Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás micro cash game : fat value vs pot controll

    Sziasztok.

    Olvastam itt az oldalon a micro cg-rol szolo leirast, amely azt hangsulyozza, hogy profitunk jelentos reszet azok a mindenfele trukkozes nelkuli nyiltsisakos ertekhivasok teszik ki, amelyekre az ellenfelek hitetlenkedesbol, egyszeru butasagbol, vagy csodaba vetett hituknel fogva gyengebb kezekkel kifizetnek minket.
    Az esetek nagytobbsegeben ugyebar egy tptk/overparral a kezunkben fog elofordulni, amelyekkel azert nem tul jo szajizzel teszem fel minden penzem a riveren, esetleg mar a turnon, hisz mire idajig eljutottunk, az ellenfel az altalam mutatott ellentmondast nem turo ero ellenere sem hatralt meg, mitobb, talan meg ram is emelt.
    Persze minden szitu mas es mas, nagyban stat es boardfuggo -gondolom en- , de szeretnem kikerni tapasztaltabb jatekosok velemenyet arrol, hogy a tptk jellegu kezekkel a pot controll, es az utolso sor bor lenyuzasa kozotti viszonyrol mikent velekednek.

    Koszi a valaszokat !

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    bárcsak a póker ilyen egyszerű lenne. sajnos nem ennyire fekete-fehér és nem lehet ennyire leáltalánosítani.

    micro téten mindenképpen a vbetekből van a legtöbb pénz

  3. #3
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    ellenfél board pozíció függő, tudom sokat segítettem
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    bárcsak a póker ilyen egyszerű lenne. sajnos nem ennyire fekete-fehér és nem lehet ennyire leáltalánosítani.

    micro téten mindenképpen a vbetekből van a legtöbb pénz
    Np, pontosan ilyen jellegu valaszokat remeltem
    az egyszeruseitessel szerintem ezen a szinten nincs gond, hisz keveske tapasztalatom szerint ide eppenhogy technikailag butulni, de mentalisan erosodni kell.

    Tehat bizzak abban, hogy az ellenfelek olyan szeles megado ranggel rendelkeznek, hogy a tptk/overparokkal valo allinek +EVs huzasok, es megerik a nagy varianciat? Mert gondolom ennek a jateknak az szoros velejaroja.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Nekem két felirat szerepel (egyelőre, mert új) az írkatáblámon:
    1. Don't pay off - azaz szépen végig kell tolnod azokkal TPTK-ekkel, kb. flop 3/4 pot, turn-river 1/2 emelésekkel. Viszont ha úgy néz ki, hogy leesik a sor/szín húzója, v. jelentős ellenállást tapasztalsz egy egyébként passzív játékostól, akkor vissza az első mondatra...

    2. Never SP, T bluff against a real fish - azaz never make slow play and total bluff against a real fish (loose, calling station) - folytathatod úgy a mondatot, hogy ellenben draw-kal, pár/backdoor-ral, közepes pár magas kickerrel már szépen emelni kell. Szerintem.

    Ja, és mi a mikro? Az NL10 és 25 között is óriási a különbség. NL10 alatt egyre inkább komolyan kell venned ezt a témát.

    Üdv.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    iPoker network
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Micro téteken sok ellenfél ellen nuts-ként kezelhető a TPTK és az overpár. Rengetegszer lesz nálunk top pár rosszabb kísérővel, vagy second pár. Viszont általánosítani tényleg nem lehet, pozíció, ellenfél, board függő az egész.

    Amire viszont figyelj oda az a river valuebet. Ezen az egy utcán több pénzt tudsz kiszedni az ellenfeledből mint a party során egész addig. Nagyon fontos, hogy felismerd azokat a szitukat amikor nem szabad mögé chekelni, hanem betelni kell tovább még akár a TPTK-nál gyengébb kombinációkkal is.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #7
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Egy kicsit árnyalnám a képet, mivel mazsolásztam a HMben, 15K hand NL25 FR után.
    - ha több ellenfél van, és sok hivás\megadás volt, akkor a TPTK kevés, az overpár is. Általában 2párt bemákolt a fish útközben, soha nem fogja eldobni.
    - ha pozin kivül vagy, és a tökfish végig hivja az összes utcát, akkor a TPTK tuti bukó, az overpár is. Összeszedett két párt, lejött a lyuksora, akármi, ha a rivert is hivja elölről, tuti bukó.

    HMből aztvettem ki, hogy a fentiek miatt sok kis kasszát nyerek, amikor eldobja az első hivásra mivel semmije nincs, viszont kevés de NAGY kasszát vesztek, amikor overpárral végighivom, és mutat egy 95 kétpárt.
    TPTK river örülök a csekknek, főleg ha 2en vannak, inkább slowplayelnek, rosszabb lappal ott már nem ad meg.

    15K handből, 120 darab overpár a floppon (preflop allin nélkül): 220d nyereség.
    Ha a riveren is "még csak" overpárom van: 40%a veszit...

    TPTK floppon 170d, ha riveren is "csak" TPTK : 40d nyereség.

    Szóval elvileg nyereséges, de nagyon javulnia kell a TPTKnak...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •