Oldal: 9 / 10 ElsőElső ... 78910 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (98) összesen
Like Tree70Likes

Téma: 3nduranc3 - $50 to $250k challenge

  1. #81
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Ezt a másik fórumra írtam, de gondoltam egy aktuális updatenek megfelel szerkesztés nélkül ide is.

    Szia!

    Valóban nem írtam erre a fórumra régebb óta, igazából a többire sem, mert a folyamatos frissítést csak a Discord csatornán csinálom (Akit érdekel, itt a link:Discord . De szívesen válaszolok az őszintén érdeklődnek itt is. Az utóbbi időben egy elég nehéz élethelyzet élünk, illetve egy adott élethelyzet romlik folyamatosan, ami most már kritikus szinten van. Ahogy olvastam a naplódat, sajnos neked is vannak nagyon rossz tapasztalataid az utóbbi években. Nekem apukám Alzheimeres és folyamatosan romlik. Egy kicsit talán meg is ragadom az alkalmat hogy kiírjam magamból azokat az érzéseket amik ezzel járnak. Akit ezek nem érdekelnek, nyugodtan ugorj át ezt a részt.

    [spoiler]Apukámnál kb. három éve kezdődött egy demencia és Alzheimer keverék, aminek súlyosbító körülménye volt, hogy ivott is és depressziós is volt. Ez a betegség sajnos nem ismeretlen számunkra már egyszer végig csináltunk nagymamámmal tizenhárom évet. Elsősorban anyukám de akkor még apukám is tudott ebben segíteni neki. Az Alzheimer legjobb képszerű megélésére olvastam egy jó hasonlatot. Olyasmi ez mint amikor állsz egy tükör előtt és nézed magad. Látod a tested egészben, felfogod ahogy mozgatod valamidet stb. Az Alzheimer a kezdetben egy repedés ezen a tükrön, ami idővel több repedésbe ágazik szét. Így egyre több dolog lesz, amit megértesz, de már nem tudod őket összekötni. És ahogy az idő megy, ezek a fokozódó törések csak sokasodnak és a végén, semmit sem értesz és nem függ össze semmivel amit látsz.
    Anyukámnak ez a harmadik eset már nagypapája és anyukája után és nagyon kellemetlen hogy a saját férjét, illetve én apukámat látom lassan, hétről-hétre, hónapról-hónapra elveszni. Ami nagyon zavar még az, hogy egy fizikailag fitt embert látsz és a végén mégsem tudsz vele kommunikálni mert az agya sajnos nem tud összekötni dolgokat.

    Kb. egy év alatt mindent kivettünk a kezéből, minden ügyintézést, pénzügyet, döntési helyzetet. Természetesen ezt az egészet nehezíti hogy anyukám egyedül van otthon vele, és én csak távsegítséget tudok nyújtani a legtöbbször, bár az elmúlt évben kb. három hónapot töltöttünk otthon különböző ügyeket intézni és persze együtt tölteni időt, amíg lehet. Ezalatt végbement egy projekt is ami, szüleimnek régi vágya volt hogy végre legyen saját házuk egy kis kerttel. Tavaly vettünk egy házat, amit teljeskörűen fel is kellett újítani, most került olyan állapotba, hogy ott lehet lakni illetve, mi is tudunk ott dolgozni, ha Magyarországon vagyunk. Apukám is kezdett megbarátkozni a gondolattal, hogy ott lakik, vagyis kötődött valamennyire a helyhez, de sajnos az egyik este két hete nagyon rosszul sült el, mert éjszaka felkelt, el akart menni pisilni de végül a rossz ajtót nyitotta ki, és leesett a lépcsőn a szuterénbe. Kisebb sérülésekkel megúszta, két borda törött.
    De az elmúlt pár hétben ez sajnos sokat rontott az egészségi állapotán. Alvászavarba került emiatt, ami méginkább tönkreteszi az agyát. Egy ideig felváltva kellett felügyelnünk este, hogy egyikünk tudjon aludni míg ő folyamatosan indult füedeni, wc-re stb. Anyukám sem bírja ezt tovább egyedül és az év hátralévő felében én sem tudok olyan sokat Magyarországon lenni mint ahogy szerettem volna.

    Úgy érzem, sok erőfeszítést tettünk azért, hogy végül meglegyen a nyugalma de nem lehet minden megakadályozni, mindenkire éjjel nappal figyelni mint egy kétévesre. Sajnos muszáj valamilyen öregek otthona megoldást kérni, mert folyamatos felügyelet kell, több embertől, váltásokkal. Sokat beszél össze-vissza érthetetlenül és kezdi anyukámat összekeverni velem és fordítva. Nyilván ez a trauma sokat rontott rajta. Amikor a fiam játszik apámmal akkor azért az ösztönös viselkedéséből látod a figyelmet a törődést, szeretet. Ezekért a pillanatokért még megéri szenvedni, de végül mi nem gypzhetünk és ez nehéz mindenkinek.

    És még mindig az a durva hogy a sérülései kb. a testén rendbe jöttek egy hét alatt. Egy fizikailag egészséges ember áll előtted, aki elvesztette az irányítást jóformán. Ezt nekem nagyon nehéz és egy szörnyű tapasztalat megélni ennyi év után is. És mivel két éve én is apuka vagyok még érzékenyebben érint. De ugyanakkor ez az élet rendje sajnos el kell fogadni és tovább kell lépni és arra megoldást kell találni, hogy mindenki a lehető legjobb minőségű életet folytathassa.[/spoiler]

    Ezek mellett indult be a munkám ahol, két nagyobb projektben is részt kell vennem, továbbá továbbra is prioritást élvez az életemben a családom. De ettől függetlenül megpróbálom kihasználni minden percemet arra, hogy pókerben jobb legyek és játszak. Minden időmet próbálom hasznosan tölteni. Ezt a posztot is diktáltam és átjavítom csak. Minden social mediát eltűntettem a telefonomról, nem játszom, nem is igazán találkozom emberekkel a családomon kívül, stb. Múlt héten amikor két bölcsesség fogamat kihúzták sikerült két teljes napot is erre fordítanom. Rengeteg jó élményt kaptam most a pókertől az elmúlt két hónapban mióta úgy döntöttem, hogy abbahagyom az NL10 Rusht és átváltok normál asztalokra. Hétfőn volt az első nap hogy NL 200-on játszottam.És most minden erőm azon van, hogy ez így is maradhasson.

    A váltás óta rohamosan nőtt a bankroll, tulajdonképpen két hónap alatt 3.000$ról 13.000$-ra emelkedett (az ideid 10k ezzel kész is lett).

    Ebben nyilván legnagyobb szerepe a bónuszok van, illetve annak is hogy elkezdtem néha egy két versenyt is tolni, ami egy hét alatt brutál nagy szerencsével zárult. 3 FT, egyet megnyertem, de emellett még nyertem kisebb ITMeket és egy Bounty Jackpot-ot is.

    Az elkezdett 5000 $-os kihívás jelenleg 3800$ nál tart (A verseny nyeremények ebbe nem számítanak bele, Csak NL100 és 200), szeretném ezt a héten befejezni, és akkor egy hetet arra fordítani hogy átgondoljam a stream beosztásokat, a kontentet, a további célokat és hogy fejlesszem a játékomat persze. Két napot szeretnék megint pókerre fordítani. Szeptembertől viszont nagyon intenzív lesz a munkám így valószínűleg kevesebb idő jut a pókerre. Ezért szeretnék valami újszerű kihívást csinálni amit stremelnék a GG-n. Ha lenne valami jó ötletetek akkor szívesen meghallgatom, a szoftver saját kihívás rendszerét használat természetesen.

    Remélem ez hasznos update volt. Sok sikert neked a kihívásodban midstakes-en.
    Bandesz87 likes this.

  2. #82
    Tag
    Csatlakozott
    2019. 10. 29.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    On: Gratulálok a teljesítményedhez, hiányolom a videókat Twichről, úgy látom csak 10 centes videók érkeztek a napokban.
    Hatalmas teljesítmény, hogy már 200-on jársz. Jó lenne látni pár videót.

    Off és egyben kicsit ON: Féltem Anyukámat az Alzheimer-től. Láttam az The Father című filmet és elég megrázó. Édesanyám 66 éves, minden nap forintin szed 15 éve. (0.5mg)
    Két éve SSRI gyógyszert is szed, ami alapvetően jól hat rá. Szép nyugdijas életet él, kutyázik, kertészkedik. Elég aktív. Ami zavar, hogy elég sok mindent elfelejt, egyelőre nem olyan dolgokat amelyek veszélyesek, de kb zero a memóriája. Sokszor goromba velem ok nélkül. Tudom, hogy ez a "sima" demenciára is illik, de nyilván félek a rosszabbodástól. Nekem csak ő van, nagyon szeretjük egymást, de belegondolni is nehéz milyen szörnyű lenne, ha egyre inkább goromba lenne velem és megromlana "szép" lassan a kapcsolatunk. Nagyon nehéz lehet az ilyesmi.
    Amikor felhoztam ezt neki, akkor nagyon dühös lett rám. Szeretném, ha kivizsgáltatná magát és esetleg szedne valamilyen gyógyszert ami segíti a kognitív működést. (bár egyébként aktívan olvas)

  3. #83
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet Bandesz87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    On: Gratulálok a teljesítményedhez, hiányolom a videókat Twichről, úgy látom csak 10 centes videók érkeztek a napokban.
    Hatalmas teljesítmény, hogy már 200-on jársz. Jó lenne látni pár videót.

    Off és egyben kicsit ON: Féltem Anyukámat az Alzheimer-től. Láttam az The Father című filmet és elég megrázó. Édesanyám 66 éves, minden nap forintin szed 15 éve. (0.5mg)
    Két éve SSRI gyógyszert is szed, ami alapvetően jól hat rá. Szép nyugdijas életet él, kutyázik, kertészkedik. Elég aktív. Ami zavar, hogy elég sok mindent elfelejt, egyelőre nem olyan dolgokat amelyek veszélyesek, de kb zero a memóriája. Sokszor goromba velem ok nélkül. Tudom, hogy ez a "sima" demenciára is illik, de nyilván félek a rosszabbodástól. Nekem csak ő van, nagyon szeretjük egymást, de belegondolni is nehéz milyen szörnyű lenne, ha egyre inkább goromba lenne velem és megromlana "szép" lassan a kapcsolatunk. Nagyon nehéz lehet az ilyesmi.
    Amikor felhoztam ezt neki, akkor nagyon dühös lett rám. Szeretném, ha kivizsgáltatná magát és esetleg szedne valamilyen gyógyszert ami segíti a kognitív működést. (bár egyébként aktívan olvas)
    Nem tudtam értelmeset streamelni idáig, de holnap NL100 fog már menni egy új kihívás keretében, egész napos stream lesz. Így visszatérek végre. Remélem nem bukok förtelmesen bele.


    Szia! Szomorú, hogy az öregség ilyen dolgokkal jár, bizony. Kívánom, hogy boldog legyen. Nyilván
    megértem, ha ki akarod vizsgáltatni. De nem biztos, hogy szeretné, hogy orvosról orvosra járjon. Na meg persze nagyon nagy valószínűséggel nem tudnak neki segíteni, én legalábbis csak azt tapasztaltam, hogy elmondják az orvosok, hogy ez ilyen, el kell fogadni. Meg igazából a 65 év felettieknek nagyon durva az egészségügy, noha valószínűleg ők szorulnak rá a leginkább. Mégis sok mindenkivel nem foglalkoznak, vagy nem megfelelően, mert hát már öreg. Az egyedüli hasznos dolog az, hogy ha nap mint nap tornáztatja az agyát. Nyelvet tanulni, sakkozni, rejtvényt fejteni, olvasni, ezek mind elnyújtják a leépülést, de sajnos nem állítják meg. Sok boldogságot kívánok nektek mindenesetre és élvezd a vele töltött időt, ne aggódd túl magad, valóban nehogy megromoljon emiatt a kapcsolatotok, annyit biztos nem ér.
    banoster, kohagyma and Bandesz87 like this.

  4. #84
    Tag
    Csatlakozott
    2019. 10. 29.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Szia! Jól látom, hogy indulsz az 5000 dolláros WSOP-on? Lemaradtam, ezt a jegyet nyerted vagy a rollból vagy, hogy? Nagyon fogok szurkolni, nem semmi!

  5. #85
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet Bandesz87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia! Jól látom, hogy indulsz az 5000 dolláros WSOP-on? Lemaradtam, ezt a jegyet nyerted vagy a rollból vagy, hogy? Nagyon fogok szurkolni, nem semmi!
    Helló! Igen, jól láttad! Ez bizony életem eddigi legnagyobb versenye! Természetesen nem direkt buyin, hanem egy brutál run-t toltam, de erről írok nemsokára a kövi posztban.

  6. #86
    Tag
    Csatlakozott
    2019. 10. 29.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Már egy kellemes ITM is sokat dobna a rollodon. 20-30K után meg azért mégiscsak gyorsabb az út a 250K irányában. De merjünk nagyot álmodni, bármi lehet! Nincs re entry, így nem fognak állatkodni az emberek. Igazi jó kis verseny lesz!

  7. #87
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Vasárnap este, mindenkit egy olyan élménnyel várok, ami ritkán fordul elő! A WSOP Online $5.000-os fő versenyét fogom streamelni nektek!

    Remélem sokan csatlakoztok, mert legtöbbünknek új élmény ez biztosan, remélem meg tudom mutatni egy kicsit, milyen érzés egy ilyen nagy verseny részese lenni!

    Nem olyan régen kezdtem el MTTzni, igazából világ életemben utáltam, de mióta normál asztalokat játszok, 9-maxot és sok féle stack stratégiát is tolok az ellenfelek miatt, megtetszett. Persze csak kiegészítésnek a cash mellé, de túl jól alakult eddig. És miután lett 3 final table, és egy winem egy hónap alatt, általánossá vált, hogy játszom. Ezúttal nem pénzt nyertem viszont, hanem egy belépőt, nem is akárhová.

    Hogyan jutottam ide?
    Nem, véletlenül sem fizettem be, vagy kaptam ajándékba. Megküzdöttem érte két lépcsőben, szatelliten. A 15$-os első lépcsőből indítottam 2-t, de tényleg csak azért, mert 9 cash asztal ment és 1 MTT a sessiönben, és szerettem volna kiegészíteni 12-re. Azt hittem eleve, hogy a mini main eventre szatolok (ami csak 500$), mert ha tudtamm volna, hogy kevesebb mint 1:300-hoz az esélyem, akkor el sem indulok. De végül jól sült el, továbbjutottam a 125-os step 2-re. Na ott aztán voltak komoly MTTsek is, de mindig elég kevesen voltunk az éjszaka közepén, max 9-en voltak versenyben, és végül overlayes is lett, azt hiszem $1.500-al. Jöttek a lapok, működtek a blöffök és a végén 3 főnél izzadnom is kellett, mert A6o-t toltam be A9o ellen, 13 BB-vel, amit behúztam. Ezután HU lett AllinPAV ellen, akit dupla stacckel kényelmesebb volt nyilván nyomás alá helyeznem, egy sikeres blöff után pedig egy standard K9s allinal sikerült is kiejtenem, ezzel megnyertem az 1 db jegyet. Az egészet streameletem egyébként, és a végén még PAV meg is raidelt, rendkívül nagy gentleman volt. Remélem azért sikerül bejutnia később. A videót itt meg tudjátok nézni:

    https://www.twitch.tv/videos/1914289790

    Mi a célom a versenyen?
    Minden erőm, és felkészülésem arra fókuszálom, hogy túléljem az első napot, mert mindenki aki továbbjut, már fizetős helyen van. ÉS itt a legkisebb is kb $15.000 lesz. Ha ez sikerül, minden várakozásomat felülmúltam. Végül 1 a 8-hoz az esélye… , hiszen a top 12.5 százalék jut tovább. Ha ez sikerülne, a 10k kihívás már egyből kész is. Ezért is nem játszottam egész héten, inkább tanulással töltöttem, meg dolgoznom is kellett.

    És bár ez egy szuper nagy verseny, úgy gondolom leginkább mentálisan kell felkészülni erre. ICM stratokat nézelődtem picit, még nem tudom, hogy holnap mi lesz a streamen, de lehet, hogy egy reviewt, tanulást tartok.

    Szóval mentsétek el a naptárba: Vasárnap 18:30kor magyar stream (Pókerakadémia), és 20:30kor váltunk angolra, mert indul a nagy verseny!

    Gyertek, jussunk tovább együtt!
    Utoljára módosítva: 3nduranc3 által: 2023. 09. 09. 14:40
    ivanesz, Iniesta, soux and 2 others like this.

  8. #88
    Tag
    Csatlakozott
    2019. 10. 29.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    GL HF, nézlek előben!
    3nduranc3 likes this.

  9. #89
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Hát ez nem sikerült! Na majd legközelebb, amikor 5k-s beülőt nyerek... DD

    Azt gondolom egy szar unalmas verseny volt, blöfföltem ahol kellett, dobtam ahol kellett, a marginális helyzeteket kerültem, egy profi biztos jobban tolta volna, de mint mindig is mondtam én nem vagyok az. Kár, hogy így alakult, főleg, hogy short stackel beletoltam a KK-t az A4oba és flopon érkezett az A. Ez is a póker része. Csoda hogy 4 órát kibírtam ezzel a lapjárással.

    GG!
    Shaikon and ivanesz like this.

  10. #90
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2020. 09. 05.
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Ez egy brutál run volt ma srácok!

    Nagyon jó döntés volt, hogy visszaléptem NL200 SHról. Átnyargaltam 9max-ra. És bár egy downnal kezdtem, és utána 2 hétig a másik challenge-re fókuszáltam , úgy döntöttem a héten leülök és megpróbálok egy jót grindelni. Az 5k challenge kb 2k.nál járt. Úgyhogy ma be is fejeztem! készen vagyunk!

    9 óra 9.max NL25-50-100 és meg is voltam. Nyilván jó kis hotrun, de nagyon boldog voltam a játékommal, sokkal többet játszottam pozícióban, javult a flop xr, turn xr játékom, de talán a legtöbbet a river játékom unblock. És minél többet tanulok, annál kevesebbet tudok... rengeteget kell még fejlődni! Sokat segít az is, hogy 7-en elkezdtünk együtt tanulni. És már rendszeressé váltak a megbeszéléseink is.

    A kihívás 100 nap helyett 48 nap alatt sikerült! És ebben nincs versenynyeremény, csak tiszta cash game. Többször nyertem leaderboardot is. Ebben NL25-50-100 9-max és NL100-200 6-max volt! Körülbelül 120 óra játékidő ment bele és 101000 leosztás, így az órabér kb. 40-41$ lett! Nagyon boldog vagyok! Kellemes hétvégét!

    Sajnálom ha valaki ellenem fogadott és bukott! GG!

    Screenshot 2023-09-15 161203.png

    Egyébként a 250k challenge 15k-nál jár így!

Oldal: 9 / 10 ElsőElső ... 78910 UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •