Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL20 75s flush, value maximalizálás

    Ellenfél: 59/13, 68 hand alapján

    Ismét a bwin-es overlimp fegyver

    Érdemes-e FD-vel már flop-on növelni a kasszát a 4way potban?
    Turn: mehet-e nagyobb reraise?
    River: mekkora emelésben lett volna a max value?

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

  2. #2
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ellenfél: 59/13, 68 hand alapján

    Ismét a bwin-es overlimp fegyver

    Érdemes-e FD-vel már flop-on növelni a kasszát a 4way potban?
    Turn: mehet-e nagyobb reraise?
    River: mekkora emelésben lett volna a max value?
    Preflop nálam raise.
    Flopon sokan vagytok, jó lehet a checkback, de a bet se tűnik olyan rossznak.
    Turn mehet a nagyobb raise, sőt.
    Riveren közel potot hívnék.

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 09. 12.
    Hely
    Kistelek
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Preflop emelj kocka, mert most is limpeltél és alig nyertél valami.
    Hallgass wat2pushra :P
    Én flopon emelnék (callolnak QhJhval is , mert az szép lap ) és ha nem jön a flösh ingyen kártyát kérek törnön, ha meg jön, akkor fizetnek rendesen.

  4. #4
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    ezt az "új fegyver"-t el kéne felejeteni szerintem.
    flop check jó, törnön, riveren nagyobbat emelj!

  5. #5
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt az "új fegyver"-t el kéne felejeteni szerintem
    Ha bwinen tényleg minden asztalon ilyen gigacsfishek ülnek, akkor nem feltétlenül kell 2 parti után elvetni az "új fegyvert" szerintem.
    Erről nem rég egy másik topikban volt is kisebb-nagyobb eszmefuttatás, hogy adott körülmények között jobb lehet az overlimp, mint az izolálás.
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  6. #6
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha bwinen tényleg minden asztalon ilyen gigacsfishek ülnek, akkor nem feltétlenül kell 2 parti után elvetni az "új fegyvert" szerintem.
    Erről nem rég egy másik topikban volt is kisebb-nagyobb eszmefuttatás, hogy adott körülmények között jobb lehet az overlimp, mint az izolálás.
    +1

    Jó a limp sztem is, ezekkel nem HU akarok játszani sok kis kasszát, hanem multiway potokban sokat nyerni ha kialakul vmink. Iszonyat jó lapok postflop, főleg ilyen arcok ellen. Teljesen rendben van az overlimp és az olcsó flopnézés ilyen lapokkal, úgy is kifizetnek ha lejön.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  7. #7
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Akkor egy kis háttér ehhez a limp-elős témához:

    A preflop játékom már jól beállt SH-ra. Standard játékom nagy mintán 24/22, 6-os 3bet-tel. PS-en ez egyébként egy remek induló stat mikrón.

    Bwin-re áttérve egészen úgy világ fogadott, ami arra kényszerített, hogy erőteljesen alkalmazkodjak. Egyrész a VPIP és PFR közötti rést nagyobbra kellett nyitni, másrészt teljesen asztalfüggő a játékom. Nit asztalon nyomulok 27/24-gyel, 7-8-as 3bet-tel, giga fish giga CS asztalon meg 18/10-es, vagy még durvább stat-tal.

    Pl. adott a következő asztal: flopnézés: 65% (átlagos asztal NL20 SH-n bwin-en).

    Játékos típusok az asztanál:
    - "mr. K3s egyszínű lapom van, nézzünk egy flopot limp-call master"
    - "mr. bottom párt flop-oltam, 3 utcán végig call-olok, riveren az overbet allin-t is call-olom postflop master"
    - "mr. second párt flop-oltam c/r overbet allin megyek value maximalizáló master"

    Na most nem nehéz belátni, hogy ennél az asztalnál a limpelők izolálása szimpla pénzégetés. Nagyon megéri viszont minden olyan spekulatív lappal olcsón flop-ot nézni IP multiway potban, amivel monster-t flop-olhatunk, mert hiába kicsi az induló pot, multiway jön majd velünk 1-2 ellenfél és riveren callolják az allin-t is, ha van valamijük, tehát nincs szükség a preflop pot építésre.

    Még egyszer leszögezném, hogy nyilván nem ez a standard játék, és egy totál kezdőnek nem ez alapján kell megtanulni játszani, de ez a kérdés itt az adott asztal dinamikájának ismerete nélkül nem ítélhető meg.

    Szóval 100%-ban eghyetértek, hogy SH ne limpeljünk, ha valamilyen extra követelmény meg nem kívánja.

  8. #8
    Őstag plastikman0 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    1.354

    Alapbeállítás

    nekem nemteszik a limp

    már preflop el lehet vinni a kasszát, ha meg nem akkor egy cbet-tel... ez már maga nyereséges játék...

    egy limpelt potba nagy kasszát nyerjünk egy ilyen lappal... azért ahoz elég nagy cooler kell....
    "A netes pókerlóf*sz*kon meg semmit nem lehet nyerni, az csak behúzás. Az is hülye, aki azon játszik."

  9. #9
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    hogy viszed el a kasszát preflop ha tele az asztal 72/18 emberekkel?
    a fent leírtakkal Kocka21 tök egyetértek
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  10. #10
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet plastikman0 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekem nemteszik a limp

    már preflop el lehet vinni a kasszát, ha meg nem akkor egy cbet-tel... ez már maga nyereséges játék...

    egy limpelt potba nagy kasszát nyerjünk egy ilyen lappal... azért ahoz elég nagy cooler kell....
    Sok pénzembe került, mire megtanultam, hogy bwin mikrón ez sajnos nem így van egy átlagos asztalon Ha PS-ről van szó, ott 100%-ig egyetértek.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •