Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree3Likes
  • 2 Post By FigyeljHaver
  • 1 Post By pcfmcc02

Téma: Érdekes póker partik - 2023. 09. 22

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2023. 09. 22

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash game parti
    Játékosok: 5 fő
    Pozició: BB
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.50

    NL50 6-max asztalon játszunk négy ellenféllel szemben és BB pozícióban KT lapokat kapunk. Az MP dob, a rekreációs CO játékos (84/15/agr.: 3) 2 bb-vel emel, a szintén rekreációs BTN (65/1/0/agr:1) és a szemi-fish SB játékos(23/9/3/agr.: 3) megad. Mi is callozunk és a flopra 73(10c) lapok érkeznek. Az SB és mi checkelünk. Az eredeti emelő 4 bb-vel c-betel, amit a BTN és a SB is megad. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2021. 08. 03.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    15ig hívnék, nem igazán értem hogy a 24 miért jó kb 50es stackből az a fele, olyan SPR marad hogy ha jön egy bubi, de még ha szín is jön, simán benne van hogy draw nem tolja be mert fish és 50-50re raktunk be 24et, a maradékot pedig 0%ra. 15ig hívok akkor még van kiút turnön. Ha 24 akkor miért nem overbet allin aminek kb ugyanez az eredménye lesz. Szerintem ami eldob allinre az 24re is, és ami megad itt 24et az a stacket is megadja. Itt 24re eldobja a 7es pl, vagy lyuksor, ami 15re nem (pláne 65/1/0ás tag). Több érték és jobb védelem 15öt hívni és blank turnön betolni.
    allinkamikaze and Satyi1 like this.

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2021. 08. 03.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    mármint az akartam írni csak lemaradt az elején, hogy olyan SPR marad hogy nem igazán tudjuk dobni még szín vagy egy sort kiegészítő lap ellen, pláne ha csak 1 ellenfél ellen maradunk.

  4. #4
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Elsőre én is így gondoltam, de itt meggyőzött a magyarázat:
    Ritkítani kell az ellent, szinte csupa szabadidős játékost látunk és a 10-esünk három ellenfél ellen sokkal kevésbé él meg a végéig, mint ha csak ketten maradunk.

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozott
    2021. 08. 03.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    áradófolyó nem tudom hogy troll vagy e vagy csak szeretsz hozzászólni megosztó dolgokat, mert habár olvaslak én mint látod nem kommentelek mindig, lényeg h 15 visszaemelésre ugyanúgy 2 ellenfél maradna maximum, meghallgatnék egy igazi profi érvelését hogy itt miért jó ha félig betesszük magunkat ? egyszerűen nincs magyarázat arra hogy a 24 miért lenne jobb EV mint a 15, illetve a végkimenetelek mennyisége itt nem valami sok, ebben a helyzetben... még azt tudom elképzelni hogy áradó valami élőpoker játékos és ahhoz van szokva hogy itt 15 mindenki callozza, akkor értem, de akkor ne 24, hanem allin

  6. #6
    Újonc
    Csatlakozott
    2021. 08. 03.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    NL50ről beszélünk, szóval az effektív stack miatt, hangsúlyozom, online pokeren!!! 15nek ugyanakkora dobatási erőssége van, mint a 24nek, csak esetleges kombó drawk ellen turn át tudjuk gondolni! Az igazi kérdés hogy ha itt mindenki allin menne a 15 vagy 24es emelésünkre, akkor dobunk ? feltételezem igen, mivel A10 is lehet, 333 is lehet, sor-színhúzó is lehet kint, vagy mindhárom egyszerre! SZERINTEM itt jön a poker szerencse oldala, és nem a tudományos oldal ! Ugyanis 333al én is belelőnék 2 eut indukátornak hogy a 10es ugorjon és azt hiszi hogy az cooler, pedig nem! 15 és dobunk ha baj van, 24 egyre inkább totális baromságnak tűnik. még 8-10 visszaemelést is el tudnék képzelni. Az igazi döntés turnön lesz. A turn döntés 24es squizzel itt nehéz lesz, konkrétan magunkat akasszuk fel ha úgy van. 15el pedig ha turn szar és 2 allin van akkor könnyű dobás

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2021. 08. 03.
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    illetve a kisstack emel, 24el majdnem allinre tesszük, hisz még 30$ van előtte!!! allin ugyanúgy adja mind a 15 és a dobatási EV is ugyanaz, a 30as stack miatt játszik a 10 visszaemelés pl, nem értem és a magyarázat igazán rossz... a statok semmit nem mutatnak hogy flopon hogy viselkedik, csak hogy pre hogyan!!! simán lehet h egy 65/1 es pre statos flopon megbolondul és aggro, mert nem minden pre passzív marad flopon is az ! baromság a magyarázat a meglévő/ hiányos adatok ismeretében, persze anélkül is

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 07. 04.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    Preflop inkább squeezelnék, de így játszva, flopon SB checkje után, két ekkor fissel utánunk, mindenképpen donkbetelnék értékért. Checkelni, és megkockáztatni egy flop körcsekket szerintem hiba.
    FigyeljHaver likes this.

  9. #9
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Nem én hoztam létre a feladványt, a szűkös lehetőségekből próbálok válogatni.
    Ha valaki csak a szabadidejében tud pókerrel foglalkozni és mégis hozzászól, akkor lehetek akár troll.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •