Oldal: 6 / 13 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (122) összesen
Like Tree111Likes

Téma: Aki a póker vezérigazgatója lenne - interjú Lefty Gekkóval

  1. #51
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Több rake=több rb ha az RBd 100%fölött van szó szerint 0 rake-et szednek be tőled és ők fizetnek a játékodért...vagy szólj ha tévedek.

    Csak ***** sokat kell tolni hozzá

  2. #52
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem értem, hogy ez hogyan kapcsolodik a témához (szerintem totál más) de azért válaszolok:

    Nem voltam sose nagy online guru, és most se vágom a teljes palettáját csak a kis szegmensét amibe benne vagyok. Mit jelent az, hogy több rake-et lehet most termelni? Régen miért nem lehetett, vagy most mitől lehet?

    Amúgy nyilván a terem próbálja az emberek edge-ét csökkenteni hogy minél többet kelljen játszani ugyan azért a pénzért. De ebben szerintem ezerszer nagyobb bűnösök a backingek.
    De még 1x én nem erről dumálok a terem az egy szolgáltató itt, és semmi köze az egészhez amiről szó volt szerintem. Vagy fejtsd ki h miért igen pls.
    ha el kell magyarázni, hogy egy 3 fős sng, ami átlag 3-4 percig tart (nemtom pontosan) asztalonkénti és óránkénti rake termelése milyen relációban áll azokkal az időkkel, amikor 3 percnél kb. a legturbóbb sng első vakszintje ért véget és 100bb-vel indultak, akkor valahol valóban elvesztetted a fonalat.

    feltételezném, hogy a hatalmas befizetett rake és a fissek pénzbukási sebessége közti lépés egyértelmű (?)

    esetleg megemlíthető, hogy az átlag fiss aki max 100at pörget / hónap, azoknak a túlnyomó részének sosem jön ki a hosszú táv a szorzókon sem, szóval nem is a fair (3x-rake) kifizetésért játszik, hanem szarabbért és emiatt még gyorsabban fogy a pénze? amelyik meg véletlen bepörget egy qrvanagyot az meg lehet, hogy azonnal kikessel, tehát az a pénz is eltűnik a rendszerből?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #53
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "az egész beszélgetés arról szól hogy a játékos álltal megszerzett pénzt hogyan sápolja meg a backing, és vágja félbe"
    Nekem az jott le, hogy neked komoly bajaid vannak a szemet kapitalizmussal (pl. a qurva anyjat annak, aki konkretan eladja az embereknek a mezogazdasz altal termelt termenyt, hisz mint tudjuk, az ertekesites "semmit nem ad a folyamathoz"), tehat a problemad az volt, hogy a jomunkasember pokeres a profitjanak toredeket kapja csak meg, ami nem fair, es te ugy gondoltad, hogy a backing a hibas.
    Emiatt fejtettem ki, hogy a terem huz le igazan, nem a backing (en persze megertem a termet is, meg a backinget is, de nem is vagyok muveszlelek)

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "A rake-et a terem leveszi minden potból mielőtt a playerhez kerülne, ezért azt sosem nyeri meg. De ez tök mellékes"
    Ezt inkabb nem kommentalom

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Továbbra se magyarázod el hogy hogyan működik az, hogy régen hogyan lehetett csak kevesebb rake-et termelni."
    Meglepo a megfejtes: ugy termelt kevesebb raket, hogy kisebb volt a rake Remelem a rake neked nem "tok mellekes, hisz ugyse nyered meg"

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "A spin amihez én értek (egy kicsit, közelsem annyira mint sokan akik nálam jobbak és régebb óta tolják) ezt az egész érvelésedet ketté töri mert ott a hyper verzióba ami eddig volt a GG-n egyetlen player sem nyert. Mindenki a RB-ből élt meg. A fejére állítja azt az állításod is miszerint több rake-et termelni rosszabb, egyfelől több rake = több rb"
    Most feltetelezem, hogy nem 100% folotti RBrol beszelunk, ugyanis qurvara meglepne, ha a GG fizetne a sok, atlag spin regnek, hogy jatszon ott.
    Tehat ez netto f@szsag, amennyiben rb < 100%.

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "A backing nem nyújt szolgáltatást"
    Az oktatas akkor megis micsoda?
    "A szolgáltatás egy kézzel meg nem fogható munka eredménye, ami a szolgáltatás igénybevevőjének valamilyen értékkel bír."

    Amugy szerinted backingben fix fizetest kapnak az emberek, azert hasonlitod a backingben valo jatekot "alkalmazotti lethez"? Vagy azzal akadnak gondok, hogy mi az "alkalmazott", "munkaltato" definicioja?
    Lefty Gekko likes this.

  4. #54
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet szr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én meg neked segítek.

    Beül a hobbijátékos NL200-ra, az egyszerűség kedvéért legyek én magam. Gyorsan odaül 5 reg. Én meg elkezdek veszteni mondjuk 100bb/100-zal.
    Akkor ebből a 100-ból 10 a teremé 45 a regeké 45 a backing csoportok tulajdonosaié. Szerinted kit utálok jobban.
    Van egy olyan erzesem, hogy a fishek 99.9999%a (mindenki, rajtad kivul) *****ra nem tudja, hogy az ellenfele backingben jatszik-e vagy sem. Es nem is erdekli, ezert fish.

    Amugy ha te hatalmas veszto vagy 200on, de lenne kedved nem backingbe jatszo regekkel nyomni, akkor vegyuk fel a kapcsolatot es szerzek 4 ismerost akik hozzam hasonloan "maganemberkent" CGznek. Ezen ne muljon a boldogsagod!

  5. #55
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    @Ibiza
    1-5 ig számozom megint.

    1. Ja utalom a kapitalizmust. Azért lett felhozva mert ezt az érvet mondja mindenki aki a backinget védi "előbb utóbb jön úgyis valaki aki a lóvét látva benne megszervezi és kihasználja"
    A kifejtés részét így értem, viszont a pókert mindig termekbe játszották ahol mindig volt rake. Ez nem új cucc. Az viszont igen, hogy most már nem csak a terem húz le hanem a megmaradt lóvédnak a felét elveszi a backing. A terem meg nemmellesleg ugye ad mindenféle RB-t.

    3. Bocs itt túlgondolkodtam a rosszul megfogalamzott kijelentést. Ha azt írtad volna, "most már több réket termelsz" vagy méginkább hogy "most ugyan azon a játékon nagyobb a rake" akkor értettem volna. Így azon gondolkodtam, hogy mi cap-elte régen a rake termelést ami miatt nemtudtál volna ugyan annyit termelni mint most. Esetleg odaírhattad volna hogy "egységnyi idő alatt ugyan azon a játékon" és akkor megint érthetőbb lett volna.
    Amúgy nem tudom hogy nagyobb e. CG-n mindig 5% volt úgy tom most is. Bár lehet a cap nem 3$ már. Nem vágom az online CG világot.

    4. De 100% folotti RB rol beszelunk.

    5. Ha neked az szolgáltatás, hogy a munkáltató megtanítja hogyan végezd a munkát akkor szolgáltatás. A szolgáltatásos részt ha tovább olvasod akkor látható, hogy "ügyfél" a másik fél aki a szolgáltatást kapja. Na most egy munkahelyen ahol neked tanfolyamra kell menni hogy a munkaadód által követelt szinten tudd végezni a munkád az nem szolgáltatás kurvára. A backingbe is ez van. Vállalja a backing hogy folyamatosan fejleszt ha hajlandó vagy fejlődni, hogy több pénzt termelj nekik is meg magadnak is. Szerintem ez sem szolgáltatás.
    A másik ***** fontos dolog, ha te kapsz egy szolgáltatást neked a szolgáltató nem fogja megmondani hogy mit tehetsz meg mit nem tehetsz (gondolok itt a full exkluzivitásos szerződésekre, meg a noncompete amúgy jogilag teljesen erőtlen (és emiatt érvelhetően a szerződést is nullifikáló) szarságokra gondolok.

    A backing egyes tagjai nyilván fix fizetést kapnak. A coach-ok, a könyvelők, az adatbázis kezelők/elenzők/készítők garantáltan fix fizut kapnak. Pókerbe fix fizunak az EV-t neveznem es az meg totál alap dolog nagy team-ben hogy nem real winningsbe kapod a lóvét ha akarod hanem az Ev-dnek megfelelően.

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van egy olyan erzesem, hogy a fishek 99.9999%a (mindenki, rajtad kivul) *****ra nem tudja, hogy az ellenfele backingben jatszik-e vagy sem. Es nem is erdekli, ezert fish.

    Amugy ha te hatalmas veszto vagy 200on, de lenne kedved nem backingbe jatszo regekkel nyomni, akkor vegyuk fel a kapcsolatot es szerzek 4 ismerost akik hozzam hasonloan "maganemberkent" CGznek. Ezen ne muljon a boldogsagod!
    Az hogy nem tud róla meg nem érdekli még nem jelenti azt hogy kurvára nem áll érdekében és baromi szar neki.

    Ezt remélem nem kell példával szemléltetni.

    És megint asszem direkt félreérted amit mondott a srác. Ő nem "backing mentes playerekkel" akar játszani, hanem valaki felhozta a focis példát ahol ha amatőr focista vagy amatőr ligába játszol, a pókerben pedig nincs ilyen és az amatőr nem tud csak amatőrökkel játszani.

  7. #57
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    1. A rake kotelezo, a backing nem. Az en dontesem, hogy akarok-e backingbe menni es leadni a profitombol valamennyi szazalekot vagy sem. Annyi solver, oktatooldal van, hogy az emberek tobbsege siman boldogul backing nelkul, raadasul konnyen megteheted, hogy amig kezdo/bena vagy, addig backingben vagy, eltanulsz minel tobb dolgot, gondolkozasmodot stb, aztan egy ido utan sajat utadat jarod.
    Mindig volt rake, nem uj cucc, ez igaz. De folyamatosan no a rake...ha holnaptol a 20$ spineden 100% rake lenne, akkor se zavarna? Hol a hatar?
    Backing is volt mindig amugy, max nem volt ennyire publikus, mindenki szamara konnyen elerheto.

    "A terem meg nemmellesleg ugye ad mindenféle RB-t."

    Elveszi a penzedet, aztan a sajat penzedbol ad vissza par tiz szazalekot. De jo fej!

    3. Nem en irtam, bar gyanitom szinte mindenki ertette, de lenyegtelen, "uj" vagy az online vilagban ha jol remlik.

    4. Ki ad 100 folotti RBt, es mennyi jatekosnak? Nem tudtam, hogy meg a terem fizet a jatekosoknak, amellett, hogy fenttartja a szervereket, a sok alkalmazottat, irodat, stb stb
    Azt hittem, itt azert altalanosabb dolgokrol beszelunk, nem 1-1 ember peldajarol. De ha GG minden spinesnek 100% folotti RBt ad, akkor Isten aldja oket, mar terek is vissza spinezni

    5. A munkaltato fix penzt fizet az alkalmazottnak, meg a jutalekosoknak is van bejelentett, fix keresetuk. Arrol nem beszelve, hogy a cegnek folyik be a penz, amibol fizeti ki az alkalmazottat. Itt a jatekoshoz folyik be a penz, nem mindegy

    "ha te kapsz egy szolgáltatást neked a szolgáltató nem fogja megmondani hogy mit tehetsz meg mit nem tehetsz"

    Ne viccelj, hogyne lenne ilyen az uzleti eletben. Saleseknel is lehet ilyen, hogy nem mehet az illeto a konkurenciahoz X ideig, hogy ne lehessen konnyen lenyulni az ugyfeleket.

    Nem tudom miert ragaszkodsz ehhez a hasonlathoz, ennek az lesz a vege, hogy olyanokat mondasz, hogy a "spin EV dealt neveznek fix fizunak". Most erre mit lehet mondani? Mi ez a kijelentes?

    Ha muszaj ilyen hasonlat, akkor a pokeres egy egyeni vallalkozo, es kesz. Vaaki ugy dont, hogy belep valamilyen szovetkezetbe, ahol vannak szabalyok amiket be kell tartani (de az o dontese volt, idovel kilephet es mukodhet tovabb a piacon). Valaki nem.
    Egy alkalmazottnak nincs dontese, vagy dolgozol a cegnek, vagy nem keresel penzt. Te donthetsz, vagy dolgozol magadnak vagy belepsz (mert hosszabb tavon azt remeled, hogy jobban jarsz)
    Arrol nem beszelve, hogy napi 8 orat kell dolgoznod. Backingben altalaban eleg viccesen alacsony az elvart mennyiseg, azt se veszik tul komolyan. Siman megteheted, hogy nem dolgozol amikor nincs kedved bla bla bla. Ne hasonlitsuk mar ezt egy normal munkahelyhez
    Utoljára módosítva: Ibiza által: 2021. 03. 06. 00:43

  8. #58
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ő nem "backing mentes playerekkel" akar játszani
    En csak arra reagaltam, amit nekem irt: szegeny fish beul jatszani, bukik egy rakat lovet, es rosszul erzi magat, hogy a penze nem a kockafeju grinder zsebebe vandorol, hanem a backing csoport tulajdonosahoz, emiatt ot fogja utalni!

    Ez rendkivul elethu, kepzelem, hogy a sok fish mennyire kepben van, melyik buzerans reg melyik buzerans backinghez tartozik, es mennyire ez fogja ot foglalkoztatni, amikor az AJ lapjat stackelik deepen JT987 runouton 200bb deepen...

  9. #59
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    1. Még mindig nem látom hol nő a rake. Azt láttam hogy micro CGn egyes termekbe igen, de máshol meg pont lecsökkent 1$-os cap lett rajta es joval 5% alatt. A Spin-eken nő a rake azt aláírom. A Turnikon se látom hogy nőne a rake de ahhoz se értek csak annyit látok hogy még mindig 10+1 van. Szal hol nő a rake pontosan?

    1.2 A kijelentésednek szerintem semmilyen alpja nincs miszerint van rengeteg oktató anyag fent a neten (ami ertelmes es deep, legalabbis spinbe nincs) és az is hamis hogy egy kezdő simán elevickél backing nélkül És pontosan amíg ezt nem vagy képes belátni addig valóban igaznak tűnik a nézeted, hogy a backing az nem olyan gáz és opcionális, de ha látod a valóságot, hogy a backing elengedhetetlen (spinről tudok nyilatkozni) akkor meg nekem van fullra igazam.
    Meg mindig varom a listáját azoknak akik backing nelkul ***** jo playerek lettek.

    1.3 Az hogy volt mindig is backing pedig nem cáfolja egyetlen állításomat sem. És az sem igaz hogy olyan mértékű volt mint ami most megy.

    3. Új vagyok olyan értelemben, hogy nem játszottam 10 éve komolyan online, igen. Tetejétől talpáig ismertem mi volt 10-15 éve milyen promok csapatok meg rake race-ek voltak anno, ez nem tudom mit változtat azon, hogy a ködös fogalmazást igen könnyű félreérteni.

    4. Senki nem mondta, hogy mindenkinek 100% felett ad. Kifejezetten oda írtam, hogy "de ezért ***** sokat kell játszani" de ne olvasd végig amit írok b+

    5. De *****nagy tévedésben vagy ******meg. Először is nem minden melóban van alap fizetés vagy az annyira névértékszintű, hogy csak a jogi dolgok miatt van, de valójában egy heti albipénzre se lenne elég. Ha kell példa akkor: Osztrák osztó.
    Másodsorban a backing az ugyan úgy egy cég, akinek a bevétele a játékos által termelt lóvé. Nem tudom hogy gondolod hogyan megy, de a játékos a számláján lévő pénz felett egyáltalán nem rendelkezik és külön kap FIZETÉST a cégtől ahol dolgozik, méghozzá annak fügvényébe, hogy hogyan megy a cégbe a dolog tehát nem nem a játékoshoz folyik be a pénz. És van olyan cég ahol a bevételt összeszedik és utána EV alapján osztják ki de ezt már leírtam egyszer csak szar bele. És ugyancsak a fizetés része a pool-olt nagyszorzók egyenlő arányú játékmennyiség alapján történő teljes szétosztása is.

    Az egyéb kötelező szerződésekről: De mehetsz másik helyre csak akkor valami pénzt kell fizetned. A legegyszerűbb példa a hűségnyilatkozatos net előfizetések. De ő nem tiltja meg neked, hogy máshová menj és azt se mondja (noncompete) hogy ha a mi netünket lemondod akkor két évig nem lehet másik neted, azt meg végkép nem mondja, hogy nem lehet két netes előfizetésed és azt se határozza meg mire használhatod a neted.

    EV fizu...Ha szerinted az EV ben történő kifizetés nem fix fizu baszod akkor neked sosem volt olyan mennyiségű mintád amin az EV feketén fehéren stabilan kijön ami körül a real winnings meg ugrál mint egy ****. Teljes mértékben az EV alapú kifizetés a pókervilágban tökéletes hasonlat a fix/teljesítmény alapú bérezéssel, mert semmi szerencsefaktor nincs benne. Sőt ez a legtisztábban teljesítmény alapú fizetés mert egyenes arányban lesz a beletett óraszámmal is és a munka minőségével is és nem lesz benne semmilyen féle kiingás vagy random faktor.

    A vége is teljesen hibás kijelentés mert hamis feltételezésre alapszik. Azt vallod cartel nélkül is lehet sikeresen pókerbe kezdni ezért szerinted valós döntés van akközött, hogy valaki belép vagy solo marad, szerintem meg a realitás (és a spinben ez 100% hogy így van) meg az, hogy ha el akarod kezdeni akkor BE KELL LÉPNED különben megbasznak anyád hátán, mert a regek 99%-a valamiféle backing / csoport tagja. Tehát a Spin player vagy dolgozik a cégnek vagy nem keres pénzt. Pont. Várom hogy mutass ellenpéldát! Én még nem találkoztam ilyennel.

  10. #60
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Kifejtened bovebben, hogy az utolso uzenetedben mire gondolsz, gizda???
    daniboy likes this.

Oldal: 6 / 13 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •