Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (98) összesen
Like Tree70Likes

Téma: 3nduranc3 - $50 to $250k challenge

  1. #41
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Ma este 20:00kor mindenki várok szeretettel az ELSŐ POKERAKADEMIA streamemre!



    Stream link

  2. #42
    Idegen
    Csatlakozott
    2022. 11. 21.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Szia 3nduranc3!

    Szabad tudni hogy mióta pókerezel?
    A tudásodat 100%-ban autodidakta módon szedted fel?

  3. #43
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet 3nduranc3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma este 20:00kor mindenki várok szeretettel az ELSŐ POKERAKADEMIA streamemre!



    Stream link
    Néztem én is, hát ebbe a nit tengerbe bele fogsz őszülni ha így megy tovább, szerintem próbáld meg Partypokeren FF nl10-et 4-500$-al, jó a rakeback, van akadémás rake race és a mezőny biztosan gyengébb, 2-3bb/100-at simán hoznál, de inkább többet. Nem jó ha a challenge 2. évében így stagnálsz, előbb-utóbb felőrli a türelmed.
    Utoljára módosítva: Masters800 által: 2023. 06. 18. 10:47

  4. #44
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 09. 12.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Belenéztem, öt perc alatt elég sok hibát véltem felfedezni. Ha nem veszed sértő okoskodásnak, akkor gondolt át a javaslataimat. Összességében azt érzem, hogy sokszor nem tudod, hogy mi lenne a legjobb, ilyenkor mindig cbetelsz egy picit.

    Nézzük a konkrét handeket:
    32. perc KJs vs SB on T97s, itt nem jó a kis cbet, általában checkback, fish ellen lehet cbetelni, de akkor is 70%+ mérettel tenném. Néhány erősebb lapot (44-55, Ax) a flop check után is tudsz még dobatni később. Azon pedig végképp ne akadj ki, ha egy húzó nem esik be, mert befolyásolni fogja a következő handeket is.

    32. perc TT vs SB 3bet, ha ennyire erős lapokat dobsz egy SB vs CO 3bet ellen, akkor túl feszes lesz a cold 4bet ranged. Az a javaslatom, hogy itt 4bet/fold-olj 24-25bb méretig (átlag játékos nem fogja lazán visszatolni a 4beted ellen, jellemzően JJ+, AK lapokkal csak)

    Az open-raise méretek kapcsán nem láttam logikát, hátrafelé egyre nagyobb mérettel emelsz talán? Bár itt lehetnek ellenérvek, de jellemzően fordítva jobban jársz, minél feszesebb skálával (UTG, MP) nyitóemelsz annál nagyobb mérettel tedd azt. Pl UTG/MP 2,5bb, CO/BU 2bb.

    36. perc JJ from CO, szerintem a 2x 4bet elég kicsi még IP is, én a helyedben itt legalább 22bb-re venném a méretet, bár ez nem olyan nagy különbség, de egyszerűen sokkal több value handed van itt, így ne adj ennyire kedvező oddsokat az ellenfélnek. Ilyen monoton flopon a kis bet inkább 10%-ot jelent, szerintem azzal jobban jársz, de itt érdemes lehet megnézni a solver milyen méretet javasol.

    Jó hír, hogy rengeteg tér van a fejlődésre, érdemes lehet hasonló limiten lévő játékosokkal összeülni 1-2 hetente, elemezni vagy véleményt cserélni. Hajrá, GL!
    kohagyma likes this.

  5. #45
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Néztem én is, hát ebbe a nit tengerbe bele fogsz őszülni ha így megy tovább, szerintem próbáld meg Partypokeren FF nl10-et 4-500$-al, jó a rakeback, van akadémás rake race és a mezőny biztosan gyengébb, 2-3bb/100-at simán hoznál, de inkább többet. Nem jó ha a challenge 2. évében így stagnálsz, előbb-utóbb felőrli a türelmed.
    Igen sajnos olyan lassan megy, hogy ezt a részét a nettó nyereménnel fel kell függesztenem egy kicsit. Totál kiégetett már ez a pool tulajdonképpen 30 buyin up down ment 4x. És ez statisztikailag is már a széleket súrolja. Mielőtt elmennék máshova GG-n fogok normál asztalokon játszani. NL25 9maxba egy kicsit beletanulok most. Ha ez sem megy akkor majd kitalálom, hogy legyen. Amikor a GTOW azt mondja 2 BB/100 van még a játékomban az elég szomorú, hogy breakeven vagyok és nem tudunk már nyerni +3-4 BBvel, mert a rake 8,5 BB/100. De persze benne lesz, hogy simán ugyanez a fos megy majd feljebb is. Nézzük meg. Átváltok 100 buyin bruttóra köv limithez. Majd később visszatérek ehhez a nettó dologhoz.

  6. #46
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet novy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Belenéztem, öt perc alatt elég sok hibát véltem felfedezni. Ha nem veszed sértő okoskodásnak, akkor gondolt át a javaslataimat. Összességében azt érzem, hogy sokszor nem tudod, hogy mi lenne a legjobb, ilyenkor mindig cbetelsz egy picit.

    Nézzük a konkrét handeket:
    32. perc KJs vs SB on T97s, itt nem jó a kis cbet, általában checkback, fish ellen lehet cbetelni, de akkor is 70%+ mérettel tenném. Néhány erősebb lapot (44-55, Ax) a flop check után is tudsz még dobatni később. Azon pedig végképp ne akadj ki, ha egy húzó nem esik be, mert befolyásolni fogja a következő handeket is.

    32. perc TT vs SB 3bet, ha ennyire erős lapokat dobsz egy SB vs CO 3bet ellen, akkor túl feszes lesz a cold 4bet ranged. Az a javaslatom, hogy itt 4bet/fold-olj 24-25bb méretig (átlag játékos nem fogja lazán visszatolni a 4beted ellen, jellemzően JJ+, AK lapokkal csak)

    Az open-raise méretek kapcsán nem láttam logikát, hátrafelé egyre nagyobb mérettel emelsz talán? Bár itt lehetnek ellenérvek, de jellemzően fordítva jobban jársz, minél feszesebb skálával (UTG, MP) nyitóemelsz annál nagyobb mérettel tedd azt. Pl UTG/MP 2,5bb, CO/BU 2bb.

    36. perc JJ from CO, szerintem a 2x 4bet elég kicsi még IP is, én a helyedben itt legalább 22bb-re venném a méretet, bár ez nem olyan nagy különbség, de egyszerűen sokkal több value handed van itt, így ne adj ennyire kedvező oddsokat az ellenfélnek. Ilyen monoton flopon a kis bet inkább 10%-ot jelent, szerintem azzal jobban jársz, de itt érdemes lehet megnézni a solver milyen méretet javasol.

    Jó hír, hogy rengeteg tér van a fejlődésre, érdemes lehet hasonló limiten lévő játékosokkal összeülni 1-2 hetente, elemezni vagy véleményt cserélni. Hajrá, GL!
    Szia!

    Nem tetszik az elemzésed, mert egyáltalán nem magyarázod meg miért kellene más size-okat használnom. Nem mellesleg, az első kettő hand totálisan 100% GTO. 1010 75% fold ebben a szituban, 4-et rolloltam, szóval nem is határeset. KJs pontosan x, vagy kisbet IP flopon, 100% call raise ellen. Turn még 125% overbet is sima 100% call lenne.

    Szóval fejtsd ki kérlek mindenkinek miért jobb a te verziód a GTOnál.

    Az openraisek azért ekkorák, mert erre lettek simelve az adott stratégiák amiket használok. GTO, 100 BB, NL500 stratokat használok. Nem is igazán értem mit akarsz itt mondani.

    Az utolsó handben igazad van, ott a standard sizing 25 BB lenne. Ezt néha elbaszom főleg CO-ban BB és SB ellen. De rá is néztem most a size-okra emiatt. A solver 25%-ot javasol leginkább. Ezt is beteltem.

    Bocs, hogy ezt mondom, de nem lehet, hogy melletted ment el az idő, és nem használsz egyáltalán GTO-t?
    Utoljára módosítva: 3nduranc3 által: 2023. 06. 20. 21:43

  7. #47
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 09. 12.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Próbáltam az időmhöz képest részletesen válaszolni pedig, sajnálom ha ezt így kevésnek érzed, de legalább a segítőszándék megvolt részemről. Nem hiszem, hogy a solver részletesebben kifejti a line-ok mögötti elméletet, mint én tettem.

    Az első handnél nem vitattam, hogy rosszak a megadások a raise/bet ellen, egyszerűen jobbnak látom ha passzolunk, mert arányaiban SB rangében (fogalmam sincs reg vagy rec volt az ellenfél) több a nuts, mint nálunk. Az erősebb lapok közül pedig későbbi utcán is tudsz majd dobatni párat, amiket cbetre elszórt volna. Azt hiszem ez így egyértelműen kiolvasható a sorok közül.

    Mindenki olyan stratégiát használ, amilyet csak szeretne, de ha önmagában csak a solverek alapján próbálsz elemezni/fejlődni, akkor gyengébb lesz az alkalmazkodókézséged és kevésbé fogod érteni a line-ok mögötti teóriát. Valójában nem véletlen, hogy a tapasztaltabb játékosok arra próbálnak rávenni, hogy NL10-en nem a solverek által javasolt line-ok hozzák majd a legmagasabb winratet. Ezt korábban írtam már neked azt hiszem, hogy ez csak akkor lesz legmagasabb EV-vel rendelkező lépés, ha az ellenfél is optimálisan játszik. Valóban elég régen játszottam már micro limiten, de ezeket a téteket 5bb+ winrate mellett kellene verni egy jó játékosnak, így ha ez nem sikerül, akkor először magunkban kell keresni a hibát, nem pedig a bad runban.

    Nem tudom mire gondoltál pontosan, hogy elment mellettem az idő, valóban idősebb vagyok, mint tíz évvel ezelőtt, ezt vállalom. Viccet félretéve, nem érzem, hogy elment volna mellettem a mezőny, szerencsére továbbra is elég stabilan meg tudom verni a midstakes mezőnyt és igyekszem elég közel játszani a GTO-hoz. A magyar edzők közül az elsők között voltam, aki már a solverek megjelenése előtt is sokat foglalkozott ezzel.

    Nagyon szurkolok egyébként neked, hogy minél tovább juss a kihívásban, de azt érzem, hogy nem a legrövidebb úton haladsz, erre szerettem volna rávilágítani.

    Még vmi, mert most olvastam, hogy megpróbálsz limitet lépni felfelé. Szerintem ez nem jó ötlet, amíg nem tudod megverni NL10-et, mert NL25 és NL50 is nehezebb lesz ennél. Azzal viszont teljes mértékben egyetértek, hogy fektess nagyobb hangsúly az asztal szelekcióba! GL!
    Utoljára módosítva: novy által: 2023. 06. 20. 22:31
    Tir-X and kacsa1st like this.

  8. #48
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Nagyon normálisan reagálsz dolgokra, szóval azt javaslom, hogy akkor menjünk itt bele mélyebben a dolgokba, mert én nem bánom, hogy megvitassuk a handeket tényleg. Ebből bizony lehet fejlődni, de csak olyan emberrel aki elfogadja a kritikát is. Én is igyekszem így a felőled jövő dolgokat konstruktívan felfogni persze, hiszen láthatóan belefekteted az időt.

    1. téma legyen akkor a "microlimit".
    Viccen kívül úgy gondolom, hogy a Rush & Cash, iszonyatosan durva mezőny, ahhoz képest ami más oldalakon megy, illetve normál asztalokon. Ha régóta nem jártál itt, hát hidd el, nem olyan mint régen, semmi köze hozzá. Igenis brutálisan nehéz nettóban verni a limitet, amikor a rake 8,5 BB/100. Amint eltérsz ettől, lazábban játszol, többet blöffölsz, agresszívabb vagy, lesz az 10 BB/100 is. Ezek nevetségesen magas értékek, de a GTO alapú kb 8,5 BB/100, maradjunk ennél irányelvnek. Ja és persze elképzelhető, hogy csak szarul futok folyamatosan.

    - A GGPokeren szar a HUD. VPIP/PFR valamennyire megbízható, de ez egy alaptörvény, mert 50-100 hand kb elég, hogy közelit mutasson. 3bet, ATS shady, nem lehet megbízni benne (Mivel hiába játszik valaki több ezer handet egy sessiönben nem az alapján mutatja, csak utolsó 50-100 hand alapján, de ezt sem árulják el.). De amint kiülsz MINDEN asztalról, ez resetelődik. Szóval ha ezt használod, nem lehet téged explozni, csak akkor ha az ellenfeled tökéletesen tisztában van a GTOval, és tudja hol csinálsz hibát. Így hát nem tudsz megfelelően exploitolni te sem, hacsak nincs note-od. A pool 500+ játékosból áll, szóval sok 10k hand kell, hogy bármi értelmes lehetőséged legyen bárkiről, vagy 2 óra sessiönre 4 óra elemzést kell csinálnod, az alapján, hogy felveszed magad, mert anonim a HH is! Nincs H2N, semmi Leakbuster stb. Ismeretlen játékosok ellen csakis a GTO a jó döntés.
    - Table selection egyáltalán NINCS!
    - SENKI az ég világon nem vállal olyan challenge-t hogy nettóban verje a limitet 100 nettó beülővel, mivel ha még 5 BB-vel is vered az 200k hand, ezek hónapok normális esetben, vagy 4 asztalos grindek, semmilyen előnyt ki nem használva.
    - Mindig elmondom és nyitott vagyok rá. Ha valaki felveszi és publikálja, sőt streameli ezt rajtam kívül, ahogy megalázza ezt a poolt 5 net BB/100-al megemelem a kalapom. Akár prop betre is hajlandó vagyok. Tudom, hogy az ég világon senki sem vállalja be. Mert azzal a tudással ami ehhez kell, már NL200on is nyerő leszel gyengébb siteon.
    - Egyébként 200k hand sem reprezentatív, de nyilván sokkal jobb mint 20k hand után azt mondani, szétvered a limitet, mert volt egy hotrunod.

  9. #49
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    2. téma Az NL25 felugrás.

    Igazad van, a challengemnek két kitétele van. 100 net buyin adott limiteken, és hogy nyerjek 250k-t. Az NL25 9-max a GG-n brutálisan rakeback és bónuszorientált, és gondoltam adok neki egy lövést. Nem NL10, mert NL25ön extra bónusz van. 200 deepen játszani is simán megvan a rollom. De ezek normál asztalok, nem is számítok arra, hogy nettó nyereményt probukálok, meg nem is akarok. Itt volumennel és Nat8 affli rakebackel, GGCare miatt szerintem még -4 BB/100-al is +os.

    Eddig 1 session ment le és hát az igazán para az volt, hogy bár nem sikerült annyira jól, kaptam egy BBJ-t... ami 1.6k$. És most éppen nem tudom mi legyen.

    A challenge Rush-ra szól abszolút, de normál asztalokat nem tudok streamelni sem, mert élvezhetetlen. Viszont YT contentnek, meg offline grindnek nagyon jó. Itt megnyerhető a leaderboard szerintem 12-14 óra alatt is. Nagyon sokan random emelgetnek, durvábban coldoznak mint 6maxon.. És a játék nem nagyon változik, csak feszesebb. Nincs rá közvetlen solve, mert ez egy ante 9max, tehát megpráblom a saját kútfőmből felépíteni a játékot. Megpróbálom, van most pufferem, ennyi.

    Update: De végül most kiutaltam azt az összeget amit nyertem, és majd eldöntöm mi lesz vele. Szóval azt mondhatom, hogy igenis figyelembe vettem amit mondtál. Nem fogok a challenge keretein belül ugrálni.
    Utoljára módosítva: 3nduranc3 által: 2023. 06. 21. 18:38

  10. #50
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet novy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az első handnél nem vitattam, hogy rosszak a megadások a raise/bet ellen, egyszerűen jobbnak látom ha passzolunk, mert arányaiban SB rangében (fogalmam sincs reg vagy rec volt az ellenfél) több a nuts, mint nálunk. Az erősebb lapok közül pedig későbbi utcán is tudsz majd dobatni párat, amiket cbetre elszórt volna. Azt hiszem ez így egyértelműen kiolvasható a sorok közül.
    Ebbe menjünk bele akkor tényleg részletesen. A nutadvantage nálunk van, mert SB rangében nem lesz egyáltalán J8. Minden egyéb, 80%+ EQ hand Nálunk nagyobb %-ban lesz. EV alapján is jobb a 33%. A dopla lyuksor + BDFD is egyébként erős flopon. Ezek mind arra utalnak, hogy nagyobb az equitynk mint SB-nek, szóval kicsit kellene emelni, hiszen szeretnénk minél többet (többször keveset) realizálni.

    Itt azt lenne érdekes akkor megbeszélni, hogy te milyen range-re raknád itt az ellenfelünket. És akkor azt is elmondhatnád, hogy fish, nit és egy explos játékos ellen milyen rangeket és line-okat látsz.

    A csávó egyébként világos zöld volt nálam, ami azt jelenti, hogy volt valami eléggé értelmetlen spot ami miatt ezt kapta. overagressive, spew raise, ilyesmi. Egyébként éppen 18-as vpip-el tolta, ez kb nem jelent sokat, belefér simán a GTOW féle calling range.

Oldal: 5 / 10 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •