Oldal: 4 / 36 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (360) összesen
Like Tree228Likes

Téma: Szabályozás - július 1-től banki tiltás lép életbe a külföldre irányuló online szerencsejáték tranzakciókra

  1. #31
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez káros egy olyan országnak, ahonnan nagyságrendekkel többet fizetnek ki az emberek a külföldi szerencsejátékszervező cégeknek (vagyis pénzt küldünk ki az országból), mint amit behoznak? Vagy előnyös?
    Ez még igaz is lehetne, ha mondjuk a szerencsejáték zrt.-nek így keletkezett többletbevételéből bármit látna/bármi haszna lenne az össz társadalomnak. A CBA/Prímá-t is nyerő helyzetbe hozhatnák a többi külföldi lánccal szemben és hozhatnád ezt az érvelésed(és igen magyar tulajdonos kezébe menne a többletbevétel és?), de egyrészt attól még a CBA egy szar maradna és még szerencsétlen embereknek is ott kéne vásárolniuk.
    Majd amúgy vizsgáld meg, hogy az ország előnyére válik-e egy ilyen intézkedés vagy esetleg csak egy kis réteg előnyére.(akik lehet, hogy annyian sincsenek mint az egyének akiknek ezzel az intézkedéssel kényelmetlenséget okoznak)

  2. #32
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez még igaz is lehetne, ha mondjuk a szerencsejáték zrt.-nek így keletkezett többletbevételéből bármit látna/bármi haszna lenne az össz társadalomnak.
    Csak kettőt írok. Munkahelyteremtés, járulék/adóbefizetés.

    Leegyszerűsítem. Miért volna jobb az nekünk -akik ebben az országban élünk-, ha azt a pénzt, amit pl az Szrt termel, kivinné az országból több, külföldi szerencsejáték szervező cég?

  3. #33
    Újonc barackomaha avatara
    Csatlakozott
    2023. 05. 15.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak kettőt írok. Munkahelyteremtés, járulék/adóbefizetés.

    Leegyszerűsítem. Miért volna jobb az nekünk -akik ebben az országban élünk-, ha azt a pénzt, amit pl az Szrt termel, kivinné az országból több, külföldi szerencsejáték szervező cég?
    Leegyszerűsítem. Egy jól működő gazdaságú (a minimális szintnél nem korruptabb) országban ez megállná a helyét. Az hogyha csak egy kisebb érdekcsoport és holdudvara profitál belőle, egy átlag állampolgár terhei változatlanok. A monopol helyzetből meg nem születik jelentősen több munkahely, ha a versenytársak csak az online térben jelentettek konkurenciát.
    lourker likes this.

  4. #34
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet barackomaha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az hogyha csak egy kisebb érdekcsoport és holdudvara profitál belőle, egy átlag állampolgár terhei változatlanok.
    Az szrt 100%-ban állami tulajdonú. A nyeresége (és még a befizetett áfájuk, járulékok stb) az államkasszában landol, tehát az egész állam, az egész társadalom profitál belőle.

    Leírod miért lennénk jobb helyzetben ha ugyanez külföldi milliárdosok Máltai, Ciprusi, Angilali számláira vándorolnának?

  5. #35
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az szrt 100%-ban állami tulajdonú. A nyeresége (és még a befizetett áfájuk, járulékok stb) az államkasszában landol, tehát az egész állam, az egész társadalom profitál belőle.

    Leírod miért lennénk jobb helyzetben ha ugyanez külföldi milliárdosok Máltai, Ciprusi, Angilali számláira vándorolnának?
    Ha az első mondatodat második felét komolyan gondolod akkor úgy gondolom nem egy országban élünk ezért kár is erről beszélni mert nem nagyon fognak közeledni az álláspontok.

    De, ha el is fogadjuk amit írsz, akkor is én úgy gondolkodom, hogy egy szolgáltatás kiválasztásánál én a nyújtott szolgáltatás minősége(egyéb tulajdonságai) alapján magam szeretném meghozni a döntésemet, nem a szolgáltató székhelye alapján rákényszerítve lenni valaminek a használatára.
    Utoljára módosítva: lourker által: 2023. 07. 01. 13:07

  6. #36
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha az első mondatodat második felét komolyan gondolod akkor úgy gondolom nem egy országban élünk ezért kár is erről beszélni mert nem nagyon fognak közeledni az álláspontok.
    Magyarországon élek. Ha szerinted nem az állam a tulajdonosa az Szrt-nek, akkor ki/mi?
    szrt.jpg

  7. #37
    Újonc barackomaha avatara
    Csatlakozott
    2023. 05. 15.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az szrt 100%-ban állami tulajdonú. A nyeresége (és még a befizetett áfájuk, járulékok stb) az államkasszában landol, tehát az egész állam, az egész társadalom profitál belőle.

    Leírod miért lennénk jobb helyzetben ha ugyanez külföldi milliárdosok Máltai, Ciprusi, Angilali számláira vándorolnának?
    Csak félve kérdem májsztró, szerinted az államkassza hol köt ki végül? Mert nem a közoktatásban, egészségügyben, rendvédelemben az tuti. A legputribb borsodi falu játszóterét is szétlopott eu-s, akarom mondani "BRÜSSZEL"-i pénzek maradékából épül-szépül. Persze örömteli ha az adóbevételekből szép színes plakátokkal ragasztják teli az országot, meg évi egyszer eldurrogtatják augusztus 20.-án.
    Randall7242 likes this.

  8. #38
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet barackomaha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak félve kérdem májsztró, szerinted az államkassza hol köt ki végül? Mert nem a közoktatásban, egészségügyben, rendvédelemben az tuti.
    Szóval "tuti".
    Oké.

    Mesélj már légyszi, mert lehet nem figyelek eléggé nap mint nap! Én azt látom, hogy a rendvédelmisek is dolgoznak (gyanítom nem fizetés nélkül), kívülről nézve egyre jobb feltételekkel és körülményekkel. Az iskolákban a tanárok is jól elvannak, ismerősi körömben különösen, a gyerekem is megfelelő oktatást kap. Az egészségügyben sem tapasztaltam semmit, ami arra utalna, hogy az állam nem tartja fenn a rendszert. Igazság szerint még zavar is, hogy minden jöttmenthez repül a mentőhelikopter fordulónként 700 ezres költséggel, ha van rendezve a TB-je, ha nincs. Bezzeg nyugaton, ott ellátnak ha nincs TB-d, igaz?

    A héten is voltam borsodban, de még a jászságban is. Nem tudom mit lopnak arrafelé, de igazad van, az utolsó kis putri faluban is megépültek azok a dolgok, amikre lehívták a támogatásokat. Amúgy az általad brüsszelinek hívott pénzek hogyan kapcsolódnak ide?
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2023. 07. 01. 14:29

  9. #39
    Újonc barackomaha avatara
    Csatlakozott
    2023. 05. 15.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval "tuti".
    Oké.

    Mesélj már légyszi, mert lehet nem figyelek eléggé nap mint nap! Én azt látom, hogy a rendvédelmisek is dolgoznak (gyanítom nem fizetés nélkül), kívülről nézve egyre jobb feltételekkel és körülményekkel. Az iskolákban a tanárok is jól elvannak, ismerősi körömben különösen, a gyerekem is megfelelő oktatást kap. Az egészségügyben sem tapasztaltam semmit, ami arra utalna, hogy az állam nem tartja fenn a rendszert. Igazság szerint még zavar is, hogy minden jöttmenthez repül a mentőhelikopter fordulónként 700 ezres költséggel, ha van rendezve a TB-je, ha nincs. Bezzeg nyugaton, ott ellátnak ha nincs TB-d, igaz?

    A héten is voltam borsodban, de még a jászságban is. Nem tudom mit lopnak arrafelé, de igazad van, az utolsó kis putri faluban is megépültek azok a dolgok, amikre lehívták a támogatásokat. Amúgy az általad brüsszelinek hívott pénzek hogyan kapcsolódnak ide?

    Mesés lehet az az álomvilág amiben élsz.

  10. #40
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet barackomaha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mesés lehet az az álomvilág amiben élsz.
    Izgatottan várom tőled a hivatkozásokat a valóságról, ami megmutatja nekem, hogy nem működnek az ellátó rendszerek, az oktatás, a rendvédelem stb. Most átfutottam a leglátogatottabb híroldalakat, hátha tegnap óta lemaradtam valamiről, de sehol még csak nem is utalnak erre.

Oldal: 4 / 36 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •