Oldal: 8 / 13 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (122) összesen
Like Tree111Likes

Téma: Aki a póker vezérigazgatója lenne - interjú Lefty Gekkóval

  1. #71
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A továbbiakban befejeztem veled a témát mégpedig azért mert direkt félre értelmezed és hamisan próbálod beállítani amit írtam mert félidézetet raksz be
    Ugy latom a legnagyobb felreertesek koztunk onnan addodnak, hogy te kifejezetten a "GG spin backingrol" beszelsz, en meg vagy altalanossagban a backingrol, vagy a "spin backingrol", ami nem GG-t takar. Mert nem GG-bol all a vilag, egesz biztosan sokkal tobb a backelt PS-en, ahol aztan qurva elet, hogy a jatekos iranyitja a szamlajat

    Legkozelebb ha te "GG spin backingrol" akarsz beszelni, akkor irjad oda. Mert ami tortent, az az, hogy ide jottel egy CG-s podcast ala okoskodni, hogy micsoda szemetek a backingek, stb stb. Altalanositottal. Amikor nem, akkor is spinrol beszeltel, nem GG spinrol.

    Azt beismerem, hogy GGrol, es a "GGs spin backing" vilagrol semmit sem tudok.
    Ugyanakkor ismerek tobb, top backing tulajdonost, de meg botring tulajt is, szoval azt elegge latom, hogy tovabbra is hatalmas a spin+husng elet GG-n kivul

    Es megegyszer: te jottel "CG-s topikba" altalanositva sopankodni, hogy milyen szemetek a backingesek, szoval nem fair szamonkerned rajtam azt, hogy miert altalanositok. Lehet, hogy neha jobban odafigyelhettem volna, hogy most altalanositasz, spinrol, GG spinrol, a tomegrol vagy csak sajat magad helyzeterol beszelsz, ez van...
    Gizdalord likes this.

  2. #72
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 25.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    Egyebkent nekem tetszett az interju Lefty , csak igy tovabb.
    Lehetne tobb podcast adom

    ui: a tobbieknek uzenem: en azzal sem ertek egyet , hogy nem ertek egyet
    Lefty Gekko likes this.

  3. #73
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet Ibiza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha kezdokent nem lehet backing nelkul spinezni, raadasul kegyetlenebb a variancia, mint mashol (es nem vagy benne EV poolban), akkor miert pont a spint valasztottad?
    Mert nem én mentem a pókerhez hanem a póker jött hozzám és spin alakot öltött. Ismerőstől tanulok. Amúgy semennyire nem érdekel az online poker, ezt azért tolom mert ***** jol jott es mert van tapasztalatom csak siman a pokerbe es elboldogulok vele.

  4. #74
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    @ibi

    Én nem láttam, hogy ez egy CG-s topic. Reagláltam meg kérdeztem a podcastben elhangzottakra de ahogy Ottó bá mondaná
    Én kérek elnézést!

  5. #75
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha el kell magyarázni, hogy egy 3 fős sng, ami átlag 3-4 percig tart (nemtom pontosan) asztalonkénti és óránkénti rake termelése milyen relációban áll azokkal az időkkel, amikor 3 percnél kb. a legturbóbb sng első vakszintje ért véget és 100bb-vel indultak, akkor valahol valóban elvesztetted a fonalat.

    feltételezném, hogy a hatalmas befizetett rake és a fissek pénzbukási sebessége közti lépés egyértelmű (?)

    esetleg megemlíthető, hogy az átlag fiss aki max 100at pörget / hónap, azoknak a túlnyomó részének sosem jön ki a hosszú táv a szorzókon sem, szóval nem is a fair (3x-rake) kifizetésért játszik, hanem szarabbért és emiatt még gyorsabban fogy a pénze? amelyik meg véletlen bepörget egy qrvanagyot az meg lehet, hogy azonnal kikessel, tehát az a pénz is eltűnik a rendszerből?
    még 1 kérdés jutott eszembe: ha te annyit tolod, hogy a teremnek megéri, hogy 100% rb-t adjon, úgy hogy amúgy emellett esélyed sincs nullán lenni játékból, akkor vajon a te ténykedésed mennyire tesz jót az ökonómiának? mert akkor ez kb. az, hogy amit te megtermelsz raket, azt mondjuk kb. elfelezitek a teremmel.
    Utoljára módosítva: titcar által: 2021. 03. 07. 00:14
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  6. #76
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    még 1 kérdés jutott eszembe: ha te annyit tolod, hogy a teremnek megéri, hogy 100% rb-t adjon, úgy hogy amúgy emellett esélyed sincs nullán lenni játékból, akkor vajon a te ténykedésed mennyire tesz jót az ökonómiának? mert akkor ez kb. az, hogy amit te megtermelsz raket, azt mondjuk kb. elfelezitek a teremmel.
    Kérdezd a Mikiéket erről nekem elegem van nagyjaból.

  7. #77
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdezd a Mikiéket erről nekem elegem van nagyjaból.
    tőle mondjuk még nem hallottam, hogy mindenki hülye csak ő helikopter
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #78
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Backing bla bla bla bla. Mégha itt ez lenne a nagyobbik gond. De nyilván itt a degen ''''king'''' beszél a degen peasentekhez, szóval nem meglepő. Ez a 2021 poker goal.

    Leszögezem, hogy a szememben is egy hero lenne az illető... ha nem lenne egy aprócska gond: feleség, gyerek. Akiknek a biztonságával és egyben mentális egészségével megy a játék. Biztos tök jó lehet úgy felnőni, hogy "apunak majd 3-4 évet a gép előtt kell ülni az eredményért (hasonló elhangzik)", de amúgy 3k markupban van, a feleség, család és mindenki unszolása ellenére a játékszenvedély hajtja. Amit heronk úgy hív: "hiszek magamban". És számomra ez az az vörös vonal, ahol a kalandozó, portyázgató hátrafele nyilazgató karakter átváltozik egy önző, csak magával törődő .......ré.

    Elkezdem nézni az interjút. Az első benyomások alapján egy művelt, intelligens ember benyomását keltő személyt hallok. De azért picit kilóg a lóláb, van benne valami telemarketinges kis él. Aztán kiderül, nem véletlenül. Nem derül ki, milyen pozícióban volt a munka a q-tornál vagy bc$shnél, de egy dolog valószínűsíthető, hogy 'hero' elnézte egy kicsit már ott is, hogy mi az a scenario, ami valószínű, és mi az ami, nem- bár a végtelen térben lesz néhány kis tree, ahol az élet kidobja. Vagyis gondok voltak azzal, hogy belője, hogy hányas is az a bizonyos kabát.

    Aztán bedől az ottani kártyavár, megremeg a bizalom: hát hol lehetne nagyobb bizalmat/ értéket teremteni, mint az online pókerben?!
    Egyedül nem megy a dolog, de a póker bizonyos degeneráltakat nagyon vonz, egyszerűen úgy érzik, ez az amiért élniük kell. Kicsit nem olyan, mint a drog? Mindegy, hogy a tények mit mondanak. Mindegy, hogy egyszer nem hangzik el az, hogy egy gazdasági végzettségű ember felállított volna legalább néhány enyhe becslést, hogy mi az, ami valószínű, mi az ami nem. ven júúúúúú bilív bilííííííííííííííííííííív. Ehhez még algoritmus se kell, se solver, csak mondhatnánk, egy kis józan ész, vagy legalább némi MC felületes ismerete.

    Sokadig próbálkozásra még egy viszonylag könnyűnek mondható időszakban sem sikerül nyerni. Pedig a tehetség általában utat tör magának. Sokadik elutasításra még mindig a játékszenvedély hajszolása ami a legfontosabb. Párizsit zabálok gyerekkel, feleséggel? 800 ftom van a zsebben? No problem. A lényeg a dopamin, az adrenalin és a fless és hogy amit a kis agyamba bevettem, a kis drogomat,hogy megszerezzem, a flessem azt véghezvigyem, tök mindegy, hogyha 100ból 80szor a gyerekem nem fog velem szóba állni meg lehetne még nagyon sok olyan scenariot leírni, ami az elmondottak alapján valószínűbb, minthogy "nl500on játszik valaki". (mit is jelent ez pénzben ezt azért valaki elmondhatná, leosztva 4-5 év tanulási időszakkal és azzal, hogy a karrier elég korlátolt... Jajj de negatív vagyok. Ja nem, az irigység tombol bennem, más nem is lehet!)


    Aztán kijön egy valóságban, hogy heronk már kemény 2-3 hónapja NL500on játszik. Jeeeee.


    Hát mit mondjak. Aztán jó nagy adag fűszerként jönnek a " vegasban volna jó lenni a nagy prókkal, akik befogadnak a játéktudásom miatt, meg mexikóban, jajj ha nem lenne családom, akkor már....".


    GG sir.

    Az ilyen minek vállal családot? Azért az a kis védőháló mégiscsak jól jön, ha a 100 % tuti piros 21es mégse esik, akkor még mindig lesz egy kis backdoor ev.
    Abba bele sem megyek, hogy egy átlagos vagy kicsit erősebb játékos hanyadik downswing után kezd el máshogy állni a pókerhez és hogy miért lépnek ki sokszor a legnagyobb nyerők is pár év után kiégve meg ilyenek. Gazdasági végzettség, MC, szimulációk. Lónak az eres pélóját: venjúúúbeilívvvvvvvvvvvv

    Én egy utolsó f-szkalap vagyok, szóval ezzel senki ne jöjjön, tudom őrült meg minden. De számomra hogy itt ez a norma, ez az az ember, aki megcsinálta, az annyira érthetetlen, hogy a falat kaparom. És rohadjak meg, még irigy sem vagyok rá, ami nekem kell, az megvan.

    Tudom azt is, hogy ****ságokat beszélek, lehet megcáfolni, hogy a jelenleg "kedvező" végkifejleten kívül milyen jelek mutattak arra, hogy az adott illetőnek a póker +ev lenne overall. Mert ilyet azon kívül, hogy érdekli a játék (a drog) nem nagyon hallok, vagyis igen, de pusztán érzelmi és nem értelmi oldalról.
    Utoljára módosítva: bostef által: 2021. 03. 09. 10:40
    ____
    | / |
    |/ 0
    |
    |
    |
    |_

  9. #79
    Tag zo6Hwf avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 10.
    Hozzászólások
    188

    Alapbeállítás

    Idézet bostef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én egy utolsó f-szkalap vagyok, szóval ezzel senki ne jöjjön, tudom őrült meg minden.

    Tudom azt is, hogy ****ságokat beszélek...
    Egyetértek.
    Lefty Gekko likes this.

  10. #80
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 25.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    +1 en is
    en meg hozzairnam a rosszindulatu es megkeseredettet is
    ugy erzem bostef nalad azert vannak problemak sajnos
    incredible91 and Lefty Gekko like this.

Oldal: 8 / 13 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •