Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás NL5 hu fish ellen

    Tegnap éjjel Everest-en sikerült egy igen borzasztó játékost kifogni nl5-ön, miután gyorsan áttolt 2 beülőt (az egyiknél A magassal blöffölt riveren, a másiknál A6o-val, A magassal call-olta turn allin-em..) leült a játék és oda-vissza tologattuk a kis potokat. A játéka totál random volt, össze-vissza donk-olt, minraise-lt. Tulajdonképpen ilyen játékosokat keres mindenki. Sajnos lapot a továbbiakban nem kaptam ellene, és egy harmadikként beülő játékosnak tolta át mind a 400 bb-jét pár perc alatt...
    Viszont volt egy handem vele, ahol nem tudom, hogy call-olnom kellett-e volna. Ugyanígy potbet-elt riveren már value-ért és blöffből is kb. 200 hand alatt.
    Itt vannak a stat-jai:

    VPIP: 87 PFR: 35 agg: 2.8 3bet: 24.4 foldto3bet: 17
    steal: 40 cbet: 87

    és itt a hand:

    weaktight | Hand | T9o - $0.03/$0.05 No Limit Holdem

  2. #2
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    nem.

    a turn ch/r többször monster mint bluff, a riveren meg nem akarunk közel 1 BI-nt berakni határeset párral

    általában már a turnön dobom.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  3. #3
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Összevissza játszó ellen nem cbetelném ezt a flopot.

    Ha a turnön calloznék, akkor riveren is, kivéve, ha nagyon csúnya lap jön. Kérdés, hogy itt mi a csúnya? Lehet, hogy vakon kellene callozni riveren? Ha tényleg annyira maniac/moron, ahogy mondod, akkor igen.

  4. #4
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...a turn ch/r többször monster mint bluff...általában már a turnön dobom.
    Ebben egyetértek Veled. De, ha turnön megadunk, akkor megtehetjük, hogy riveren dobunk egy ilyen elmebeteg ellen? Szóval az ellenfél meglehetősen "speciális" a leírás alapján. Ilyenkor nem érdemes herocallozni határeset helyzetekben?

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 08.
    Hely
    Vaskút
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás

    Egy ekkora fishnél jóval gyakrabban lesz ott egy 10-es valami szeméttel, mivel ahogy mondtad randomot játszik valószinüleg az ilyen az overcardra is adja majd a flop cbetet, legalább is ahogy én ismerem az everesten ezeket a "jó" embereket , de amúgy még többször fordítja blöffbe a turnon a fd-ját, én megadtam volna ha mégis ver, akkor lehet , hogy drága infóhoz jutunk, de lesz róla egy erős infód ezáltáltal és másnap akár a többszörösét vissza tudjuk nyerni az ilyentől.

  6. #6
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet ATM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben egyetértek Veled. De, ha turnön megadunk, akkor megtehetjük, hogy riveren dobunk egy ilyen elmebeteg ellen? Szóval az ellenfél meglehetősen "speciális" a leírás alapján. Ilyenkor nem érdemes herocallozni határeset helyzetekben?
    határeset helyzetekben összességében mindig nagyobb EV a dobás mint a call.
    Vmi HS pro HU player videójában hallottam (talán Internetpokers) hogy minden regulár/nyerő játékos a határeset callokkal veszti el legtöbb pénzt (Ő is). Ő azt mondta hogy nagyjából a szabály legyen az hogy amikor gondolkozunk egy megadás előtt hogy vajon megvan-e neki, akkor higgyük el hogy többször lesz meg mint nem

    Megtehetjük hogy a turnön megadunk és a riveren dobunk. A turn callunk kb 32BB volt, a river meg 92 lenne. Sztem hosszú távon az ilyen szitukban nagyobb EV ha úgy gondolkozunk hogy calloltunk a turnön, mert lehet hogy blöfföl, ha a riveren is betel akkor valószínüleg nem. Ha mégis akkor WP sir, next hand plz.

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    általában már a turnön dobom.
    ez hülyeség. Fish ellen 90% ban nem dobom a turnön, nem tom mér írtam, sry. STD játék call turn fold river. Beton readdel callolom a river amúgy. De az kb 1-2K handenként van sztem.

    íme egy példa (ezt nem 2K handenként csinálom meg hanem kb 50K):
    weaktight | Hand | 3As - $0.50/$1 No Limit Holdem
    de nem ajánlott otthon kipróbálni.

    Idézet bogeszmix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy ekkora fishnél jóval gyakrabban lesz ott egy 10-es valami szeméttel, mivel ahogy mondtad randomot játszik valószinüleg az ilyen az overcardra is adja majd a flop cbetet, legalább is ahogy én ismerem az everesten ezeket a "jó" embereket , de amúgy még többször fordítja blöffbe a turnon a fd-ját, én megadtam volna ha mégis ver, akkor lehet , hogy drága infóhoz jutunk, de lesz róla egy erős infód ezáltáltal és másnap akár a többszörösét vissza tudjuk nyerni az ilyentől.
    ez egy jó nagy fail.
    Ha tizese van az többször lesz jobb tizes mint rosszab, szóval úgy nem nagy buli a call.
    Az info dolgot meg KB cseszheted, mekkora szted a valsége hogy nl10-en megint összefutsz vele, deepen? ~0 Azt anélkül is tudjuk hogy idiota hogy áttolnánk neki 140BB-t. Ennyiért nem veszünk infót mert sosem térül meg.
    Utoljára módosítva: mrj által: 2010. 08. 06. 21:38
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  7. #7
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Beszélő

    Szerintem call na jó csak viccelek!

    Én simán kinézem hogy set-je van mert ma láttam egy hasonlo példát ahol egy giga fish játszott ilyen módon és tartotta a pre-flop emeléseket például 38 féle lapokkal és floppolt egy 7 3 3 floppot ami után csak adta az emeléseket majd a végén belebetelt a riveren aztán meg villant a full nála!


    Tehát szerintem Fold!

  8. #8
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    íme egy példa (ezt nem 2K handenként csinálom meg hanem kb 50K):
    weaktight | Hand | 3As - $0.50/$1 No Limit Holdem
    de nem ajánlott otthon kipróbálni.

    Ezt a példát elnézve ez sem kizárandó helyzet mivel én velem is megtörtént ez NL2-ön hogy jött két magas lappal ilyen boardon aztán végül én is lehuztam!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •