Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás Pusholó, calloló range-ek különböző zsetonállásoknál

    Gyakorlott, nyerő versenyjátékosok véleménye érdekelne, kiváncsi vagyok milyen laptartománnyal toljátok.

    Önhatalmúan három részre bontanám,

    ugye van az alap pusholó range, amivel különböző zsetonmennyiséggel pozíciótól függően betoljuk az egészet, ha nem történt előttünk emelés. Ez a legtágabb range, itt számítunk arra, hogy senki nem adja meg.

    Aztán van a visszatolós range, aminek helyenként még van némi fold equitije, de itt már szűkíteni kell a laptartományt, mer gyakrabban adják meg, és figyelembe kell venni hogy laza vagy tight tolta be.

    És van a harmadik, az FE nélküli push, illetve a calloló range.


    Tehát a fő kérdések.

    Pusholó range 5-10-15 esetleg 20 bb-vel.

    Reraise allin range 5-20 bb-vel

    Call range 5-20 bb-vel.

    Pozíciótól, játékostól függően persze.

    Na most ebben az egy topikban gyakorlatilag a versenyjáték lényegét próbálom feldolgoztatni veletek, szerintem esélytelen, de azér próbálkozom.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    nincs az a lelkes, jóindulatú őrült, aki ezt be fogja neked gépelni...

    de a lee nelson-féle kill everyone pkönyv 'basic endgame concepts' és 'equilibrium plays' fejezetében ha nem is bb-ben, hanem M-ben kifejezve ezek a rangek megtalálhatóak.

    kevés, a mai játékhoz is alkalmazható könyv van, amit ajánlanék (hamár nem vagy teljesen kezdő), ez köztük van.
    "You see, in this world there's two kinds of people, my friend: those with loaded guns, and those who dig. You dig."

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet TheManWithNoName eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nincs az a lelkes, jóindulatú őrült, aki ezt be fogja neked gépelni...
    :-D:-D

    Azt sejtettem, nekem van range-listám, be fogom rakni, ha lesz hozzá kedvem, ez asszem a holnapi napon lesz.

    Az a könyv amit említettél, létezik digitális formában?
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2009. 09. 07.
    Hozzászólások
    1.020

    Alapbeállítás .

    100% al beteszem ha olyan a szitu és 43-45% al callolok ha én vagyok a nagyvak és jó a stackem.
    "Igen én is a sajnos szerencsétlen emberek közé tartozom, ezt több PS pro is alá tudja támasztani! És a legundorítóbb az egészben, hogy egyes szerencsés játékosok miután szénné mákolnak, még be is írják a csetbe hogy: ty donk...!"

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 25.
    Hozzászólások
    197

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a könyv amit említettél, létezik digitális formában?
    Ment pm.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet dj.reLax86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    100% al beteszem ha olyan a szitu és 43-45% al callolok ha én vagyok a nagyvak és jó a stackem.
    Merész hozzáállás. Egyébként érdekes módon azokon a versenyeken voltam a legjobb, ahol nem kötöttem magam szabályokhoz, amikor éreztem, betoltam. Mondjuk sok mák is kellett utána.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet tozo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ment pm.
    vettem
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    iPoker network
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    lehetetlen így push/call range-eket felállítani

    rengeteg változótól függ egy adott szituációban a range
    - pozíció
    - stack méretek
    - ellenfél
    - saját image
    - ICM
    - stb...stb...

    ez annyi változó, hogy nem lehet általános range-eket felállítani

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát a fő kérdések.

    Pusholó range 5-10-15 esetleg 20 bb-vel.

    Reraise allin range 5-20 bb-vel

    Call range 5-20 bb-vel.
    ezekre a kérdésekre nem fogsz választ kapni
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  9. #9
    PA addict Zsipali avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 15.
    Hozzászólások
    2.372

    Alapbeállítás

    Idézet dj.reLax86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    100% al beteszem ha olyan a szitu és 43-45% al callolok ha én vagyok a nagyvak és jó a stackem.
    Azért ez elég meredek

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2009. 09. 07.
    Hozzászólások
    1.020

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Merész hozzáállás. Egyébként érdekes módon azokon a versenyeken voltam a legjobb, ahol nem kötöttem magam szabályokhoz, amikor éreztem, betoltam. Mondjuk sok mák is kellett utána.
    jaja. eléggé merész. De mint írtam is szitu függő. És szitunként külön lebontva hogy 5BB 10BB 20BB nem tudom megmondani mert függ az asztal dinamikájátol is. Így az én lágtágabb push call rangem írtam le.
    "Igen én is a sajnos szerencsétlen emberek közé tartozom, ezt több PS pro is alá tudja támasztani! És a legundorítóbb az egészben, hogy egyes szerencsés játékosok miután szénné mákolnak, még be is írják a csetbe hogy: ty donk...!"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •