Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (83) összesen
Like Tree151Likes

Téma: Györgyi Krisztián GGPokeres affiliate-ként lopott játékosszámlákról?

  1. #41
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Doronani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tirx, szóval te nem a tudatlan / függő esmberek tendenciáit exploitolod. Nyer-nyer helyzeteket teremtesz a fishnek.
    És? Ez az élet, majdnem az összes létező szakmában más embereket próbálsz exploitálni, hogy minél többet a termékedre, szolgáltatásodra költsenek. Sőt, a sportokban is a másik sportolóval cseszel ki, ha te jobb vagy nála, tehát akkor ők is aljasok, igaz? Elég hülye vita/indok szerintem az állításod, hogya pókeresek kizsákmányolják a többi embert, megfosztják a pénzétől. Mindezt csak azért, mert esetünkben ez egyértelműbben látható, megfogható dolog.
    Az a másik ember úgy dönt, hogy azt a pénzt erre szánja. Hogy helyesen teszi-e, valóban megengedheti-e magának, az már más kérdés.

    - Szerinted nem szórnak el emberek pénzt ugyanígy egy TV-re, egy házra, egy nevetségesen drága ruhára, ékszerre, nyaralásra vagy bármire? Dehogynem.
    - Mindig, mindannyian jól döntöttek és tényleg megengedhették maguknak? Francokat, nagyon gyakran utolsó fillérekből vagy már eleve hitelből költenek ilyenekre az emberek és kiszúrnak magukkal a jövőjüket tekintve.
    - Nem voltak befolyásolva az említett termékeket áruló cégek/emberek által? Dehogynem, nonstop reklámokkal vannak bombázva meg azzal, hogy vegyed, különben szar vagy, ha neked nincs iphone 25-ösöd stb stb.

    - Tehát akkor mennyivel zsákmányolunk ki embereket mi pókeresek jobban, mint az élet egyéb területén tevékenykedő emberek? Semennyire, csak esetükben kicsit jobban át kell látni a szitán ahhoz, hogy ezt lássa valaki.

    PS: Nyilván már valamennyire lesarkítom az egészet, ennél árnyaltabb a dolog, értékteremtés meg stb, ezt nem tagadom. De az a teljesen szélsőséges nézet, amit képviselsz a fentiekben, az még messzebb van a valóságtól, mint amit én írtam le. Ja és igazából nem is neked szól, amiket írtam, mert aki ilyeneket ír, mint te, azt meggyőzni nem is fogom és pont le is szarom, hogy meggyőzzem Annak az 1-2 embernek szól igazán, akik esetleg ha csak meglátnák a te írásod, akkor azt mondanák, hogy "fúú igaza van, undorító pókeresek, pedig amúgy a világban mindenki más sokkal inkább szent". Hátha így kicsit árnyaltabb és reálisabb lesz a kép számukra. Az egy dolog, hogy néhány gambler csaló cselekedetei miatt romlik a megítélésünk a világban, elég szomorú. De hogy még a hozzád hasonlóak is rátegyenek egy lapáttal, inkább ne.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2020. 12. 17. 02:48

  2. #42
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És? Ez az élet, majdnem az összes létező szakmában más embereket próbálsz exploitálni, hogy minél többet a termékedre, szolgáltatásodra költsenek. Sőt, a sportokban is a másik sportolóval cseszel ki, ha te jobb vagy nála, tehát akkor ők is aljasok, igaz? Elég hülye vita/indok szerintem az állításod, hogya pókeresek kizsákmányolják a többi embert, megfosztják a pénzétől. Mindezt csak azért, mert esetünkben ez egyértelműbben látható, megfogható dolog.
    Az a másik ember úgy dönt, hogy azt a pénzt erre szánja. Hogy helyesen teszi-e, valóban megengedheti-e magának, az már más kérdés.


    - Szerinted nem szórnak el emberek pénzt ugyanígy egy TV-re, egy házra, egy nevetségesen drága ruhára, ékszerre, nyaralásra vagy bármire? Dehogynem.
    - Mindig, mindannyian jól döntöttek és tényleg megengedhették maguknak? Francokat, nagyon gyakran utolsó fillérekből vagy már eleve hitelből költenek ilyenekre az emberek és kiszúrnak magukkal a jövőjüket tekintve.
    - Nem voltak befolyásolva az említett termékeket áruló cégek/emberek által? Dehogynem, nonstop reklámokkal vannak bombázva meg azzal, hogy vegyed, különben szar vagy, ha neked nincs iphone 25-ösöd stb stb.


    - Tehát akkor mennyivel zsákmányolunk ki embereket mi pókeresek jobban, mint az élet egyéb területén tevékenykedő emberek? Semennyire, csak esetükben kicsit jobban át kell látni a szitán ahhoz, hogy ezt lássa valaki.


    PS: Nyilván már valamennyire lesarkítom az egészet, ennél árnyaltabb a dolog, értékteremtés meg stb, ezt nem tagadom. De az a teljesen szélsőséges nézet, amit képviselsz a fentiekben, az még messzebb van a valóságtól, mint amit én írtam le. Ja és igazából nem is neked szól, amiket írtam, mert aki ilyeneket ír, mint te, azt meggyőzni nem is fogom és pont le is szarom, hogy meggyőzzem Annak az 1-2 embernek szól igazán, akik esetleg ha csak meglátnák a te írásod, akkor azt mondanák, hogy "fúú igaza van, undorító pókeresek, pedig amúgy a világban mindenki más sokkal inkább szent". Hátha így kicsit árnyaltabb és reálisabb lesz a kép számukra. Az egy dolog, hogy néhány gambler csaló cselekedetei miatt romlik a megítélésünk a világban, elég szomorú. De hogy még a hozzád hasonlóak is rátegyenek egy lapáttal, inkább ne.


    Ricsi is valószínűleg így relativizál.
    Egy a fő kérdés: ki mennyi értéket teremt a munkájával. A te válaszod azok alapján, amit írsz az, hogy de van, aki még kevesebb értéket teremt. Nincs ezzel gond, cska aztán ne kérd ki a pókeres társadalom nevében, hogy ugyanmár, a sztereotípiák hülyeségek!


    NA mindegy, sokévnyi kognitív disszonanciával nem fogok szembeszállni .
    Utoljára módosítva: Doronani által: 2020. 12. 17. 04:11

  3. #43
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Pontosan ez az én véleményem is, a Földön az erőforrások végessége miatt rendszeresen exploitáljuk egymást, ezt kikerülni fizikai képtelenség (de azért ez OFF Topic). Bizonyos szintű exploitálást nem is tekintünk annak pl. nem küldenél $100-at afrikai éhezőnek aki emiatt meghal, de jótékonysági pókerversenyre elmegyünk. Más exploitálást meg börtönnel büntetnek, Györgyi az utóbbi kategória.
    rockett, gzp74, kukiszabi and 1 others like this.

  4. #44
    Tag
    Csatlakozott
    2015. 09. 29.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legtöbbet ölő sorozatgyilkosok az ápolók közül kerülnek ki.
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Soroza..._dolgoz%C3%B3k
    ez régen valóban így volt, de amióta kötelezővé tették a kórházak számára a responsible care szolgáltatást, azóta a trend jelentősen változott, mert az ápolók a segélyvonal révén kevésbé éreznek késztetést a sorozatgyilkolásra!

  5. #45
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 12.
    Hozzászólások
    138

    Alapbeállítás

    Tulajdonképpen ez jó reklám az élő pókernek, hogy egy ilyen sík hülye fish is tud nyerni nagyot egyszer...
    szroli likes this.

  6. #46
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gyurka,Gyurka.....
    Állítólag németbe hegesztő inasokat keresnek. Csak nehogy a fém,amivel ott dolgozol meg a MÉH telepen kössön ki!
    Elmegy az esze, ha meglátja a rezeket, el kell lopnia az összeset, hogy egyenek a gyerekek..

  7. #47
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Azzal egyetértek, hogy a póker nem egy értékteremtő dolog önmagában, akit ez zavar(engem pl igen) az próbálhat kompenzálni az élet más területein, vagy dolgozhat azért, hogy később tudjon foglalkozni olyan dolgokkal ami mondjuk hasznos a társadalomnak. Azért ha belegondolsz a legtöbb szakma egyáltalán nem hasznos, vannak orvosok meg tanárok, és ezek mellé be lehet tenni még a szakmák mondjuk 20%-át maximum, meg vannnak még szakmák, amik mondjuk nem kimondottan hasznosak, de ahol alkothatsz valamit, és alkotni jó, a többi az kb annyit ér vagy kicsivel hazsnosabb csak mintha pókereznél, csak társadalmilag elfogadott, megbecsült. És igen, ha a pókerrel kapcsolatba kerülő személyeket vizsgáljuk, valóban lehet, hogy több Mo-on a csaló, incorrekt arcok aránya, de a póker egyfajta szűrő is, nagyon hamar kiderül ki miylen ember, nagyon hamar ott lesz a számládon valakinek a valamennyi dollárja, mert ide oda kölcsönöztök egymásnak, de ez csak egy az ezerféle lehetőség közül, mindenki közvetlen, és ezekkel vissza lehet élni, és az a pár% meg is teszi, (valamint a játékosokat nem fertőzi meg éveken keresztül a törtető, másokon átgázoló magatartás, ami jó emberekből is ki tudja hozni a rosszat, pl multiknál, ha olyan a közeg, és azért sok helyen olyan) de onnantól kiveti a közösség, szerencsétlen Györgyiről is bármilyen másik szakmában mikor derült volna ki, hogy ilyen ember? Valószínűleg soha.(amúgy én tényleg sajnálom őt, valószínűleg függő, de ha nem akkor meg olyan szinten buta, hogy nem tudok rá haragudni, de nem is az én pénzem lopta el)
    Szóval összességében én kimerem jelenteni, hogy az online térben hosszabb ideje jelenlévő pókeres arcok között pont, hogy sokkal kisebb arányban vannak csalók, vagy arra hajlamos, megbízhatatlan emberek, és sokkal nagyobb arányban találok önzetlenül segítő, jó embereket, mint egy random menő munkahelyen.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  8. #48
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azzal egyetértek, hogy a póker nem egy értékteremtő dolog önmagában, akit ez zavar(engem pl igen) az próbálhat kompenzálni az élet más területein, vagy dolgozhat azért, hogy később tudjon foglalkozni olyan dolgokkal ami mondjuk hasznos a társadalomnak. Azért ha belegondolsz a legtöbb szakma egyáltalán nem hasznos, vannak orvosok meg tanárok, és ezek mellé be lehet tenni még a szakmák mondjuk 20%-át maximum, meg vannnak még szakmák, amik mondjuk nem kimondottan hasznosak, de ahol alkothatsz valamit, és alkotni jó, a többi az kb annyit ér vagy kicsivel hazsnosabb csak mintha pókereznél, csak társadalmilag elfogadott, megbecsült....
    Ez abszolút nem így van, a legtöbb szakma igenis valamiféle értéket teremt a többi embernek, terméket vagy szolgáltatást és azoknak a kötelező vagy nem kötelező részeit nyújtja. Néhány - igen kevés - olyan szakma van ami az embereknek semmit sem ad. A póker nagy részben ilyen, de például ha már a tévében pókerezik néhány ember, azok már adnak sok másik embernek valamilyen 'értéket'. A legprominensebb példa a haszontalannak tűnő munkákról a tőzsdézés, ott úgy tűnik mintha a tőzsdéző semmi értéket nem teremtene, de ez sincs így hiszen ő alakítja a részvény árát ami emberek millióinak ad információt a cégtől. Én inkább azt mondanám, elenyésző része a munkáknak nem értékteremtő, általában az ilyen munkák gyakorlói a börtönben ülnek vagy körözik őket (Györgyi K.)

  9. #49
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Részemről maximálisan osztom Doronani álláspontját, és esküszöm nem értem, hogy ezzel miért tartozom a kevesek közé.

    A poker lényege, hogy minden sportszerűségtől mentesen kitaposod a másikból amit csak ki tudsz. Pont. Nekem rettentő visszás, hogy ezt miért kell tagargatni, meg fényezgetni, meg "kompenzálni". Ez ilyen. És én ezt csinálom. Ez miért nem vállalható így egyenesen, minden maszlag nélkül? Tényleg nem értem...

    A másik meg, hogy szerintem mindkét oldalnak igaza van a pokerben jelenlévő aljanép vs. normális fazonok között. Van egy választóvonal, és épp ott, ami már máshol is előkerült: a matematika.

    A poker a matek "alatt" a legroszabb fajta szerencsejáték (blöffölsz, kamuzol, aggresszív vagy nálad képzetlenebb és naívabbakkkal szemben) és ez bevonzza a legroszabb fajta aljanépet, akiknek tényleg csak ennyi az összes tudományuk: agresszívek és kamuznak. Ha pedig ez nem válik be, nincs több okosság, csak még aggresszívebbek és még nagyobbakat kamuznak, mert csak ehhez értenek. Pl. ez a Györgyi gyerek ennek ékes példája.

    A matek "felett" viszont, akik képesek felfogni és alkalmazni algoritmizált stratégiákat, képesek elemezni, következtetéseket levonni, hosszútávon gondolkozni, azok viszont az átlagból kiemelkedő intellektusú fazonok, akik az élet egyéb területein is nyilván értelmesebben oldják meg a problémáikat, konfliktusaikat.

  10. #50
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Részemről maximálisan osztom Doronani álláspontját, és esküszöm nem értem, hogy ezzel miért tartozom a kevesek közé.
    Én a magam részéről elismerem, hogy mi pókerjátékosok gennyládák vagyunk, rohadék élősködők, stb. De egy olyan országban élek, ahol:
    - a nőgyógyász simán megcsinál feleslegesen egy császármetszést, csak hogy többet kérhessen a szülésért
    - a bírósági végrehajtó tönkrement családok lakását 20%-os áron értékesíti ismerősöknek
    - a határőr és a váméspénzügyőr többet keres a cigarettacsempészésen, mint a cigerattacsempész
    - az építési vállalkozó azt mondja a fürdőszobafelújításra, hogy 2 millió lesz, és szeptember végére kész, de már akkor tudjátok mindketten, hogy 4 millió és november közepe, és ő a jobb fajta, mert a szemetebbek hatszoros áron építenek stadiont, amire nincs szükség
    - az autószerelő hazudik a kocsidról 5-6 nem létező hibát, csak hogy lehúzhasson párszázezerrel
    - a kocsmában a pultos 4cl helyett 3cl alkoholt ad, 1cl ára meg megy a zsebébe

    És még hosszan sorolhatnám. Nem relativizálok, meg nem a kognitív disszonancia dolgozik, csak szomorú tény, hogy mi, akiknek a hazugság/kibaszás/gyengébbek kihasználása gyakorlatilag a munkakörünk, mi bizony nem férünk bele a középmezőnybe se, ez van.

Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •