Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Floppolt quad

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás Floppolt quad

    Sziasztok!

    Kíváncsi vagyok a véleményetekre erről a lejátszásról:

    25NL 10 fős asztal. UTG pozícióban, teljes steak-al TT-vel nézek floppot. A flopp előtt hátsó pozícióból volt egy 4BB-s emelés, mindhárom játékos megadta, így a potban kb. 18 BB. Mögöttem még három játékos nagyjából teljes steak-el. A flopp: ATT rainbow.

    Első pozícióból emelek 3/4 potot, mindhárom mögöttem ülő játékos dob.

    Lehet hogy ezt kivételesen lassan kellett volna megjátszani? Hátha valaki egy kör check után el kezd emelgetni, pl. top párral.

    Egy korábbi játékban -nem ezen az asztalon- az előttem ülő játékos floppolt 9-es quad-al a kezében megvárta amíg 88-al behúzom a fullt, és elvitte a teljes beülőmet. Ez nem tűnt a részéről jó játéknak, mert ha a rivernél történetesen nem jön be a 2 out-om egyike, több zsetont nem raktam volna a potba. A flopp 99Q volt.)

    Szerintetek mikor érdemes lassan játszani?

    A hozzászólásokat köszönöm!

  2. #2
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Ebben a helyzetben én kivárás emelésre játszottam volna

  3. #3
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek mikor érdemes lassan játszani?
    Floppolt full over set-el, vagy poker a tipikus lapok amiket érdemes lehet a low stakes NL asztalokon lassan játszani.

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Elég rossz helyzetben voltál, mert első poziból, ha belehívsz 3 emberbe, még egy AK-val is nehezen adják meg a két 10-est látva. Én vártam volna a végletekig, bízva benne, hogy valaki fullra javul vagy az ászra hívnak.

    Ha passzolnak mögöttem a riverig, akkor ott biztos value bet.

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    Stack, nem steak, te!

    Flop check jobb szerintem, hátha beesik valakinek egy full vagy inside sor. Flop check után turn river fél-3/4 pot emelés, turn check szerintem nagyon rossz.

    Flop checkraise-t szintén rossznak tartom, lényegében egyenlő egy hangos kiáltással, hogy "hahó, T van nálam, dobjátok!". Ha valaki emel flopnál, akkor csak call, és turn river lead!! Játékostól függően még lehet trükközni, pl. river weak bet, hogy visszaemeljen, ilyesmi.

    De a flop lead-et se tartom annyira rossznak, ha valakinél van AJ+, akkor jön végig szerintem.

    "ha belehívsz 3 emberbe, még egy AK-val is nehezen adják meg a két 10-est látva."

    Hát nemtom, szerintem ezen a limiten AK, AQ-val boldogan mennek allinig, talán még kisebb kickerrel is. Bár 10maxot nem szoktam játszani, lehet, hogy ott óvatosabbak.

  6. #6
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Sawa: Egyetértek az általad írtakkal. Igazad van abban is, hogy a flop passz után a turn-ön már hívni kell, főleg hogy mindeféle sorra váró lapokkal, KJ, KQ, QJ is adhatják az ász párok mellett.

  7. #7
    Tag Gábor avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hozzászólások
    127

    Alapbeállítás

    Flopon még check, de turn-on jó az emelés.

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 03. 14.
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    csak nehogy lejöjjön még 2 ász

    Egyébként flopnál check, aztán bet minden szinten.
    Ha valaki flopnál emel, akkor call, turn check_call, rivernél bet.
    Utoljára módosítva: Lacko által: 2007. 04. 12. 14:42

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •