Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag qnstard avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    209

    Alapbeállítás NL10 SH AQ TPTK 3bet potban IP nit 3betelő ellen

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Theropoda ($11.19)
    UTG+1 Hero ($10)
    CO sergioballe ($16.03)
    BTN x07Alex ($18.30)
    SB gluck35 ($12.16) 16/12/2,7 17k hand, 3bet 3,2, cbet in 3bet pot 70%
    BB Tobmaster77 ($16.61)

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is UTG+1
    1 fold, Hero raises to $0.40, 2 folds, gluck35 raises to $1.30, 1 fold, Hero calls $0.90

    Flop: ($2.70, 2 players)
    gluck35 bets $1.50, Hero calls $1.50

    Turn: ($5.70, 2 players)
    gluck35 checks, Hero checks

    River: ($5.70, 2 players)
    gluck35 bets $3.30, Hero ???

    Turn-ön nem akartam emelni, mert nem szerettem volna ch/r-t kapni. Jó volt így játszva? Mi lehet nála ezek után és megadható-e az emelése?

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Nit ellen sztem preflop dobó, ilyen 3bet range ellen nem állunk túl jól AQ-val.

  3. #3
    Idegen RogerFederer avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Ez a helyet nekem is előállt annak idején, és mindig megszívtam. A lényeges szempont itt szerintem, hogy alacsony a 3betje (kérdés, hogy konkrétan SB-ben mennyi). Amikor ilyenek ellen mentem AQ-val 3bet potba, mindig lesztekkeltek. Szóval a gond az, hogy ez tényleg prémium range, és a Q-val sok esetben hátul vagy, ha meg érkezik A, ritkán fizetnek ki (vagy belenézel egy AA-ba), szóval a 3bet call-ra igen rossz implied odds-ot kapsz preflop, tehát ez nálam pre fold (de tényleg csak a 3% 3bet miatt). Ha már amúgy így alakult, akkor call riveren, elképzelhető esetleg egy KQ, talán 4ből egyszer...

  4. #4
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Én adnám, lehet ez simán JJ is, de akár még split is. Overpárt szvsz tovább hívott volna turnon (nl10-en mindenképp).
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  5. #5
    Fanatikus tag qnstard avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    209

    Alapbeállítás

    Úgy voltam vele, hogy IP megnézem a flopot, ha találok valamit adom, de két párnál rosszabbal nem stackelődöm le, és turn emelés esetén dobom neki. Mivel nem emelt, így 3 lapot adtam a kezébe: AK, amivel megpróbálja mégis elvinni a potot, AQ, amivel felezünk vagy JJ, amit meg verek. Pechemre, létezett egy 4. variáció... lucky river

  6. #6
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Ennyiért sztm jó a call. Így utólag nyilván a turn bet elég lett volna ellene hogy elvidd a kasszát, de gondolva hogy c/r-ezni fog, én se nagyon emeltem volna.
    Lucky river neki, de ez benne van
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder arcsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 27.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    814

    Alapbeállítás

    Idézet qnstard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy voltam vele, hogy IP megnézem a flopot, ha találok valamit adom, de két párnál rosszabbal nem stackelődöm le, és turn emelés esetén dobom neki. Mivel nem emelt, így 3 lapot adtam a kezébe: AK, amivel megpróbálja mégis elvinni a potot, AQ, amivel felezünk vagy JJ, amit meg verek. Pechemre, létezett egy 4. variáció... lucky river
    Magyarán AQ flopon allin mész és általában dobatod a nittel a lapját, amúgy meg c/f?! Ellene dobnám pre...

  8. #8
    Fanatikus tag qnstard avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    209

    Alapbeállítás

    Idézet arcsen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Magyarán AQ flopon allin mész és általában dobatod a nittel a lapját, amúgy meg c/f?! Ellene dobnám pre...
    Ezen a szinten nem szeretek dobni AQ-t IP 3betre, mert nagyon sok az érdekes mutatás. Feljebb biztos -EV, de itt eddig nem tűnt annak.
    Egyébként AQ floppon nem emeltem volna rá, csak a turnön. De ez nem biztos, hogy jó játék lenne...

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder paulbig avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    584

    Alapbeállítás

    Turn bet sztem std, blöffből nem fog raiselni. KQ, AQ, TT, JJ vel callolja a turnt. AA, KK, QQ t nem fog csekkelni. Egyértelmű bet a turn szerintem. A rangeben kb csak az AK van amivel megpróbálja elvinni a rivert, a többit amit verünk azzal meg callol turnön is.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 14.
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    Ennyire nit ellen pre dobnám, hijack-et 3bet-elt oop, nála a light 3bet itt kizárt. ( az 3.2% szűkebb mint TT+, AK range )

    Flop call ok. Turn ch behind is ok, ch/raise-t nem akarunk kapni, rosszabb lap amivel adja 2 utcán át nem nagyon lehet nála, max 2-3 out-ra húzhat.

    River fold. Egy buta nit-től a bet-check-bet line sosem lesz blöff (de ez általában is igaz a kompetensebb játékosokra ), a range-ből egyedül a JJ-t, AK-t vered, azzal meg nem hív.
    Utoljára módosítva: Deni által: 2010. 08. 04. 21:06

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •