Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen

Téma: Short stackek

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás Short stackek

    Nem igazán szeretem a short stackeket, sőt valamiféle személyes ellenszenvet érzek irántuk. Ha az egyik elveszti a pénzét, az arcom gonosz mosolyba rándul, a kárörömjele... mert tönkre teszik a játékot.


    Pedig nem kéne, hogy így legyen. Legtöbbjük gyenge játékos, és csak az alkalomra vár, hogy elajándékozza a pénzét. Csupán szépen kell őket kérni. De hogy hogyan? Emiatt indítom ezt a topicot, ugyanis nekem elképzelésem sincs róla.

    Ált az a bajom, h nem tudom cbeteljek-e? Mert lehet, h eldobná. Ha marginális lapom van, akkor nem akarok szabadkártyát, de azt se akarom, h visszatolja.
    Egyébként pont ilyen problémáim vannak a versenyeken is, és sztem a két helyzet majdnem ugyanaz (hisz az effektív stackem nekem is short).

    Illetve mi az optimális short stack-játék? Milyen lapokra érdemes all-in menne? Van-e egyáltalán olyan, h csak megadni kell, stb...

  2. #2
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Én sem szeretek ellenük játszani és szerintem nagyban hálózat függő az ellenük való játék.

    Mostanában alkalmazom velük szemben azt a taktikát, hogy preflop emelésem után - főleg, ha segített rajtam a flop -, ha csak 1 ss marad játékban, rátolom az all-int a deep stackemmel és ettől legtöbbször megijednek. Amikor megadják, még általában akkor is jobb vagyok. Egy sima cbet esetén sokszor ők tolják rám vissza, és én gondolkodhatok, hogy megéri-e a beülőm 10-20%-át kockáztatni. Nem vezetek erről statisztikát, de szerintem ez nyereséges ellenük.

    Azt is tapasztaltam velük szemben, ha top párt floppolnak bármilyen kickerrel, gyakran all-in mennek.

    Nálam általában az all-in lapok ellenük: JJ+, és AK. Az utóbbit feltűnően gazdaságosnak érzem ellenük, akár elkap a flop, akár nem.:-)

    Bár, ahogy az elején is írtam, szerintem ez a taktika nagyban hálózat- (és talán tét) függő.

  3. #3
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Én nem bánom, ha van 1-2 short stack az asztalomnál, egyszerűen csak jó lapokkal kell menni ellenük(sc-k, kis párok kizárva), mert általában valamilyen A-os lapra vagy pocketre mennek. Én ha kettesben maradok egy ilyennel, és bármennyire is eltalál a flop, akkor rátolom, de szoktam check-call-t is játszani, ha TPTK-m, vagy magas PP-m van, mert általában check után nem tudják megállni, hogy ne menjenek all-in, szinte bármilyen lappal. Persze ez az én szintemen (NL20 leginkább, NL50kevésbé) igaz, magasabb szinten gondolom más, meg van aki eredményesen űzi a shortstack játékot...de az átlag nudli

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Legtöbbjük gyenge játékos, és csak az alkalomra vár, hogy elajándékozza a pénzét.
    50-ből 1, amelyik gondot okoz. Ez viszont regular és többnyire egyszerre több asztalomon is ott van.

    Na engem ezek idegesítenek, mert elég nehéz ellenük. Az ilyeneket senki se szereti. Ezek leginkább 20 big blind-dal ülnek be. Tehát pl. 2000NL-es asztalon 400$-ral, 400NL-en pedig 80$-ral.

    Egyébként sztem az ilyenek ellen vhogy úgy kell mintha tourney-t játszanál 20BB-vel. Persze, mint mondtam nem könnyű. Talán érdemes lenne átböngészni a Harrington könyveket még 1xer.

  5. #5
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    van esetleg róla terjedelmesebb PT statod? Milyenek az általános mutatói?

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Tudom, h a legtobb shorty gyenge, de azért vannak nehéz helyzetek.
    Pl. egy mai
    UTG:50
    SS(UTG+1):23
    Hero(CO):50 ATo

    UTG limps, SS limps, Hero raises to 2,75, 3 folds, UTG calls, SS calls
    Pot:8,5

    Flop: QT5r
    UTG checks, SS checks, Hero??
    Nagyon nem füllött a fogam az emeléshez, de kettő ellen védeni akartam a lapom...
    Hero bets 7, UTG folds, SS raisese to 19,25, Hero?? Pot:34
    Na igen, itt megnehezítette a dolgom, h anyukám felhívott. És mi közben az 5outot, és a potodss-ot nézegettem, megkérdezte, hogy : Figyelsz te egyáltalán? Aztán valahol a bútór hazahozatala, és az ajtó magassága között, úgy éreztem, ha tízesekkel is képes így játszani néha, akkor call.... Q9s
    Hol kellet volna másképp?

    Egy másik, amit ma láttam mástól:
    Hero:50 QcQd
    SS(SB):14
    1 fold, U+1 raises to 1,75, 2 folds, SS calls, 1 fold
    Flop: Ah 2h 5s Pot:3,8
    SS checks, Hero bets 3, SS raises to 12,25, Hero folds
    Na ez nagyon nem tetszett, d nem tudom, h hol javítanék...

  7. #7
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Sztem mindkét parti fold. Talán az ATo-ban a flop-on kicsit kevesebbet hívnék, mondjuk 5-6$-ig. Arra könnyebb is dobni, ha vmelyik ellenfél egy viszonylag dry board-on check-raise-l.

  8. #8
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van esetleg róla terjedelmesebb PT statod? Milyenek az általános mutatói?
    Talán több jól működő short stack taktika is létezhet. Én nem értek hozzá. Viszont az egyik rendszeres ellenfelemnek, aki ezt a taktikát játssza a következők a számai:
    VPIP: 18%
    PFR: 13%

  9. #9
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Talán több jól működő short stack taktika is létezhet. Én nem értek hozzá. Viszont az egyik rendszeres ellenfelemnek, aki ezt a taktikát játssza a következők a számai:
    VPIP: 18%
    PFR: 13%
    Hmm...azt hittem a VPIP-je egy SS-nek alacsonyabb, én olyan 12-15%ra tippeltem volna.

    SS taktikát én régen az Ed Miller-es könyvön felbuzdulva játszottam, amikor a BR-em minimális volt, és NL4en kezdtem játszani...nekem nem jött be, irtó unalmas, de 6-8-10 asztalon is lehetett játszani egyszerre, és tényleg csak a prémium lapokkal indulni. Nyilván ott ahol már nem teljesen idióták ülnek, ez nem működhet...

  10. #10
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Én is utálok short stack-ek ellen játszani. Egész egyszerűen tönkreteszik az asztalon a játékot azzal, amit csinálnak. (Hallottam már olyat is, hogy a regulárok megbeszélték, hogy kiülnek az asztalról sit outra, ha ilyet tapasztalnak)


    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hmm...azt hittem a VPIP-je egy SS-nek alacsonyabb, én olyan 12-15%ra tippeltem volna.
    Megnéztem én is egy regulár short stack játékos adatait (5.822 hand alapján):

    VPIP: 8,74%
    PF raise: 5,84%

    Nem is értem, hogy mit játszik az a regulár w2p, amit Te tettél be. Én minden kicsit is jobb short stacknél ezt látom...Egyszerre játszik vagy 10-12 asztalon, mindenhol 20BB-vel ül bent. AK és TT+ lapokkal játszik, ha ezeket kapja, rögtön all-in megy vele.
    Éppen ezért én is csak ezen lapokkal call-olok ellenük.

    (Ja és még annyit, hogy a handek alapján ez az ellenfél -0,62PTBB/100-at produkál, bár ez nagyon kevés leosztás még)
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •