Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag kempf avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 17.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    364

    Alapbeállítás NL10 SH - top két pár, 3 betelt pot

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    iPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG mrAkebono ($10.19)
    UTG+1 Hero ($12.62)
    CO WhatsoFunny ($12.79)
    BTN QTPQ ($9.95)
    SB szoOoka ($30.45)
    BB Alp0wnd ($10) (11 / 11 / 2,5 / 3 bet 9% / 138 hand)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is UTG+1
    1 fold, Hero raises to $0.35, 3 folds, Alp0wnd raises to $1, Hero calls $0.65

    Flop: ($2.15, 2 players)
    Alp0wnd checks, Hero bets $1.10, Alp0wnd calls $1.10

    Turn: ($4.35, 2 players)
    Alp0wnd checks, Hero bets $2.12, Alp0wnd calls $2.12

    River: ($8.59, 2 players)
    Alp0wnd bets $5.78, $5.78 to Hero ($8.4)?

    Preflop kell a 4 bet? Ha visszatolja, akkor dobás. Nem szeretem AK-val berakni preflop, ezen a limiten szerintem -EV.

    A flop nem olyan rossz, de a két J akár ijesztő is lehet.
    Gondolom nagyobbat kellett volna hívni flopon és turn-ön is, és akkor a riveren már nem lenne min gondolkozni. Ez lett volna a jó játék?

    Viszont ahogy játszottam ez easy fold?
    Mi lehet reálisan nála? Flush? J? Full?
    A bluff-ön kívül kb. semmit nem verünk.

  2. #2
    Lelkes újonc AKHook1 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    München
    Hozzászólások
    95

    Alapbeállítás

    PF raise 3$, ha Ai mond akkor easycall.
    Igy viszont nalam ez fold...
    Eddig féltem Hókuszpóktól, de miután rájöttem, hogy kitalált személy,megnyugodtam, hogy a törpék biztonságban vannak!

  3. #3
    Fanatikus tag kempf avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 17.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    364

    Alapbeállítás

    Esetleg más valaki?

  4. #4
    Őstag Yomb1e avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hely
    Jancsika Jancsikaaa
    Hozzászólások
    1.462

    Alapbeállítás

    9% 3bet ellen 4bet/call. Még ha ilyen nit is.
    Így dobás.
    Utoljára módosítva: Yomb1e által: 2010. 07. 01. 09:14
    Stack the donk!

  5. #5
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 11. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Sztem 4bet/call, itt pedig dobás.

  6. #6
    Fanatikus tag gab0r avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    359

    Alapbeállítás

    Miért jobb a 4bet/call mint a sima call IP? Nem az a lényeg, hogy a sok 3bet lapjából bent akarom tartani a gyengébbet?

    A végére én is foldot mondanék, nem látok olyan lapot amivel lehet így játszani és megverjük.
    Floppon olyan 1.7-et betelnék, turnön ha normálisat betelünk akkor commitedek leszünk a riverre... amivel az a baj, hogy ha megadó range-ből csak az AQ-t verjük meg a húzókat...

    Szóval, mi jó megoldás?
    "A siker nem döntő, a kudarc nem végzetes: a bátorság, hogy folytasd, ez az, ami számít."

  7. #7
    Fanatikus tag mehi avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    238

    Alapbeállítás

    Hali!

    Szerintem ezen a limiten (én is játszom) simán mehet a 4bet/call, ez +EV hidd el.
    Én a floppon nagyobbat beteltem volna 1,7-1,8$-ig, ok, hogy 3betelt kassza, de a húzóknak ne adjuk már meg az oddsot, turn is nagyobb a bet. A river pedig sima fold.
    ""Aki legközelebb KK pre fold topikot nyit, az úgy fog járni mint "Zooltán".""

  8. #8
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Pf: jó a call, az ellenfél egy nit, aki most az MP-t 3bet-elte OOP.

    A 9%-os 3bet senkit se tévesszen meg. A 3bet csak 200 hand alatt áll be annyira, hogy arra lehessen alapozni. Tipikusan a nit-ek esetében fordul elő, hogy ha lényegesen kevesebb, mint 200 hand van róluk, akkor a 3bet szinte azonos a PFR-rel. Ezt sokan félreértelmezik, és preflop emelőháborúba kezdenek egy atom nit ellen, csak azért, mert azt látják, hogy 8-9-körül van a 3bet-je 100 hand alapján.

    Postflop: 3bet potban vagyunk, TPTK-t flopoltunk - > stack off, egyetlen célunk van: mielőbb bekerüljön az összes pénz. Flop: bet pot, turn: overbet push

    Ha már így játszottuk, akkor river-en call, a visszaemelésben nincs value, mert nem nagyon látok gyengébb lapot, ami megadná, legfeljebb az AQ, de az is félne a színtől.

    Attól semmiképpen sem tartanék, hogy szín van nála, hisszen ahhoz két treff-je kell, hogy legyen. A treffből az A nálunk van, a K és a J a boardon, tehát, akkor mivel 3bet-elt a nit ellenfél preflop, QcTc-vel?

  9. #9
    Fanatikus tag mehi avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    238

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Postflop: 3bet potban vagyunk, TPTK-t flopoltunk - > stack off, egyetlen célunk van: mielőbb bekerüljön az összes pénz. Flop: bet pot, turn: overbet push.
    A flop bet, turn overbet push nem agró egy kicsit top párral?
    Másik: c/c/b line-t egy nit top párral megcsinálja? Szerintem nem nagyon, ez inkább 2pár+ legtöbbször.
    ""Aki legközelebb KK pre fold topikot nyit, az úgy fog járni mint "Zooltán".""

  10. #10
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 11. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pf: jó a call, az ellenfél egy nit, aki most az MP-t 3bet-elte OOP.

    A 9%-os 3bet senkit se tévesszen meg. A 3bet csak 200 hand alatt áll be annyira, hogy arra lehessen alapozni. Tipikusan a nit-ek esetében fordul elő, hogy ha lényegesen kevesebb, mint 200 hand van róluk, akkor a 3bet szinte azonos a PFR-rel. Ezt sokan félreértelmezik, és preflop emelőháborúba kezdenek egy atom nit ellen, csak azért, mert azt látják, hogy 8-9-körül van a 3bet-je 100 hand alapján.

    Postflop: 3bet potban vagyunk, TPTK-t flopoltunk - > stack off, egyetlen célunk van: mielőbb bekerüljön az összes pénz. Flop: bet pot, turn: overbet push

    Ha már így játszottuk, akkor river-en call, a visszaemelésben nincs value, mert nem nagyon látok gyengébb lapot, ami megadná, legfeljebb az AQ, de az is félne a színtől.

    Attól semmiképpen sem tartanék, hogy szín van nála, hisszen ahhoz két treff-je kell, hogy legyen. A treffből az A nálunk van, a K és a J a boardon, tehát, akkor mivel 3bet-elt a nit ellenfél preflop, QcTc-vel?
    Ja, ez mondjuk igaz...Én benéztem az ászt, nem láttam, hogy treff
    Megnéztem a lehetséges (szűk) range-et pokerstove-ban, simán meg lehet adni, bár a move alapján lehet, hogy bukó.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •