Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Smasszer
  • 1 Post By kacsa1st

Téma: Érdekes póker partik - 2021. 07. 01

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2021. 07. 01

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 5 fő
    Pozició: SB
    Kis vak: $0.5
    Nagy vak: $1

    Nl100-as 6-max asztalon játszol 5 ellenfél ellen, SB pozícióban JJ lapokat kapsz. MP pozícióból mini raise-el egy rekreációs játékos (66/6/agr.:0.8) a CO és BTN játékos dob s mi 9 bb-vel 3-betelünk. A BB dob s a fish megad. A flopra 5T8 lapok érkeznek s mi 2/3 potot c-betelünk, az ellenfelünk megad. Turnre Q lap érkezik. Mi a terved turnön?

    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Tipikus szitu mikor 50-55% körül bet/foldolok (Tx, draw azt is megadja).

    66%-al már valószínüleg jobb lapok ellen izoláljuk magunkat de 33%-al meg indukálhatunk is imo de a bc ill a bf sem tűnik vonzónak ha ezt a size-t választanánk.

    Azért szivesen olvasnám mások véleményét is
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 12. 03.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Talán hiba, de hasonló szitukban gyakran választom a check/call-t, mert egy ilyen broadway lapot sokan kötelező jelleggel blöffölnek. Viszont turn c/c után blank riveren sem dobhatok, tehát nagyobb lesz a variancia.

    A bet/fold azért jobb, mert tisztább helyzetet teremt. Itt különösen, mert 3 bet potban vagyunk, ahol őszintébbek, és a turn-ön vagyunk, ahol szintén őszintébbek. Egy visszaemeléssel itt már komittálja magát, ezért nem fogja gyakran blöffölni ezt a szitut.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    En simán azt hittem , hogy megvan az ods Bet callra range ellen , de tévedtem

  5. #5
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Rekreációs játékos ebben a helyzetben - normál esetben - csak erősebb lappal emel vissza.
    Igaz én nem játszom NL100-at, tehát ez nem normál eset ;-)

  6. #6
    Fanatikus tag Smasszer avatara
    Csatlakozott
    2014. 03. 27.
    Hozzászólások
    221

    Alapbeállítás

    Kövezettek meg, de 6% PFR ellen (ami MP-ben valószínűleg még feszesebb is) kell e egyáltalán a 3bet?
    regie likes this.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet Smasszer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kövezettek meg, de 6% PFR ellen (ami MP-ben valószínűleg még feszesebb is) kell e egyáltalán a 3bet?
    szerintem több okból is kötelező:

    - nem akarunk 3 way oop játszani egy preflop nagyon erős ám postflop erősen sérülékeny kézzel

    - egy 6%-os skála ellen előnyben vagyunk:

    Részesedés Nyert Osztozás
    MP2 51.76% 50.88% 0.88% { JsJc }
    MP3 48.24% 47.36% 0.88% { 99+, ATs+, KQs, AQo+ }

    - nem hiszem hogy egy fish rendelkezik positional awareness-szel ill nem is a legjobb 6%-ot szokták az ilyenek megnyitni hanem beüti a fejét és egy J9s-t nyit mert uncsizik. ráadásul azt is valószínúnek tartom hogy a minta kb irreleváns még a pfr pontos meghatározására is (10-15% is lehet), mert ilyen arcokról ritkán gyűlik össze mérvadó mennyiségű leosztás.
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    neha erdemes multiway potban setre várni 22-JJ pár között, es ez egy 6%-os pfr mellett tökéletes alkalom ra

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    neha erdemes multiway potban setre várni 22-JJ pár között, es ez egy 6%-os pfr mellett tökéletes alkalom ra
    egy 10/6-os nit esetében jónak gondolnám én is. egy 60/6 fishnél mást takar a 6% de fentebb már kifejtettem.

    előbb kimaradt hogy nyilván nem az open skálája ellen kell nézni hol állunk hanem a calling skála ellen és akkor még jobban muzsikálunk mivel AA, KK 4b-el (könnyű foldunk van mert blöff szinte kizárt) és dobni meg ritkán fog.
    regie likes this.
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •