Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (42) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Mire jó a matek?

  1. #1
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás Mire jó a matek?

    Előre szólok, hogy a kérdésem nem kötözködés, hanem érdeklődés.

    Látom itt a fórumban, hogy mindenféle statisztikák készülnek, megy a matekozás, hogy mikor hogyan kell játszani. (Hozzáteszem, a felét sem értem az ezekben a beszélgetésekben szereplő rövidítéseknek, annyira távol áll tőlem a póker-matek.)

    A magam részéről a pókert sportnak tartom, mégpedig olyannak, amiben meglehetősen nagy egyrészt a szerencse-faktor, másrészt meg az emberi/pszichés faktor. Éppen ezért nem értem, hogy mi értelme van bevonni a játékba a matekot? A matek törvényszerűségeken alapszik, törvényszerűségeket ír le, a pókerben meg minden hand más és más, nemcsak a leosztások miatt, hanem a játékosok habitusa, tudása, szerencséje, bátorsága, akármije miatt is. Így aztán a törvényszerűségek - szerintem - messze elkerülik a pókerasztalokat.

    A matek valami pszichés támasz lenne ebben a játékban? Valami, amibe lehet kapaszkodni akkor is, amikor az embernek rosszabb napja van és egyszerűen nem jönnek a lapok, vagy nem jönnek be a blöffök? De ha ilyen nap van, akkor hiába a matek, az sem fog bejönni, mert a rossz nap, az rossz nap, amikor semmi nem úgy működik, ahogyan az ember szeretné.

    Vagy mégis van valami értelme a matekozásnak, csak én nem látom a fától az erdőt?
    Utoljára módosítva: Andie által: 2020. 10. 18. 11:25

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    13 lap van es van 4 szín szóval 52 lap a pakliban! Igy kezdődik valahogy a poker matek!

  3. #3
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Ezeknek meg számtalan kombinációja létezik, amiből te látsz néhány lapot, a többiekére meg vagy ráérzel, vagy nem. Főleg, hogy az 52 lapnak csak a töredéke játszik egyszerre. Itt meg már hiába minden matek.

  4. #4
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657
    TominhoPA, kry, Ibiza and 3 others like this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Az hogy "matematika" az általános iskola alsó tagozat. Összeadás, kivonás, ha egy gombóc fagyi 5ft, mennyi fagyit ehet Béla a zsebpénzéből. Ez hasznavehetetlen póker esetén, ez a "matek" egyik ága, amit egy 6 éves is megért: aritmetika.

    Léteznek a mateknak azonban olyan ágai is, amik az olyan esetekre adnak választ, amik az adott pillanatban nem kiszámolhatók, viszont stabil mintázatot mutatnak hosszútávon: valószínűségszámítás, statisztika, etc...

    Pl.: pénzfeldobós játék. Ha nyerek fizetsz nekem 100Ft, ha veszítek én fizetek neked 50Ft. Feldobjuk a pénzt:

    - aritmetika: MOST ki nyer? fej, vagy írás lett? Nem lehet kiszámolni.
    - valszám: EGYMILLIÓ feldobás után ki nyer? most fej vagy írás lett, tökéletesen lényegtelen.

    Akinek a "matematika" alsó tagozatos aritmetikát jelent, annak kár vele vesződni, mert azzal semmit sem fog tudni kiszámolni.
    Ascent888 likes this.

  6. #6
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Szép káromkodások szerepelnek a videóban, de választ nem kapok belőle a kérdésemre. Valakinek nem megy a játék és káromkodik. Ilyen van, nem is egyszer.

  7. #7
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    freeSolo74: Köszönöm, hogy egy kérdésből azonnal megállapítottad, hogy számomra a matematika az összeadás és kivonást jelenti. Nem tudom, ebből ugyan hogyan jutottál erre a következtetésre, de ez már legyen a te logikád.
    Mindenesetre sajnos nem kaptam választ a kérdésemre.
    Esélylatolgatás. Ez minden handben benne van. Nálam is, aki nem nézek statisztikákat.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    meg se kellett néznem a linket, hogy tudjam kertitörp lesz belinkelve

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet Andie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    freeSolo74: Köszönöm, hogy egy kérdésből azonnal megállapítottad, hogy számomra a matematika az összeadás és kivonást jelenti. Nem tudom, ebből ugyan hogyan jutottál erre a következtetésre, de ez már legyen a te logikád.
    Mindenesetre sajnos nem kaptam választ a kérdésemre.
    Esélylatolgatás. Ez minden handben benne van. Nálam is, aki nem nézek statisztikákat.
    Semmi rossz szándék, és nem tételezek fel rólad semmi rosszat, ha így jött le, ezer bocs.

    De egész egyszerűen ez a helyzet. Aki nem használ statisztikai alapú hosszútávú gondolkodást, az haszontalanul vesződik bármilyen egyéb matekkal a póker esetében. Ettől még lehet kiváló intuitív játékos, vagy érezheti jól magát, ha épp lejön a hand, no offense.

    A kérdésedre ettől még a válasz ez: létezik olyan matematikai apparátus, amivel lehet stabilan kiszámolható pokerjátékot játszani. De ez nem az általános iskolai matek. Az valóban semmire sem jó.
    Ascent888 and Andie like this.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Ha felveszel skype nagyon szívesen segítek elmagyarázni 1-2 alap dolgot,ami segít megérteni,hogy miként is van jelen a matek a pókerben és,hogy miért is elengedhetetlen a sikeres játékhoz.
    Nick ugyanez.
    Andie likes this.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •