Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (81) összesen
Like Tree181Likes

Téma: F. Richárd válasza az őt ért vádakra

  1. #41
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    aki ismeri személyesen, jobban el tudja dönteni, hogy hazudik vagy sem.
    így ismeretlenül az jön le a videóból, hogy mellébeszél, egy tiszta mondata sincs, max amit felolvas evangéliumokat.
    jézus mögé bújva magyarázkodik, itt senkit sem érdekel a szent szöveg, csak a tények.

    ha a balhé kipattanása előtt is így beszélt, akkor akár lehet igaz is a mondókája...

    persze van egy-két logikai bukfenc is a sztoriban:
    "segítési vágy volt bennem" nyilván önzetlen, hasznot ettől nem remélt.
    akkor miért nem segített a "jó barátoknak" tőzsdézni (nem mintha nagy segítségre szorulna az, aki oda tud adni több 10 milliót) mint kiderült nagy guru, nem 18%-ot hoz rajta 3 havonta, hanem 8 hónap alatt 500-600%-ot.
    és úgy le volt égve akkoriban, hogy nem tudja 5 vagy 6000 eurót csinált az ezresből, amit talált a tőzsdeszámlán.
    visszafizette a 2200 dolcsit, de nem volt rollja $7-15 SNG-re, inkább stake-elt lett és inaskodott, leadva a profitja felét?!
    és a sógort csak "féltette", nem haragszik rá?
    kb. védőbeszédet mond mellette a videóban.
    én ha ártatlan vagyok, és ilyen helyzetbe hozna engem és a testvéremet a sógorom, elég mérges lennék rá!

    nekem nagyon nem klappol a sztori.
    trixilw and Doronani like this.

  2. #42
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 03. 16.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Üdv mindenkinek!
    Mint sokan, akik hozzászóltak én is passzív szemlélő vagyok a PA-n, de ez a téma felkeltette az érdeklődésemet.Azzal kezdeném, hogy semmi közöm az ügyhöz, Ricsit személyesen nem ismerem, így teljesen semleges szemmel követem az eseményeket.Az álata feltett videó végén Jézus keresztre feszítésére hivatkozik és arra, hogy átérzi ennek a súlyát, ami arra enged következtetni, hogy szerinte ártatlanul "hurcolják" meg.Namost ez a hasonlat szerintem elég abszurd, inkább tudnám hasonlítani a videó alapján Pontius Pilatushoz ebből a történetből (mosom kezeim).Másrészről egyértelművé válik számomra, hogy egy végtelen egyszerű ember (minden rosszindulat nélkül) és elképzelhetőnek tartom, hogy ennyire futotta neki válaszadás gyanát, sokat nem lendített ezzel a renoméján az biztos.Ettől függetlenül elképzelhető, hogy ártatlan, ő elhitte amit sógora mondott, miért ne hihetné ha megbízik benne és beletette pénzét plusz ajánlotta barátainak (nehezen tudom bárkiről is elképzelni, hogy a barátait akarja megfejni).Elég kesze-kusza történet ez, mindkét irányba vannak prok és kontrák, ember legyen a talpán, aki kideríti a teljes igazságot.Egy biztos, ha Ricsi őszintén hisz Istenben és bűnösnek érzi magát előbb-utóbb megszólal benne a lelkiismeret.
    Ascent888 likes this.

  3. #43
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 08. 26.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Számomra teljesen egyértelmű, ez egy kitervelt, jól felépített csalás, aki okos így csinálja, kérdem én nem lett volna feltűnő h egyből 500$ tolja, vagy vesz 1 óriás házat, kocsit stb, sokkal észerűbb ha meghúzza magát és áldozatnak állítja be és semmi nincs a nevén, tudta h le fog bukni.
    A videoban csak a körítés megy de az nagyon, semmi konkrétium, ha tiszta lenne akkor tényekkel, bizonyítékokkal próbálná magát megvédeni, ehelyett isten mögé bújva, vigyorogva idézget, felolvas. A keresztrefeszítésről több szó esik mint arról h hol van a pénz, mi lesz a károsultakkal, esetleg milyen lépéseket lehet tenni az ügyben stb
    dobimano, Masters800 and Doronani like this.

  4. #44
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Hm, ez igaz. Az is még egy lehetőség, hogy R. tényleg nem érte fel ésszel, hogy mibe nyúlt bele és mi az ő szerepe benne, és azt sem látja át, hogyan kéne visszalapátolnia a sz*art a lóba, ha már így esett...

    Csak épp egy pókeresről, aki ilyen eredményeket tud felmutatni, nehéz elképzelni, hogy tényleg ennyire együgyűen naív lenne. De igaz, ez is egy elméleti lehetőség...
    Doronani likes this.

  5. #45
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hm, ez igaz. Az is még egy lehetőség, hogy R. tényleg nem érte fel ésszel, hogy mibe nyúlt bele és mi az ő szerepe benne, és azt sem látja át, hogyan kéne visszalapátolnia a sz*art a lóba, ha már így esett...
    Oké, tegyük fel ártatlan, sőt ő is át lett verve keményen. De nem ezt mondja a videóban. Oké, nem akar kitenni egy videót a netre, ami konkrét tanuvallomás egy családtagjával szemben. Akkor minek csinál egy egyórás videót, amiben konkrétan nem mond semmit, leszámítva, hogy az egyik károsultat próbálja befeketíteni? Nem tud kerekké összeállni a sztori, pedig szeretném, hogy kerek legyen.
    Doronani likes this.

  6. #46
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    https://www.youtube.com/watch?v=5Fxp3AcqEhQ
    https://www.youtube.com/watch?v=pg9ZRUEvs1E

    https://www.youtube.com/watch?v=6ZsN...el=VagokPetofi

    Ez a 3 videó van az emberről, amivel össze tudja hasonlítani a viselkedést / testbeszédet. Más kontextus(tv adás vs saját magad által vágott "vlog"), és eltelt sok év, szóval önmagában ezek sem "perdöntő erejűek- de megint nem arra billen tőlük a nyelv szerintem, hogy ez a Richárd korrekt.
    Mondjuk a Digis adásokban valószínűleg egy kicsit lámpalázas a helyzet miatt, de a 3 videó közül egyikben sincs meg például az a bárgyú, cinkos vigyorgás, mint ami F. Richárd válaszvideójában mondhatni szinte végig látható, nem egyszer vágás van akkor, amikor ez a mosoly felerősödne. Amikor könyörgöm, látja a csoportokban, a fórumokon, hogy hány embernek okozott kárt. Tényleg szerintetek ne fogná fel? Pedig 2016ban is már Jézusról prédikált a pókerasztalnál, szóval az sem érv, hogy a "megvilágosodása" miatt változott volna ekkorát. Miért pont akkor van ez a vigyor, amikor az a téma, ami sok embert kikészített és miért nincs meg ez a vigyor máshol?

    Annak ellenére, hogy a Digis videókban feltehetőleg lámpalázas, gyorsabban, érthetőbben beszél, mint abban a videóban, amit az isten tudja hány óra volt felvennie / összevágnia (ami megint nem az őszinteséget mutatja).

    A pókerasztalnál felvett videónál kifejezetten más ember benyomását kelti, mint a 2 TV interjúban és a saját vlogjában. Abba bele sem megyek, hogyha valaki tényleg segíteni akar, miért kell ennyire a nyilvánosságban fürdenie hozzá, miért nem elég az érintett fiúnak bemenni?

    Vannak-e báránybőrbe bújt farkasok, akik egy adott imidzset vagy látszatot exploitolnak az emberi kapcsolataikban? Van, aki az adakozást esetleg tudatosan az imidzse építgetésére használja fel, miközben azért egy ego boostot is kap és egy önigazolást, hogy azért ő jó gyerek? Úgy látom sokaknak adakozott, meg jó embernek mutatja magát = biztos az is. Persze túlzó hasonlat, de sokakról falusi szomszéd jut eszembe, akik azt nyilatkozzák a brutális gyilkosságok után, hogy " nem gondoltam volna, mindig előre köszönt, soha egy hangos szót nem hallottunk".
    Utoljára módosítva: Doronani által: 2020. 10. 16. 15:11
    illese likes this.

  7. #47
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Oké, tegyük fel ártatlan, sőt ő is át lett verve keményen. De nem ezt mondja a videóban. Oké, nem akar kitenni egy videót a netre, ami konkrét tanuvallomás egy családtagjával szemben. Akkor minek csinál egy egyórás videót, amiben konkrétan nem mond semmit, leszámítva, hogy az egyik károsultat próbálja befeketíteni? Nem tud kerekké összeállni a sztori, pedig szeretném, hogy kerek legyen.
    Én se értem ezt az egész videót. Nagyrészt a pókeres közösségnek csinál egy videót aminek az 50%-a bibliai idézetekből áll amivel a "célközönség" nagyon nagy részéből semmi szimpátiát nem fog kiváltani. Meg boldogon meséli, hogy 15d sng-en még manapság is nyerő tud lenni. Olyan "fura" lenne, ha ezek mind megjátszott dolgok lennének;p(ráadásul értelme se lenne ezt így megcsinálni)

    Mindenesetre amit sawwee leírt, számomra egy elég hihető scenarionak tűnik.
    sawwee likes this.

  8. #48
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olyan túl sok lehetőség nincs:

    Ha ez egy legális befektetés volt akkor a., megvan a pénz b., megvannak a papírok, hogy hogy mibe ment bele a pénz.
    ....

    Én így látom. Kihagytam az okfejtésből valamit?
    Ki. Pontosan a befektetők védelme érdekében a befektetési szolgáltatás meg tanácsadás egy roppantul szigorúan szabályzott terület. Nem nyújthatsz befektetési szolgáltatást (gyűjthetsz pénzt) ha nem felelsz meg bizonyos roppant szigorúan meghatározott szakmai és procedurális követelményeknek (pl. majdnem biztos vagyok, hogy Ricsike nem töltetett ki az áldozataival MIFID kérdőívet). Amúgy erről szólt az MNB büntetés. Kicsit olyan ez, mintha elszedném a pénzedet a tuti COVID kezelésre és beadnám a Trump által ajánlott Domesztoszt. Akkor is megálna a kuruzslás vádja, ha az általad adott pénzt tényleg Domesztoszra és fecskendőre költöttem, mert nem vagyok jogosult orvosi kezelést végezni.
    Zoli82 and Doronani like this.

  9. #49
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olyan "fura" lenne, ha ezek mind megjátszott dolgok lennének;p(ráadásul értelme se lenne ezt így megcsinálni)
    Egy 1.2 milliárd forintot érintő ügyben tényleg tök fura lenne, ha valaki az imidzsével játszana.
    Értelme:
    - kevesebb ember megy a rendőrségre / bíróságra
    - bírósági részben tud erre hivatkozni, mint például Kaleta ügyvédje is tette, szimpátiát tud vele kiváltani esetlegesen (hiszen Kaleta egy hithű ember a 19ezer pedofil képpel, csak hát az ördög megkísértette).

    De akkor mondom én is úgy, mint a ricsike mondta a befektetésről (sosem mondtam, hogy 100% a befektetés csak azt, hogy 98-99%!):
    Ricsike egy igazi féreg a legrosszabb fajtából, de ez nem 100%, csak 98-99 a helyzetet elég alaposan kielemezve!


    "Akkor minek csinál egy egyórás videót, amiben konkrétan nem mond semmit, leszámítva, hogy az egyik károsultat próbálja befeketíteni?"

    Így nem mondja senki, hogy nem válaszolt, az átlag néző meg nem fogja végignézni, aki végignézi, annyi hülyeséget fog hallani, hogy kicsit el is felejtkezik róla, hogy nincs szó arról:
    - hol a pénz, mi történt vele
    - mi az állásfoglalása a már biztos, MNBs 275 milliós bírságról, ami nyilván a befektetők pénze
    és még számtalan kérdésre. Valami olyan hangzott el, hogy semmi tragikus nem történt, így van esély a megoldásra. Ha egy befektetésnél az nem tragikus, hogy a pénz 20+%-t büntetésként beszedi a hatóság és továbbítja a rendőrségre az ügyet, akkor mi?
    - meg még 100 ezernyi lényeges kérdés, de Jézus az van benne.
    Utoljára módosítva: Doronani által: 2020. 10. 16. 15:27
    ewoksamurai and Darkdante like this.

  10. #50
    Újonc
    Csatlakozott
    2020. 04. 29.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Doronani te is károsult vagy?
    Nem kötekedni akarok, mindenben igazad van, csak kicsit nekem úgy tűnik mintha az elmúlt (legalább) 4 napodat csak erre a ügyre, fórumra és FR videó elemzésére használtad volna, és nem tudom megéri-e ez neked. Igaz hogy sokat esett az eső mostanában, de rengeteg ennél jobb időtöltés van a világon, pl Biblia olvasgatása, vagy a vidám vasárnap az ATV-n.
    Tényleg nem trollkodni akarok, csak nem értem miért szántál ennyi időt az életedből jogszabályok, testbeszéd, stb elemzésére, a PA fórumot nem használják majd fel a bíróságon
    Doronani and Cypress like this.

Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •