Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (52) összesen
Like Tree27Likes

Téma: Mi a véleményed a stakingről?

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Mi a véleményed a stackingről?


  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Nem akarom elvenni Gizdalord kenyerét, ezért nem írok példákat, de a felsoroltakon kívül rengeteg hátránya van egy staking/backing megállapodásnak.
    Gizdalord likes this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Szeretném gyorsan azt is megjegyezni így a cikk olvasása előtt, hogy staking és nem stacking, ahogy a cím sugallja "Mi a véleményed a stackingről?"

    Ráadásul a stacking egy pókeres fogalom amikor "sztekkelsz" valakit rgo leveszed full stackel max EV vel.

    A stake-elés ugye amikor fizetik a játékost az -ing-es alakba elveszti az e-t és Staking lesz belőle. Stake mint részvény, vagy részesedés.

    Just saying. A többit meg olvasom aztán írom
    mattack likes this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Megpróbálok bekezdésenként írni:
    Első:
    "Az ilyen megállapodások mindkét fél számára előnyösek lehetnek, mivel a staker számára nyereséges befektetést jelentenek, míg a játékos számára csökkentett kockázat mellett próbálhatja ki magát magasabb téteken"

    Ez akkor lenne igaz, ha a játékos kiszállhatna minuszban. Amennyiben nem szállhat ki minuszba, úgy gyakorlatilag csak az álcája van meg annak, hogy nem a saját pénzét veszíti el és gyakorlatilag hitelre játszik, ahol nem a felvett hitel után kell havi/évi fix %-ot fizetnie, hanem folyamatosan akár éveken át és sokkal nagyobb %-ot.
    Egyszerűen kamu, hogy csökkentve van a kockázata. Mondom kivéve ha lelép a ****be ha baszott nagy minuszt összeszedett vagy kirúgják mert égeti a pénzt és utána nem verik be rajta valahogy.

    "A staking megállapodás további előnyökkel is járhat a stakelt játékos számára, ha például a felek közti megállapodás oktatást is magába foglal."
    Ez félig igaz. Az igazi igazság meg az, hogy valszeg olcsóbban kijön, ha keres egy drága oktatót magának. Persze olyat nehezen fog mert az oktatók meg staker csoportokba vannak mert úgy több lét tudnak lehúzni a playerekről XD Ki van ez találva.

    Kövi bekezdéshez nincs sok hozzáfűznivalóm. A backing az valóban több mint a staking ahol többet válal a stakelő fél, viszont sokkal többet is elkér és sokkal jobban leköti, korlátozza és egyéb módon tiltja a backelt játékosának azt, hogy bármiféle egyéb módon érintkezhessen a pókerrel vagy önállóságra tehessen szert.

    "Staking előnyei:

    1. A póker jellegéből adódóan a variancia komoly szerepet játszik a rövidtávú profitabilitásban, staking partner bevonásával ez a kockázat csökkenthető.

    2. Coaching is kaphatunk a stakertől ami segíthet a játékosnak növelheti a profitrátáját például azzal, hogy magasabb téten is nyereségesen tud játszani.

    3. Egy stacking/coaching csoportban való részvétel szintén sokat segíthet az esetleges nehézségek leküzdésben."

    Egyespontot leírtam miért kamu.

    Kettes pontot leírtam, hogy miért nem igaz. Ez nem a stakelés előnye. Ennyi erővel lehetne írni, hogy a coach fizetésének az előnye, hogy kapsz coachingot....

    Hármas pont: Ehhez nem kellene staking, de mivel csoportok CSAK backing groupokon belül vannak és a backingek háborúban állnak egymással ezért valóban igaz...de kicsit ez is olyan "előny" hogy ha leteszed a fegyvert és engedelmeskedsz az elnyomóknak, akkor békében élhetsz és nem vagy veszélyben....szal felszínen igaz a vaságában meg csak a fekély (backing) következménye. Anélkül sokkal jobb lenne. A hülyék nem tudnának megtanulni játszani és akik tudnak sokkal többet tudnának keresni pl. Mondom ezt úgy hogy én is hülyeként voltam haszonélvezője oktatásoknak ami az online pokert illeti.

    "Hátrányai:


    1. Nem rendelkezel szabadon a bankrollod felett

    2. A profitod egy részét minden hónapban le kell adnod.

    3. Meg kell felelni a szerződéses kötelezettségeknek (időtartam, hand szám, limit, játéktípus).

    4. Sokakat feszélyezhet a tartozás ténye és a függő viszony."


    1. kiegészíteném: nem rendelkezel szabadon a pókeréleted felett. Lehetsz eltiltva mindentől online vagy akár élőben is termektől formátumoktól mindentől.

    2. Átfogalmaznám: A profitod jelentős részét le kell adnod.

    3. Ezt személy szerint nem latom hatranynak. Egy jó munkamorál és sikeres önállóság alapjai ezek. Erre lehetne írni, hogy előny mert megtanítja/megmutatja azokat akik nem vágják, hogy mi kell ahhoz h sikeres legyél

    4. Itt ez nem tudom, hogy frajdi elszólás e de amiről az elején írtam leplezetlenül megviláglik. A stakelés nem más mint tartozásba verése magadnak, ahol sokkal nagyobb kamatot fizetsz és kötelességeket vállalsz, mintha csak simán kölcsönt kérnél valakitől. Nem szállhatsz ki minuszba, gyakorlatilag a befektetőnek nulla kockázata van, ha tudja, hogy hol talál meg fizikailag, és olyan alkat aki ki tudja szedni belőled a lóvét...vagy ismer olyan alkatokat.

    Kiegészíteném:

    5. Mivel kurvára kiteszed magad a backerjeidnek, nem tanulsz meg semmilyen önállóságot. Megtanítanak függőjének lenni a saját rendszereiknek

    6. Ebből fakadóan sose tanulod meg a pénzedet se kezelni, és ha kihúzzák alólad a szőnyeget mész a levesbe. Teljes kiszolgáltatott helyzetbe rakod magad

    7. Ebből következően bármilyen probléma merül fel mindig ott lebeg a fejed felett a guillotine, hogy elveszthetsz mindent ha sokat pattogsz, kiállsz az érdekeidért vagy csak a backerednek nem tetsző módon viselkedsz. Mert te neki nem vagy létfontosságú viszont neked ő az.

    Várom mások hozzászólását is a témába mert érdekelne.

    Én elfogadom, hogy sok embernek segített mert megtanítják a backingbe hogyan lehet lefejni a legjobb forrásokat a baj evvel az, hogy sokkal többet árt a forrásnak ez a fejés és sokkal kevesebbet hoz a fejő játékosnak is mivel a backing egy szép nagy részét kiveszi az egészből.

    Szerintem kétség se fér ahhoz, hogy sokkal jobb lenne a pókervilág úgy a rekreációs playereknek, mint az önálló profiknak is, ha a backingek nem lennének és nem képeznének ki annyi agyatlan, vagy félöntudattal rendelkező póker zombit/botot!
    peraspera likes this.

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    " Nem szállhatsz ki minuszba, gyakorlatilag a befektetőnek nulla kockázata van, ha tudja, hogy hol talál meg fizikailag, és olyan alkat aki ki tudja szedni belőled a lóvét...vagy ismer olyan alkatokat.
    "
    Több játékosról is tudok, akik mínuszban szálltak ki anno a backingből. Elküldték őket, mert nem hozták a szintet. Nem kellett visszafizetniük a mínuszt. Más kérdés, hogy az utóbbi időben már rollt sem adnak a csapatok, ami szerintem vicc.
    Az hogy verőlegényeket, meg behajtókat küldenének meg komolytalan. Én legalábbis nem hallottam még ilyenről.

    "sose tanulod meg a pénzedet se kezelni, és ha kihúzzák alólad a szőnyeget mész a levesbe. Teljes kiszolgáltatott helyzetbe rakod magad"
    Ezt nem értem miért a backer hibája lenne! Sőt! Tulajdonképpen megtanulod,h melyik limitet vered. Hogy tudod ezt lemérni magadnak. Ha valaki nem ismeri a bankroll managment jelentését, vagy, hogy valaki a saját keresetét nem tudja beosztani azon nem segít senki,de nehogy már ezt a backing nyakába varrd

    "Ebből következően bármilyen probléma merül fel mindig ott lebeg a fejed felett a guillotine, hogy elveszthetsz mindent ha sokat pattogsz, kiállsz az érdekeidért vagy csak a backerednek nem tetsző módon viselkedsz. Mert te neki nem vagy létfontosságú viszont neked ő az.
    "
    Ez is csak egy kisarkosított példa. Elenyésző % lehet ilyen, de ezek azok az emberek, akik képtelenek beosztani a pénzüket.
    (spinről beszélek elsősorban)

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2017. 05. 30.
    Hozzászólások
    147

    Alapbeállítás

    Az a véleményem, hogy én soha nem kapnék, de legalább le tudom írni.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet csiga19794 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    " Nem szállhatsz ki minuszba, gyakorlatilag a befektetőnek nulla kockázata van, ha tudja, hogy hol talál meg fizikailag, és olyan alkat aki ki tudja szedni belőled a lóvét...vagy ismer olyan alkatokat.
    "
    Több játékosról is tudok, akik mínuszban szálltak ki anno a backingből. Elküldték őket, mert nem hozták a szintet. Nem kellett visszafizetniük a mínuszt. Más kérdés, hogy az utóbbi időben már rollt sem adnak a csapatok, ami szerintem vicc.
    Az hogy verőlegényeket, meg behajtókat küldenének meg komolytalan. Én legalábbis nem hallottam még ilyenről.

    "sose tanulod meg a pénzedet se kezelni, és ha kihúzzák alólad a szőnyeget mész a levesbe. Teljes kiszolgáltatott helyzetbe rakod magad"
    Ezt nem értem miért a backer hibája lenne! Sőt! Tulajdonképpen megtanulod,h melyik limitet vered. Hogy tudod ezt lemérni magadnak. Ha valaki nem ismeri a bankroll managment jelentését, vagy, hogy valaki a saját keresetét nem tudja beosztani azon nem segít senki,de nehogy már ezt a backing nyakába varrd

    "Ebből következően bármilyen probléma merül fel mindig ott lebeg a fejed felett a guillotine, hogy elveszthetsz mindent ha sokat pattogsz, kiállsz az érdekeidért vagy csak a backerednek nem tetsző módon viselkedsz. Mert te neki nem vagy létfontosságú viszont neked ő az.
    "
    Ez is csak egy kisarkosított példa. Elenyésző % lehet ilyen, de ezek azok az emberek, akik képtelenek beosztani a pénzüket.
    (spinről beszélek elsősorban)
    1. Nah akkor van ilyen. De itt se a játékos döntött a saját sorsáról ugye

    2. Nem a backing nyakába varrom, hanem valós hátránya a backingbe tartozásnak. Úgy rémlik a felsorolás "backing előnyei és hátrányai" volt.

    3. Szerintem ez nagyon messze van a sarkosítástól. Gyakorlatilag ugyan olyan mint bármilyen munkavállalói cucc csak semmi védelmed nincsen. Most itt elő lehet adni, hogy milyen ***** jólelküek a backerek, de ezt a fagyit én nem nyalom. Ha pedig csak átlag valóságból indulunk ki teljesen reális a felvetés a hátrány csoportba, főleg ha az összevetésben a szabadúszó/kölcsönböl játszó vagy bármikép sokkal önállóbb pókeressel vetjük össze.

  8. #8
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Azt se felejtsük el hogy a játékosok nagy része alkalmatlan. Mindig a nagy csúnya backing a gonosz farkas a történetben.
    Azokról a játékosokról miért nem emlékezünk meg akiket alapvetően nem érdekel a póker, ezért nem elemeznek maguktól, nem tanulnak meg solverezni, még a backer által megrendelt/készített videókat sem nézik meg, illetve a coaching lehetőségeiket sem használják ki maradéktalanul. Az is a backer hibája?
    Az meg teljesen nonszensz hogy a backinget teszed felelőssé azért mert nem tanul meg valaki gazdálkodni. Akkor már inkább az iskolarendszer hibája meg a szülőké.
    kohagyma, Satyi1 and csiga19794 like this.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt se felejtsük el hogy a játékosok nagy része alkalmatlan. Mindig a nagy csúnya backing a gonosz farkas a történetben.
    Azokról a játékosokról miért nem emlékezünk meg akiket alapvetően nem érdekel a póker, ezért nem elemeznek maguktól, nem tanulnak meg solverezni, még a backer által megrendelt/készített videókat sem nézik meg, illetve a coaching lehetőségeiket sem használják ki maradéktalanul. Az is a backer hibája?
    Az meg teljesen nonszensz hogy a backinget teszed felelőssé azért mert nem tanul meg valaki gazdálkodni. Akkor már inkább az iskolarendszer hibája meg a szülőké.
    Az hogy vannak szar játékosok az hogy jön ahhoz, hogy a backingnak mi az előnye meg a hátránya?

    Mi az érvelésed? Hogy vannak alkalmatlan playerek akik vesztenek egy keveset a backing pénzéből? És ez hogy kapcsolódik bármihez?

    Mitől lesz jobb a póker egyészének az, hogy ezek a játékosok backingben probalkoznak és nem maguktol? Vagy mire akarsz egyáltalán kilyukadni?

    Az utolsó részre, mert úgy látom nem rágom eléggé mindenkinek a szájába:

    "Az meg teljesen nonszensz hogy a backinget teszed felelőssé azért mert nem tanul meg valaki gazdálkodni."

    Backing megtanít a pénzzel gazdálkodni? Nem. A backing hibája ez? Kit érdekel? én nem mondtam hogy az. Te mondod.

    A pókerben pénzzel kell gazdálkodnod? Igen
    A backingben pókerezel? Igen
    A backingben megtanulsz pénzzel gazdálkodni? Nem
    Akkor a backingben szerzett pénzel való gazdálkodás elsajátításának hiánya és abban teljes mértékben a backingre való támaszkodás az a backing előnye vagy a hátránya?
    Ennyi.

    Nem kell túlgimnasztikázni és minden ****ságot a számba adni amit nem mondtam.

    ***** unalmas állandóan mindent túlmagyarázni a szándékosan félreértések miatt meg a retkes szalmabáb érvelgetések miatt.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    A low/mid stakes mtt egy csapda, a nagy átlag tucatregek évi 20-25k-t osztanak ami csak arra elég hogy eléldegéljenek belőle. Az életedet nem lehet ebből előre vinni. És nem a játékosokkal vagy a groupokban folyó munka a gond, egyszerűen nincs benne pénz. És még ott van a mindig leselkedő veszély hogy mondjuk fellép az ember midstakesre ráborul egy 30-50k bukó aztán 1.5-2 évig nincs osztás. Amúgy a staker oldaláról is rohadt nehéz lehet, már nincs is annyi group mint ezelőtt 6-7 éve. A PPB oldalán se látom a választható játékok közt.

Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •