Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: Üdv!

  1. #1
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás Üdv!

    Sziasztok,

    Párszor már irtam ide, gondoltam illene bemutatkozni.

    32 éves vagyok, 2 felsőfokú végzettséggel, nincs család, viszont jó anyagi helyzet ;-).
    Pókerrel 1,5 éve ismerkedtem meg.
    Mivel túlzottan analitikus és gondolkodó ember vagyok, csak 2 könyv és sok olvasás után 1 hónappal "mertem" előszőr valódi pénzben játszani, 50 dolcsit befizettem a pokerstarsra.
    Az első félévben elolvastam - és megértettem - sok könyvet, illetve oktató videót, handhistorykat a netről.
    Akkor még csak "recreational" MTT játékosként, mivel magas beosztásom miatt kevés időm maradt, inkább pár óra kikapcsolódásra és izgalomra vágytam, mint komoly nyereményre.

    Az utóbbi fél évben azonban egyre komolyabban foglalkoztat a póker, környezetem szerint "sajnos".

    Egyrészt kiköltöztem vegasba 2 hónapra, ahol egész délelőtt netről tanultam, illetve még több itthon nem kapható könyvet elolvastam, és megértettem ;-)
    Délután\este pedig játszottam élőben CG és MTT. De ami fontosabb hogy nagyon sok játékossal - profikkal és amatőrökkel egyaránt - beszélgettem az asztaloknál illetve pár sör mellett, sok tapasztalatot szerezve nemcsak játékelméletből.

    Másrészt (túl) sokat kutakodtam a játékban rejlő matek után, ide értve várható eredményeket, statisztikákat, szerencsefaktort, szórást és társait, OPR PTR fórumok net és élő kérdezősködéssel.

    Mióta hazajöttem, gondoltam legyen CG, alulról kezdve a tapasztalat miatt.
    NL5 3K hand alatt beállitottam a holdemmanagert meg a gépem, 10bb\100.
    NL10 9k hand, 12 bb\100.
    Most NL25ön járok, 28k hand, 4bb\100.
    NL25ön kipróbáltam sok mindent, SSS, ultra lazaaggró, majd ultranit, ABC poki, meg ami eszembe jutott, amolyan tanulásképpen.
    Összességében EV szerint 6.8 bb\100.

    Most ott tartok, hogy fel kellene dolgozni a tapasztaltakat, és terveket\célokat kellene kitűzni...
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Idegen andrás78 avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    SZia!
    grat. a grafikonhoz, szép eredmény. FR vagy SH?

    updt.:látom leginkább FR
    Utoljára módosítva: andrás78 által: 2010. 04. 29. 13:18

  3. #3
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Vegasban aztán sokat lehet tanulni a regulároktól.
    Hol nyomtad élőben?
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Kb mindenhol voltam, ráértem, körbenéztem ;-)
    A nevesebb helyeken mindig ült 2-3 képzett fiatal, szóval én inkább a turista helyekre jártam. Ha a képzettekkel elkezdtünk "szakmai" dolgokról beszélgetni, az összes pénzes turista elszaladt. A stratosphere mellett volt az albim, szóval leginkább strat, sahara, circus.
    Tourokkal kezdtem (sajnos), sehol nincs normális, egy hétig szaladgáltam, egy vicc a buyin meg a struktura. legalább 20 dolcsi a házé, azaz 30+20tól indul, 60+20ig, itt kb 50BB és 15perc vaxint, 20-30 játékossal. Szóval 100+20tól már esetleg, akkor már 100bb 20perc. Szerintem a legjobb versenyek az Orleansban vannak, 120-150dolcsi, de akár 100 játékos van (ez nagy szám vegasban!), és 200bb, 30perc... Tour szempontból vegas felejtős, ha nincs kiemelt verseny. Meséltem is nekik, hogy bezzeg a kispöcs magyarországon 3-4 helyen is óránként indul 100-200 fős tour, és 10-20% fee..
    90% CG van mindenhol...

  5. #5
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Ja, és meglepően kevés képzett játékos volt. Mint itthon, mindenki nagyszájú meg nagyon vágja meg 5 éve játszik stb, de nem tudja mi a pot odds, alap százalékokkal sem voltak tisztában. Meglessük a flopot bármi áron, oszt ha betalál akkor toljuk, néha első poziból 5x overbet allin mer 2es szettje lett, mindenki dob, majd büszkén mutat...
    A turista játszani szórakozni megy, azaz 5-6 ember néz flopot. Igy sajna csak elég nagy varianciával lehet játszani, ugyanis ha bármije van, akkor megy. Azaz ha raise meg reraise van, akkor "elvileg" illik eldobni a TPTKt, majd turnön allin mennek, és mutat egy 2.párt, meg egy TPGKt...
    Most képzeld el azt a szitut, aminek örülni kéne: utg 10bb raise, 3call, majd én gombról 70bb allin AAval, na eddig isteni. Csakhogy nagyvak call, majd még két calloló "lets gamble" call. És valaki tuti összeszed valamit. KK már setmining, nem dobnak ászos kezet.
    Szerintem nolimit 1\2, illetve 2\5ön semmit nem lehet tanulni, tök más megy, kb mint neten a 2 cent. Csakhát kurvára idegesitetett amikor a 300 dolcsis kaszámat AA helyett kitolják a 69 kétpárnak, megadta mert egyszinu...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •