Oldal: 159 / 159 ElsőElső ... 59109149157158159
Eredmény: 1.581 - 1.589 (1589) összesen
Like Tree40Likes

Téma: Minden ami monitor

  1. #1581
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 05. 21.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Teljesen laikusan kérdezem a következőt, hogy a jelenleg használt laptophoz szeretnék egy 4k-s monitort kizárólag pókerre (lobby + 4-6 asztal, tracker szoftver (H2N), illetve solver (SPF) használatához kb. ). és mi lenne a véleményetek?

    A processzorom nem a legújabb, legkomolyabb.

    https://ark.intel.com/content/www/us...-1-90-ghz.html

    Videókártyám: Geforce 840M
    Proci: intel core i3 4030u 1.9Ghz
    Processzorgrafika: Intel(R) HD 4400

    Max resolution: 3200x2000 60Hz

    Amit célba vettem:

    - LG 32UN500-W UHD monitor, 31.5", 4K UHD, 3840x2160, HDR10, FreeSync, hangszóró, HDMI, DP -

    https://www.emag.hu/lg-32un500-w-uhd...ch-Action=view

    Ez a monitor tudna ugye max 3840x2160-at.

    Kérdésem lenne, hogy szerintetek működni fog-e így? Megéri-e ilyen géppel használnom? Esetleg driver frissítéssel elérhető-e a maximális felbontás? Ha nem, ronda lesz-e a kép szerintetek?

    Közeljövőben laptop cserélve lesz, rövid távon érdekelne mindenképp, hogy mennyire lesz használható?

    Nagyon szépen köszönöm, aki elmondja a véleményét, ha valami hülyeséget írtam, nyugodtan javítsatok ki
    Utoljára módosítva: KingCanton által: 2020. 12. 16. 23:17

  2. #1582
    Tag
    Csatlakozott
    2015. 09. 29.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    üdv,

    szerintem nem fog menni. én anno mikor hasonló 4k monitort vettem pont ezzel szoptam be deszktop géppel, hogy a monitor mellé azzal a lendülettel vehettem új videókártyát is.

    plusz ahhoz, hogy 30hz mellett 60hz-en is menjen minimum hdmi 2.0 kell vagy displayport.

  3. #1583
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 12. 23.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Sziasztok.

    Szeretnék venni egy új monitort pokerhez, egy 4K felbontású 32 inches monitoron vagy egy 1440p felbontású 27 inches monitoron gondolkozok.

    A 4K monitor használható anélkül, hogy fel kelljen nagyítani 125 vagy 150%ra, vagy nagyítás nélkül annyira kicsik a betűk, hogy zavaró a szemnek? Amennyiben felnagyítás nélkül nem lehet használni a 4K monitort akkor az 1440p mellett döntök. Ha valaki használ 4K monitort el tudná mondani a véleményét róla nagyítás nélkül?

    Köszi

  4. #1584
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    bekescsaba
    Hozzászólások
    22

    Alapbeállítás

    Szia,

    Hosszú ideig használtam olyan 27 inches monitort aminek WQHD a natív felbontása és igen mindennapi használatban(böngészéshez is) ha jól emlékszem 150%-ra nagyítottam.
    Ha olyan HUD-t szeretnél használni ami nagyon sok infót tartalmaz(vagy ha jelenleg nem is használsz,de nem szeretnél elzárkózni a lehetőség elől) 31+ a megfelő méret.
    Vannak olyan trackerek ahol elég macerás állítgatni a karakterek méretét, persze megoldható , de én mindig nyűgnek éreztem.

    4K esetében ugyanez a dilemma, 38 inc alatt nem vennék.
    xherdan91 likes this.

  5. #1585
    Tag Monopoly Live avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 18.
    Hozzászólások
    152

    Alapbeállítás

    Hali nekem van egy sose használt Samsung U28E590D 75-ért írj egy mail címet ha érdekel
    Én most amúgy 40" monitort 150%-al használok.

  6. #1586
    Fanatikus tag PokerEdge avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    276

    Alapbeállítás IPS monitor

    IPS paneles monitorokkal kapcsolatban milyen tapasztalaitok vannak?
    Eddig főleg TN típusúakat használtam, és azokhoz képest az IPS színei (nem meglepő módon) jóval erősebbek, intenzívebbek (Samsung 24' FHD).
    Tudom, hogy már régóta az egyik legkorszerűbb, „legjobb” technológia, gyönyörű, élethűbb színek, pazar betekintési szög, csodálatos filmnézés….. stb.
    Ugyanakkor a tapasztalataim alapján eléggé megviseli a szemet, már kis idő elteltével is.
    Legyen bekapcsolva folyamatosan a szemkímélő mód, vagy a nézési távolság is gond lehet?
    Vagy ne gondoljam túl a dolgot, mivel pl. a legtöbb tablet, vagy tv is ilyen típusú?
    Milyen negatív, illetve pozitív véleményetek vannak?
    Thx
    Utoljára módosítva: PokerEdge által: 2021. 05. 01. 16:00
    "Neo, előbb utóbb rájössz Te is amire én.. más dolog ismerni az utat, és járni rajta.."
    Morpheus, Matrix

    Matrix egyetemes mondanivalója:
    https://www.youtube.com/watch?v=XBxAIMF0_5I

  7. #1587
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Szia!

    Én 5+ éve használok ips paneles monitort és nekem nem volt soha ilyen problémám. A módok között lehet váltogatni, ha dolgozol/böngészel , játszol vagy filmezel, de én nem szoktam. És a látványban/színekben tényleg nagyon nagy különbség van.
    PokerEdge likes this.

  8. #1588
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Hi!
    Milyen monitort vegyek? Elvárás: 27", G-sync, legalább 120 hz. Irodai melóra és alkalmankénti játékra kellene a 100-200 ezres ársávban. Köszönöm ha tapasztalatból ajánlasz valamit.

    Ugyanitt eladó egy belépő szintű gamer notebook, megtalálod az apróhírdetés topicban.

  9. #1589
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 11.
    Hely
    nyíregyháza
    Hozzászólások
    116

    Alapbeállítás

    Idézet PokerEdge eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    IPS paneles monitorokkal kapcsolatban milyen tapasztalaitok vannak?
    Eddig főleg TN típusúakat használtam, és azokhoz képest az IPS színei (nem meglepő módon) jóval erősebbek, intenzívebbek (Samsung 24' FHD).
    Tudom, hogy már régóta az egyik legkorszerűbb, „legjobb” technológia, gyönyörű, élethűbb színek, pazar betekintési szög, csodálatos filmnézés….. stb.
    Ugyanakkor a tapasztalataim alapján eléggé megviseli a szemet, már kis idő elteltével is.
    Legyen bekapcsolva folyamatosan a szemkímélő mód, vagy a nézési távolság is gond lehet?
    Vagy ne gondoljam túl a dolgot, mivel pl. a legtöbb tablet, vagy tv is ilyen típusú?
    Milyen negatív, illetve pozitív véleményetek vannak?
    Thx
    Sziasztok!

    10 évig használtam egy 22-es TN monitort.

    A napokban váltottam IPS monitorra amitől fáj a fejem, szemem, szédülök. Lentebb vettem a fényerőt az sem segített.

    Más is tapasztalt már ilyet?

    VA típusú monitorokról mi a véleményetek, lehetnek hasonló tüneteim tőle ha érzékeny vagyok rá?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •