Oldal: 5 / 36 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (360) összesen
Like Tree228Likes

Téma: Szabályozás - július 1-től banki tiltás lép életbe a külföldre irányuló online szerencsejáték tranzakciókra

  1. #41
    Fáradhatatlan grinder imike12 avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 13.
    Hozzászólások
    616

    Alapbeállítás

    Itt egy m1/hír tv rajongó.Mégis hol élsz te kinek az érdekeit nézik ezek? Milyen fizetések vannak itt? A szomália shilling értékállóbb,mint a mi kibaszott FT-unk. Ez egy maffia állam,tolvaj ******ok,bocs ha ****** vagy a ***** anyádat akkor neked is

  2. #42
    Tag
    Csatlakozott
    2015. 09. 29.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet imike12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt egy m1/hír tv rajongó.Mégis hol élsz te kinek az érdekeit nézik ezek? Milyen fizetések vannak itt? A szomália shilling értékállóbb,mint a mi kibaszott FT-unk. Ez egy maffia állam,tolvaj ******ok,bocs ha ****** vagy a ***** anyádat akkor neked is
    látott debrecenben két embert mercédesszel, tehát a tiszántúli emberek mercédesszel járnak.

  3. #43
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet imike12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt egy m1/hír tv rajongó.Mégis hol élsz te kinek az érdekeit nézik ezek? Milyen fizetések vannak itt? A szomália shilling értékállóbb,mint a mi kibaszott FT-unk. Ez egy maffia állam,tolvaj ******ok,bocs ha ****** vagy a ***** anyádat akkor neked is
    Azt hittem hasraütésre írtad a szomáliai shillinget, rákérestem és pár éven belül tényleg lehagynak minket

    4ad7d3c4b02940ab7ae4e2d527dbdf25.png
    Feriboyslimshady and imike12 like this.

  4. #44
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 09. 12.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval "tuti".
    Oké.

    Mesélj már légyszi, mert lehet nem figyelek eléggé nap mint nap! Én azt látom, hogy a rendvédelmisek is dolgoznak (gyanítom nem fizetés nélkül), kívülről nézve egyre jobb feltételekkel és körülményekkel. Az iskolákban a tanárok is jól elvannak, ismerősi körömben különösen, a gyerekem is megfelelő oktatást kap. Az egészségügyben sem tapasztaltam semmit, ami arra utalna, hogy az állam nem tartja fenn a rendszert. Igazság szerint még zavar is, hogy minden jöttmenthez repül a mentőhelikopter fordulónként 700 ezres költséggel, ha van rendezve a TB-je, ha nincs. Bezzeg nyugaton, ott ellátnak ha nincs TB-d, igaz?

    A héten is voltam borsodban, de még a jászságban is. Nem tudom mit lopnak arrafelé, de igazad van, az utolsó kis putri faluban is megépültek azok a dolgok, amikre lehívták a támogatásokat. Amúgy az általad brüsszelinek hívott pénzek hogyan kapcsolódnak ide?
    Te jó Atyaúristen! Ilyen szinten eltévedt gondolatokat még a legelvakultabb nyugdíjasoktól sem hallottam. (Elnézést az idősebb korosztálytól a hasonlat miatt, de őket lehet a legkönnyebben megvezetni.)

    Azt javaslom picit mozdulj ki a tv elől, mert amit ott látsz az nem a magyar valóság. Minden általad említett kategóriában sajnos borzalmasan gyengén teljesít az ország, abba pedig bele sem kezdek, hogy ez vajon miért történik így…

    Azt gyanítom abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a családodban nincs olyan személy, aki tartósan kórházi kezelésre szorult volna. Iskolás korú gyermeked szintén nem lehet, mert fogalmad sincs a pedagógusok helyzetéről vagy kilátásairól. A rendvédelmi szervek munkája pedig nem ott kezdődne egy egészséges társadalomban, hogy a gyorshajtókat csípik el és a tüntető tömeget oszlatják.

  5. #45
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minden ilyen intezkedésnél azt érdemes megvizsgálni, hogy a hatása az ország (nem egyesek, hanem az össz társadalom) előnyére, vagy hátrányára válik.

    Most az történik, hogy korlátozásokkal megnehezítik a külföldi székhelyű szerencsejáték üzemeltetők részére a befizetéseket. Nagy valószínűséggel így kevesebb befizetés fog létrejönni a hazai userektől.

    Ha az ország összességében befizető, akkor helyesen cselekszik a kormány. Ha összességében többet veszünk ki mint amit befizetünk, akkor rossz az intézkedés, káros. Én úgy tudom, magasan többet fizetünk be...
    Pl francia borra vagy svájci csokira is valsz egy valag pénzt elkölt az ország, tehát összeségében befizető. Helyes lenne ilyen irányban is tiltásokat bevezetni.

  6. #46
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet novy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt javaslom picit mozdulj ki a tv elől, mert amit ott látsz az nem a magyar valóság. Minden általad említett kategóriában sajnos borzalmasan gyengén teljesít az ország, abba pedig bele sem kezdek, hogy ez vajon miért történik így…

    Azt gyanítom abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a családodban nincs olyan személy, aki tartósan kórházi kezelésre szorult volna. Iskolás korú gyermeked szintén nem lehet, mert fogalmad sincs a pedagógusok helyzetéről vagy kilátásairól. A rendvédelmi szervek munkája pedig nem ott kezdődne egy egészséges társadalomban, hogy a gyorshajtókat csípik el és a tüntető tömeget oszlatják.
    TV műsorokat szoktam nézni, utólag, youtube-on, de TV-t nem nézek, kivéve a válogatott meccseket. Havonta 5-7 ezer km-t megyek üzleti ügyben, a fővárostól kis falvakig bezárólag. Kérdezz nyugodtan ha kíváncsi vagy mi van a valóságban az országban! Hidd el, tényleg borzalmas mindezt az ezer km számra felújított úton megtenni nap mint nap.

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy februárban egy hétfő este stroke gyanúval bevitte a mentő apámat a kórházba (mentő 15 perc alatt kint volt), ahol újabb 20 percel később már a CT-be tolták föl, végig pontos (ügyfélbarát) tájékoztatást kaptunk az ügyeletes orvostól. Pár napig bent feküdt, utána haza, gyógyszert kell szednie, aminek az árának a 80%-át fizeti a TB.

    Ugyanez 15 éve nagymamámmal úgy nézett ki, hogy amikor mentőt hívtak hozzá nem volt mentő ami ki tudott volna akkor menni hozzá, ezért betegszállítók vitték be a kórházba, ahol 2 órát feküdt az ágyon a folyosón mire ránézett valaki. De persze a betegszállítóknak jattolni kellett. Amíg kórházban volt, folyamatosan jattolni kellett a nővéreknek, különben rá sem néztek. 2 naponta vittem be erre a célra neki 30-40 ezret kétezresekben. Azóta ugyanerre a kórházra rádurrantottak 30 milliárdnyi fejlesztést.

    A fiam most ballagott általánosból, kérdezz bátran ha bármire kíváncsi vagy az oktatással vagy az iskolával kapcsolatban! Egyik kedvenc témám a túlfizetett tanárok síránkozása, akik még egy webkamerát sem tudnak bekapcsolni (ezt a Covid alatt te is láthattad), és minden érdemük amit állandóan hangoztatnak is, hogy elmondhatják hány éve "tanítanak".

    Van tűzoltó, rendőr ismerősöm több is, gyakran beszélgetünk az uszodában, mind több évtizede nyomja. Egyáltalán nem panaszkodnak, van amelyik maszekol a szabad napjain (ez kb a hónap munkanapjainak a fele), van amelyik pihenget. Kocsikat felfelé cserélgetik, nyaralgatnak, építkeznek. A tűzoltóknál amelyik érzett magában egy kis késztetést a fejlődésre, azok kifejezetten gyorsan haladtak egzisztenciálisan is. Itt nálunk amikor egy utcai rablás vagy valami esemény történik, két órán belül megvan a tettes.

    Ezt csak úgy idedobom, mennyire van romokban az egészségügy.
    https://www.oecd.org/health/waiting-...42e3c8c-en.htm
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2023. 07. 02. 08:33

  7. #47
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet barry23 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pl francia borra vagy svájci csokira is valsz egy valag pénzt elkölt az ország, tehát összeségében befizető. Helyes lenne ilyen irányban is tiltásokat bevezetni.
    Ha az a cél, hogy mi magyarok a svájciakat gazdagítsuk, akkor helytelen. Ha a mi jólétünket szeretnénk javítani, akkor helyes. Gondolom te is azért játszol az asztaloknál, hogy a játékostársaid megszedjék magukat rajtad.

  8. #48
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 12.
    Hozzászólások
    100

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    TV műsorokat szoktam nézni, utólag, youtube-on, de TV-t nem nézek, kivéve a válogatott meccseket. Havonta 5-7 ezer km-t megyek üzleti ügyben, a fővárostól kis falvakig bezárólag. Kérdezz nyugodtan ha kíváncsi vagy mi van a valóságban az országban! Hidd el, tényleg borzalmas mindezt az ezer km számra felújított úton megtenni nap mint nap.

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy februárban egy hétfő este stroke gyanúval bevitte a mentő apámat a kórházba (mentő 15 perc alatt kint volt), ahol újabb 20 percel később már a CT-be tolták föl, végig pontos (ügyfélbarát) tájékoztatást kaptunk az ügyeletes orvostól. Pár napig bent feküdt, utána haza, gyógyszert kell szednie, aminek az árának a 80%-át fizeti a TB.

    Ugyanez 15 éve nagymamámmal úgy nézett ki, hogy amikor mentőt hívtak hozzá nem volt mentő ami ki tudott volna akkor menni hozzá, ezért betegszállítók vitték be a kórházba, ahol 2 órát feküdt az ágyon a folyosón mire ránézett valaki. De persze a betegszállítóknak jattolni kellett. Amíg kórházban volt, folyamatosan jattolni kellett a nővéreknek, különben rá sem néztek. 2 naponta vittem be erre a célra neki 30-40 ezret kétezresekben. Azóta ugyanerre a kórházra rádurrantottak 30 milliárdnyi fejlesztést.

    A fiam most ballagott általánosból, kérdezz bátran ha bármire kíváncsi vagy az oktatással vagy az iskolával kapcsolatban! Egyik kedvenc témám a túlfizetett tanárok síránkozása, akik még egy webkamerát sem tudnak bekapcsolni (ezt a Covid alatt te is láthattad), és minden érdemük amit állandóan hangoztatnak is, hogy elmondhatják hány éve "tanítanak".

    Van tűzoltó, rendőr ismerősöm több is, gyakran beszélgetünk az uszodában, mind több évtizede nyomja. Egyáltalán nem panaszkodnak, van amelyik maszekol a szabad napjain (ez kb a hónap munkanapjainak a fele), van amelyik pihenget. Kocsikat felfelé cserélgetik, nyaralgatnak, építkeznek. A tűzoltóknál amelyik érzett magában egy kis késztetést a fejlődésre, azok kifejezetten gyorsan haladtak egzisztenciálisan is. Itt nálunk amikor egy utcai rablás vagy valami esemény történik, két órán belül megvan a tettes.

    Ezt csak úgy idedobom, mennyire van romokban az egészségügy.
    https://www.oecd.org/health/waiting-...42e3c8c-en.htm

    van eladó a kábszidból amit tolsz?
    érdekelne, jó anyag lehet


    gondolom pl. a "jó minőségű" M1-en nem fordulsz meg "üzleti" útjaid alatt mert akkor nem írnál hülyeségeket az úthálózatról
    a többi vidéki útról meg ne is beszéljünk

    nekem is van rendőr meg tűzoltó ismerős, érdekes módon mind maszekol szabadidejében, nem hobbyból hanem hogy megéljenek... és igen panaszkodnak is képzeld. hogy kevés a rendőr, mennyien mondanak fel stb., túl nagy hülyeséget nem akarok írni de ha jól tudom a kezdő rendőr fizu kb. nettó 150-200 körül mozog, szerinted ez elég a tisztességes megélhetéshez? Ebből biztosan sokan "kocsikat felfelé cserélgetik, nyaralgatnak, építkeznek"

    közoktatásról meg annyit hogy bár elismerem nincs gyerekem, de érdekes minden kolleganőmnél téma hogy van aki annak örül. hogy már kifele megy belőle a gyereke vagy tart tőle hogy mi vár rá benne....
    ez biztos azért van mert minden rendben van a szektorban valóban!
    ivanesz and imike12 like this.

  9. #49
    Fáradhatatlan grinder imike12 avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 13.
    Hozzászólások
    616

    Alapbeállítás

    Túl fizetett tanárok,te kretén!Azért van ennyi hülye,mint te ebben a ****om országban meg lesz,mert szerinted túl vannak fizetve.A jobbak nem maradnak ott havi 280 nettóért. 280 arra elég otthon maradj a szülőkkel,ha megengedik,mert albérletre sem elég a családalapítás meg végképp felejtős,de ez kell pusztuljon a magyar,mert szerinted így jó...
    Utoljára módosítva: imike12 által: 2023. 07. 02. 09:52
    Feriboyslimshady and ivanesz like this.

  10. #50
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet RealRaul21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    gondolom pl. a "jó minőségű" M1-en nem fordulsz meg "üzleti" útjaid alatt mert akkor nem írnál hülyeségeket az úthálózatról
    a többi vidéki útról meg ne is beszéljünk
    Csemegézz nyugodtan, ha módodban nem áll kocsikázni a felújított utakon. Ez csak az elmúlt 2 év.
    https://www.kozut.hu/download/utfelujitasok-2021/
    https://www.kozut.hu/2023/01/09/960-...-magyar-kozut/

    Mivel a többi témaban is még saját magad is inkompetensnek tartod, nem reagálok.

Oldal: 5 / 36 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •