Oldal: 15 / 24 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (240) összesen
Like Tree343Likes

Téma: Hogy állsz az oltáshoz?

  1. #141
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet Smasszer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És hová tűnt az idei influenza szezon? Komolyan azon se lepődnék meg, ha egyszer kiderülne, hogy ezek a vakcinák influenza elleni oltások csak átcímkézve.
    Szerintem némi köze lehet a lezárásoknak hozzá , a maszkhasználatról nem is beszélve.
    kriispirolls and Gizdalord like this.

  2. #142
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csiga, azt mondtad sok eü-s ismerősöd van. Talán van egy (kompetens) virológus is, akivel vagy olyan viszonyban, kérdezz rá nála, hogy hogyan viselkednek és mutálódnak az rns vírusok.
    Itt valami nagyon nem stimmel..

    Az hogy "másképp mutálódik a vírus köztük", ez mit jelent a Te olvasatodban?
    Nincs virológus kontaktom. Legalábbis nem ugrik be,hogy lenne olyan,akit zargatnék is.

    Agresszívebben mutálödnak és rezisztensek lesznek. Kb így értettem. ( nem ugrik be a rezisztens helyett jobb szó most,ha agyonvernek se. Remélem vágod mit akarok mondani)
    De ez nekem is egy tézis csak...

  3. #143
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Azt azért látjátok, hogy mi alapján érveltek?

    Távol álljon tőlem, hogy bárkibe is belerúgjak, aki vesz bármennyi fárdságot, hogy képbe kerüljön.

    De mégis, melyikőtök humán virológus? Genetikus? Járványügyi statisztikus? Mert nekem úgy tűnik, hétköznapi szerencsejátékosok egy magyar nyelvű pokeroldal fórumában ciccegnek, bezzegeznek, meg vajonkiznek olyan dolgokról, amikről OLVASTAK valahol, meg HALLOTTÁK valakitől, de híján vannak annak a jártasságnak, ami alapján EGYÁLTALÁN meg tudnák ítélni, hogy amit olvasnak, meg hallanak, mégis kb. hol áll annak a tudománynak, mint virológia, genetika, járványkezelés a szakmai elfogadottságában?

    Tényleg, itt bármelyikőtök, akik globális mortalitási statisztikákról, vakcinázási protokollokról, rns vírusokról, meg antitest képződésről, meg vírusmutációkról írnak két spin&go között azok értenének bármit azokból az ismeretekből, amikből a szakemberek dolgoznak ?!

    Te Airhawk, ha egy humán virológus azt mondja neked, hogy a véleményét LisaWeidner et al., 2020, Quantification of SARS-CoV-2 antibodies with eight commercially available immunoassays pulikációjára alapozza, a Journal of Clinical Virology 2020/129-ből ami csak egyetlen cikk a több, mint 700 humán virológiai szakfolyóirat többezer kutatása közül és csak ebből az évfolyamból, és aminek csak a hivatkozási listája 26 további alapkutatást tartalmaz, azt Te meg tudod ítélni, hogy akkor az ő véleménye releváns-e? És hogy mennyire ? Hogy ez e fenti cikk elfogadható e szakmai alapon hivatkozásnak ??!!

    Mert ez neki napi munkája hogy ezzel képben legyen. Érted, az összes 700 folyóirat összes évszámával, és a hivatkozott összes alapkutatással. Van itt bárki akinek szintén ez a munkája?

    Nincs? Mert kurvára nekem se. Én csak pislognék sűrűn, hogy mi a tökömről beszél, és erős a gyanúm ,hogy Airhawk kolléga is csak kussban pislogna mellettem.

    Hétköznapi szerencsejátékos hülyegyerekként azt értem, ha az az érv, hogy mi alapján fogadjunk el információt, amit HALLOTUNK, vagy OLVASTUNK. Milyen információforrás vezet inkább kifelé a sz@rból és milyen információforrás húz bele még jobban. Erről, egy magyar nyelvű pokeres weboldal fórumában értem, ha van vita.

    Ha képzetlen vagyok ahhoz, hogy hogyan alakítanak ki javaslatot a hozzáértők, mi a tök alapján válasszak a javaslatok közül?

    De hogy rns vírus mutáció, meg antitest képződés, meg globális protokoll ?! Két spin&go között? Nem nevetséges ez egy kicsit...?
    PA3552 likes this.

  4. #144
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Természetesen nem szabadna egy kalap alá venni, de ahogy írod elég nagy közös metszetük van. Látja az ember milyen politikai csoportosulások karolják fel ezt a nézetet(látva, hogy az ő szavazóközönségük vevő rá) és azt milyen arcok vannak a kirakatban(dr.lenkei félék) és ezek a dolgok megmagyarázzák sokan miért veszik teljesen egy kalap alá.
    És szvsz 10 oltásellenesből, jó ha van 3-4 olyan ember mint te aki rendes tájékozódás után vagy valami elvi nézet alapján alakította ki ezt az álláspontot a maradék meg az FB-s "járvány alatt nem oltanak soha""az influenza oltást 20évig fejlesztették és csak 50% hatékonyságú" idézetekből tájékozódók és a totál delusional Melech félék.

    És tényleg sok dolog van ami kételyeket ébreszt az emberben. De globális szinten olyan szakemberek közül akiknek köze van a "témához" nagyon kevesen szólalnak fel az oltás ellen(Ennél sokkal banálisabb dolgok miatt is kockáztatják az emberek az egzisztenciájukat . Szvsz nem reális azt gondolni, hogy ennyi embert ilyen-olyan módon el tudnának hallgattatni, ha nagyon más véleményen lennének) és elég általános a támogatása.

    Én úgy látom, hogy van egy borzasztó okosan felépített rendszer, amiben nem tehetik meg a legtöbben, hogy felszólaljanak.
    Sok outcast emberke és kutató felszólalt már az oltás ellen és ilyenkor a személy, vagy a munkásságának a lejáratása a jól bevált recept.
    Nyilván ezek között is van szenzációhajhász, vagy aki simán csak kretén, de vannak köztük igen magasan kvalifikált szakemberek is.

    A mainstream médiában pedig csak illúzió, hogy semmilyen cenzúra nincs.
    Mindenhol van egy hierarchia és a tetején lévő emberek hozzák a döntéseket, akik kiskirályként élnek, ameddig "szófogadóak". Nem érdekük ellenszegülni.

    Orvosoknál is kb ugyan ez. Merjen valaki a WHO-val, a R. Koch vagy Pasteur Institut-al ellenszegülni.

    Azt hiszem vagy 4-5 éve olvastam egy cikket arról, hogy a 21. században gyanúsan sok kutató/biológus stb. halt meg, furcsa körülmények között.

    Szóval tényleg vannak kételyeket ébresztő dolgok.


    Egyébként, ahogy beszéltem viszonylag sok orvos ismerősömmel, akkor értettem meg jobban, hogy hogy gondolkoznak erről az egész helyzetről.
    Nagyon durván a szájukba rágnak egyébként dolgokat.

    Sokan pedig a végkimerülés határán szenvednek a Covid osztályokon, mert oda lettek vezényelve. A protokoll valami katasztrófa, az intubált emberek 80-90%-a a kezük alatt hal meg.
    És azért buzdítanak mindenkit oltásra, mert azt hiszik, hogy azzal vége lesz ennek az egésznek. De sajnos nem lesz...
    Utoljára módosítva: Airhawk által: 2021. 05. 06. 23:16
    koviii and Masters800 like this.

  5. #145
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt azért látjátok, hogy mi alapján érveltek?

    Távol álljon tőlem, hogy bárkibe is belerúgjak, aki vesz bármennyi fárdságot, hogy képbe kerüljön.

    De mégis, melyikőtök humán virológus? Genetikus? Járványügyi statisztikus? Mert nekem úgy tűnik, hétköznapi szerencsejátékosok egy magyar nyelvű pokeroldal fórumában ciccegnek, bezzegeznek, meg vajonkiznek olyan dolgokról, amikről OLVASTAK valahol, meg HALLOTTÁK valakitől, de híján vannak annak a jártasságnak, ami alapján EGYÁLTALÁN meg tudnák ítélni, hogy amit olvasnak, meg hallanak, mégis kb. hol áll annak a tudománynak, mint virológia, genetika, járványkezelés a szakmai elfogadottságában?

    Tényleg, itt bármelyikőtök, akik globális mortalitási statisztikákról, vakcinázási protokollokról, rns vírusokról, meg antitest képződésről, meg vírusmutációkról írnak két spin&go között azok értenének bármit azokból az ismeretekből, amikből a szakemberek dolgoznak ?!

    Te Airhawk, ha egy humán virológus azt mondja neked, hogy a véleményét LisaWeidner et al., 2020, Quantification of SARS-CoV-2 antibodies with eight commercially available immunoassays pulikációjára alapozza, a Journal of Clinical Virology 2020/129-ből ami csak egyetlen cikk a több, mint 700 humán virológiai szakfolyóirat többezer kutatása közül és csak ebből az évfolyamból, és aminek csak a hivatkozási listája 26 további alapkutatást tartalmaz, azt Te meg tudod ítélni, hogy akkor az ő véleménye releváns-e? És hogy mennyire ? Hogy ez e fenti cikk elfogadható e szakmai alapon hivatkozásnak ??!!

    Mert ez neki napi munkája hogy ezzel képben legyen. Érted, az összes 700 folyóirat összes évszámával, és a hivatkozott összes alapkutatással. Van itt bárki akinek szintén ez a munkája?

    Nincs? Mert kurvára nekem se. Én csak pislognék sűrűn, hogy mi a tökömről beszél, és erős a gyanúm ,hogy Airhawk kolléga is csak kussban pislogna mellettem.

    Hétköznapi szerencsejátékos hülyegyerekként azt értem, ha az az érv, hogy mi alapján fogadjunk el információt, amit HALLOTUNK, vagy OLVASTUNK. Milyen információforrás vezet inkább kifelé a sz@rból és milyen információforrás húz bele még jobban. Erről, egy magyar nyelvű pokeres weboldal fórumában értem, ha van vita.

    Ha képzetlen vagyok ahhoz, hogy hogyan alakítanak ki javaslatot a hozzáértők, mi a tök alapján válasszak a javaslatok közül?

    De hogy rns vírus mutáció, meg antitest képződés, meg globális protokoll ?! Két spin&go között? Nem nevetséges ez egy kicsit...?

    Teljesen jogos amit írsz, jól látod a dolgokat. Nyilván semmilyen szinten nem hiteles, amikor egy ilyen fórumon osztják az észt emberek (mint pl én),akik nem rendelkeznek megfelelő szakirányú végzettséggel.

    Rólam talán annyi háttérinfó, hogy valóban nem vagyok orvos, viszont szüleim azok voltak, nagyapám gyógyszerész, ezért világ életemben sok orvossal voltam körbevéve. És bár én nem lettem az, de a volt évfolyam és osztálytársaim nagy része orvos, mikrobiológus, orvoskutató lett, ezért úgymond a régebbi és mostani orvos generációból is elég sok embert ismerek és mivel nagyon érdekelnek az ilyen jellegű dolgok, próbálok velük minél több információt cserélni.

    Ez nyilván még nem jelenti azt, hogy valamilyen szinten is kompetens lennék a témában, de azért több dologról hallok, mint egy átlagember.

    Hidd el, az évek során annyi háttérinfót hallottam, ami alapján nem csoda, ha kételkedek elég sok dologban.

    De lehet nincs igazam sokmindenben persze... Nem kell hinni nekem, én tényleg 2 spin között simán csak leírom a saját véleményemet

  6. #146
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hmm

    A mutálódás egy hiba, ami a gének hibás másolódása miatt alakul ki. Gyakorlatilag ha bármi változás következik be a dns/rns sorrendben, az mutáció.. Minden mutálódik, mutálódott és fog is, ami élő organizmus. Vírusokban, emberekben, növényekben, állatokban.

    A történelem során eddig minden esetben úgy történt a mutáció a vírustörzsekben, hogy a vírus, a mutációval nagyban tudta esetenként növelni a fertőzési képességét, de ezzel egyenes arányban csökkent az "erőssége" egyszerűen fogalmazva, azaz a halálozási arány csökkent.
    Valid cucc. Jöhetne pár cikk ami evvel foglalkozik vagy video. Az elso mutalodas utan is ez lett a wuhanihoz kepest lightosabb de sokkal fertozobb (ezert osszessegeben tobb aldozatot gyujto) lett a UK strand.

    De te is leírtad, hogy minél többet klünozza magát a vírus annál több mutációja lesz, tehát ha nem tudja magát annyira szabadon klónozgatni akkor nem fog annyira mutálódni.

  7. #147
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sokan pedig a végkimerülés határán szenvednek a Covid osztályokon, mert oda lettek vezényelve. A protokoll valami katasztrófa, az intubált emberek 80-90%-a a kezük alatt hal meg.
    És azért buzdítanak mindenkit oltásra, mert azt hiszik, hogy azzal vége lesz ennek az egésznek. De sajnos nem lesz...
    És akkor mi a lefutása ennek a szenáriónak? Mi lesz? Hogyan néz ki a jövő? És mi van azokkal a számokkal amiket a mostanra már többszázmillió beoltott ember hoz, hogy közülük igen igen kevesen betegszenek csak le súlyosan.

    Komolyan érdekel a véleményed meg hogy te hogy látod a dolog jövőjét.

  8. #148
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valid cucc. Jöhetne pár cikk ami evvel foglalkozik vagy video. Az elso mutalodas utan is ez lett a wuhanihoz kepest lightosabb de sokkal fertozobb (ezert osszessegeben tobb aldozatot gyujto) lett a UK strand.

    De te is leírtad, hogy minél többet klünozza magát a vírus annál több mutációja lesz, tehát ha nem tudja magát annyira szabadon klónozgatni akkor nem fog annyira mutálódni.

    Ezek igazából teljesen alapismeretek, bármelyik témával foglalkozó videóban, vagy cikkben megtalálhatod.
    Vannak kutatók, akik szerint természetes úton kellene elérni a nyájimmunitást és pont hogy az új technológiás oltások tudnának esetleg mindenféle elcseszett mutációkat triggerelni és emellett az immunrendszer működése is megváltozhat.

  9. #149
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És akkor mi a lefutása ennek a szenáriónak? Mi lesz? Hogyan néz ki a jövő? És mi van azokkal a számokkal amiket a mostanra már többszázmillió beoltott ember hoz, hogy közülük igen igen kevesen betegszenek csak le súlyosan.

    Komolyan érdekel a véleményed meg hogy te hogy látod a dolog jövőjét.

    Jó kérdés, hogy mi lesz a lefutása, nyilván nem lehet pontosan megmondani, többféle variáció is elképzelhető.

    A best case szenárió az lenne, hogy nincs semmi munkálkodás a háttérben és hogy szép lassan elgyengül a vírus és folytathatjuk az életünket tovább, de semmi nem erre utal.


    Vannak, akik azt gondolják, hogy a következő mesterségesen generált hullám, vagy vírus, a mostaninál sokkal halálosabb lesz. Na most ha ez igaz, akkor lehet az oltottak fogják valamilyen formában megszívni, de az is lehet, hogy az oltatlanok fognak sokan megmurdelni, ez egy jó kérdés.

    Én mégsem inkább tudományos, vagy csak orvosi szempontból közelíteném meg ezt a témát.

    Ami szerintem elég nyilvánvaló, hogy a vírus, elsősorban egy eszköz bizonyos célok megvalósítására és a média valami félelmetes formában nyomja a pánikkeltést és megfélemlítést.

    Indiában az emberek tudtommal éhenhalnak. Eddig is éhenhaltak, de most még jobban a korlátozások miatt. Eddig szimplán le voltak szarva szerencsétlenek. Hatalmas a szakadék ott gazdagok és szegények között, a szegények (akik rengetegen vannak) olyan körülmények között élnek, hogy bármilyen vírus, vagy megbetegedés végzetes lehet rájuk nézve. Alultápláltak, vitaminhiányban szenvednek, az immunrendszerük hihetetlenül gyenge.
    Nem akarok mindig az ismerőseimmel példálózni, de van egy srác itt aki indiai, Magyar a felesége és Ő is ugyanezeket mondta és hogy a média iszonyatosan ferdít, meg valami politikai puccsot is emlegetett, de azzal nem vagyok képben.

    Fontos, hogy ne csak a vírust lássuk szerintem, hanem a vele kapcsolatos bizonyos összefüggéseket és egyéb történéseket a világban is vizsgáljunk.

    Amire szerintem kb számítani lehet, az az, ami most Kínában van. Van egy jó kis beszélgetés, ami elmondja a mostani állapotokat, azt belinkelem ide. Valószínűleg nem bullshit, mert volt aki ezeket meg tudta erősíteni.

    https://patria.rtvs.sk/clanky/rangad...O9Ocv05wilxYF8


    Mondjuk van pár ellentmondás szerintem ebben a beszélgetésben is, de annyit tudok, hogyha ezeknek csak a fele is igaz, én nem szeretnék ilyen világban élni semmiképpen..

  10. #150
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hidd el, az évek során annyi háttérinfót hallottam, ami alapján nem csoda, ha kételkedek elég sok dologban.
    Maximálisan osztom a kételyeidet. Negyedannyi rálátással is, mint ami Neked van.

    Valaki felhozta itt Edisont, aki minden bizonnyal emberileg egy köpedék lehetett, lopott, csalt, hazudott, gátlástalanul törtetett át bárkin, kizárólag a saját hatalma és népszerűsége érdekében. Ami mellett övé a villanykörte szabadalma (lopta azt is, persze).

    Akkor most legyünk "mesterséges világítás" ellenesek? Csakazértis petróleumlámpa, és jájunk éjjel-nappal tüntetve napszemüvegben, mert nem fogunk behódolni egy tolvaj, csaló hazug törtetésének?

    A legjobb szándékkal született termék, ötlet, javaslat mellé is mindíg odatörleszkedik a politika, a korrupció, a profithajszolás. Nem vagyok idealista, hogy ezt ne lássam.

    A vakcinafejlesztés, a maszkhasználat, a karanténintézkedések, az oltási programok mind a legjobb szándékkal született termék, ötlet, javaslat, ami mellé most is, mint amióta világ a világ odatörleszkedik a politika, a korrupció, meg a profithajszolás.

    Nincs olyan választásunk, hogy a villanykörte jószándékú, eredeti feltalálóját támogassuk.

    Én, jelen helyzetben, a saját általános műveltségemmel és általános tájékozottságommal három választást látok:

    1., Oltás / karantén / maszk ellenesek leszünk, és éjjel-nappal tüntetni fogunk, mert nem fogunk behódolni a politikának, a korrupciónak meg a profithajszolásnak.

    2., Elhisszük, hogy a vakcinafejlesztés, a maszkhasználat, a karanténintézkedések, az oltási programok jó és hasznos dolgok, de addig nem vagyunk hajlandóak semmit tenni, amíg tiszta képet nem kapunk politikai, meg üzleti érdekek torzítása nélkül.

    3., Oltással, karanténnal, meg maszkhasználattal a jószándék mellé állunk, és felszólalunk ahol lehet a sötét ostobaság, meg a hatalomhajszolás ellen.

    Nem a 3. hozza el a tökéletes világot. Attól is ugyanúgy szar lesz minden. A másik kettőtől lesz még szarabb.
    -JustARide likes this.

Oldal: 15 / 24 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •