Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 16 (16) összesen
Like Tree5Likes

Téma: NL2 CG 6max A6s flush mennyit kéne adnom river fullra?

  1. #11
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pre fold v sqz
    Már eleve kevés A6s BTN két maniaccal mögöttem?

  2. #12
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már eleve kevés A6s BTN két maniaccal mögöttem?
    Nem tudom mi megy NL2-őn, de SQZ-t nem nagyon akarnék kapni, illetve ha ennyire széles a pre rangük akkor SQZ-elni sem lesz hiba, sokszor HU maradsz egy nagyobb hallal, nálad lesz a pozíció és kezdeményezés.

    A call downsidejai:

    - SQZ-t nem akarnék kapni.
    - Nagyon gyakran 4way leszünk ha épp nem kapunk -> A6s nem floppol valami jól -> Nagyon megoszlanak az EQ-k floppon, csomószor nehéz helyzetbe kerülünk A magas boardokon

    Ami előny, az egyedül a pozíciós előny és azt sokkal jobban ki tudjuk használni HU mint multiway.
    freeSolo74 likes this.

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Eleinte hanyagolni lehet a pre callt , de amint ügyeskedik az ember nagyon szívesen nez flopot poziban egy suited Ax-el sztem.
    SötétEgér likes this.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Hm. Maniaccal azt próbálom egyensúlyban tartani, hogy a legolcsóbban találjon el úgy a flop, hogy közel legyen a nut. (Ez így érthető?) TT+, Axs, esetleg suited broadway, de akkor flop TPTK felett, vagy sorhoz, flushoz legyen a boardon a high lap.
    Ha megvagyok kifizet, szinte bármivel, de ahhoz túl kevésszer vagyok meg, hogy bármilyen pre emelést finanszírozni tudjak belőle. Ezért pre: call, utána x/c, vagy x/f. Ha meg riverre megvagyok, akkor push.

    De kétség kívül, ha csak pre call, és kapok a nyakamba vmi 3bet, sqz, akkor megint csak drága lesz: pont amit a callal akartam elkerülni, és akkor csak adtam a sz*arnak egy pofont...

    Ha meg riverre pont azzal vagyok meg, amivel le tud javulni, mint a fenti pédában, akkor még a szíjat is ledobja az agyam...

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Ebből nekem az kezd körvonalazódni, hogy passziváltad magad, ne akard elkerülni, hogy "drága legyen" mert pont azért lesz drága, mert minden kassza megnyeréséhez erős lapot kell tudnod mutatni.

    Izoláld el magadnak a fisht, és törekedj HU potra ellene. Setmine-t leszámítva gyakorlatilag 3bet or fold-al elég jól lehet aprítani mikrón. Nem keveredsz bonyorult védekező játékba így (ha meg mégis belekeveredsz borzasztó sok foldot kapsz raise-re és x/r-re, igaz ezt balanszáld!). A regek meg őszinték, ha 4betelnek akkor lapjuk is lesz, erről a sizing-juk is árulkodik.

    Irányítsd a partikat, potkontrolozz postflop, ha a kasszát nem tudod irányítani, többnyire dobj.
    freeSolo74 likes this.
    "A győztesek sokkal többször vesztenek, mint a vesztesek."

  6. #16
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet SötétEgér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebből nekem az kezd körvonalazódni, hogy passziváltad magad, ne akard elkerülni, hogy "drága legyen"
    Ahha. Akkor alapvetően itt a hiba. Ha már leállok vele, akkor ne sz*arakodjak - vagy ne álljak le vele (3bet/fold) . Amit a flop emeléssel el akartam érni, azt pre emléssel is ugyanúgy elérem + pre könnyebben fog dobni, mint utána bármikor + HU + a többi. Vágom.
    Ha meg flopon mégis dobnom kell, az nem lesz annyival több, mint a callokat folyton bedobálni. Csak jobban fáj a nagyobb potot elengedni, de attól még nem olcsóbb...

    Thx, ez tök jó végigrágás így!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •