Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (103) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás Pár kérdés..

    Sziasztok!

    Kacérkodom ezzel a 6 fős asztalokkal.. Mivel elég népszerű, ahogy az odavágó cikkben is említitek, ha ebben feljavul valaki, akkor egész jó is lehet.
    Már próbálgattam, több-kevesebb sikerrel, de lennének alapvető kérdéseim a táblázattal kapcsolatban.

    Még pedig a standard raise és a Call a standard raise lapokkal kapcsolatban.
    Mi ezek között a különbség? Ha még senki nem emelt előttünk, akkor célszerű emelni a standard raise (barna) színű lapokkal?
    S a Call a standard raise az arra az esetre vonatkozik, hogy ezekkel a lapokkal (zöld betűkkel szedve) érdemes megadnunk egy standard raise-t?

    S mennyi szokott lenni a standard raise? 3-4 nagyvaknyi?

    "Előttünk történt Standard Raise esetén a Re-Raise lapokkal az emelés 3-4-szeresét érdemes Re-Rasiselni" Ha jól értelmezem, akkor egy 0.5/1-es NL asztalon van nálam AA. Valaki emel 4$-ra. Akkor ebben az esetben mit jelent pl. a 3-szoros? emelés 12$-ra, vagy 16-ra vagy 13-ra?

    Előre is köszi :-)

  2. #2
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lennének alapvető kérdéseim a táblázattal kapcsolatban.

    Még pedig a standard raise és a Call a standard raise lapokkal kapcsolatban.
    Mi ezek között a különbség? Ha még senki nem emelt előttünk, akkor célszerű emelni a standard raise (barna) színű lapokkal?
    igen

    S a Call a standard raise az arra az esetre vonatkozik, hogy ezekkel a lapokkal (zöld betűkkel szedve) érdemes megadnunk egy standard raise-t?
    igen

    S mennyi szokott lenni a standard raise? 3-4 nagyvaknyi?
    Általános szabály: 3,5 * nagyvak + limpelők száma * nagyvak

    "Előttünk történt Standard Raise esetén a Re-Raise lapokkal az emelés 3-4-szeresét érdemes Re-Rasiselni" Ha jól értelmezem, akkor egy 0.5/1-es NL asztalon van nálam AA. Valaki emel 4$-ra. Akkor ebben az esetben mit jelent pl. a 3-szoros? emelés 12$-ra, vagy 16-ra vagy 13-ra?
    emelés 12$-ra (tényleg nem egyértelmű a szövegből)

  3. #3
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    köszi. de asszem még hanyagolom ezt, mert elfogy a pénzem :-)) Levertek, mint az állat, sokszor mákkal, meg persze többször én is hülye voltam :-)

    Kicsit asszimilálódnom kel :-))) Fel kell dolgoznom a traumát :-)

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi. de asszem még hanyagolom ezt, mert elfogy a pénzem :-)) Levertek, mint az állat, sokszor mákkal, meg persze többször én is hülye voltam :-)

    Kicsit asszimilálódnom kel :-))) Fel kell dolgoznom a traumát :-)
    Persze, nem kell elsietni. Akit ismerek többnyire nehezére esett váltani, az emberek nagy részének nem nagyon van hozzá kedve. Én is így voltam ezzel. De miután megtörtént, már senkinek sem hiányzik a full ring.

  5. #5
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    S ha mondjuk AA-val emelek NL 0.5/1-en 4$-ra, valaki visszaemel rám 12$-ra, akkor emeljek vissza rá 36$-ra?

  6. #6
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    S ha mondjuk AA-val emelek NL 0.5/1-en 4$-ra, valaki visszaemel rám 12$-ra, akkor emeljek vissza rá 36$-ra?
    Én nagyjából így szoktam.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    - Middle, Cut Off, vagy Button pozícióból ( ha nem volt emelés ) emel pl. QJ s-el, vagy 76 s-el. Ha volt emelés 76 s-el call, de a QJ s-el mi a helyzet? Nem szerepel a "Call a Standard Raise" kategóriában. Emelésre dobni kell?

    - Ez egész biztosan elírás: a J -vel kezdődő lapok (pl. JT s) egyáltalán nem szerepelnek sehol.

    - Mit jelent a AK-AT s, vagy KQ - K8 s? Meddig unsuited, és honnan suited?

    - Egy újabb elírás: QQ Button, vagy Cut Off pozícióban emelésre call, vagy re-raise?

    - Tényleg érdemes pl. UTG pozícióból 76 s-el, vagy A5 s-el emeléssel indulni? (pl. 25 NL játékban A8 off-al a többség simán végigmegy.) Ti hogyan játszátok ezeket a lapokat?

    - Kezdőként feszesebben indulok, de még így is 20 % fölötti VPIP-t mutat a PT. Nem túl laza a táblázat?

  8. #8
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Köszi az észrevételeket.

    - Middle, Cut Off, vagy Button pozícióból ( ha nem volt emelés ) emel pl. QJ s-el, vagy 76 s-el. Ha volt emelés 76 s-el call, de a QJ s-el mi a helyzet? Nem szerepel a "Call a Standard Raise" kategóriában. Emelésre dobni kell?

    QJ s, azért nem szerpel a 76 s-del ellentétben, mert azzal kevésbé adnám meg az ellenfelek emelését ezekből a pozíciókból.

    - Ez egész biztosan elírás: a J -vel kezdődő lapok (pl. JT s) egyáltalán nem szerepelnek sehol.

    Jogos, a JT s valóban kimaradt, ezt majd korrigáljuk. A T9 s - 65 s sort átírjuk majd JT s - 65 s-re

    - Mit jelent a AK-AT s, vagy KQ - K8 s? Meddig unsuited, és honnan suited?

    AK-AT s: AK, AK s, AQ, AQ s, AJ, AJ s, AT s.
    KQ - K8 s: hasonlóan a fentihez, egyik lap mindig a király.

    - Egy újabb elírás: QQ Button, vagy Cut Off pozícióban emelésre call, vagy re-raise?

    Ezt esetleg az egyértelműség végett javítani fogom és a QQ talán csak az egyik helyen fog szerepelni, talán a megadás kategóriában. Habár én a QQ-val ezekből a pozikból mindig visszaemelek. De néha nem árt variálni.

    - Tényleg érdemes pl. UTG pozícióból 76 s-el, vagy A5 s-el emeléssel indulni? (pl. 25 NL játékban A8 off-al a többség simán végigmegy.) Ti hogyan játszátok ezeket a lapokat? Kezdőként feszesebben indulok, de még így is 20 % fölötti VPIP-t mutat a PT. Nem túl laza a táblázat?

    Természetsen lehet ennél feszesebben játszani, azzal sincs semmi baj. Mindazonáltal ezt a táblázatot követve nagyságrendileg 20%-os VPIP-et és 15%-os PFR-t kapsz.

    Mindenestre én ennél lazábban játszom, és a VPIP-em: 24%, míg a PFR-em: 19,5%. Ezek a számok pedig egyáltalán nem egy LAG számai 6 maxon.

  9. #9
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Hmm...
    Én is elkezdtem kacérkodni. Én 5-20$-os tournament-eket játszottam eddig, kb 2 hete kezdtem komolyabban foglalkozni cash gémmel. Az itt olvasottak hatására 6 max-on játszom, NL25-ön.
    Nos eleinte fegyelmezetten játszva, szépen nyeregettem (kb 6-7 óra játékkal 4 beülő - ekkor 1 asztalon játszottam csak), majd egy délután alatt (kb 2-2,5 óra) elbuktam a nyereményemet.
    Ekkor kinyomtattam az indulótáblázatot, és azt követve, annál kicsit feszesebben játszva 3 asztalon tolom egyszerre. Azóta csak háromszor tudtam leülni, de egyelőre úgy tűnik működik: 3x1,5 óra alatt +112$ a mérleg.
    Nekem bejött a indulótáblázat, thx.

  10. #10
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Alapvetően nekem is bejött. Csak mindig, amikor nyerőben vagyok, akkor a végén elbuktam az addigit. Ti szoktatok új asztalra beülni? Én majd asszem azt fogom csinálni, hogy Ha elérek egy bizonyos összeget, akkor asztalt váltok, s kezdem alacsonyabb beülővel...

Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •