Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (40) összesen
Like Tree8Likes

Téma: Plomg

  1. #11
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Ha küldesz egy session HH-t szívesen átpörgetem, hátha észreveszek valamit.
    Maggario likes this.

  2. #12
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Magge , en kivancsisagbóĺ beleneztem Plo100 zoom ,observer , ami ott megy félelmetes ... 4 emberek neznek flop 15 bb ert + 3as pre allinek... hat itt se szivesen tolnám

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2018. 04. 16.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Idézet barry23 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha küldesz egy session HH-t szívesen átpörgetem, hátha észreveszek valamit.
    Kösz a felajánlást! Minden segítség jól jöhet. Hova küldhetem?

  4. #14
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Ha itt tudsz PM-et küldeni, vagy látod a skype-nevem, akkor oda.

  5. #15
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2018. 04. 16.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Lehet én nem vagyok elég jártas az oldalon (ami könnyen előfordulhat), de egyik sem nyert...
    Üzenetküldésre nem vagyok jogosult, skype neved nem találom.

  6. #16
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hozzászólások
    46
    Maggario likes this.

  7. #17
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2018. 04. 16.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Idézet barry23 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Küldtem

  8. #18
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2018. 04. 16.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Jelenleg a PLO Mastermind oldalán igyekszem pallérozódni. Nézegetem a range-ket a trainer web app-ban. Érdekes. RFI, 3b, ColdCall pozíciókra lebontva. Bő egy éve volt szerencsém a monker solver-t használni és ott egészen más adatokat láttam még. Ennyit változott a tendencia? Vagy ennyire másképp gondolkodnak különböző oktató csoportok? Pl. SB szinte semmivel sincs cold call. Anno ez ahogy egyre későbbről jött a raise úgy emelkedett 5-7-10%, most nem éri el a sehol sem a 3%-ot... ez óriási különbség. BB-ből is sokkal sokkal kevesebb lapot véd meg. De még a gombon is felére estek vissza a coldcall számok. Viszont a RFI statok emelkedtek. Magyarán most inkább az játszik, hogy minél többet támadni, egyre kevesebbet védekezni? Főleg a feszesebb regek ellen. Nyilván ezek GTO range-k és össze vissza kell/lehet variálni/lazulni ellenfelektől függően. Ahogy halad előre az idő és egyre többet futtatják a solvereket kicsúcsosodik, hogy a PLO tényleg az aggresszió és a pozíció játéka?

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Rake, I/N (iterations/nodes) és effektív stack függvényében mindig változnak a preflop range-ek...
    A trainerben tudsz választani rake-levelt, effektív stacket, s külön van gg pokeres rake is (azaz preflop rake-es környezetre), tehát minden egyes opciónál kissé mások lesznek a pre range-ek.
    Felteszem, a régebben nézegeted sim-jeid más rake-környezetre voltak számolva, vagy alacsonyabb I/N-jük volt, ezért a különbség.
    Mi is a rake hatása a pre-rangekre: minél magasabb a rake, annál inkább szűkíteni kell a passzív line-ok körét. Miért? Mert ha flatelsz preflop, garantáltan lesz flop, így garantáltan lesz rake is, és emiatt a marginal handek profitját el is viszi a rake. (a gg poker preflop rake esetét most hagyjuk) Így magasabb rake környezetben csökken a cold-call szám, s ezzel párhuzamosan adott szituációban valamelyest nő a 3bet%, mert így preflop el tudod vinni a potot rake nélkül.
    Érdekességképpen: ez pl. azt eredményezi, hogy ep és mp open rangek hangyányit tágabbak alacsonyabb téten, mert magasabb a preflop fold equitynk. (holott az intuíció azt mondaná, hogy az alacsonyabb rake miatt többet lehet nyitni, pedig pont fordítva) Vagy hasonlítsd össze sb vs bb range-eket, ahogy csökken a rake, úgy nő az sb limp %.(pl50-en nincs is sb limp) Vagy akár az oop call3bet range-eket különböző téteken.

    Ha te pl50-et tolsz, akkor viszont ésszel kezdj gto-rangeeket tanulni.
    Például: GTO utg nyit x%-ot, mert GTO-ban kevés a pre flat a magas rake miatt, így nagyobb a preflop FE-je a nyitásnak. Valóságban ugye minél kisebb a tét (és magasabb a rake), úgy kerülsz nagyobb eséllyel multiway kasszákba (s fizetsz garantáltan rake-et azon túl, hogy oop leszel több ember ellen), így pl. az adjusted range-ednek elvileg szűkebbnek kéne lennie, mint a gto!!!
    A trainerben oda van írva, egy-egy hand mennyi profitot hoz gto-ban, az alapján pl. lehet szűrni a marginal handeket. Természetesen ha edge van a mezőnyön, nem kell annyira szűkíteni a range-t, de szerintem a potenciális oop multiway pot edge-t hajlamosak az emberek felülbecsülni. Persze azon is múlik, milyen a populáció, ha szuperpasszív, akkor olcsón lehet vergődni mutatásig, ha aggro-csé (azaz nem dobnak s emellett tuljatsszak a drawjaikat es made handjeiket) a pool, akkor biztosan muszáj jelentősen szűkíteni utg range-t.
    Ez a fenti csak példa lett vna arra, hogy alacsony téten mekkora hiba gto range-ekkel jatszani (hiszen jelentősen növelhető az ev, ha modosítasz rajta a poptend függvényében) ettől függetlenül fennáll a minden játékra érvényes közhely, hogy a gto ismerete nélkül vakon vagy, mert csak annak ismeretében tudod, merre kell elindulni az exploitálásban, s a gto "logikájának" ismerete segít megadni a miért és hogyanra a választ.

    Remélem ez válasznak számít a kérdésedre.
    Utoljára módosítva: peraspera által: 2022. 03. 21. 15:37
    Ascent888 likes this.

  10. #20
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2018. 04. 16.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    Köszönöm ez határozottan hasznos válasz volt. Lényeg, hogy a profit növelése érdekében rengeteg tényezőt figyelembe kell venni, hogy adott partyban adott lappal milyen döntést hozunk. Azt észre vettem, hogy tétekre is le van bontva meg külön GG-re is, csak még annyira nem mentem végig mindegyiken. A legfontosabb, hogy az alapokat megadja, de nem szentírás, hanem onnan már egyéni döntés ki mennyire tudja okosan variálni a nagyobb haszonért különböző helyzetekben téttől és ellenfelektől függően. Manapság pedig nagyon észnél kell lenni, mert nem az múlik rajta, hogy 40bb vagy 10bb / 100 lesz a plusz, hanem hogy egyáltalán tudsz e kivenni pár BB-t vagy te is csak beteszed a pénzedet a teremnek meg a többieknek.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •