Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (56) összesen
Like Tree37Likes

Téma: Megúszná az adófizetést - a póker tisztán szerencsejáték mondja a világbajnok

  1. #41
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 07. 01.
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Idézet Doronani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az érvelésed elég gyenge lábakon áll. Ennyi erővel a rulett "verhető" játék, ha nem játsszuk pénzben, vagy bármilyen hasonló hülyeség helyét állja
    Ezt nem tudom, hogy hoztad ki, abból amit írtam. Én pont amellett érveltem, hogy egy játék, ami matematikailag verhetetlen, sosem lesz verhető elméletben, attól függetlenül, hogy valaki pénzt szed ki belőle egy "hibás" körülmény miatt.
    Abban viszont Bandessznak igaza volt, hogy a pókerben nem tekintettem pusztán egy körülménynek a tökéletlen játékosokat, a póker pedig nem "verhető" játék elméletben, hanem zéró összegű.

    A hsz-ed többi részével egyet értek.

  2. #42
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet qwertibie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor a foci is gambling?
    Merthogy?

  3. #43
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Merthogy?
    Egy meccsen/versenyen sokat számít a szerencse

  4. #44
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet qwertibie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy meccsen/versenyen sokat számít a szerencse
    Persze. Nem is írtam én se mást. (Gondolom egy focimeccsre való fogadásra gondolsz, nem egy focimeccs lejátszására)

    A Gotcha87 féle "gambling = variancia/expectation" érvelésében ott a hiba, hogy egy önmagában igaz megállapítást megfordítva is igaznak tart, és ezzel definiálja hogy verhető-e. Pedig megfordítva már nem igaz.

    Az igaz, hogy ha verhető egy játék, akkor hosszútávon profitod lesz. (Ezt mondja Malmuth)
    Megfordítva viszont már nem igaz, hogy ha hosszútávon profitod lehet, akkor az a játék verhető. (Ezt meg nem mondja).

    Rövidtávon meg nincs mód eldönteni, hogy vakszerencse (vagy a variancia) miatt nyertél-e, vagy sem.

    (És akkor még ott van rugózni, hogy mennyi a "hosszú", meg mennyi a "rövid" táv...
    Utoljára módosítva: freeSolo74 által: 2020. 11. 10. 12:12

  5. #45
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze. Nem is írtam én se mást. (Gondolom egy focimeccsre való fogadásra gondolsz, nem egy focimeccs lejátszására)
    Nem, én egy focimeccs lejátszására gondoltam. De mind1, mert félre viszi a beszélgetést a felvetésem, csak a "mi számít gamblingnek" témában akartam kötekedni

  6. #46
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet qwertibie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, én egy focimeccs lejátszására gondoltam. De mind1, mert félre viszi a beszélgetést a felvetésem, csak a "mi számít gamblingnek" témában akartam kötekedni
    A fodbalista felmegy a pályára, és az eredménytől függetlenül megkapja a kialkudott fizetését. Nem jó a párhuzam.

  7. #47
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A fodbalista felmegy a pályára, és az eredménytől függetlenül megkapja a kialkudott fizetését. Nem jó a párhuzam.
    Gondolom arra gondol, hogy fociban is lehet sokkal jobb egy csapat, de ott is 10ből 2szer nyerni fog a jóval esélytelenebb csapat.
    qwertibie likes this.

  8. #48
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom arra gondol, hogy fociban is lehet sokkal jobb egy csapat, de ott is 10ből 2szer nyerni fog a jóval esélytelenebb csapat.
    Értem. Attól még rossz a párhuzam, hiszen a focit játszó játékos nem vállal kockázatot (ezt fogalmaztam meg más szavakkal, de azért leírom ezekkel is, hátha így könnyebb), és a kockázatvállalás szükséges összetevő ahhoz, hogy szerencsejátékról beszélhessünk. Harmadikféle módon megfogalmazva: a fudbaljátékos nem tud veszíteni pénzt a meccsen (ellentétben a a rulett-/blackjack-/pókerjátékosokkal) így tehát a fodball akkor sem szerencsejáték, ha egy adott meccs kimenetelére van befolyása a szerencsének. A vakbélműtét sem lesz attól szerencsejáték, hogy 100-ból egyszer rossz vége lesz, vagy a gyerekszülés sem lesz, pedig az esetek több, mint felében lány születik.

  9. #49
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 27.
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (...)pedig az esetek több, mint felében lány születik.
    Fiúból születik több, nem is kevéssel: kb. 5%-kal.
    ewoksamurai likes this.

  10. #50
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet sawwee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fiúból születik több, nem is kevéssel: kb. 5%-kal.
    Ez van, vmiért fordítva emlékeztem.
    sawwee likes this.

Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •