Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (99) összesen
Like Tree24Likes

Téma: Triton Poker Cyprus 2022 - élő közvetítés

  1. #41
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erre a kérdésre ha a válaszod az, hogy kussolj mert nem kell semmit mondanod, akkor ajánlom, hogy vizsgáld fölül az értékrendedet és helyezd egy kicsit más kontextusba.
    Nem, csak annyi: nem kell semmit mondanod. Kussolj nélkül. És ettől nem lesz orwelli. Legfeljebb hozzá teszem, hogy nem is illik semmit mondanod.

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt nem is értem, hogy...
    Látom.

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te pontosan azt akarod állítani, általánosságba kijelenteni, hogy a sértő dolgok azok default értelmezhetőek és mindenkire ugyan úgy igazak.
    Nem, én pontosan azt akarom állítani, általánosságba kijelenteni, hogy vannak illemszabályok, azok default értelmezhetőek és mindenkire ugyan úgy igazak, és kellemesebbé teszik az életünket, ha betartjuk azokat.

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Illetve a nagyon egyszerű kérdésre keresem a választ, hogy "mit kell tenni ha negatív obszervációra keresek megerősítést" a válaszod úgy tűnik az, hogy "hát nem kellene negatív obszervációkat tenni mert akkor bunkó vagy és a bunkóságod számon lesz kérve!"
    Na ezt nagyjából sikerült felfogni. Nem ígérem, hogy mindig észreveszem, és veszem a fáradtságot, hogy szóvá tegyem, de igen, a többi stimmel. Örülök a haladásnak.

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg sértődésre hivatkozva igyekszel korlátozni a szabad gondolkodást és beszédet. Mi ez ha nem orwelli?!
    A legkevésbé sem, határozottan azon a véleményen vagyok, hogy jogod van bunkónak lenni.

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert nincs a magyar nyelvben olyan toldalékolás ami ne változtatná meg az eredeti szó jelentését jelentősen vagy akár a teljes ellentétére is.
    Melyik toldalék változtatja meg a teljes ellentétére az eredeti szó jelentését?

  2. #42
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Kevin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azzal nehezen tudok mit kezdeni, ha korlátolt képességeid vannak és nem fogod fel azt amit írok.
    Részemről én kiszálltam mert nem vagyok kiváncsi sem rád se a hozzád hasonlóan a semmit szar érvekkel alátámasztó figurákra.
    Oké.

  3. #43
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 09. 12.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Nem bántásból, de így elnézve Gizda hozzászólásait olyan érzés (gondolat) támad bennem, mintha Gizda sem értené, amit leír ide nekünk... Ezzel próbál mindenkit megtéveszteni itt az akadémián és legyőz mindenkit a rutinjával. Hangsúlyozom nem bántásból!
    ewoksamurai and Gizdalord like this.

  4. #44
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet novy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem bántásból, de... Hangsúlyozom nem bántásból!
    Hanem? DDD

  5. #45
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet novy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem bántásból, de így elnézve Gizda hozzászólásait olyan érzés (gondolat) támad bennem, mintha Gizda sem értené, amit leír ide nekünk... Ezzel próbál mindenkit megtéveszteni itt az akadémián és legyőz mindenkit a rutinjával. Hangsúlyozom nem bántásból!
    Nem veszem bántásnak. Sajna írásba ez elég könnyen megesik, hogy így tűnik. Én ezért szeretek ezekről szóban beszélgetni.

    Én úgy érzem és gondolom, hogy konzisztensen ugyan azt mondom XD

  6. #46
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    1. Nem, csak annyi: nem kell semmit mondanod. Kussolj nélkül. És ettől nem lesz orwelli. Legfeljebb hozzá teszem, hogy nem is illik semmit mondanod.


    2. Látom.



    3. Nem, én pontosan azt akarom állítani, általánosságba kijelenteni, hogy vannak illemszabályok, azok default értelmezhetőek és mindenkire ugyan úgy igazak, és kellemesebbé teszik az életünket, ha betartjuk azokat.



    4. Na ezt nagyjából sikerült felfogni. Nem ígérem, hogy mindig észreveszem, és veszem a fáradtságot, hogy szóvá tegyem, de igen, a többi stimmel. Örülök a haladásnak.



    5. A legkevésbé sem, határozottan azon a véleményen vagyok, hogy jogod van bunkónak lenni.



    6. Melyik toldalék változtatja meg a teljes ellentétére az eredeti szó jelentését?
    1.
    "nem, de igen"

    2.
    Köszönjünk, hogy demonstrálod, amiről írtam, hogy mi az az ovoda szint

    3.
    Az a jó az etikettben hogy: a; Íratlan b; van rengeteg fajtája ezért c; általánosságban nem alkalmazható
    Valamint továbbra se mondtál semmilyen magyarázatot arra, hogy miért, hogyan és kinek lenne bántó, ha egy random ember, megkérdez egy másik random embert, valamiről amit együtt láttak egy harmadik random emberről, amiről a 3. random ember nem tud, nem is tudhat és nem is fog soha tudni.
    És éppen ebből kifolyólag, ezt hozzácsatolni az általános etikett szabályaihoz, gyakorlatilag teljes fogalmatlanság. Nem véletlenül nem részletezed ezt a kérdést

    4.
    Köszönöm, hogy ezzel is igazoltad, hogy hányadán állsz a valósággal meg az igazsággal

    5.
    Én meg csak azt mondom, hogy érdekes értékrend, ahol lebunkózni a másikat lelehet de ledagadtozni meg nem XD Mondanám, hogy gondolkodj el rajta, de bizonyítod ennek a felkérésnek a teljes feleslegességét.

    6.
    Tartsak ingyen nyelvtanórát? Beismernéd valaha is, hogy mennyire igazam van te meg mekkora gyökérségeket írsz?

    Tessék:
    Okos---Oktalan
    ügyes---ügyetlen
    tézis---antitézis
    De kicsit szabadabban, fosztóképző nélkül:
    szopik-szoptat/szopat (egyik a vulgáris másik meg a szabványos verzió, de ugyan úgy az ellentéte a szopik oldalnak)

  7. #47
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1.
    "nem, de igen"

    2.
    Köszönjünk, hogy demonstrálod, amiről írtam, hogy mi az az ovoda szint

    3.
    Az a jó az etikettben hogy: a; Íratlan b; van rengeteg fajtája ezért c; általánosságban nem alkalmazható
    Valamint továbbra se mondtál semmilyen magyarázatot arra, hogy miért, hogyan és kinek lenne bántó, ha egy random ember, megkérdez egy másik random embert, valamiről amit együtt láttak egy harmadik random emberről, amiről a 3. random ember nem tud, nem is tudhat és nem is fog soha tudni.
    És éppen ebből kifolyólag, ezt hozzácsatolni az általános etikett szabályaihoz, gyakorlatilag teljes fogalmatlanság. Nem véletlenül nem részletezed ezt a kérdést

    4.
    Köszönöm, hogy ezzel is igazoltad, hogy hányadán állsz a valósággal meg az igazsággal

    5.
    Én meg csak azt mondom, hogy érdekes értékrend, ahol lebunkózni a másikat lelehet de ledagadtozni meg nem XD Mondanám, hogy gondolkodj el rajta, de bizonyítod ennek a felkérésnek a teljes feleslegességét.

    6.
    Tartsak ingyen nyelvtanórát? Beismernéd valaha is, hogy mennyire igazam van te meg mekkora gyökérségeket írsz?

    Tessék:
    Okos---Oktalan
    ügyes---ügyetlen
    tézis---antitézis
    De kicsit szabadabban, fosztóképző nélkül:
    szopik-szoptat/szopat (egyik a vulgáris másik meg a szabványos verzió, de ugyan úgy az ellentéte a szopik oldalnak)
    1. + 5. akkor sokadszor: lehet, csak nem illik.

    2. oké

    3. valóban, az etikett betartása szabadon választható. miért adjak magyarázatot arra, hogy miért, hogyan és kinek lenne bántó, ha egy random ember, megkérdez egy másik random embert, valamiről amit együtt láttak egy harmadik random emberről, amiről a 3. random ember nem tud, nem is tudhat és nem is fog soha tudni? nem értem.

    4. oké.

    6. ne tarts amíg az "anti" szerinted toldalék. de oké tényleg nem gondoltam arra, hogy fosztóképzővel és relatív szótővel tudsz majd megfelelő példát mondani, nesze: igazad van!!!

  8. #48
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Egy idézetet raknék még a végére mely bölcsen szól:

    "Egy olyan közegben, ahol tiltva van a bunkóság, a jómodor többé nem jómodor, hanem gyávaság és megalkuvás."

    Nem feltétlen kapcsolódik a témához teljesen, de érintőlegesen azért igen.

    Valszeg így is too much már befogadni mindent

  9. #49
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy idézetet raknék még a végére mely bölcsen szól:

    "Egy olyan közegben, ahol tiltva van a bunkóság, a jómodor többé nem jómodor, hanem gyávaság és megalkuvás."

    Nem feltétlen kapcsolódik a témához teljesen, de érintőlegesen azért igen.

    Valszeg így is too much már befogadni mindent
    Bizonyára ebben van igazság, de olyan közegben, ahol nincs tiltva (pl. itt) csak az, ami: bunkóság.

  10. #50
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bizonyára ebben van igazság, de olyan közegben, ahol nincs tiltva (pl. itt) csak az, ami: bunkóság.
    Igen igen, mert rákérdezni a valóságra az bunkóság, főleg úgy, ha az elbeszélés célpontja csak egy TV-ben levő ember. Valóban. Az lényegtelen, hogy kivel, vagy miért. Az a lényeg, hogy szerinted az és kész.

    Kicsit amúgy olyan ez, hogy ha te valamit "támadásnak veszel" akkor az az és jogodban áll úgy fellépni.

    Mindegy nyomhatod a vernyogást. 1x talán sikerül érdemben is reagálnod a feltett kérdésekre és nem csak szajkózni mint egy retkes madár.

    Apropó,
    Hu for rolz?

Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •