Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (42) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Mire jó a matek?

  1. #11
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    "A kérdésedre ettől még a válasz ez: létezik olyan matematikai apparátus, amivel lehet stabilan kiszámolható pokerjátékokt játszani. De ez nem az általános iskolai matek. Az semmire sem jó."

    Már miért ne lenne jó? Outokat hogy számolsz? Pot oddsot hogy számolsz,ha nincs programod,ami kiszámolja helyetted? Nagyon sok minden alap szintű matek.....sőt!

  2. #12
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    freeSolo: Okés, akkor félreértettelek, nincs semmi gond.
    Hogyan számolod ki a kiszámolhatatlant? Egyszerűen nem lehetséges. Random lapok, random emberek, random jó vagy rossz nappal, random hangulattal. Kiszámolhatatlan. Tippelni lehet, de ahhoz meg nem kellenek komoly matematikai képletek.
    Tényleg nem fér a fejembe.
    Azt hiszem, a legjobb, ha elfogadom Csiga ajánlatát és szkájpon kiművelem egy kicsit magam ebben a kérdésben, mert most még számomra felfoghatatlan ez az egész.

  3. #13
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha felveszel skype nagyon szívesen segítek elmagyarázni 1-2 alap dolgot,ami segít megérteni,hogy miként is van jelen a matek a pókerben és,hogy miért is elengedhetetlen a sikeres játékhoz.
    Nick ugyanez.
    Rendben, köszönöm szépen. Nézzük meg, megnyílik-e az elmém Egy anandihu nevű egyed fog téged bejelölni, az vagyok én.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet Andie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    freeSolo: Okés, akkor félreértettelek, nincs semmi gond.
    Hogyan számolod ki a kiszámolhatatlant? Egyszerűen nem lehetséges. Random lapok, random emberek, random jó vagy rossz nappal, random hangulattal. Kiszámolhatatlan. Tippelni lehet, de ahhoz meg nem kellenek komoly matematikai képletek.
    Tényleg nem fér a fejembe.
    Azt hiszem, a legjobb, ha elfogadom Csiga ajánlatát és szkájpon kiművelem egy kicsit magam ebben a kérdésben, mert most még számomra felfoghatatlan ez az egész.
    Rossz az alap, ahonnan végiggondolod. Ezt próbálom mondani. Azt kérdezed, hogyan lehetne megmondani EGY ADOTT handről, hogy ki fogja nyerni. Nem lehet. Pontosan azért, amit írtál. EZ kiszámolhatatlan, nincs is rá matek.

    Azt viszont ki lehet számolni, hogy HOSSZÚTÁVON mi lesz az össz. végeredmény.

    Ott a hiba a gondolatmenetedben, hogy mivel nem lehet EGY ADOTT handet kiszámolni, ezért semmit sem lehet kiszámolni. De igen, ki lehet. Csak nem egy adott handben kell gondolkodni. Hanem hosszútávon, szatisztikai szemlélettel.
    illese likes this.

  5. #15
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "A kérdésedre ettől még a válasz ez: létezik olyan matematikai apparátus, amivel lehet stabilan kiszámolható pokerjátékokt játszani. De ez nem az általános iskolai matek. Az semmire sem jó."

    Már miért ne lenne jó? Outokat hogy számolsz? Pot oddsot hogy számolsz,ha nincs programod,ami kiszámolja helyetted? Nagyon sok minden alap szintű matek.....sőt!
    Ne láss bele ennyit... persze hogy használsz/használok ovis matekot. De nem a PFR osztás képességétől leszel nyerő...

  6. #16
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    freeSolo: Nem beszéltem sem egy handről, sem sokról. Éppen most tudtam meg tőled, hogy valami összeredmény kiszámolására van a pókermatek.
    De annak mi értelme van? És mennyire lehet azzal pontos előrejelzést adni?
    Ha én leírnám - nem tudom, mert nem jegyeztem - az eddig játszott összes handemet és te kiszámolnád abból, hogy világbajnok leszek-e egyszer, vagy sem, az sem biztos. Mert játszhatnék utána brutálisan jól, vagy brutálisan rosszul, vagy megtréfálnálak és nem játszanék többé életemben egy handet sem, és máris dőlne a matek.
    Plusz semmit sem segít, ha valaki komoly képletek útján megtippeli, milyen karriert futhat be az eddig lejátszott handjei alapján egy játékos, mert végeredményben minden azon múlik, hogy ki az a játékos, milyen mázlija van, milyen tudása, milyen kvalitásai ehhez a játékhoz, milyen hangulata, plusz milyen ellenfelekkel hozza őt össze a sors, azoknak milyen mázlija van azon a napon, tudásuk, kvalitásaik, hangulatuk... Ez szerintem egy külön játék lehet a póker kapcsán, gyakorlati haszna nemigen van. Túl sok az ismeretlen. Ennyi ismeretlennel egyetlen matek sem tud megbirkózni.

    Okés, most már eljutottam odáig, hogy tudom, mire van a pókerben a matek, csak még mindig nem látom, hol az értelme
    Utoljára módosítva: Andie által: 2020. 10. 18. 13:18

  7. #17
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás



    Oké, akkor ezt gondold végig, előbb írtam:

    Üljünk le pénzfeldobósat játszani. Ha fej nyersz és adok neked 50Ft. Ha írás én nyerek és adsz nekem 100Ft.

    Meg fogom tudni modani, hogy a következő feldobás mi lesz? Nem, és nem is érdekel. Az sem, hányszor fogok veszíteni sorozatban. Sőt, az sem érdekel, hogy egyáltalán látom-e, mit csinálsz.

    Egymillió feldobás után viszont elviszem a házad. És ez ellen semmit nem fogsz tudni tenni.

    Ez az értelme a pókerben a mateknak.
    mindigszomoru likes this.

  8. #18
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    kell a szerencse is!

    még egy 98-99% biztonságú kuponbiznisznél is előfordulhat, hogy üres zsebbel távozol!

    https://i.imgur.com/WbFc7Rn.gifv
    98-99%98-99%98-99%98-99%
    Flush67, trixilw, Krono and 5 others like this.

  9. #19
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Amúgy miért álltok bele egy leplezetlenül provokatív, kötözködő és ostoba vitába?
    Lefty Gekko likes this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  10. #20
    Újonc Andie avatara
    Csatlakozott
    2019. 06. 04.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    freeSolo: Ez egy becsapós példa, ugyanis nem azonos a díjazás. Játsszunk úgy pénzfeldobást, hogy bárki nyer, a másik ad neki 100 Ft-ot.
    Utoljára módosítva: Andie által: 2020. 10. 18. 13:27

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •