Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás Baluga Theorem kihasználása reg-ek ellen

    Kíváncsi lennék a tapasztaltabbak véleményére az alábbi elméletemmel kapcsolatban:

    Egyre több reg van tisztában a "Baluga Theorem"-mel, miszterint ha a turn bet-ünk után egy raise-zel szembesülünk, akkor az egy pár típusú lapjaink (top pár, overpár) többnyire kevésnek bizonyulnak.

    Ezt ugye elvileg ki is használhatjuk és eldobathatjuk a top párokat a gondolkodó reg-ekkel.

    Most példaként egy hand, ahol NL30-on próbálgatom, mennyire működik a dolog:

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Általában semmilyen move-ot nem szeretek túl gyakran csinálni, ezért mindig igyekszem az ideális körülményeket megtalálni, és csak akkor meglépni.

    A szükséges feltételek a véleményem szerint:
    • IP vagyunk
    • Nem mi voltunk a preflop agresszor, hanem calloltunk hátulról egy korai pozíciós emelést (ergo lehet nálunk valami kézbepár, amivel set-et kaptunk)
    • Az ellenfélnek nagy valószínűséggel egy sima top párja van
    • Az eddigi history alapján feltételezzük, hogy az ellenfél el tud engedni egy top párt
    • Sima emelt kassza volt, nem 3bet pot


    Mivel turn-ön emelünk rá az ellenfélre, ezért már elég nagy a pot, így blöffből nem lenne jó akkorát emelni, amivel már comitted-ek vagyunk. Elég egy ekkora, minraise-nél alig nagyobb emelés, vagy kellene az eredeti emelés háromszorosa?

    Ki ellen csináljuk inkább? LAG, TAG, vagy nit?

    Ez így elég sok kérdés lett, de szerintem elég érdekes a kérdés. Várok minden építő jellegű véleményt.
    Utoljára módosítva: kocka21 által: 2010. 06. 08. 12:29

  2. #2
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Én szerintem nem volt túl ideális a board erre a movera, de majd kijavítanak az okosabbak. Egyrészt lent van az FD, ami miatt nagyon jóval több kombinációt a kezedbe fog adni erre a turn minraisere, másrészt egy AK5 boardon amúgy is egyedül az 55-öt tudnád reppelni, ami meg elég kevés, ha range-dzsekkel számol az enemy
    "Work hard, win harder. Never stop, never get down on yourself, always keep your motivation high and your hunger higher."

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Csongrád
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Pontosan, Dodival egyetértek. Ez a board teljesen alkalmatlan volt erre a move-ra, az is lehet, hogy a playánál FD volt. Nyilván itt A-val csak splitre hajt maximum, de ha már turnön adott, akkor riveren sem fog dobni. Itt elég kevés lapot tudsz előadni.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder paulbig avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    584

    Alapbeállítás

    Pont a minraise miatt callolnám le 10/10 fd-vel, AK-val insta (bár ezzel akár reraise is mehetne), riveren meg agyalnék, hogy ez most valuebet lehet-e fullal Ax két párral calldown mellett lennék, ha nem duplázódik a river. Abszolút dry boardon valóban jobban működhet a dolog. AQ-t talán callolnék itt (turnön), AJ-t fix, hogy dobok.

    Amúgy milyen tudatosan építed az imaged, multkor call 3bet A4-el, most meg TT-vel blöffölgetsz
    Utoljára módosítva: paulbig által: 2010. 06. 08. 16:03

  5. #5
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet paulbig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy milyen tudatosan építed az imaged, multkor call 3bet A4-el, most meg TT-vel blöffölgetsz
    Keresek minden lehetőséget, hogy áttörjem végre a 10bb/100-as winrate-et. NL20-on, csak 8,7bb/100 sikerült (igaz, hogy EV alapján 12-13bb/100 körül lett volna, de az nem számít).

  6. #6
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Keresek minden lehetőséget, hogy áttörjem végre a 10bb/100-as winrate-et. NL20-on, csak 8,7bb/100 sikerült (igaz, hogy EV alapján 12-13bb/100 körül lett volna, de az nem számít).
    miért nem lépsz feljebb? nem bb/100ra hanem pénzösszegre játszák az egészet...
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #7
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    jaja, ez sztem sem volt tul jo spot. egyreszt A, K benne van a rangeben erosen, masreszt nem nagyon addsz elo itt semmi. Az a jo helyzet, amikor több lapkombinacioval is verve van az ember kb. Tehat mittom en több 2par is benne van a rangedben+flush/sor, ilyenek. ha emelgetsz, akkor ne ilyen miniket, tedd oda neki rendesen.

    amugy inkabb tag/nitek ellen csinald ezeket. persze mukodhet lagok ellen is. fontos lehet meg a wtsd mutato, akik szeretnek riverig menni, azok nem a legjobb partnerek erre. de mindig gondold at az ellenfel fejével is, hogy kb mire rakhat teged. S ha ugy erzed, hogy hitelesen elo tudod adni akkor hajra. S ami fontos még, hogy merj riveren is erot mutatni, magyarul tedd be a stacked. még 100-on is csomoszor láttam olyat, hogy flop-turnon izmozik a csavo,ealoadja magat, aztan river ch-ch, s nem csak hogy nem nyeri meg a kasszat, de meg le is bukik a moveolgatasaival.

    Persze nem szabad tulzasba vinni ezeket se, mert aztan egy call utan még megkapod, hogy trust your notes
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder paulbig avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    584

    Alapbeállítás

    "10bb/100-as winrate"

    Szerintem felejtsd el ezt a kötelező bb számot, nem ez fogja mutatni, hogy mennyire tudsz játszani. Múlt hónapban 3 hétig 6 big bet felet volt a ratem, majd 2 session alatt lefeleztem és nem azért, mert rosszul játszottam volna.

  9. #9
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miért nem lépsz feljebb? nem bb/100ra hanem pénzösszegre játszák az egészet...
    A héten léptem fel NL30-ra. Csak közben a bb/100-at is igyekszem növelni.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder Tyllus avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 30.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    683

    Villanykörte

    A Baluga Theorem alapján ez akkor sima dobás lenne, habár nem tűnik túl erősnek az ellen:
    22 hand alapján: 82/5/25

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    HEM
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Hero ($9.10)
    CO thiouse ($2.25)
    BTN Rakim888 ($10.13)
    SB Korkay ($12.83)
    BB boooraaa ($2)

    Pre-Flop: ($0.15, 5 players) Hero is UTG
    Hero bets $0.35, thiouse folds, Rakim888 folds, Korkay calls $0.30, boooraaa folds

    Flop: ($0.80, 2 players)
    Korkay checks, Hero bets $0.75, Korkay calls $0.75

    Turn: ($2.30, 2 players)
    Korkay checks, Hero bets $1.80, Korkay raises to $3.60, $1.8 to Hero ($6.2)?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •