Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás Littlemage Tilt videójának elemzése

    Sziasztok!

    Ezeket a játszmákat találtam kérdésesnek:

    1. (Q10o, 3:51) Ezt de sajnáltam itt.... Egy ilyen Q10o megér egy flopnézést hátsó pozícióban?

    2. (AKo, 5:14) Mennyit érdemes itt emelni a turnön?

    3. (QQ 10:14) Ezt hogy lehetne jövedelmezőbben megoldani? Vagy jó ez így?

    4. (37s, 13:01). no... ez lenne a köv. kérdésem, ezt(37s) hogy kellett volna. már flopol is tolni az emelést? Vagy?

    5 (89s 13:04).Itt a 2. balfékem, erre is mondhattok valamit, bár a legegyszerűbb az, hogy no comment . Azt hittem, hogy blöfföl, s így a szaros 3 dollaros pot miatt veszélyeztettem a beülőmet...

    6. (KQs 16:35) ehhez comment? máshogy kellett volna?

    7. (AJs 16:48) Itt annyira kész voltam már, hogy megmondom őszintén már csak a call után tűnt fel a flushveszély... gondolom ezt river emelésre dobni... (kellett volna.

    8. (AQo 19:52) Ez turnön már csak check/fold?

    9. (KK 27:02) itt jó a turnön a pot méretű hívás, vagy lehet kisebb?

    10. (A7s, 35:38) Itt ti is ráemelnétek az SB-re? Smit csinálnátok, ha elsőnek ő emel rám? fold, vagy call, esetleg reraise?

    11. (AQo, 36:05) Ezt hogy játszanátok?
    Jó volt a call preflop? S utána?

    12. (KJs 37:50) Ezt hogy játszanátok?

    13 (A9s 44:18) Ezt hogy játszanátok? Már a cbet is hiba? vagy csak utana kéne visszafognom magam?

    14 (K9s 47:28) No asszem ez tette be a kaput.... Itt hiba volt a "lassú" játszás? Ja és nem nut sor ez, de azért floppolt sor . Hogy játszanátok le? Mert utcáról utcára csak romlott a helyzetem....

    15. (99 52:59) No ezt hogy játszanátok? az ilyen sok lappal bejövőt legszívesebben kifosztanám (persze nem csak az ilyet , de amikor harcba kerülök vele, mindig ilyen fos flop van, s nem merek izmozni nagyin. lehet flopnál egy reraise potot kellett volna, vagy nem tudom....

    16. (AQo 54:55) No és ez? de itt már kész voltam ) amúgy nem nagyon szoktam flushúzóra all-in menni, de kíváncsi lennék egy tapasztalt játlkosnak a véleményére erről is.

    Bonusz kérdés
    17. (44, 02:18) 44-es párral buttonról két ellenfél után "érdemes" cbetelnem, vagy ezzel még meg fogom égetni magam?

    Csatoltam a kérdéseket jegyzettömben, ha úgy jobb valakinek
    köszi szépen!!!
    esetleg betegyem a HH-kat?
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Utoljára módosítva: Littlemage által: 2007. 10. 22. 21:03

  2. #2
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Szia!

    Megneztem es elmondom a velemenyemet a megjatszasokkal kapcsolatban. Megha kritikus is leszek, remelem nincs/nem lesz harag...
    Tobb kerdeses handet talaltam, mint ahany kerdes volt, ugyhogy nem idezgetve valaszolok, de ha volt kerdeskent is, akkor beszurom a szamjegyet...

    1; 3:15 QTo limp beleferhet, de szerintem ha nem ismeretlenek az ellenfelek, akkor raise is, ha reraise jon, dobos

    2; 5:00 AKo, ha emelnek flopon, akkor 1.5$, ha turnnel, akkor a 2$ eleg szerintem.

    8:40 4. asztal miert autoposztolsz

    3; QQ szet slowplay ajanlott, de lehet, hogy mar flopon is kaphattal volna akciot...

    10:50 4. asztal A3s UTG emeles?

    4; 12:40 2. asztal 37o, igy se-ugy se rossz megjatszas flopon, szerencsetlen sajnos, ha a lapjanal nagyobb lap jon, osztanatok...

    5; 13:40 3. asztal 89s fullra miert bloffolsz/betelsz az asztalt jatszva?, raadasul a 89s is meleg egy emeles... All-inre dobni kell. Az egesz parti rosszul lett jatszva az elejetol kezdve.

    6; 16:00 1. asztal KQs nem eri meg a turnon adni.

    7; 16:30 4. asztal TPTK vs flush talan dobhato rivernel, de a fele stacked mar bent volt...

    8; 19:30 3. asztal AQo, kell az emeles PF mindenkepp, turn bet beleferhet, de a check call sem rossz (oddsunktol fuggoen), majd check az adott partiban. Nem jott, ez meg nem bad beat.

    24:40 3. asztal A5o emeles belefer.

    9; biztos jo, fel sem tunt...

    34:00 2. asztal Nem biztos, hogy egy ilyen flopon c-betelnek...

    10; 35:00 2. asztal emeles jo A7s-al

    11; 36:00 3. asztal AQo PF szerintem sima ugy a megadas, flopon check/CALL. Azert, mert kicsit emel, meg nem kell reflexbol emelni. Persze van, amikor elviszed, de most pont rafaztal. AQ magassal nincs ertelme visszaemelni, foleg meg backdoor szinesely sincs, semmi igazi draw... Flop visszaemelesre DOBAS

    12; 37:30 2. asztal KJs, DOBAS van a check raisre, veszelyes flop.

    37:30 4. asztal AQs nem kell a 3-bet PF.

    39:30 3. asztal KTo emeles dobas, majd kovetkezo korben emeles mehet vele ismet CO-rol.

    42:45 4. asztal J6o, miert kell nyitni a riveren?

    13; 44:15 1. asztal A9s, emeles jo, c-bet ok, turn bet belefer, majd dobas.

    46:15 3. asztal A6o SB LOPAS!!

    47:00 3. asztal J9s limp es az emeles is jo szerintem, van pozicionk.

    14; 48:15 4. asztal K9s, nem volt szerintem rossz a megjatszas, egyszeruen rossz lapok jottek le. Turn bet nalam mar ketseges volt, river bet szerintem teljesen felesleges, vagy vesztessz, vagy elosszatok.

    50:00 3. asztal K9s emeles UTG nemhiszem, hogy muszaj lenne... DOBAS a 3-betre! Hiba a c-bet!!

    50:00 4. asztal A8o limpeles hiba!

    15; 53:00 4. asztal 99, ha mar 3-bet PF, akkor call flop, check-check turn, call river (nyitas merteketol fuggoen persze)

    16; 54:45 3. asztal nem rossz jatek szerintem, most nem jott

    bonusz valasz: en szoktam neha, 60% igen, ellenfelfuggo...

    S akkor most a vegso gondolatok!!

    Ha ennyire nincs penz az accounton, akkor ne nyisd meg az otodik asztalt, inkabb hasznald azt a penzt arra, hogy ujratoltsel.

    9 beulot veszteni az tul sok 1 nap, hagyd abba es pihenj!!

    Ha kenyelmetlenul erzed magad, hagyd abba a videot! Szerintem mar legkesobb a full vs pokernel abba kellett volna hagynod a videot... Tudom, hogy nehez abbahagyni, de muszaj! Ennyi.

    Onkritika es abrandozas nem jatek kozben kene tortenjen... Persze mikor maskor, de kerulni kell! Nekem az pl a koncentraciomat zavarta a videodban, amikor ossze-vissza beszeltel es pokertrackerben ellenorizted az aktualis eredmeny allasat. Ne a helyzetet kommentald, hanem a handeket, amik epp tortennek. Persze ha van egy erdekesebb, akkor vissza lehet terni ra, de nem csak kicsit belekapunk, es megyunk tovabb...

    Utolsokent pedig, vard meg mindig, mig befejezodnek a handek a vegen. En pl allergias vagyok arra, ha a PT adatok elterest mutatnak az Excel tablazatomhoz kepest...

    Tobb sikert a kovetkezo sessionokhoz!
    G.

  3. #3
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Köszönöm a hozzászólást, du átnézem újra a videóval együtt. S ha olyan van, lereagálom. de mondom mégegyszer köszönöm, hogy áldoztál rá az idődből, s mindezt mindenkinek, aki megtette/megteszi.

    Persze, hogy nincs harag.

    Amúgy mindenféle seggnyalás nélkül mondom, hogy amikor hónapokkal ezelőtt beraktad az NL25-ös statisztikádat, akkor döbbentem rá, hogy van, aki meg tudja csinálni. Azok annyira szép eredmények, szeretném én is azt elérni

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás

    1. Szerintem egész simán meg lehet adni, mivel csak limpelni kell. Emelés esetén biztos dobó. Én kb. 75%-ban limpelek ilyen esetben.

    2. Itt én $1.5-tel nyitottam volna, tehát az ő hívásának a másfélszeresével.

    3. Nálam ez check, mivel nem volt színhúzó, max. sorhuzoja lehet 67 vagy 23-mal, de ennek nem nagy az esélye.

    4. Én a turn reraisetől már csak megadtam volna az emelését a turnön és a riveren is. Pl. 68 vagy 8J-vel sora van, vagy esetleg 7-ese jobb kickerrel. Ha meg csak blöfföl, akkor egy reraisere úgyis eldobja. A flop check jó volt.

    5. Én nagy párra tettem volna river után. Már egy 66-tal is erősebb nálad, szóval fold. Flop megadás után már nem kell erőltetni ezt a partit.

    6. A flop emelés és a turn check isjó, utána viszont a potnyi emelést már nem éri meg megadni. Még ha bejön a sorod, akkor sem vagy tuti nyerő, K,Q-ról nem is beszélve.

    7. Erre nehéz mit mondani, még azt se lehet rá mondani, hogy az ellenfeled hülye volt, mert több esélye volt a flopon nyerni, mint neked. Részedről balszerencsésen alakult. Én se dobtam volna el a pot 50%-áért.

    8. Igen. Azon az asztalon már eléggé leromlott az imidzsed, azért nem hittek neked.

    9. Jó volt.

    10. Szerintem jó a ráemelés az sb-re. Ha ő emel ránk, akkor ellenféltől és hangulattól függően fold/call. Ilyennel nemigen szoktam reraiselni, még sbre sem.

    11. A call prefloppal nem volt gond. A flopon én csak callolok, utána pedig check/fold ha nem javulok.

    12. Már a visszaemelésre fold, de legkésőbb, akkor amikor te is eldobtad.

    13. Cbet még belefér, de utána már csak check/fold.

    14. Szerintem ezt jól csináltad. Elég peches parti.

    15. Nálam ez call vagy reraise. Ha a reraiset megadja, akkor utána check/fold. Ha call, akkor utána már csak check végig. Szóval a hibát a turn raisel követted el. Én ott elcheckeltem volna és a riveren megadtam volna, amit emel. Persze ezzel ugyanígy elbukod a partit...

    16. Belefér. 2 párt nem valószínű, hogy bárki eldobott volna. Ez pech volt.

    Érdekes, hogy kis párral is már preflop emelsz, én mindig csak limpelek vele vagy minraiselek dealerből. Ha hívás van megadom és csak akkor tolom neki, ha drillem van. Erről mi a többiek véleménye? Ti hogy játszátok a kis párokat?

    A kommentek tényleg elég viccesre sikeültek 1-2 helyen.

  5. #5
    Tag Gábor avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hozzászólások
    127

    Alapbeállítás

    Kis párral preflop mindig emeléssel kezdem.
    Automatizmusaim egyike.

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet Godmode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    10:50 4. asztal A3s UTG emeles?
    ezt láttam az indulási táblázatban

    16:00 1. asztal KQs nem eri meg a turnon adni.
    Szerinted mennyit érdemes megadni?

    50:00 4. asztal A8o limpeles hiba!
    Emelni kellett volna?
    Utoljára módosítva: Littlemage által: 2007. 10. 24. 21:54

  7. #7
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt láttam az indulási táblázatban (A3s UTG raise)
    nem az enyemben, tuti...

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerinted mennyit érdemes megadni (KQo)?
    2.20$ a pot, az ellenfel 2.40$-al nyit, neked pedig OESD van, de van egy duplikalodott kartya is... Tegyuk fel, hogy meg nem vagy drawing dead, ebben az esetben akkor lesz 0EV-s a jatek, ha 0.5$-t hiv... En azt mondom, hogy ilyen helyzetben (ha figyelmen kivul hagyom a full eselyt), 1.1$-t meg megadnek, tobbet nem szabad!!

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Emelni kellett volna (A8o)?
    En azt mondom, hogy vagy fold, vagy raise, inkabb az utobbi es ha van A a flopon, akkor nagyon ovatos lejatszas... Fugg az asztaltol is... Ha folyamatos limpeles van es soha nem dobnak emelesre, akkor inkabb fold...

  8. #8
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet Godmode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2.20$ a pot, az ellenfel 2.40$-al nyit, neked pedig OESD van, de van egy duplikalodott kartya is... Tegyuk fel, hogy meg nem vagy drawing dead, ebben az esetben akkor lesz 0EV-s a jatek, ha 0.5$-t hiv... En azt mondom, hogy ilyen helyzetben (ha figyelmen kivul hagyom a full eselyt), 1.1$-t meg megadnek, tobbet nem szabad!!
    Tehát az mondod, turnön, ha 8 outod van, akkor fél potnál többet nem szabad megadni. Ugyanez igaz akár a flushhúzóra is 9 outtal?

    S ha én nyitok először, akkor milyen megjátszásnak tartod azt, hogy nyitok fél pottal?

    Vagy netán negyeddel, s ha arra ráemel, még akkor is megadom?

  9. #9
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Ez ugy mar jonak/jobbnak tunik, emeles merteketol fuggoen kell folytatni...

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt láttam az indulási táblázatban
    Tényleg az van az Akadémiás indulótáblázatbanm h Axs-sel nyissunk mindehonnan. Korábban tartottam is magam hozzá, mostanra már visszavettem belőle.
    Nálam az UTG, UTG+1 range: AJ+, ATs+,22+, KJ+, T9s+, és, ha már felmértem a terepet, ill úgy érzem,h jól megy akkor bővítek SC-kel vagy Axs-sel, egyébként nem.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •