Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Pánikbetegség?

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2021. 03. 14.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás Pánikbetegség?

    Sziasztok

    Nem láttam ehhez kapcsolódó fórumtopicot, de pókeresként sajnos ez is benne van a pakliban. Egy szakember azt javasolná mellőzzek mindenféle stresszt az életemből, de én továbbra is a pókerezésből szeretnék megélni.

    Hogyan lehet a legjobban kezelni ezt gyógyszerek nélkül?

    Leginkább olyanok véleménye érdekelne, akik úgy érzik sikerrel leküzdötték vagy jó úton járnak afelé.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Rendezni kell az alapvető dolgaidat az életben. Rendszeres 8 óra alvás nagyjából minden nap egy időben, normális egészséges étkezés, rendszeres mozgás (pl box nagyon jó lehet), kardiológiai kivizsgálás, mert van olyan szívritmuszavar, ami hasonló tüneteket mutat, mint a pánikbetegség. Igazán nagy segítség a terápia lehet, párom pszichológus, ha gondolod szívesen megadom elérhetőségét.
    Jymaster111 likes this.
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  3. #3
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    jaja alvás és táplálkozás renbetétele, sport, vitaminok meg esetleg nyugtató teák, meditáció, ashawaganda port mondják még, hogy csökkenti a kortizol szintet ami előnyös lehet. Lényeg, hogy teljes erőbedobással és profi hozzállással dolgozz rajta
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 08. 23.
    Hely
    LV
    Hozzászólások
    95

    Alapbeállítás

    üdv, attól függ mennyire súlyos. Mindenképp egy jó Pszichiátert keress, és ő eldönti szükség van-e gyógyszerekre az állapottól függően. (semmiképp ne halogasd a dolgot, ha még kezdödő akkor ki lehet belőle jönni gyógyszerek nélkül is, de szükség van hozzá szakemberre de nem olyan akivel beszéltél mert a mai világban nem lehetséges minden stresszt mellőzni az életből)

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Nekem az az érdekes, hogy akkor voltam pánikbeteg, amikor nem játszottam, melóztam, meg úgy tök átlagosan éltem, amióta újra játszok ~2 éve nincs tünetem. Nem élveztem az életem nélküle :/

    Lehet, hogy nehezen tűröd a varianciát, a kockázatot (ha ezt nem is ismered be magadnak), ki kell törölnöd az elmédből, hogy pénzzel játszol, azok csak pontok, gyu****álak, vagy akármik. Az is jó praktika, hogy ha cg-s vagy állítsd be, hogy BB-ben mutassa a zsetonokat. Tanuld meg akkor is élvezni a játékot amikor nem neked csapja a potokat, elégedj meg azzal, hogy tudod helyes döntéseket hoztál overall.

    Ja és sok mindent el lehet dobni a játékért, de a szociális életed nem, család barátok legyenek benne a napi rutinodba, és nem kell heti 7 napot grindolni, pl nekem heti egy nap kötelezően póker mentes, plusz egy meg opcionálisan (a lelkiismeretem nehezen, de belement), és azt is 90%-ban kihasználom.

    Persze lehet neked máshol gyökereznek a problémák, de ezek a saját tapasztalataim, hátha valamit tudsz használni belőle

    Jobbulást!
    -JustARide likes this.
    "A győztesek sokkal többször vesztenek, mint a vesztesek."

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 18.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    1.025

    Alapbeállítás

    Idézet andada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rendezni kell az alapvető dolgaidat az életben. Rendszeres 8 óra alvás nagyjából minden nap egy időben, normális egészséges étkezés, rendszeres mozgás (pl box nagyon jó lehet), kardiológiai kivizsgálás, mert van olyan szívritmuszavar, ami hasonló tüneteket mutat, mint a pánikbetegség. Igazán nagy segítség a terápia lehet, párom pszichológus, ha gondolod szívesen megadom elérhetőségét.

    Szia

    Írtam neked privátban
    andada likes this.

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2019. 01. 11.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Még véletlenül se szedj erre gyógyszert, nem, hogy felesleges, hanem kifejezetten káros.

    A legfontosabb a légzés rendberakása (orrlégzés!), ehhez a Buteyko-légzést javaslom, illetve fontos a mozgás is, de nem kell semmi extrémre gondolni, elég heti 2-3-szor futni mondjuk fél órát.

    Emellett sok felsorolt dolog nagyon hasznos. A meditáció, jóga és a rendszeres hidegzuhany mind segítenek a szív- és érrendszeri problémákon, stressz (kortizol)-szint csökkentésén és javítják az immunrendszert is.

    Ezt és ezt a könyvet ajánlom!
    -JustARide likes this.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    En is pánik beteg vagyok es egy eve gyógyszeres úton.
    Nem tudom neked mi a tüneted. Nekem egy tünetem, hogy kicsi térben vagyok, akkor stresszelek. Más tüneteim is voltak vagy vannak, de semmi kihatása nincs a kartyara.

  9. #9
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    sajnos járatos vagyok a témában:
    -elöször járj körbe minden fizikai betegséget ami kizárható: részletes vérkép, pajzsmirigy problémák, kardiológus és neurológus
    -ha ezeket kizártad akkor a súlyosságtól függően érdemes felkeresni pszichologust kognitiv terápiára, ha nem segít akkor pszchiátert aki gyógyszert ad
    -csodák nincsenek, érdemes az alapokat rendbe rakni amit irtak is: alvás, rendszeres testmozgás, megfelelő táplálkozás, stresszmentes életmód

    légzés gyakorlatokat és meditációt (autogén tréning) én is javaslom, a buteyko légzés tényleg jó
    Utoljára módosítva: tylerhungary által: 2021. 04. 01. 10:33
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

  10. #10
    Idegen
    Csatlakozott
    2021. 03. 14.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszaitokat, megpróbáltam egy kisebb életmódváltást részben a tanácsaitok alapján és egyenlőre sikeresnek bizonyul.
    Melech likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •