Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 50 (50) összesen
Like Tree82Likes

Téma: Egy pókerceleb tündöklése és bukása

  1. #41
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Hm. Hát ha teljes képet szeretnénk, akkor egy örök vitám jut eszembe ide, egy közgazdász barátommal.

    A kérdés, mi a value egy áruban, termékben, szolgáltatásban, befektetésben, azaz akármiben, amibe pénzt meg időt teszel?

    Ő köti az ebet, hogy az ár/érték -> mennyi a bemenő pénz x idő és mennyi a kijövő pénz. (Ennyiben adekvát az itteni csörtével). Tehát, az 1.7 x 0.8 az jobb, mint az 1.5 x 0.9.

    Én meg kötöm az ebet, hogy az ár/érték/otthonosság -> mennyi a bemenő pénz x idő x otthonosság és mennyi a kijövő pénz. Tehát az 1.7 x 0.8 x 0.1 az roszabb, mint az 1.5 x 0.9 x 2.0

    Magyarra fordítva, ha a tevékenység, amit végzek otthonos, átlátom, jól érzem magam benne, az nagyobb value, mintha a végén több pénz jöhetne ki ár/érték alapján, de idegen amit csinálok, a felét sem értem, és szarul érzem magam benne. (Pláne, hogy utóbbi esetben valszeg a töredékét sem fogom realizálni az elméleti ár/értéknek).
    Avagy, az nagyobb value, ha árában vettem meg egy terméket, aminek a birtoklása örömet okoz, mert pont olyan színű/szagú mint ami nekem otthonos, mintha baromira áron alul vettem, de nem olyan színű/szagú, és így kevésbé otthonos.

    Pokerre fordítva én azon az állásponton vagyok, a betett idő és a betett pénz mellé éppolyan fontos tényező, hogy mennyire otthonos a játék. És ha nem csak az első kettő, de a harmadik szorzót is figyelembe vesszük, roszabb ár/érték mellett is inkább value, ha ebben vagyok otthonos, mintha pl. hegesztenem kellene egész nap több lóvéért, de utálnám minden percét mint a sz@rt...

    (Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy A- nem vagyok fulltime és B- az a hülye közgazdász most megint elkezdené bizonygatni ennek az egésznek az ellenkezőjét... )
    szlapi68 and Doronani like this.

  2. #42
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Itt top nyerőkről volt szó , egy konkrét példáról, nem pókerről mint karrier, hogy érdemes-e elkezdeni stb. egy szót se írok. Annyira reagáltam, hogy ha 3-4havi hand mennyiség winnings-e van rb nélkül feltüntetve akkor ne beszéljünk éves winningsről.

    Oké azon a véleményen vagy , hogy nagy valószínűséggel nem éri meg a póker mint karrier 2020ban és ezt szereted is mind a két fórumon hangoztatni, de erre szerintem bőven elég(és szerintem is a legtöbb esetben reális vélemény) amikor a 3-4bb/100as nl20-50es backelteket hozzol fel példának. De amikor már a 7-8bb/100as nl200+ játékosok keresetét/lehetőségeit akarod vázolni elég sok az "elképzelhető/nem tudjuk" az okfejtésben.

  3. #43
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Viszont te is és más is max spekulálsz, hogy játszanak-e másik teremben vagy sem, játszanak-e zoomot vagy sem. Én csak erre írtam, hogy ugyanitt sem csak olyan tételek vannak, amiktől egész biztosan felfele megy a várható érték, hanem az ellenkezője is. Számtalan játékos volt már az évek folyamán, aki nem játszott más teremben, mert a stars "biztonsága", bugok relatív hiánya a többi teremhez képest és egyéb faktorok jobb voltak. Olyan is, aki több teremben tolta egyszerre- és talán többen, mint akik nem. Ráadásul az is szimplán lehet, hogy aki nagyon magas winratet hoz, kevés asztalon játszik, vagy egy nagyon szabályozott időpontban játszik, amikor nagyon jók a gamek.

    "Azért azt tegyük hozzá, hogy 130k-200k hand között van az összesnek a lejátszott mennyisége amit még egy elég lightos 40k hand/hó tempóban is 4-5 hónap nem egy év. És a 75-80k dollár + rb(mégha ez ps esetében nem is túl magas %) azért annyira nem szar.

    Azt a cikket nem úgy kell kezelni, hogy ezek játszanak éves szinten 150k handet ps-en és annyi hanem mellette játszik másik terembe még kétszer ennyit jó eséllyel 40-50%-os rb mellett vagy ps-en magasabb limiten tesz bele még 250k handet a 150k nl200as hand mellé.

    De alapból itt az alacsonyabb limiteken játszó 2-3bb/100at hozzó és abból 30-50%ot leadó játékosokról volt szó kár is belekeverni ezt a cikket/nl200+ 6+ bb/100al nyerő játékosokat."

    Ez pusztán egy eszmecsere, nyilván a nagy eredményeket meg a top dolgokat lehet látni mindenhol. Pusztán arra célzok, hogy a póker helyzete nem olyan egyszerű, minthogy "bárki a beletett munkával felérhet 100-200as tétre", ahol aztán majd annyira nagyon szénné keresi magát. És ha ez mondjuk 3 év alatt meg is tud valósulni, érdemes lemodellezni az elkövetkező 5 évet, hogy a számok szintjén mit is lehet várni egy pókeres karriertől, és mondjuk a 2-3 éves tanulási fázis alatt mennyit kéne félretenni, hogy abból utána fenn tudja tartani magát az ember és legyen pénze Nl100-200at játszani.

    Személy szerint én szeretem a pókert, viszont szeretem utálni is a pókert. Én pl nem mennék "németbe" hegeszteni, sőt, építkezések közelébe sem.


    Nem a póker mellett vagy ellene érvelek amúgy, pusztán az értelmesen, logikusan meghozott döntések mellett, amibe benne van egy csomó változó vizsgálata, amire sokan maguktól nem jönnek rá. A top regek winratejére rejszolni könnyebb, ahhoz sok ész nem kell.

  4. #44
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    48k volt a tavalyi nl200as top nyero nyeremenye. De vszeg nem pont ennyi, mert semmi nem trackeli tokeletesen
    csiga19794 likes this.

  5. #45
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 11. 25.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    KATA vállalkozo pokeres lehet, es akkor megvan a nyugdíj járulék is
    ne hasonlítsuk már az alkalmazotti jogviszony utáni nyugdíjat egy KATA utánival, ha a KATA-s nem gondoskodik előrelátóan a saját nyugdíjas éveiről, akkor az köszönőviszonba se kerül egy teljesen bejelentett magyarországi hegesztő vagy egyéb legit munkakörével

    itt most csak a nyugdíjról beszélve, optimális esetben ha minden marad a jelenlegi helyzetben akkor sok sok év után jelentős bb/100 különbség lesz a visszakapott nyugdíj a kettő esetben
    szlapi68 likes this.

  6. #46
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Katas lehet pokerre , ez 100% es 50e / hó + valami költség! Minden vállalkozó jóformán az ! Nyugdíj is lehet es 12m-ig felvehet adózási költség nelkul! Keress egy konyvelot ha nem hiszed !

  7. #47
    szr
    szr nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Egy kicsit el vagy tévedve KATA ügyben.
    1. Egyéni vállalkozónak vagy kis cégnek kell lenned, hogy KATÁ-s lehess. Ahhoz tartozik egy tevékenységi kör, de olyan nincs, hogy pókerjátékos. Számlát kell kiállítanod, hogy bevételed legyen, de számlát csak vmi fiktív tevékenység után tudsz kiállítani (bűncselekmény, bár sokan csinálják).
    2. Ahhoz, hogy teljes körű nyugdíjad legyen 75eFt/hó-t kell fizetni, és ez még mindig csak a minimálbér környéki fizetésnek után járó nyugdíjnak megfelelő összeg lesz.

    Ehhez képest semmivel sem rosszabb büntetőjogi szempontból, ha azt mondod, hogy anyu tart el.
    Befizeted a TB ellátásért a havi 7700Ft-ot, a maradék KATÁ-ra szánt összeget befekteted és elrakod rosszabb időre, akár a nyugdíjas éveidre. Ha elég fiatal vagy (U40), akkor tutira jobban jársz. Eleve dőreség arra számítani, hogy lesz nyugdíjad egyáltalán, mondjuk 30 év múlva.
    Doronani and nostacanta like this.

  8. #48
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Kereskedelem !

  9. #49
    Újonc Doronani avatara
    Csatlakozott
    2020. 10. 12.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kereskedelem !
    Vicces lenne, kiállítanád a számlát Drxxxkingxxx-nek, aki épp áttiltelt 1000 eurot.

  10. #50
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    emberünk él még?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •