Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree3Likes
  • 1 Post By gzp74
  • 1 Post By lourker
  • 1 Post By gzp74

Téma: Elővettük üveggömbünket – GGNetwork

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Elővettük üveggömbünket – GGNetwork


  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Nagyon pozitív ez a cikk a GG-vel szemben. Én ennek az ellenkezőjét várom és a lufi hamarosan kipukkan, (talán már 2021ben).

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    141

    Alapbeállítás

    Ime egy story, ami a napokban történt meg velem a GG-n. És ehhez nem kell üveggömb, mert ez a múlt,jelen, és a jövő is sajnos

    Egy 1M gtd 315$os PKO verseny is be volt tervezve egyenesből a mult vasárnap. De ennek ellenére indiottam néhány szatot is rá délután a versenyt megelőzöen.

    Az egyik szaton sikerült megnyerni a bejutó 24 hely egyikét. Eddig ugye semmi extra a történetben, megesik sok emberrel

    Azonban a szat már akkor fejezödött be, amikor már ment a célverseny. Ez sem szokatlan, sajnos sokszor csak late reggel tudsz beülni a szatról...

    Alapvetően szeretem a versenyek korai szakaszát is játszani, főleg a PKO versenyeken, ahol a "nem túl okosak" egy része már eladományozza a stackjét viszonylag hamar. Igy befizettem telibe a versenyt, még a szat befejezése előtt, hogy majd ugyis megkapom az értékét T$-ban, ha bejutok.

    Azonban azzal szembesültem,hogy csak 300 T$-t irtak jová a számlámon. A fee-t nem kaptam meg T$-ban.

    Hajlamos vagyok nem letojni az ilyeneket, pedig lehet, hogy jobban járnék, mert utólag mindig szembesülök, hogy levelezni a termekkel sokszor szélmalomharc...mindig megmondjátk a "frankót", hogy miért is jó, ahogy csinalták. De az igazságérzetem nem hagyott nyugodni, és irtam nekik.

    Nem gondolnám, hogy ezeket a kifizetéseket manuálisan csinalnák és egyszerű hiba lett volna, hanem biztosan valamilyen szabály mentén automatizált a dolog.

    2 nap levelezés után az alábbi hálózat szintú házszabályt idézték:

    "Multiple Satellite/Seats Prize Policy

    If a player wins second and/or subsequent tickets or seats into a target tournament for which that player is already registered or has used all allowable entries, the player will be awarded Tournament Dollars (T$) to the value of the target tournament buy-in amount less the tournament registration fee in lieu of the ticket or seat.

    For example, if a player is already registered into a $100 buy-in tournament, in which $90 goes into the prize pool and $10 is the tournament fee, and subsequently wins a satellite tournament awarding seats to the $100 tournament, the player will receive T$90 in lieu of the seat. "

    Amit én állitok, de részükről nem elfogadható érv :

    Nem a 2., vagy még többedik jegyet nyertem a versenyre, hanem az elsőt. Mindössze csak befizettem saját BRből a versenyt korábban telibe is, a korai szakasza miatt. Igy szerintem a rendszernek különbséget kellene tennie a történésekben, ami nálam volt, mint, amit egy a nem túl okos szabély kimond.

    És ne feledjük az a tényt is, hogy ezt a szabályt alkalmazva a terem EXTRA BEVÉTEL-re tett szert. Hiszen nem fizetik ki felém a teljes beülött, amit a játákosok befizettek a szat nyereményalapjába, de senki felé nem oszották ki utólag a nálam hiányzó 15$-i részt (pedig volt 2 olyan fizető hely, ami töredék beülönyi $t adott). Ami konkrétan LOPÁS az én szememben.

    Amire igyekeztem a leveleim során felhivni a figyelmüket. Ilyen válasz formájában birtak reagálni :

    "Hi,

    this is a Network Rule, in this case we are just an intermediary between you and the network.
    This rule is made in order to push the players to actually play the tournament they qualified for, and not have them playing the satellite multiple times thus removing the chance to qualify to those players who could not afford the buy in.
    If you would like to have this rule changed please contact help@ggpoker.com.
    "

    És akkor kb. ennyi részemről. Mert mit is tehetnék többet....lehet, hogy még ennek sem volt értelme...de az igazságérzetemet valahogy meg kellett probálnom kiszolgálni, de mint annyiszor kiderült már, hogy tényleg bármit megtehetnek a termek....mint ahogy teljesen jogtalanul az MPN hálózat tölem és a csapattársamtől elvettek a bezárásuk előtt összesen 9K$-t, de az egy másik történet....

    ja még annyit, hamár "kisirom" magam...hogy ilyenkor az ember azt gondolná, hogy az affli-ja majd tud segiteni....haha hát inkább kb. soha..legalábbis nekem rosszak a tapasztalataim.... pl. az emlitett MPNes dologban.De volt olyan eset is a csapattársamnak, hogy 6 hónap kellett ahhoz, hogy a Tigergameing termben ki tudja venni a pénzét, mert ennyi ideig nem irták át a regisztrált email cimét a skrill-el megegyezőre, mert UTÓLAG kiderült, hogy ezeknek meg kell egyezni, hogy ki tudd venni a pénzed....de ehhez számtalan levél és több telefonhivás kellett, és az affli kb. semmit sem csinalt,ért el....csak a hitegetés...

    na jó idén már nem panaszkodom többet
    Utoljára módosítva: gzp74 által: 2020. 12. 31. 01:52
    Ascent888 likes this.

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 04. 05.
    Hely
    sarbogard
    Hozzászólások
    3.203

    Alapbeállítás

    Ne húzd fel magad, mert teljesen felesleges! Az összes terem ilyen! Én sem értek velük egyet sok mindenben , de mivel változtatni nem tudok , vagy nem játszom egy darabig náluk , vagy csak simán lesz@rom! Ez a szitu kicsit hasonlít party pokeren ahhoz , hogy ha szaton nyersz beülőt azt nem számolja a rb-be , pedig éppen azoknak a játékosoknak van nagyobb szüksége rá , akik nem engedhetik meg maguknak , hogy direktbe nevezzenek!

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Nem vagyok járatos mtt-k/satok rendszerébe, de a válaszuk ill. az ott szereplő példa alapján abba nem nagyon lehet belekötni, hogy a saját szabályaik alapján jártak el(amit ugye te is elfogadtál).(legalábbis elolvasva számomra az egyértelmű, hogy ha követik a saját policy-t akkor 300 T$ írnak jóvá)

    És azért nem elfogadható érv részükről amit állítasz, mert ha pénzzel benevezel és késöbbi időpontban nyersz egy ticketet arra ugyanaz érvényes mintha second ticketet nyertél volna és ez le is van írva. Tehát magával a policy-vel lehet bajod(joggal akár), de még írják is ha az nem tetszik akkor annak a változtatását "kérheted".

    Persze ettől még patkány brigád a GG, de nem a konkrét eset miatt.
    kacsa1st likes this.

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    141

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok járatos mtt-k/satok rendszerébe, de a válaszuk ill. az ott szereplő példa alapján abba nem nagyon lehet belekötni, hogy a saját szabályaik alapján jártak el(amit ugye te is elfogadtál).(legalábbis elolvasva számomra az egyértelmű, hogy ha követik a saját policy-t akkor 300 T$ írnak jóvá)

    És azért nem elfogadható érv részükről amit állítasz, mert ha pénzzel benevezel és késöbbi időpontban nyersz egy ticketet arra ugyanaz érvényes mintha second ticketet nyertél volna és ez le is van írva. Tehát magával a policy-vel lehet bajod(joggal akár), de még írják is ha az nem tetszik akkor annak a változtatását "kérheted".
    .....
    Nem tudok egyetérteni az értelmezésedel. Az általuk használt szabály célja (amit leirtak az egyik levelükben), hogy elejét vegyék annak, hogy egy adott ember sokszor beszatoza magukat egy versenyre, és ezzel elvegye másoktól a bejutás és a verseny lejátszásának esélyét. Ezzel egyet tudok érteni, mint céllal. Azt nem irták le, de biztos ilyen célja is lehet, és jogosnak gondolom, hogy védik a célversenyek gariját, hiszen érdekük, hogy ne legyen overlay. Ezek elfogadható célok.

    Azonban ezt a problémát úgy "illene" megoldani, hogy aki már nyert ticketet a versenyre, az ne indulhasson újabb szaton. Ugye itt még még mindig lyukas a rendszer, mert egy játékos indithat egyszerre több szatot is és néha sülhet 1nél több is. Vagy ezt is kizárják, hogy ne reggelhess olyan szatra, ami olyan versenyt céloz, amire van már futó, vagy regisztrált szatod, vagy eleve már bereggeltél a célversenyre. Vagy ezt bent hagyák, mert azért ritka, hogy ennyire jól fusson az ember a szatokon Ez lenne a jobb és korrektebb hozzáállás a fent emlitett cél elérésében. Ezt el is tudnám fogadni.

    Viszont általánosságban az semmiképpen nem elfogadható, hogy az emberek befizetik a nyereményalapba a pénzüket a szaton, és a terem jogos FEE-jén felül EXTRA profitra tegyen szert a terem az alkalmazott szabálya alapján, mert a nekem oda nem adott összeget nem osztják vissza senkinek, egyszerüen elteszik....mire fel !?
    Ezt eleve ki kellene zárni mint lehetőséget a rendszerből. És csak erre a a kiindulási elvre épülhetne bármilyen folyamat döntési ágainak programozása. Amennyit elveszük a játékosoktól összesen a fee-n felül, annyit mindenképpen ki is osztunk a versenyen résztvevő játékosok között. És itt ez egyszerüen nem igaz. LOPNAK az én szememben.


    És akkor itt az általuk idézett szabály GOOGLE-s forditása, mert nem vagyok profit angolból:
    "
    Ha egy játékos megnyeri a második és / vagy az azt követő jegyeket vagy helyet egy olyan célversenyen, amelyre az adott játékos már regisztrálva van, vagy az összes megengedett nevezést felhasználta, akkor a játékos a verseny torna dollárjába (T $) jut el a céltornán. összegben csökkentve a verseny regisztrációs díját a jegy vagy a hely helyett.

    Például, ha egy játékos már be van jegyezve egy 100 dolláros nevezési tornára, amelynek során 90 dollár kerül a nyereményalapba, 10 dollár pedig a verseny díja, és ezt követően egy szatellit tornát nyer, amely helyet ad a 100 dolláros tornának, akkor a játékos T 90 dollár az ülés helyett."


    Mivel a rendszer nem tud beültetni, mert már játszom, vagy mert már nincs late reg, igy nyilván kénytelen
    a rendszer kifizetni T$-al. Ez teljesen okés. Viszont itt hibázik a rendszer, mert nem vizsgálja, hogy miért ülök már bent. Hiszen lehetséges, hogy nem ticketet nyerve ülök már bent. És hogy szerinted az ugyanaz, hogy már egy korábbi ticket bejutás által játszom, vagy telibe kifizettem a buyint, az szerintem vicc.
    De még a szabály első mondatában leirtak is szerintem engem igazolnak, az én értelmezésem szerint, hiszen konkrét megemliti, hogy a 2. vagy többedik ticket esetén kell a T$ összeg jováirásánál alkalmazni a szabályt, ha már játsza a játékos a versenyt. Persze a példájuk totál inkorrekt, hiszen ott már persze nem emliti hogy hányadik szatelit megnyerése esetén áll fent a példában az alkalmazás.

    Tehát ne inditsak olyan szatot, ami lehetséges, hogy nem fejeződik be a verseny kezdetéig, vagy ne játszam, ha van is rá pénzem a korai szakaszát a versenynek, mert akkor ha szerencsés leszek a szaton, majd a rendszer megbüntet a FEE mértékével. Inkább reménykedjek a szaton és kevesebb BBre late regel üljek be, sokszor a komfor zonámon kivül eső versenyre. Mert valljuk be a szatozás alapvetően olyan versenyekről szólnak, ami azért az átlagbuyined felett vannak, és nyilván szivesen játsza az ember az elejétől, legalábbis én igy vagyok vele. Igenis le kellene programozni a különbséget a részükről.

    Mondom ezt úgy ismételten, hogy tényleg nem értek egyet vele, hogy a szat nyereményalapjából megnyert összeget egyáltalán bármilyen modon képesek csökkenteni, és ellopni igy.

    Fogják meg a céljuk érdekében korábban már a folyamatot, hogy ne adodhasson ilyen helyzet akkor inkább ,és szegény terem ne legyen igy belekényszeritve a saját szabályuk által ártatlanul a lopásba

    Ja és BUÉK Mindenkinek !
    Utoljára módosítva: gzp74 által: 2020. 12. 31. 14:31
    DonGal likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •