Oldal: 9 / 24 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (240) összesen
Like Tree343Likes

Téma: Hogy állsz az oltáshoz?

  1. #81
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet Melech eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt:


    "Koronavírus: a túlzott lélegeztetés miatt halnak meg a betegek - állítja a tüdőgyógyász

    A nagyváradi doktornő szerint rossz a jelenlegi Covid-protokoll, és valójában ez öli meg a betegeket a kórházakban.

    Nagy port kavart egy, a betegeit más módszer szerint gyógyító nagyváradi tüdőgyógyász, Dr. Flavia Groșan nyilatkozata, aki szerint rossz a nemzetközi Covid-protokoll - írja az informatialiberia.ro, akik a Național.ro-n megjelent interjút szemlézték."

    https://www.egeszsegkalauz.hu/betegs...ogyasz/wvse6xv

    És ugyanezen a véleményen van még több ezer orvos, na nem magyar orvos. A magyar orvosok (tisztelet a kivételnek) jobban tudják mindenkinél: Maszk mindenhol, Favipiravir, lélegeztető, oltások boldog-boldogtalanba. Sikerült is összehozniuk a világ nagyobb halálozási arányát...Magyarország jobban teljesít!

    A brit mutánsról, amire a nagy halálozást kenik, annyit, hogy más országokban szinte teljesen ismeretlen fogalom. Beleértve Angliát is...

    Érdemes megnézni a Favipiravir mellékhatásait:

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...ZXudIRZ2khfLyX
    Azt hozzátenném a cikkhez,hogy lélegeztetőgépen nem liter/perc-re állítják a gépet,hanem %os adagolás van.
    Maszkon vagy orrszondán keresztül adagolják ebben a formában,de emlékeim szerint nincs is ehhez közeli fokozat sem,hogy 20l/perc. Szerintem az kb olyan lenne,mintha egy hajszárítót dugnál az orrodba
    Utoljára módosítva: csiga19794 által: 2021. 05. 04. 09:20

  2. #82
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bakker lemaradtam erről a topikról. Ha bárkinek őszinte kételyei vannak az oltással kapcsolatban szivesen válaszolok illetve adok linkeket forrásokhoz.


    Ha kérdés van jöhet
    Testsúly kilogrammonként mennyi propofolt ajánlanál az altatáshoz? Milyen PEEP szelep beállítást javasolsz? Miért hepatizálódik a tüdő szerkezete?

    Főleg a 3.kérdés érdekelne nagyon! Köszi a választ

  3. #83
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bakker lemaradtam erről a topikról. Ha bárkinek őszinte kételyei vannak az oltással kapcsolatban szivesen válaszolok illetve adok linkeket forrásokhoz.

    1 Dolgot lehet kijelenteni 100% os bizonyosságról. Aki nincs beoltva az 3-5% esélyel meghal a covidtól. Az lényegtelen hogy kinek milyen anekdotális bizonyitékai vannak.
    És 1 dolgot ki lehet jelenteni az oltásról:
    Aki be van oltva az 0% eséllyel hal bele a covidba. Ennyi.
    Még egy dolgot ki lehet jelenteni az oltásról: Még senki nem halt bele (a covidba meg 3millió felett már)

    Ha kérdés van jöhet
    Én nem tudom, honnan veszed az információidat, de egyik sem igaz. A számontartott (töredéke az összesnek) betegek 2%-a hunyt el A coviddal kapcsolatosan. Nem a beoltatlanok 3-5%-a.
    https://www.worldometers.info/coronavirus/
    Egy oltás sem ad 100%-os védettséget, úgyhogy a 0%-os covid-halálozás oltás esetén szintén bullshit.
    https://infostart.hu/belfold/2021/04...magyar-kormany
    -JustARide and zo6Hwf like this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  4. #84
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezeket ugye Te sem gondolod komolyan?

    Félelmetes mennyi agymosott, gondolkodni nem tudó ember van itt is.
    Ha esetleg alá tudnád támasztani az állításod, illetve ha esetleg állítanál valamit azon kívül hogy szerinted hülyeség akkor értelme is volna a kommentednek

  5. #85
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Nem tartom előbbrevalónak, hogy én abban hiszek, hogy a földi életemmel lehetőleg ne okozzak döbbenetes mennyiségű szenvedést más Földön élőknek. Szemben valaki más hitével, aki szerint vannak ennél fontosabb dolgok.
    Szerintem vannak olyan objektív igazságok amiket nem lehet felülírni, ami miatt előbrevaló az a nézőpont pl hogy ne keríts úgy hasznot magadnak, hogy más ártatlanokat(mondjuk) megölsz.

  6. #86
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Testsúly kilogrammonként mennyi propofolt ajánlanál az altatáshoz? Milyen PEEP szelep beállítást javasolsz? Miért hepatizálódik a tüdő szerkezete?

    Főleg a 3.kérdés érdekelne nagyon! Köszi a választ
    Ezeket szakértőtől meg lehet kérdezni Az általános tévinfókat próbálnám kijavítani majd forrásokkal, de lentebb már engem is kijavítottak helyesen emigyen. Szal valami ilyesmi lenne a lényege, hogy az emberek megbízható forrásokat nyomatnak ami alapjhán mindenki eldönti a saját nézőpontját és reménykedünk h az minél közelebb lesz az objektív valósághoz.

  7. #87
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én nem tudom, honnan veszed az információidat, de egyik sem igaz. A számontartott (töredéke az összesnek) betegek 2%-a hunyt el A coviddal kapcsolatosan. Nem a beoltatlanok 3-5%-a.
    https://www.worldometers.info/coronavirus/
    Egy oltás sem ad 100%-os védettséget, úgyhogy a 0%-os covid-halálozás oltás esetén szintén bullshit.
    https://infostart.hu/belfold/2021/04...magyar-kormany
    Igazad van. A halálozási szám amit írtam marha régi adat volt és nem néztem utána egyáltalán egy jóideje ennek így azt és aztis csak emlékezetből nyomattam. Köszönöm a kijavítást ezt.

    Azt viszont nem állítottam, hogy 100%-os védettséget ad. Azt állítottam, hogy ha be vagy oltva nem halsz meg koronában. A 100%os védettség immunitást jelentene. De immunis nem leszel a koronára, elkapod és bár (bizonyos esetekben) jóval kisebb mértékben de terjeszteni tudod még.

    A védettségről amit találtam adatok:
    0.008% a kapja el a covidot a beoltottaknak 75milliós mintán. És azoknak a Annak a 0.008% nak a 7%-a került kórházba és 1.3% halt meg.
    Tehát 75.000.000 emberből 74 halt meg, tehát 1.000.000:1 oltás után, és az ő javarészük is mind különösen veszélyeztetett kategória volt.

    https://www.businessinsider.com/infe...ections-2021-4

    Tehát valóban nem véd 100%osan. Amennyiben szélsőségesen veszélyeztetett vagy, úgy van 0.0001% esélyed hogy belehalj az oltás ellenére is a covidba.
    Utoljára módosítva: Gizdalord által: 2021. 05. 04. 15:25

  8. #88
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem vannak olyan objektív igazságok amiket nem lehet felülírni, ami miatt előbrevaló az a nézőpont pl hogy ne keríts úgy hasznot magadnak, hogy más ártatlanokat(mondjuk) megölsz.
    Onanntól kezdődnek a bajok, mikor valaki kijelenti, hogy az egyik igazság objektív és előbbrevaló mint a többi (ami persze rendszerint a saját kis privát igazsága).

    A valaha elkövetett szégyenteljes emberi tettek Káintól Trumpig (vagy ami tetszik) pontosan ebben gyökereznek.

    Haszonért ártatlanokat ölni. Egy dajak fejvadásztörzsben nem érhet nagyobb társadalmi megbecsülés, mintha reggel kimentél az erdőbe pisálni, de vissza már az arra bóklászó holland lepkegyűjtő levágott fejével mész. Körbe fognak ünnepelni, azon a héten Te leszel a törzs celebje annak minden hasznával.
    Akkor Gizdalord most elmegy a dajakokhoz megtéríteni őket a Nagy Fehér Keresztény Erkölcs nevében? Kapnak majd tüzesvizet is? Meg szifiliszt?

    Nem. Nincsenek "objektív" igazságok, csak és kizárólag szubjektív és pillanatnyilag érvényesek.

    Ennyi van: mindenkinek joga van harcolni a saját vélt igazáért.

    Pontosan ennyi jogom van, se több se kevesebb. És pontosan ennyi van Melech-nek is, meg Neked is, meg a dajak fejvadászoknak is, meg Teréz anyának, meg Adolf Hitlernek, meg a zebrának meg az oroszlánnak is.

    És ha a szavanna aznap úgy adja ki, hogy a zebracsikóknak kell megdögleni, akkor aznap az oroszlánoknak van igaza. Ha a német társadalom úgy dönt, hogy jó lesz lerohanni a fél világot, akkor meg Hitlernek.

    Aztán holnap meg meggondolja magát a szavanna, meggondolják magukat a németek.

    Másoldd be ugyanezeket a hsz.-eket Melech fb csoportjába. Ott engem fognak ázottra köpködni és neki fognak állva tapsolni. Akkor kinek van igaza?

    Az ő joga harcolni a saját vélt igazáért, az enyém meg a sajátomért. Azt meg majd a társadalom eldönti (nem én és nem Gizdalord), aznap melyikünkkét tekinti érvényesnek. Ha pedig holnap mégis elkezdenek hullani a beoltottak mint a legyek, egy fel nem ismert szövődmény miatt, akkor meg én meg a magamfajták lesznek a hülyék.
    PA3552 likes this.

  9. #89
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 01. 26.
    Hozzászólások
    19

    Alapbeállítás

    Semmiképp nem fogom beoltani magam. Nem azért, mert ignoráns módon vitatom a vírus létezését, vagy mert agyhalott konteóhívőként gondolnám, hogy mikrochipet akarnak belénkültetni. Egyszerűen csak azért, mert elcseszettnek gondolom a világ vezetőinek a töketlen kríziskezelését és a média pánikkeltését, aminek része most a vakcináció és az azzal járó másodrendű állampolgári szerep is. Senki nem merte felvállalni, hogy a pragmatikus úton haladjanak, hogy védjék a veszélyeztetett rétegeket a legjobb tudásuk szerint, és hagyják, hogy pár hónap alatt végigmenjen a társadalom többi részén, szedve párezer áldozatot. Senki nem merte, mert mindenki félti a politikai karrierjét, mert egyszerűbb azt mondani, hogy ők mindent megpróbáltak, ők semmit nem akartak kockáztatni. Ennek következményeként aztán emberek százezrei veszítették el a megélhetésüket, a megtakarításaikat, vagy kerültek depresszióba, szenvedélybetegségbe az elszigeteltség miatt, és nem utolsó sorban jórészt ennek eredményeként tovább mélyült az amúgyis gigantikus társadalmi szakadék. És mindezt úgy írom, hogy számomra anyagilag nagyon profitábilis időszak volt ez a bő 1 év.

    Kíváncsi lennék hány emberéletet mentett meg a például szabadtéri maszkhasználat, vagy az éjszakai kijárási tilalom, vagy a teraszok, szálláshelyek bezárása. Aztán arra, hogy hányat tettek tönkre. De muszáj volt elrendelni, nehogy a végén a mindenkori ellenzék ebből politikai tőkét csinálhasson. Azért meg kell jegyeznem, hogy voltak azért nagyon hatékony járványügyi intézkedések is hazánkban, például a főleg időseknek szóló "maradj otthon" kampány és az idősek vásárlási sávja, amiknek nagyon fontos szerepük volt abban, hogy nem ezreivel hullottak tavaly ilyenkor az emberek. Mégjobb lett volna, ha ez teljes szegregációt jelentett volna, ha az idősek akkor és csak akkor mehettek volna, de ezt megintcsak nem merték ugye meglépni a nyugger szavazóbázis miatt.

    A világon mindenhol kicsivel 2% felett van az eset halálozási ráta (hány regisztrált esetből hány halál következett be. Itt érdekesség, hogy sokszor a halál után végzett covid teszt miatt kerül be 1/1 a statisztikákba, mert a halott, mint utólag kiderült covidos volt), a fertőződési halálozási ráta ennél jóval alacsonyabb a nem regisztrált tünetmentes, vagy enyhe tünetes megfertőződések miatt. Minden általam megnézett statisztika a korcsoportom esetében bőven 0,01% alatti halálozási esélyre utal CDC, WHO oldalai és egyéb valóban tudományos cikkek alapján. Erre vegyek fel egy olyan oltást, aminek önmagában is van kockázata az esetleges mellékhatások miatt? Főleg a statisztikahamisító Astrazeneca, az erősen hiányosan és megkérdőjelezhetően dokumentált Sinopharm, vagy az egyszerűen csak szar Johnson&Johnson esetében? Meg akkor emlékeztető oltás, meg fertőződés utáni oltás, aminek a jogossáráról megintcsak írhatnék sokat, de már így is elég hosszú lesz ez... Aztán érdekelne, hogy a vakcinagyártó cégeknek kifizetett állami pénzek dollármilliárdjaiból mennyi jutott vissza a politikusok zsebeibe világszerte. Amúgysem megyek szinte soha társaságba, talán ha boltba kéthetente egyszer, szóval már csak ezért is minek. Az is általános tévhit, hogy ezzel direktben védesz másokat is, mert az oltás főként nem a megfertőződést és így annak továbbadását hivatott kivédeni, hanem a komoly szövődmények, illetve halálozás esélyét csökkentik jelentősen.

    Ha meg majd nagyon elmennék már valahova, akkor álljon itt egy ősi kínai bölcsesség: "kövér, mint egy orvos pénztárcája"...

  10. #90
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Nem feltétlen a közvetlen életmentés volt a cél a maszk használattal és a kerthelyiségek bezárásával illetve a kijárási tilalommal,hanem a terjedés lassítása. Nem mindegy,hogy 50en fekszenek a covid osztályon és fut 90%os telítettséggel vagy további 3-4 osztályon vannak szétszórva még 200an. Egyszerűen így is pengeélen táncolt az egyébként is labilis lábakon álló eü. rendszerünk.
    Ibiza and Gizdalord like this.

Oldal: 9 / 24 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •