Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen
  1. #1
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás autós kérdés(ek)

    tudom, hogy vannak erre szakosodott fórumok, de gondoltam rápróbálok itt.

    az a helyzet, hogy folyton égve hagyjuk a lámpát (havonta 1X minimum).
    a mi kis szuzink ezt nem jelzi, így elhatároztam, megoldom a problémát.
    bikakábel már van a csomagtartóban, de kitaláltam nagy okosan, hogy biztosan lehetne valami kis csipogót beszerelni, mint a rendesebb autókban.

    el is mentem a bótba, vettem is egy szükséges berregőt kemény 200 forintért.
    a beszerelése is elég kis összeg lenne, kb 2K, tehát még éppen kibírná a családi költségvetés, de gondoltam férfi leszek a talpamon és megoldom egyedül.

    (az autóvillamossági boltban aszonták, hogy bízzam inkább szakikra, de olyan egyszerűnek tűnik -egy piros + egy fekete drót az egész)

    az lenne a kérdésem, hogyan kezdjek hozzá (nyissam fel a motorháztetőt (vagy nem is kell?)), stb, bárki aki ért hozzá és volna kedve 5percben elmagyarázni nekem itt vagy MSNen, az kérem jelezze.

    a másik kérdésem a bioetanol, ki tankol vele átalakító nélkül, milyen kocsiba, és mi a tapasztalata vele?
    Utoljára módosítva: atish81 által: 2010. 08. 26. 07:24
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    lehet nem ártana egy pontos típus
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    iPoker network
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Idézet atish81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a másik kérdésem a bioetanol, ki tankol vele átalakító nélkül, milyen kocsiba, és mi a tapasztalata vele?
    Anyám 2004-es VW Golf-ja 50% benzinnel, 50% bioetanollal megy. Nincs benne semmi átalakítás.
    Nagyjából 10%-al megnőtt a fogyasztás, magas fordulaton veszített a teljesítményéből és hidegben nehezebben indul (annyira nem vészes azért).
    Igazából nagyon típus függő a dolog. Halottam már, hogy valakinek drasztikusan megnőtt a fogyasztása, meg rángatott tőle a kocsi stb...stb...

    Kikell probálni....cseréld ki az üzemanyag szürőt aztán tankolj bele felesbe. Aztán majd látod, hogy vállalhatok-e a kompromisszumok.

    Itt egy jó kis oldal, sok minden van a bioetanolról rajta E85 - bioetanol mindenkinek
    Utoljára módosítva: muntib által: 2010. 08. 26. 09:07 Oka: link
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  4. #4
    Lelkes újonc Zseti avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hozzászólások
    96

    Alapbeállítás

    Sx4-nél nincs gond az etanollal:
    Suzuki Fórumok (SX4, Swift, Splash, Ignis) • Téma megtekintése - E85
    kieg: E85 calculator

    muntib: 4es vagy 5ös golf?
    Utoljára módosítva: Zseti által: 2010. 08. 26. 09:53

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    iPoker network
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Idézet Zseti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    muntib: 4es vagy 5ös golf?
    4-es
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  6. #6
    Fanatikus tag Predatorman avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    201

    Alapbeállítás

    Ha jól tudom, akkor az ajtókapcsoló és a helyzetjelző lámpa közé kell bekötni, mert akkor ugye akkor kap tápot, ha te ki akarsz szállni, és világít a lámpa is, és csipogni fog.

    Lehet jobb lenne ha szakira bíznád, de én is megpróbálnám egyedül, ha ez megnyugtat

  7. #7
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    ,

    a tipusát nem tudom, a verda 1.0ás suzuki swift
    amint a képen is látszik nem egy nasa fejlesztés
    Utoljára módosítva: atish81 által: 2010. 08. 26. 09:32
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  8. #8
    Fanatikus tag eduard avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 14.
    Hely
    h
    Hozzászólások
    213

    Alapbeállítás

    a motorháztetőt nem kell kinyitni, minden a műszerfal alatt van ami ehhez kell.

  9. #9
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    Idézet eduard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a motorháztetőt nem kell kinyitni, minden a műszerfal alatt van ami ehhez kell.
    tehát ha abban a kábelrengetegben tudnám melyik két drót kell nekem, azon megbontanám a szigetelést ezt a kütyüt rákötném és kész is?
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  10. #10
    Fanatikus tag eduard avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 14.
    Hely
    h
    Hozzászólások
    213

    Alapbeállítás

    Idézet atish81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tehát ha abban a kábelrengetegben tudnám melyik két drót kell nekem, azon megbontanám a szigetelést ezt a kütyüt rákötném és kész is?
    kb.

    van az ajtónak ajtónyitás érzékelője, meg a lámpának a helyzetjelzője. Szerintem a lámpa adja a tápot, míg az ajtónyitó a jelet. úgy gondolom ezt a kettőt kell megkeresni, de tester nélkül elég nehéz lehet... én 2k-ért beköttetném bár a suzi tuti jól szerelhető.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •