és általában miért csak a total fool emberek fognak tanácsot adni.

    Ezért mondom, hogy itt nem csak bizalmi dolgokkal van gond, hanem úgy általánosságban az üzletek legalapabb dolgait sem ismerik az emberek.


    "Mivel volt előtte pozitiv tapasztalatom az emberrel, belevágtam, nem annyira nagy összeggel, amit ki is vettem gond nélkül, majd visszatettem stb. Nyilván nincs nagyon mit magyarázni rajta , hogy egy bal**** voltam, de van ember aki nagyonvastagon pluszban szállt ki ebből, akkor ők jó befektetők ?"

    A gond nem ott volt, hogy nem szálltál ki egy befektetés után. A problem ott volt, hogy egyáltalán belefektettél valamibe, amihez nem értesz és utána sem jártál normálisan.

    "Érintettként nem tudom sajnos érzelemmentesen kezelni az ügyet.
    Sajnos egy ilyen ügy az effektiv ellopott pénzen kívül rengeteg kárt okoz az emberek életében és lelkében, nagyon komoly törés , túlzás nélkül mondhatom hogy emberek és családok mentek már most tönkre ez miatt a patkány miatt, aki mellesleg éli világát továbbra is a lopott pénzből, luxusautóval jár, sztárügyvédet fizet, és le se szrja mit okozott másoknak."

    Ez a másik, amit a hobbibefektetők (fishek) nem látnak át előre, hogy bizony palinak lenni fájdalmasabb, mint hinnék. Valaki biztos szereti forgatni a pénzét jó esetben 0 EV-vel egy óriási variancia mellett, aztán kicsit örül, amikor jól alakulnak a dolgok, de megrogy, ha nem jön össze minden, ahogy tervezte. Megint mehetnék tovább, hogy ezek alapján több pénz lett beletéve, mint amit a bankroll management és a többi.

    Egyszerűen az alapján ahogy te döntöttél, nem volt egy értelmes, átgondolt dolog sem az egészben.

    TLDR: A topikot olvasva mindenkinek át kell gondolnia ezt a befektetősdit. Sokan itt jobban járnak, ha beteszik a pénzt a bankba és buknak rajta évi pár %-t, viszont téve azt varianciamentesen. Lehet még azzal is jobban járnak, ha vesznek egy ***** nagy párnát és belevarrják, még az inflációval is kevesebbet buknak $ban és life EVben, mintsem ezekkel a random odaadom a pénzem dolgokkal.
    lvfc613 likes this.

  8. #138
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Bárki aki nézi, nyugodtan tolja fel 1.5x sebességre, akkor nem fog úgy tűnni, mintha egy holdkóros valakit hallgatnál és spórolsz magadnak sok időt. Most elemzem.
    Slynzor, sakkos000, kry and 1 others like this.

  9. #139
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 07. 13.
    Hely
    Sopron
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    A vége az egyik legjobb, mindenképp nézzétek végig
    kry, WINAMAXDONK and Doronani like this.

  10. #140
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.535

    Alapbeállítás

    Idézet Doronani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bárki aki nézi, nyugodtan tolja fel 1.5x sebességre, akkor nem fog úgy tűnni, mintha egy holdkóros valakit hallgatnál és spórolsz magadnak sok időt. Most elemzem.
    Az egészről ez jut eszembe :https://www.youtube.com/watch?v=QeI6JRfvE2o
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

Oldal: 14 / 17 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •