Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás Nl50 AKs flop tptk

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    OnGame
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($57.78)
    CO ($35.64)
    BTN ($50)
    Hero ($49)
    BB ($34.33)

    Pre-Flop: ($0.75, 5 players) Hero is SB
    UTG calls $0.50, CO raises to $1, 1 fold, Hero raises to $4, 1 fold, UTG folds, CO calls $3

    Flop: ($9, 2 players)
    Hero bets $6, CO goes all-in $31.64, Hero?

    Pár hand volt csak az ellenfélről, de inkább tűnt fishnek, más nem stackméret miatt. Mi lehet ez? Kx, fd, air? Adható?

  2. #2
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Én legalabb 5-ig emelnek, de inkabb 6 az OOP es a 2 ellenfel miatt. Onnantol meg dobhatatlan. nalam igy is az mondjuk. de mindenkepp nagyobbakat emelnek!!!!!!!
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 08. 19.
    Hozzászólások
    258

    Alapbeállítás

    ilyen ellen sose dobnám. még csak bele sem gondolnék, attól is csak megfájdulna a fejem, azt meg nem szabad kockáztatni.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Huhh, az ilyen szituációkat de utálom...
    Session elején biztos hogy dobnám, baromira felidegesítene (majdnem)egy beülő mínusz ilyen kétes helyzetben, meg úgy általában nem szeretem a tptk-t; vagy reménytelen a helyzetünk, vagy coinflip.
    Overpárokkal sokkal szívesebben adok meg ilyen visszaemelést, de itt csak blöffcatcherünk van olyasvalaki ellen, akiről fogalmunk sincs hogy mennyire szeret blöffölni.
    Ahogy látom, persze ebben lehet tévedek, de az NL50 a legnitebb az összes limit közül. Az emberek dobni már tudnak, de emelni még nem; 100-on már a kétszer akkora vakok mellett majdnem háromszor akkorák a potok, szóval ott már megy az az agresszív játék ahol 3bet potban tptk az allin teljes nyugalommal, de itt még nem feltétlen érzem jó húzásnak.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder OldRknight avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    felsőzerge
    Hozzászólások
    704

    Alapbeállítás

    Never fold.

  6. #6
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Huhh, az ilyen szituációkat de utálom...
    Session elején biztos hogy dobnám, baromira felidegesítene (majdnem)egy beülő mínusz ilyen kétes helyzetben, meg úgy általában nem szeretem a tptk-t; vagy reménytelen a helyzetünk, vagy coinflip.
    Overpárokkal sokkal szívesebben adok meg ilyen visszaemelést, de itt csak blöffcatcherünk van olyasvalaki ellen, akiről fogalmunk sincs hogy mennyire szeret blöffölni.
    Ahogy látom, persze ebben lehet tévedek, de az NL50 a legnitebb az összes limit közül. Az emberek dobni már tudnak, de emelni még nem; 100-on már a kétszer akkora vakok mellett majdnem háromszor akkorák a potok, szóval ott már megy az az agresszív játék ahol 3bet potban tptk az allin teljes nyugalommal, de itt még nem feltétlen érzem jó húzásnak.
    miben más a TPTK-k valueja ebben a spotban mint az overpárodé? A K blocker leszámítva gyak. semmiben (bár ha AA-d van, akkor meg nem záthatod ki a KK-t blahblah.)
    Miért 3betelünk egy halat preflop AK-val,ha nem azért mert feltélezzük,hogy rosszul értékeli a lapját postlfop és sok sok dominált,rosszabb handel callol amiből valuet nyerünk pre és postflop.

    +imo rossz \nagyon rossz\ hozzáállás a "session elején nitebb játék" vagy "felidegesítene. ha ilyen jelenség van nálad (nyilván minimális mértékben kihathat az érzelmi állapotra az ahogy indul a session kb. mindenkinél) , de a pókerben a lényeg,hogy minden spotban a legjobb és leg+evsebb döntésd hozd függetlenül a session szakaszától vagy a $$$-tól. Jobb ha az egész pókert egy gigagrindnek fogod fel, igazából értelmetlen sessionokre bontani (nyilván muszáj mert nem játszhatsz all day )

    Egy 50BB-s NL50 ongame fish range itt annyira de annyira tág,hogy SOHA az életben nem dobhatunk ha már 3beteltünk pre.

    Ilyen drawy boardon cbet után, easy call a shovera. a cbet size szerintem nem rossz,de hal ellen tényleg mehet akár 7-8$. pre pedig legalább 10bb-ig emelnék minden value handel, főleg oop ,de LM által írt 12bb is teljesen korrekt.

    Szóval sima bet\broke flop all day.
    Utoljára módosítva: bravesoul által: 2010. 10. 11. 03:14
    It's just a ride.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Overpár és tptk között hatalmas különbség van. Egyrészt nála könnyebben lehet AK, másrészt a 2 párok ellen is előrébb vagyunk, ráadásul lehet blockerünk a flösshöz, illetve lapunk a runner-runnerhez.
    Mindez konkrétan: AK vs QQ+,88, AQs+, KQs, AKo, KQo, azaz a rangének a teteje, az 25-75 neki. Ha AA lenne nálunk, és egyik sem kőr, még akkor is 37-63 lenne csak az előnye, azaz ebben a helyzetben snapcall mehetne. Tágabb range esetén kisebb a különbség, de még úgy is 7%-kal jobban teljesít az AA az AK-nál. Szóval rohadtul nem mindegy.
    50BB-s fish ellen én sem dobnék, de itt egy 70BB-ssel állunk szemben. Kicsit utánaszámoltam, a pot odds valószínűleg így is megvan ellene, szóval nem baj ha megadunk, de azért nem csodálkoznék ha eléggé hátul lennénk.
    A session elején nitebb játékot vagy Spirited vagy Bala egyik videójában hallottam, nyilván nem arra gondolok, hogy 15/8-ról lépkedjünk fel 1 óra alatt 33/29-re, csak apró módosításokra. Az az igazság, hogy az ember a pénzének jelentős részét kisebb-nagyobb tilt miatt veszíti el, úgyhogy nem árt figyelni mik a gyenge pontok. Nekem mondjuk kell is egy kis idő amíg felveszem a játék ritmusát, szóval az első 5-10 percben, amikor még részben az asztalok keresésével vagyok elfoglalva, inkább nem megyek bele olyan helyzetekbe, ahol legjobb esetben is csak minimálisan lenne +EV a megadás. Ha tényleg idióta az ellenfél, akkor úgyis lesz még alkalmam lestackelni, szóval nem csak az a lényeg, hogy most mennyit ér a call, hanem azt is, hogy később várhatóan lesz-e olyan helyzet, ahol előnyt lehet kovácsolni abból hogy még itt van a fish az asztalnál és megvan a stackje, és hogy azt hiszi az all in jó blöff a flopon...

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    A setek, és a random kétpárok mellett az összes fd, és majdnem az összes Kx benne van a rangeben, bőven megéri megadni

    Board: Kh Qs 8s
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 53.551% 52.97% 00.58% 55063 603.50 { AcKc }
    Hand 1: 46.449% 45.87% 00.58% 47680 603.50 { QQ+, 88, AsKs, AsQs, AsJs, AsTs, As9s, As8s, As7s, As6s, As5s, As4s, As3s, As2s, K7s+, Ks6s, Ks5s, Ks4s, Ks3s, Ks2s, QsJs, QsTs, Qs9s, Qs8s, Qs7s, Qs6s, Qs5s, Qs4s, Qs3s, Qs2s, JsTs, Js9s, Js8s, Js7s, Js6s, Js5s, Js4s, Js3s, Js2s, Ts9s, Ts8s, Ts7s, Ts6s, Ts5s, Ts4s, Ts3s, Ts2s, 9s8s, 9s7s, 9s6s, 9s5s, 9s4s, 9s3s, 9s2s, 8s7s, 8s6s, 8s5s, 8s4s, 8s3s, 8s2s, 7s6s, 7s5s, 7s4s, 7s3s, 7s2s, 6s5s, 6s4s, 6s3s, 6s2s, 5s4s, 5s3s, 5s2s, 4s3s, 4s2s, 3s2s, K8o+, Q8o }
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  9. #9
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Call. Ez nem is lehet kérdés.

    3bet pot, TPTK, csak 70bb deep, az ellenfél fish-nek tűnik, FD is lehet nála a board alapján, soroljam még? ....

  10. #10
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Call, de a 3bet méret szerintem nem rossz. Így is könnyen be lehet pakolni, de van terünk postflop játszani.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •