Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (64) összesen
Like Tree45Likes

Téma: Érdekes handek 5/10-ről

  1. #1
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás Érdekes handek 5/10-ről

    Indítok egy ilyen topikot, ahova megpróbálok minden nap felrakni és kielemezni egy-két általam játszott leosztást. A handekhez várom az észrevételeket, kérdéseket.

    __________________________________________________ ____________

    UTG - fishreg, 23/12, fold to 3bet 0, agg%: 40 (500 hand); Pár beülőt már áttolt a session folyamán, és azt, hogy mennyire utál, a chatben is kifejezte. Eddig nem láttam tőle slowplayt, ha lejött a lapja, hanem mindig betelt.

    $5/$10 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($980)
    CO ($1,050)
    Hero ($1,000)
    SB ($990)
    BB ($1,630.50)

    Pre-Flop: ($15, 5 players) Hero is BTN
    UTG raises to $35, 1 fold, Hero raises to $110, 2 folds, UTG calls $75

    Elég standard visszaemelés, nagyon nem is fűznék hozzá semmit.

    Flop: ($235, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $150, UTG calls $150

    Nyilván jöhetne ennél jobb flop is, de azért nem olyan rossz. A cbet standard. Ha itt visszaemel, akkor természetesen sima allin. Qc nélkül már kicsit érdekesebb lenne, de szerencsére van Qc.


    Turn: ($535, 2 players)
    UTG checks, Hero checks

    Lejön a szín és a sor. Bár úgy gondolom, hogy általában elől vagyok, mert jó fd-val inkább c/r-t tol a flopon, mégis checkelek. Azért, mert valószínűleg csak egy utca value van bent és riveren könnyebben megad egy nagyobb betet a turn checkem után(alulreppelem a lapomat), másrészt azért néha lehet nála jobb flush. Nem akarok c/r-t kapni és ha jó lapja van, azt riveren megbeteli.


    River: ($535, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $740, UTG calls $720

    Újra checkelt, elég valószínű, hogy nálam van a jobb lap. A kérdés, hogy mekkorát beteljek. Kis bettel esetleg tudok indukálni, hiszen gondolhatja azt, hogy a turn checkem után egy gyenge színem van. Ami ez ellen szól az az, hogy eddig nem láttam tőle raise blöfföket. Lehet észre se veszi, hogy vékonyan vbetelnek ellene viszonylag gyenge lappal. Mivel elképzelhető, hogy tilten van és ki nem állhat, ezért inkább az overbet mellett döntöttem.


    Final Pot: $1,995
    UTG shows

    Hero shows


    Hero wins $1,992 (net +$992)

    UTG lost $980


    __________________________________________________ ___________________________



    UTG+1 - hatalmas fish, 79/8, postflop aggro, betpotolgat mindennel. (igen, 7,5 letét van előtte egy 100bb max asztalon, de volt több is )
    BTN - közepesen jó reg, 25/20, de ezen az asztalon lazább volt a fish miatt, agg% 31, fold to 3bet 71, cbet 60, barrel 60. Ha már cbetelt, akkor szereti riverig végighívni, airrel és közepes lapokkal is (pl tpwk)
    hero - feszesebb vagyok az asztalnál, mint máskor, mert akik deepen vannak a fish-sel, azok folyton izolálják nagy emelésekkel. Épp ezért párszor 3beteltem, amire dobtak is.

    $5/$10 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($1,382.50)
    UTG+1 ($7,571.75)
    CO ($2,755)
    BTN ($2,943.50)
    SB ($3,271.50)
    Hero ($1,221)

    Pre-Flop: ($15, 6 players) Hero is BB
    1 fold, UTG+1 calls $10, 1 fold, BTN raises to $45, 1 fold, Hero calls $35, UTG+1 calls $35

    A fish limpel, ahogy várható, egy reg pedig izolálja buttonról. Szóba jöhet esetleg a 3bet is a lapommal, de a call sokkal jobb, mert úgy bent marad a fish és button amúgy is elég sokat dob 3betre.


    Flop: ($140, 3 players)
    Hero checks, UTG+1 checks, BTN bets $110, Hero calls $110, UTG+1 folds

    Flopon ott a fd-m és a pfr cbetel, úgy hogy bent van a fish és én is ---> air kizárható. Megadom, hogy a fish is tudjon jönni és javítsa a pot és implied oddsomat.


    Turn: ($360, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $245, Hero calls $245

    Turnre jön a nuts. Ha belehívnék, azzal gyakorlatilag elárulom a lapomat, szóval check (van oylan szituáció és ellenfél, aki ellen jó lehet a bet). TP-t reppelek amit vagy megpróbálhat eldobatni, akár egy gyenge tp-vel, vagy a jobb lapjaival vbetel. Felmerül a c/r, de túl erősnek gondolom. Sok lapot eldobna amivel betelhet a riveren és a másik gond, hogy nem nagyon blöffölök itt, mert simán lehet nála erős lap. Ha erős lapja van, attól pedig riveren is nyerhetek pénzt. Másrészt ebben a szituban a c/c range-m elég gyenge, ezért néha c/c-oznom kell flush-sel is, balance miatt.


    River: ($850, 2 players)
    Hero checks, BTN checks

    Riveren érdekes játék lehet a bet. Erre játék közben nem is gondoltam. Lehet egy 300-as bet jobb is, mint a check. Megadhatja ászokkal, amiket esetleg elcheckel, vagy esetleg ráblöffölhet. Bár air meg nem nagyon lesz nála a flop cbet miatt.


    Final Pot: $850
    BTN shows

    Hero shows


    Hero wins $847 (net +$447)

    UTG+1 lost $45
    BTN lost $400
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  2. #2
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    cool handek.
    Az elsőben nem félünk tőle hogy csak a jobb adja meg az overbetet?

    A példa azt mutatja hogy rosszab is callol, de normális ez regek esetében? Én nem gondolnám.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  3. #3
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    cool handek.
    Az elsőben nem félünk tőle hogy csak a jobb adja meg az overbetet?

    A példa azt mutatja hogy rosszab is callol, de normális ez regek esetében? Én nem gondolnám.
    Az ellenfél egy rossz reg + history miatt még két párral is megadja szerintem. Jó regek ellen már más a helyzet. Bár náluk se nagyon tudok elképzelni olyan lapot, ami veri a Q flush-t.
    11john11 likes this.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  4. #4
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    kewl topic, nyomjad Baller! (egyelőre ennyit tudok hozzászólni)
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  5. #5
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    na ez nagyon tetszik

    nagyon jók a kommentjeid pró!

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    1.486

    Alapbeállítás

    Köszi Bala , ez egy remek lehetőség a tanulásra.... nekünk

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 11.
    Hely
    nyíregyháza
    Hozzászólások
    116

    Alapbeállítás

    Jó ötlet ez a topic! THX
    Furcsa, hogy NL1000en vannak fishek.

  8. #8
    Team Hero
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hely
    Tolna/Szeged
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Jó ez a topik
    Szerintem mindkét hand teljesen rendben van, az elsőnél riveren félnék rátolni, lehet hogy kissebbet nyitnék inkább. Másodiknál jó a river check/raise próbálkozás, ha erős lapja van mindenképp nyit, és minden blöffel is.

  9. #9
    Újonc flylynx avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 13.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    44

    Mosoly

    Örülök, hogy megérkezett ez a topik is. Remélem a saját handek mellett továbbra is marad időd az általunk posztolt handekre is. Véleményem szerint az ilyen közös elemzésekből többet lehet tanulni, mint bármilyen cikkből vagy videóból.

    Az 1. hand gyönyörű fish kopasztós hand, a 2-nál riveren én is donkolnék inkább, mert sztem itt már csak 2pár Ax vagy erősebb fog vbetelni ellened + ahogy írod is indukálni lehet vele + ezt talán blöffből is el lehet játszani, mivel egyáltalán nem blöff line reg ellen.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 20.
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Szia! Elsőt én ugyanigy játszottam volna, de a másodikat abszulút nem! A turn c/c teljesen jó, de utánna be kell tolni riveren OOP - reg itt csak egy blöffbe fordított párral tesz all - inre (minden mással mögéd check-el), aminek az esélye sokkal kisebb mint egy legitim lap ami megadhatja a push-t. A stack méret is ideális, nem is kell overbet. A line meg eléggé furcsa (gyakorlatilag csak KQs, KJs), úgyhogy szerintem kaphatsz rá call-t elégszer...

    Sajnos semmilyen legitim lappal (AK, kis SC, szett) sem fog jó játékos rádhívni riveren itt, viszont jónéhánnyal megadhat egy ilyen river donk betet...

Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •