Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (38) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Ász-Ász, Áldás vagy Átok

  1. #21
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet Vika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez alapvetően így van, viszont amikor egy rakás fogalmatlan között 20BB-s játékot játszol a "nagykönyv" szerint, és minden vacakkal lecallolják az esetleges all-in-jeidet, és zsinórban húzzák be a pár out-okat úgy, hogy top favorit vagy, akkor nehéz azt mondani, hogy sokat hibáztál, és ezért volt a szenvedés. Full Tilten ez ment végig. Az AA csak egy szelete a történetnek, és ez is lehet csalóka, mert hiába hozza a 90%-ot, ha bebuksz vele néhány nagyon komoly preflop all-in-t. Csak amire most hirtelen vissza tudok emlékezni, az négy eset, amikor AA-val hármas preflop olléban úgy kaptam ki, hogy az ellenfeleimnél AK-hoz és AQ-hoz hasonló lapok voltak, tehát toronymagas favorit voltam még azon túl is, hogy eleve AA-m volt. Tehát volt egy rakat ilyen buktám, míg rengeteg alkalommal nyilván csak a vakokat vittem a két ásszal, vagy valami minimális pénzt.
    Magyarán sokszor nyertem minimálisat a két ásszal, és néhány alkalommal buktam csak, akkor viszont nagyrészt beülőt, esetleg többet is, mert legalább két hármas preflop all-in-ben beülő felett voltam én is, meg az egyik ellenfelem is, mikor lemákoltak.

    Alapvetően persze igazat mondanak a statisztikák, ebben tökéletesen igazad van, főleg sok százezer kéz alapján, a Full Tilt-en viszont csak 16 ezer leosztásom volt (mert csak bónuszért mentem), ennyi leosztás alatt pedig előfordulhatnak komoly peches kilengések, még százalékosan szépen mutató statisztika mellett is. Én ott belefutottam egy nagyon rossz szériába, van ilyen...

  2. #22
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet Bajkevero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, nem bantani akartalak!
    Ha SSS-t jatszol, es nem megy, akkor lehet, hogy rossz asztaloknal ulsz, vagy esetleg rossz teremben. Egy masik affinity-n rendszeresen vannak SSS edzesek Party-n, Titan-on es FTP-n is. Ott el lehet lesni az adott terem "sajatossagait" is.
    Nem bántottál meg.

    Nem sss-t játszok, félreértettél, sőt ki nem állhatom ezt a játékstílust (bár a nagykönyv szerintit nyilván ismerem, mint ahogy gyakorlatilag mindenki), mindössze arról volt szó, hogy bementem Full Tilt-re a bónuszért, de egész egyszerűen annyira nem ment a játék a rengeteg teljesen őrült és totál fogalmatlan amerikai jelenléte ellenére sem, annyiszor húztak túl valami lehetetlen kézzel top favoritként (kedvencem tényleg az, amikor hármas preflop olléban úgy bukott az AA-m egy AK és egy AQ ellen, hogy mindketten megvertek lol), hogy az utolsó néhány ezer leosztásra elővettem a tarsolyomból a 20BB-s stratégiát, hogy legalább a bónusz kijöjjön biztonságosan, de még a 20BB-s nagykönyv szerinti játékkal is csak szívtam tovább, igaz legalább mérséklődött a negatív tendencia, és összegszerűen kevesebb ment már el a még függőben lévő bónuszból.

  3. #23
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 04. 24.
    Hely
    Görbeháza
    Hozzászólások
    145

    Alapbeállítás

    Én egyszerűen nem tudok AA-t dobni! Preflop 80% all-in!

    A tegnapi versenyen 3X jött le az AA,hatalmas potokat vittem el vele.

    De párszor(sokszor) gyenge lapok vertek meg. Pl:J-4, 5-3. El sem hiszem,ha nem látom...

  4. #24
    Fanatikus tag netfalo avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 25.
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólások
    305

    Alapbeállítás

    variancia, AA-t sztem preflop All-inben nem is lehet dobni
    Bad Beat csak a jó játékosokkal fordul elő.
    Joe Crow (1998)

    SNGs are just raw aggression; cash games are like chess.
    Daniel Skolovy

  5. #25
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hozzászólások
    219

    Alapbeállítás

    Ilyen gyors tornám sem volt még, tartott kb. 20 mp-ig. Köszönöm AA, köszönöm Stars, és nem utolsósorban köszönöm egy házipatkánynak.

    Asztal '112692635 29' 9-max #1 szék a button
    1 szék: Hobby-Killa (1500 zseton)
    2 szék: defroster66 (1500 zseton)
    3 szék: hausrat (1500 zseton)
    4 szék: Freaky1977 (1500 zseton)
    5 szék: rachlebel (1500 zseton)
    6 szék: Kicsem01 (1500 zseton)
    7 szék: dreeny (1500 zseton)
    8 szék: dimitriadiss (1500 zseton)
    9 szék: sepi0123 (1500 zseton)
    defroster66: berakja a kisvakot 10
    hausrat: berakja a nagyvakot 20
    *** ZÁRT KÁRTYÁK ***
    Kapott Kicsem01 [Ah As]
    Freaky1977: megad 20
    rachlebel: dob
    Kicsem01: emel 130 eddig 150
    dreeny: dob
    dimitriadiss: emel 1350 eddig 1500 és all-in ment
    sepi0123: dob
    Hobby-Killa: dob
    defroster66: dob
    hausrat: megad 1480 és all-in ment
    Freaky1977: dob
    Kicsem01: megad 1350 és all-in ment
    *** FLOP *** [6h 8h 6c]
    *** TURN *** [6h 8h 6c] [Jh]
    *** RIVER *** [6h 8h 6c Jh] [Jd]
    *** MUTATÁS ***
    hausrat: mutat [Js Ks] (full house, Bubi full Hatos párral)
    Kicsem01: mutat [Ah As] (Ász és Bubi két pár)
    dimitriadiss: mutat [Qs Qd] (Dáma és Bubi két pár)
    hausrat begyűjtött 4530 ebből: pot

  6. #26
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 09.
    Hozzászólások
    297

    Alapbeállítás

    jó cikk, de én hiányolom belőle hogy flop után milyen flopoknál mit érdemes játszani és miért.

  7. #27
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Idézet viktro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jó cikk, de én hiányolom belőle hogy flop után milyen flopoknál mit érdemes játszani és miért.
    Hat valoban csak preflop elemeztem a dolgokat. Postflop annyi mindentol fugg...

    2 par vagy ha kezi parja volt, akkor set barmikor eltalalhatta, amit nem is latsz a boardrol. (mondjuk egy J72-en kizarhatod a ketpart...)

    Szoval ez a flop utani dolog eleg bonyolult, es talan nem is en vagyok a legalkalmasabb, hogy cikkbe irja.

  8. #28
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Idézet annafan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen gyors tornám sem volt még, tartott kb. 20 mp-ig. Köszönöm AA, köszönöm Stars, és nem utolsósorban köszönöm egy házipatkánynak.

    Asztal '112692635 29' 9-max #1 szék a button
    1 szék: Hobby-Killa (1500 zseton)
    2 szék: defroster66 (1500 zseton)
    3 szék: hausrat (1500 zseton)
    4 szék: Freaky1977 (1500 zseton)
    5 szék: rachlebel (1500 zseton)
    6 szék: Kicsem01 (1500 zseton)
    7 szék: dreeny (1500 zseton)
    8 szék: dimitriadiss (1500 zseton)
    9 szék: sepi0123 (1500 zseton)
    defroster66: berakja a kisvakot 10
    hausrat: berakja a nagyvakot 20
    *** ZÁRT KÁRTYÁK ***
    Kapott Kicsem01 [Ah As]
    Freaky1977: megad 20
    rachlebel: dob
    Kicsem01: emel 130 eddig 150
    dreeny: dob
    dimitriadiss: emel 1350 eddig 1500 és all-in ment
    sepi0123: dob
    Hobby-Killa: dob
    defroster66: dob
    hausrat: megad 1480 és all-in ment
    Freaky1977: dob
    Kicsem01: megad 1350 és all-in ment
    *** FLOP *** [6h 8h 6c]
    *** TURN *** [6h 8h 6c] [Jh]
    *** RIVER *** [6h 8h 6c Jh] [Jd]
    *** MUTATÁS ***
    hausrat: mutat [Js Ks] (full house, Bubi full Hatos párral)
    Kicsem01: mutat [Ah As] (Ász és Bubi két pár)
    dimitriadiss: mutat [Qs Qd] (Dáma és Bubi két pár)
    hausrat begyűjtött 4530 ebből: pot
    A legszebb hogy a totál fish KJ vitte a kasszát.A QQ még hagyján,de a másik.....

  9. #29
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Idézet 1blackknight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legszebb hogy a totál fish KJ vitte a kasszát.A QQ még hagyján,de a másik.....
    Nem tudom, hogy ez hány dolcsis bajnokság volt, de azt vegyük eszre, hogy igazából iszonyat nagy mázlink volt: AA-t kaptunk és all-in tudnunk menni, amit ráadásul ketten is megadtak rosszabb lapokkal. Ha megnyerjük mar az elejen nagy fórban vagyunk, ha jó MTT játékosok vagyunk, ezt a hatalmas zsetonmennyiségünket bunkóként tudjuk használni.
    Így, hogy vesztettünk, legalább 20 másodperc alatt kiderült, hogy nem a mi nevünket írták a fődíj melle. Sokkal rosszabb lenne, ha 3 óra múlva 2BB-re kivérezve esünk ki harminccal a pénz előtt!!!

    Különben is mi volt a B terv AA-val? Fold?
    kiscash likes this.

  10. #30
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Mivel én egy ősz öreg játékos vagyok, és sok handet megéltem már így azon kedves játékostársaimhoz szólok, akik nem látják meg a lényeget, amit bajkeverő kolléga is heroikus küzdelemben próbál megértetni mindenkivel, hogy az AA-nál szebb dolog még nem született a pókertörténelemben.

    Aki nem tudja elfogadni, hogy az AA nem 100%-ban nyer annak még sok fejtörést fog okozni a játék.
    A hosszútáv pedig nem 10000 handnél kezdődik, hanem inkáb 100K-nál vagy van akinél 200K-nál (figyelembe véve, hogy milyen szórással, asztalon, limiten, és stílusban játszik).

    Most indítottam egy rollt Fulltilten nemrég, így még csak 36K handem van, de már most is 90% fölött van a rátám, és magasan a legjövedelmezőbb indulólap is egyben.

    Kellő aggresszió preflop, és kellő read + aggresszió postflop. Innentől kezdve már csak idő kérdése a haszon.
    van az a pénz...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •