Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (38) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Shallow stack (20bb-50bb)

  1. #1
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás Shallow stack (20bb-50bb)

    Pokerstars új asztalait ismerjük, hogy szét lettek választva, és igen csak népszerűek a shallow stack asztalok.
    Benéztem én is egy párra, és megértettem miért is: több a borzalmasan játszó fish.
    Persze itt is ugyanúgy fontos a table select, lehet találni olyan asztalt is, ahol max 1-2 20bb-s ül, többi a maxot veszi, és mellette 60/0-ás játékot játszanak. Ilyennel 40-100bb között még nem találkoztam ps-en.

    Szóval egy kis stratégiai elemzés nem ártana ezekhez, én a következőkön agyalok:
    Képzeljünk el egy nl100-as 100bb-s és egy nl200-as 50bb-s asztalt.
    Mindkettőre 100 dolcsival ülünk be, csak a vakok mások.
    A mellettünk ülő játékosok stackjei pedig hasonlóak így összehasonlítva is, 50-150 dolcsi közötti kb.
    Preflop emelésünk nem sokban különbözik, ha úgy választjuk meg a mértékét: én 3-3.5dolcsiig emelek általában, ami nem sokkal kevesebb, mint a minraise nl200-on. Izolálni is tudunk ugyanúgy egy limpet 4.5 dollárig is akár.
    Standard emelésünk mértéke 3 és 4betnél sem különbözhet sokban, hiszen egy 4dolláros minraisre 3betelhetünk lightan is 9-ig simán, sőt egy light 4bet is sóba jöhet 25-ig erre.
    Lehetséges közel ugyanazt a preflop és postflop játékot játszani mindkét asztalon úgy, hogy a preflop emeléseink mértékén módosítunk csak? Érdemes ez irányba menni?

    Ha a short asztalon valaki túlemel, mint ahogy szokás 3.5-4bb-ig ugyanúgy kezeljük, mintha a 100bb-s asztalon lenne ilyen nagy mértékű preflop raise.

    Persze a kétszer akkora vakok miatt a pot mindenképp nagyobb lesz a stackekhez képest, ez lazább, vagy feszesebb indulást követel meg? Inkább a lazább, nem?

    Postflop bet méretezésekkel is lehet általánosságban úgy variálni, hogy kisebb betekkel operálunk, így ugyanolyan 3 utcás játék jöhet létre.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2010. 08. 12. 21:28
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Bárhol
    Hozzászólások
    640

    Alapbeállítás

    Na ez a téma engem is nagyon érdekel, pont erről érdeklődtem a PS topikban! Micro tapasztalataim szerint ha pre kicsit emelsz akkor jó pár callt kap az ember szóval micron szerintem nem érdemes ez irányba elindulni (kivéve ha 4-5 way potba akarsz játszani az AK-lyal )
    Az implied oddsra ugye egyértelmű hogy nem lehet építeni, szóval setmining kilőve, viszont a TPTK sima allin lap szerintem.
    "How many times I told ya, "play your position" small soldier"

    Guru

  3. #3
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    sok kérdés felvetődött bennem, ahogy játszottam, nekem is az a tapasztalatom, hogy a minraisekre kapom sroban a callokat any2-tól.

    Pl. mit tegyek akkor, ha limpeltek előttem, nálam pedig kis pp-van? Limpeljek rá sethuntingra, vagy izoláljam (meddig?)
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Bárhol
    Hozzászólások
    640

    Alapbeállítás

    Szerintem nyugodtan lehet izolálni, majd floppon cbetelni, utána meg turnön feladni.
    Bár régebben még azt tanultam, ha asztal feszes akkor te játsz lazán, ha meg az asztal laza akkor játsz feszesen ezek az asztalok meg nagyon lazák
    Most épp a 2+2-t túrom hátha van ott vmi használható a témában
    Bár a ha már limpeltek előtted akkor mondjuk 77-88-nál kisebb párokkal lehet már inkább limpelni kéne...
    Utoljára módosítva: Feriboyslimshady által: 2010. 08. 12. 22:09
    "How many times I told ya, "play your position" small soldier"

    Guru

  5. #5
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sok kérdés felvetődött bennem, ahogy játszottam, nekem is az a tapasztalatom, hogy a minraisekre kapom sroban a callokat any2-tól.

    Pl. mit tegyek akkor, ha limpeltek előttem, nálam pedig kis pp-van? Limpeljek rá sethuntingra, vagy izoláljam (meddig?)
    egyszer próbáltam, de nekem nagyon fura volt az 50bb stack.

    Ha szeret dobálni flopon akkor rá lehet emelni, de inkább limp.
    Gondolom észrevetted már, hogy ps-on annyira nem szeretnek dobálgatni flopon. Szóval nem olyan egyszerű, hogy cbetelek oszt viszem a kasszát.

  6. #6
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Hogy őszinte legyek, borzasztó rossz játékosokkal találkoztam ezeken az asztalokon, óriási +EV némelyiken ülni, sokkal több a döglött pénz. Rengeteg flopnézés, limpelgetés, és 60% +vpip. Amikor kiesnek, mész át másik asztalra, folyamatosan nyílnak meg jó új asztalok.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #7
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    darlol ha erre jár remélem benéz ide. Ha jól tudom ő ezeken az asztalokon játszik mindig.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Bárhol
    Hozzászólások
    640

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy őszinte legyek, borzasztó rossz játékosokkal találkoztam ezeken az asztalokon, óriási +EV némelyiken ülni, sokkal több a döglött pénz. Rengeteg flopnézés, limpelgetés, és 60% +vpip. Amikor kiesnek, mész át másik asztalra, folyamatosan nyílnak meg jó új asztalok.
    Engem is ezért érdekel a téma, az összes fish átköltözött ezekre az asztalokra.
    A legjövedelmezőbb szerintem az lehet, hogy a jó lapokkal keményen vbetelünk, kicsi párokkal sc-kell meg overlimpelünk izolálás helyett ha többen is limpeltek már előttünk, egy limpelőt azért szerintem lehet még izolálni itt is.
    3betelni is csak lappal, tök fölösleges lightan.
    "How many times I told ya, "play your position" small soldier"

    Guru

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Zsoltika01 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 03.
    Hely
    szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    563

    Alapbeállítás

    Én elég sokszor stackelődök itt TPTK-val,de azt vettem észre,hogy rengeteg fish tol be mindent még ennél rosszabbakkal is.

    Az előzményeket olvasva 50bb-t +EV betolni TPTK-val vagy ezen változtassak és tanuljam meg turn-ön,vagy riveren föladni?

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Bárhol
    Hozzászólások
    640

    Alapbeállítás

    Idézet Zsoltika01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én elég sokszor stackelődök itt TPTK-val,de azt vettem észre,hogy rengeteg fish tol be mindent még ennél rosszabbakkal is.

    Az előzményeket olvasva 50bb-t +EV betolni TPTK-val vagy ezen változtassak és tanuljam meg turn-ön,vagy riveren föladni?
    Én még személy szerint csak ötletelek, nem játszottam annyit hogy ilyet biztosan kijelentsek
    Senki se játszik ilyen asztalokon rendszeresen?
    "How many times I told ya, "play your position" small soldier"

    Guru

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •